Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Dwie e-Xpress-owe Nokie

[Aktualizacja] Dwie e-Xpress-owe Nokie

LuiN 23 Kwietnia 2008 18:30

0 0

Nokia zaprezentowała dwa nowe modele telefonów linii XpressMusic: Nokię 5320 i Nokię 5220. Oba telefony cechują gniazda słuchawkowe JACK 3,5 mm i do 24 h czasu ciągłego odtwarzania muzyki.

Nokia 5320 XpressMusic łączy w sobie dynamiczny wygląd z obsługą technologii 3G. Nad jakością odtwarzanej muzyki czuwa nowy, dedykowany chip, gwarantujący jak twierdzi producent wyjątkowe doznania muzyczne. Pamięć telefonu rozszerzalna jest za pomocą kart microSD do 8GB.

nokia 5320 nokia 5320 nokia 5320 nokia 5320

Telefon zaopatrzony w system operacyjny Symbian S60, przemierzać będzie witryny internetowe z prędkością HSDPA, zaś dedykowane klawisze i możliwość przełączenia na poziomy układ ekranu, pozwolą na wygodne cieszenie się grami platformy N-Gage. Telefon trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, w cenie 220 euro bez podatku.

Nokia 5220 XpressMusic to konstrukcja w której postawiono przede wszystkim na smukłość obudowy, ale z uwzględnieniem długiego czasu pracy na baterii i z zachowaniem 3,5-milimetrowego gniazda JACK.




nokia 5220 nokia 5220 nokia 5220 nokia 5220

Nietypowa obudowa oprócz swej smukłości zaskakuje także asymetrią i prześwitującym otworem na smycz. Telefon trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku w cenie 160 euro bez podatku.

Aktualizacja:
Oba modele zaopatrzono w obsługę Macromedia Flash, ze wsparciem dla serwisu YouTube. Nokia 5320 XpressMusic posiada nową funkcję Nokia Say and Play, dającą możliwość głosowego sterowania odtwarzaczem multimedialnym.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 5320 w katalogu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 5220 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~Traszqk  2008-04-22 13:08:10  host: d90-129-242-173.cust.tele2.pl

    i wielki plus za micro jacka. na reszcie nie bede musial uzywac beznadziejnych przejsciowek lub badziewnych sluchawek nokii- kupuje ten telefon :)

  • 0

    11. ~juni0r1988  2008-04-22 13:37:24  host: scizorro.t17.ds.pwr.wroc.pl

    No całkiem całkiem;) i nowa nokia za ok 270 euro z niezłymi możliwościami;)

  • 0

    12. ~:)  2008-04-22 13:42:18  host: public-gprs113326.centertel.pl

    innym się podoba, to coż, sportowy styl ta nokia 5320. Nie dla mmnie :/ a ta 5220 to taka ni w oko. No ale, może innym się spodoba :)

  • 0

    13.  2008-04-22 14:25:26

    eeee, moja 5310 jest najładniejsza :D

  • 0

    14. ~g4tg4  2008-04-22 17:09:10  host: aasa251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ta pierwsza ma 2 komery z przodu?

  • 0

    15.  2008-04-22 21:34:48

    jasne od razu 10 kamer z przodu hehe :] jedne to kamera a drugie czujnik światła

  • 0

    16. ~ryh  2008-04-23 12:39:09  host: emy71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PLANET: trzeba jeszcze pamietac o ograniczeniu systemu plikow... FAT16 stosowany przez Nokia ma ograniczenie przy 32kb klastrze do 2GB, a przy 64kb rzadko stosowanym teoretycznie wiecej... ale i tak jeden plik nie moze zajmowac wiecej niz 4GB... calkiem mozliwe tez ze wkladajac do tych Nokii karte wieksza niz producent zaleca okaze sie ze jednak nie bedzie dzialac (bo Nokia tego nie chce)

  • 0

    17.  2008-04-23 12:49:03

    Gdyby ta 5320 nie była na symbianie to w przyszłości byłaby moja ;) ;Domelo to chyba proste, że producenci chcą zyskać klientów.

  • 0

    18.  2008-04-23 18:39:25

    5320 fajnie wygląda funkcje nawet nie są złe.

  • 0

    19.  2008-04-23 18:51:24

    Muszę przyznać że YouTube na nokiach które go obsługują działa rewelacyjnie , tylko najlepiej mieć wlana lub minimum umts i plan data w ryczałtcie bo dane zjada strasznie :-)

  • 0

    20.  2008-04-23 19:14:40

    Witek: zaadresowac powininen o tyle, o ile jest to soft napisany pod klienta, a nie pod firme ;) Technologicznie jest to mozliwe na pewno... LuiN: wiem, kojarze takie zabawy :) A oznaczenia nie zmieniaja zapewne po to, zeby nie komplikowac zycie userow - paradoksalnie czesc kupuje karty SDHC do urzadzen w ogole ich nie obslugujacych, tak juz zupelnie w druga strone. ryh: sadze, ze przy kartach powyzej 2 GB raczej ciezko byloby stosowac inny system, niz FAT32 ;) FAT16 ma dosyc restrykcyjne ograniczenia co calkowitej wielkosci powierzchni dyskowej, dokladnie do nieco ponad 2 GB ;) A klastry to juz zupelnie inna sprawa... jesli sie wie, co sie robi, to mozna reformatowac wielkosci klastrow nie tylko na partycjach HDD, ale i na kartach pamieci - tylko, ze potem czasami wystepuja problemy natury dostepowej z plikami (np. bardzo 'zabawne' bledy odczytu, nieobecnosci plikow albo calych struktur katalogowych, nieoczekiwane bledy zapisu, ktore potem powoduja, ze karta wyglada dla laika jak sformatowana etc. ;) A Nokia zwykle jedzie w tych kwestia zgodnie z normami - czyli nie spodziewalbym sie zbyt duzych klastrow, ani obslugi innych systemow plikow, niz standardowe :)

  • 0

    21.  2008-04-23 21:17:25

    Ta na symbian jest super. Ladny wyglad i funkcje bajer. Dotkowo symbian ktory w nowych odslonach jest bardzo szybki flash 3.0 to juz jest cos. Zwalaszcza ze opera 9.5 miala byc z flaszem video ale nie wiadomo kiedy. Ja uzywam emtubu i jest fajnie.pozdro

  • 0

    22. ~roberto  2008-04-23 23:49:09  host: 87-205-161-240.adsl.inetia.pl

    Telefony takie sobie, 5220 wygląda jak Alcatel, którego miałem 7 lat temu. Nokia chyba adresuje swoje telefony do dziesięcioletnich dzieci.

  • 0

    23.  2008-04-25 02:10:03

    masz 17 lat?

  • 0

    24. ~roberto  2008-04-26 21:53:29  host: 87-205-63-153.adsl.inetia.pl

    tak, a tego alcatela kupiłem jak miałem właśnie 10 lat. Wyglądał prawie identycznie. Coż, może kupię tą nokię...

  • 0

    25. ~Bill  2008-06-03 18:42:28  host: 116-119.echostar.pl

    W kiedy bedzie można go kupić ?????

  • 0

    26. ~Yma  2008-12-02 14:34:07  host: 152.86.25.213.sta.gaja.net.pl

    Ja mam nokię 5220 i jestem z niej zadowolona, chociaż przy karcie pamięci 512mb się zawiesza i nie da się jej nawet wyłączyć, więc trzeba wyciągać baterię i na nowo włączać, ale ogólnie to mi jest to super telefon ;]

  • 0

    27. ~PRzemek  2008-12-28 23:13:14  host: gfr70.internetdsl.tpnet.pl

    Mam Nokie 5220.. Ogolnie telefonik dobry lecz mam male zastrzezenie.. mianowicie czy tez macie problem z plikami (np. gry) ktorye waza powyzej 1mb, pliki nie chca sie wgrywac i pokazuje sie komunikat; 'Element jest zbyt duzy i nie mozna zapisac go w telefonie'. Czy wiecie moze jak to naprawic ?

  • 0

    28. ~daska  2009-01-14 07:00:11  host: 80.51.49.111

    To najlepszy telefon jaki miałam mialam też Se W380i ale mi siepsół ;/ Też był śliczny i w oóle miał dużo bajerów ale sie psują szybko! I teraz mam ten telefon jest boski ! xD I sie nie psuje tak szybko !

  • 0

    29. ~hk97@wp.pl  2010-04-29 21:22:13  host: admk66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PRzemek! posłuchaj zeby weszly Ci takie pliki musisz miec karte pamieci i na karcie pamieci to zapisac. mam nadzieje ze to pomoże pozdrawiam wszytskich!!!:)

Dodaj swoją opinię