Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Dokąd przechodzili klienci Plusa?

[Aktualizacja] Dokąd przechodzili klienci Plusa?

WitekT 26 Sierpnia 2009 18:16

0 0

Pomimo tego, że w czasie wakacji najwięcej numerów odeszło z Polkomtela, a przyszło do P4, to nie on był najczęściej wybieranym operatorem wśród odchodzących z Plusa w związku ze zmianą regulaminu - wynika z wywiadu Dariusza Matuszka, dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Polkomtelu dla TVN CNBC Biznes.

Szerzej o wynikach przenośności numerów od początku lipca do połowy sierpnia pisaliśmy w tej wiadomości.

Akurat nie ten operator, który wydał ciężkie pieniądze na kampanię reklamową, pozyskał najwięcej, bo najwięcej przeszło do innego operatora. W skali naszego biznesu nie są to znaczące ubytki - powiedział Matuszak nie zdradzając, o których operatorów chodzi.

Dodał, że kilkadziesiąt procent tych, którzy złożyli wypowiedzenia umowy w związku ze zmianą regulaminu, zdecydowało się na pozostanie w Plusie.

Te liczby, które tam kiedyś pojawiały się w mediach, dotyczące odejść tysięcy ludzi i tak dalej, w ogóle były całkowicie oderwane od rzeczywistości. Ale rzeczywiście trochę straciliśmy - powiedział Matuszak nie ujawniając dokładnej liczby.




Przypomnijmy, że według informacji TELEPOLIS.PL, codziennie we wspomnianym okresie wypowiedzenia składało nawet 3 tys. osób, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Matuszak w wywiadzie powiedział, że w dłuższym okresie czasu nie widzi potrzeby zmiany operatora przez klienta, bo korzyści są iluzoryczne. Argumentował to tym, że dziennie na usługi telefonii komórkowej użytkownik prepaid wydaje około 1 zł, a indywidualny klient abonamentowy około 1,70 zł.

Proszę sobie wyobrazić, jaką można mieć korzyść przenosząc się do tańszego operatora, o ile może być tańszy operator… O parę procent, 7, 10, 15? (…) Załóżmy, że o 10, choć tak naprawdę takich różnic między operatorami nie ma. (…) Ale gdyby to tak uśrednić, to mniej więcej wszystkie oferty są podobne. To tak jak nie da się sprzedawać o 50% benzyny drożej w jednej sieci. (…) Więc załóżmy, że jest jakaś korzyść, rzędu 10%, to jest 10 groszy dziennie. Trzeba pójść do jednego operatora, trzeba pójść do drugiego, spędzić czas, dostosować swój telefon (…), zmienić zlecenia w bankach (…) po to, żeby uzyskać 10 groszy dziennie. Ja mówię o średniej, bo mogą się zdarzyć indywidualne przypadki, że taki ruch będzie się opłacał - powiedział na koniec wywiadu Matuszak.



Źródło tekstu: TVN CNBC Biznes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 169
  • 0

    151.  2009-08-31 12:58:23

    ucho: drogo masz w tym Plusie, ja w Erze mam 15 groszy brutto do wszystkich i iPhone'a za złotówkę. A nowych pakietów w Erze, tych o wielkości 1 GB+ to chyba nie widziałeś...

  • 0

    152. ~  2009-08-31 13:10:46  host: 83.143.141.28

    WitekT, przy jakim abonamencie płacisz te 15 gr i iPhone'a za złotówkę? Poza tym nie potrzebuję 1GB, tylko od 50 do 400 MB miesięcznie (zależy od warunków).

  • 0

    153.  2009-08-31 13:13:08

    152: pakiet biznes prestiż - abonament efektywnie coś koło 120 zł, w tym paczka 500 MB - wielokrotnie pisałem. Po drugie - urodzinowe taryfy Ery są tańsze. Co do paczek danych - pisałeś, że CAŁOŚCIOWO Plus jest lepszy. A tu wychodzi, że w specyficznych warunkach, a przede wszystkim dla Ciebie...

  • 0

    154. ~ucho  2009-08-31 13:28:24  host: 83.143.141.28

    To chyba trafiłeś na świetną promocję albo masz dużą firmę z dużymi upustami. Na bieżąco przeglądałem ofertę Ery na iPhone'a i widać to co widać: 95 zł netto za 150 min do wszystkich + paczka 500MB, telefon za 799 zł + VAT. Jak zmieniałem telefon, chciałem kupić w taryfie Nowa Firma za 130 zł netto. Tam minuta połączenia kosztuje 45 gr. Internet trzeba dokupić osobno. Witek, z tego co oficjalnie widać na witrynie nic się nawet nie zbliża do podanych przez Ciebie wartości. Jeśli możesz mi podać dokładnego linka, będę wdzięczny, bo niedługo mam do przeniesienia kolejny telefon.

  • 0

    155.  2009-08-31 13:32:24

    ucho: 7 aktywacji to duża firma? Hmmm... Poza tym można wziąć dowolną taryfę, w biznesowych każdy mógł dostać co najmniej 50% rabatu, dodatkowe procenty jak znalazł dobrego opiekuna. To, co jest na stronie, jest dla tych, którym nie chce się pogłówkować albo nie mają takiej możliwości (niskie abo albo segment priv).

  • 0

    156.  2009-08-31 13:35:04

    Poza tym rozmowa była o tym, że Plus ma CAŁOŚCIOWO najlepszą ofertę, z czym sięnie zgodziłem i to udowodniłem.

  • 0

    157. ~ucho  2009-08-31 13:47:47  host: 83.143.141.28

    7 - duża nie duża, ale rzecz negocjowana indywidualnie. Ja na takie traktowanie nie mogłem liczyć. Mogłem jedynie porównywać ofertę katalogową, a tu Plus jest lepszy od Ery. I to patrząc całościowo - nie dość że przy porównywalnych cenach abonamentu minuty są w tych cenach przysłowiowych poniżej 30 gr netto, to jeszcze opłaty za korzystanie z Internetu można modelować praktycznie dowolnie. Podkreślam - cały czas odnoszę się do standardowego cennika.

  • 0

    158.  2009-08-31 14:15:16

    ucho: ile kosztuje abonament w Plusie z około 70 minutami do wszystkich (oprócz Play) i około 1,5-gigabajtową paczką danych?

  • 0

    159. ~ucho  2009-08-31 16:45:54  host: 83.143.141.28

    nie wiem czy jest taki pakiet. używam pakietów iPlus w zakresie do 500MB (dokupując w razie potrzeby). 25 MB kosztuje 4 zł + VAT, 100MB kosztuje 8 zł + VAT (w Erze - 50MB to 25 zł + VAT). sama taryfa - Tanio rozmowna - w opisanym przedziale się nie opłaca, bo za 35 zł + VAT masz 90 minut. Lepiej wziąć tę za 65 zł + VAT, bo wtedy masz 240 minut (ładny skok). i za minutę wychodzi 27 gr + VAT.

  • 0

    160. ~csk  2009-08-31 23:39:20  host: chello087206212002.chello.pl

    ja akurat przeszedlem do orange, ale zmienie w najblizszym czasie na ere bo w domu o dziwo brakuje sygnalu w centrum miasta, po argumenty i stawki prosze siegnac na strone operatora, o 'firmowa karta rozmowna na taryfie taniorozmownej' pierwszy raz slysze a bylem wielokrotnie konsultowac sie z pracownikami Plusa w salonach pytajac o mozliwosci obnizenia kosztow.

  • 0

    161. ~csk  2009-08-31 23:47:16  host: chello087206212002.chello.pl

    hehe, 16gr za minute, wlasnie spojrzalem na strone + i widze 17gr bez VAT i to abo 300PLN, dziekuje :) http://www.plus.pl/oferta_dla_firm/plus_abonament/promocje/dla_n owych_klientow/karta_rozmowna/

  • 0

    162. ~wrovet  2009-09-01 09:22:30  host: mya58.internetdsl.tpnet.pl

    151; umowa na 24 czy na 12m-cy? Bo myślę nad przeniesieniem tak taka do abonamentu dla firm bez telefonu, dużo można dostac? :-)

  • 0

    163. ~  2009-09-01 09:41:06  host: 167.202.221.228

    Zapomniał dodać, iż część klientów nie miało możliwość przejść ze swoim starym planem taryfowym do nowych ofert i tak płacili 80gr/min widząc w reklamach, że ich sieć oferuje już połączenia za 30gr/min. A mając rozmowy po 70gr/min ten 1zł wydatków prepaid nie wydaje mi się realny - to by oznaczało niecałe 90 sekund rozmowy dziennie:) Z braku możliwości przejścia na bardziej atrakcyjny plan taryfowy, użytkownicy PLUSa wybrali przejście do innego operatora (np.PLAY).

  • 0

    164.  2009-09-01 22:39:59

    Facet ma rację, kłócimy się o parę groszy. Ale tak naprawdę Kowalskiemu nie chodzi o cenę minuty tylko dobry telefon co dwa lata za rozsądną cenę. A o tym nie wspomniał nawet przez sekundę swojej wypowiedzi.

  • 0

    165. ~shubidu  2009-09-02 09:49:52  host: gateway04.darnet.pl

    JA tam kocham klientów każdej sieci którzy nie wkładajac zlotówki , bo dostaja minuty za to ze np ktos do nich dzwoni, i extra doladowanie i zawsze mowia ze po co im aktywny numer jak ktos chce z nimi gadac to nich do nich dzwoni. JESTEŚCIE WKURWIAJĄCO BOSCY!

  • 0

    166.  2009-09-02 12:39:24

    Hahaha ,jak zobaczyłem reklamę z Dymo-Turbo-Menem tak się zacząłem śmiać,że się aż posikałem ze śmiechu :-)))) mają pomysły :P

  • 0

    167. ~  2009-09-02 15:59:00  host: v02-11.opera-mini.net

    Mi tam w plusie dobrze za 160zl 400min za zeta fon ktory opycham za 900 bo mam lepszy i do tego darmowy apn wap ktory tez smiga po www i darmowy nr w rezultacie min wychodzi tanio moge dzwonic do kochanki i ssac internet ile wlezie a i po 24mc bedzie punktow tyle ze styknie na bon =500 na precjoza z kruka w rezultacie wychodzi tanio :d

  • 0

    168. ~  2009-09-02 16:05:22  host: v02-11.opera-mini.net

    Liczac wychodzi 25gr min wliczajac sprzedaz padla i talon.zostaje darmowy nr i darmowy internet jak by go odliczyc to min 40zl mc mniej z tym ze neta bez limitow nigdzie sie nie kupi za 30zl .to mozna liczyc min okolo 20gr

  • 0

    169. ~ucho  2009-09-04 19:16:07  host: 83.143.141.28

    csk, nie tam patrzyłeś. nie mówiłem o cenie 17gr + VAT tylko 27gr + VAT. zobacz tu: http://plus.pl/oferta_dla_firm/plus_abonament/taryfy/taryfy_tani orozmowne/

  • 0

    170. ~csk  2009-09-07 11:13:48  host: gate.alcatel.de

    ucho, ok, ale to jest oferta dla firm, ja jestem klientem indywidualnym, mimo wszystko dzieki za podpowiedz.

Dodaj swoją opinię