Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [aktualizacja] Czarna Nokia N82 trafia na rynek europejski

[aktualizacja] Czarna Nokia N82 trafia na rynek europejski

LuiN 19 Marca 2008 09:17

0 0

nokia n82 Jak podaje Nokia, zaawansowany smartfon multimedialny Nokia N82 lada dzień pojawi się na rynku europejskim, w nowej wersji kolorystycznej. Czarny wariant urządzenia będzie dostępny jeszcze w tym tygodniu.

Telefon w nowej szacie, dostępny już na rynku amerykańskim, trafia wreszcie na rynki europejskie. Zaawansowany smartfon oferuje praktycznie wszystko czego można oczekiwać od urządzenia z najwyższej półki - od aparatu 5Mpix z lampą ksenonową, przez GPS po zaawansowane funkcje transmisyjne.

Producent w komunikacie nie wspomina o najnowszej wersji Symbian OS, z zaimplementowanym Flash Lite 3.0, na którą będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Pewne jest jednak, że czarna wersja będzie posiadać nową funkcję "geotag", o której pisaliśmy w tej wiadomości. Funkcja ta została zamknięta w pakiecie dotadtków Nokia Sports Tracker.

Materiał prasowy podkreśla również możliwości urządzenia w dziedzinie publikacji zdjęć i wideo bezpośrednio z telefonu na witrynach Share on Ovi, Flickr i YouTube.

Telefon według zapowiedzi Nokii będzie kosztował około 400 euro bez subsydiów i podatku.




nokia n82 black nokia n82 black nokia n82 black

Aktualizacja: materiały wideo prezentujące nową funkcję czarnej Nokii N82 - geotaging w ramach pakietu Nokia Sports Tracker:





Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N82 w katalogu.
Zobacz: dokładny test telefonu Nokia N82 w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15.  2008-03-18 16:57:44

    @oli, na xenonie nie zalezy mi zbytnio. Interesuje mnie duży wyświetlacz jaki ma N95, bo lepiej nadaje się do nawigacji samochodowej ;) Po za tym podoba mi się obudowa typu Slider, a luzy jeśli są to nie duże bo jest inaczej zbudowany niż stara wersja Nokii N95 ;-)

  • 0

    16.  2008-03-18 18:12:22

    Jeszcze zrobią różową, sinopapuziatą i oczojebną zieloną tudzież pomarańczową. Czy to jest aż takie ważne że wypuścili nowy kolor obudowy???

  • 0

    17. ~stano0  2008-03-18 18:20:05  host: static-62-233-163-126.devs.futuro.pl

    Ale dla niektórych najważniejszy w telefonie jest kolejno: kolor, aparat, wysuwana klawiatura a dopiero potem funkcje telefonu. ~15 bateria naprawdę wytrzymuje 1 dzień przy bardzo ostrym katowaniu z Wi-Fi i innymi aplikacjami, używam jej ponad miesiąc

  • 0

    18.  2008-03-18 18:37:40

    @mohamed, nie wiem skąd Ty wziąłeś dane na temat baterii w N82, ale masz je błędne, Moja N-ka, wytrzymyje spokojnie 2 doby przy normalnym jak dla mnie użytkowaniu czyli ok 30-40 minut rozmów dziennie, 30-40 smsów dzinnie, 1 godzina radia i kolejna godzina mp3.

  • 0

    19.  2008-03-18 18:58:25

    Klusek to moja 3110 przy słuchaniu MP3 po 8 godzin dziennie w pracy tyle wytrzymuje...

  • 0

    20.  2008-03-18 19:35:42

    Info jest o tyle istotne, gdyż owa srebrno szaro-bura konstrukcja firmie Nokia kompletnie nie wyszła. Kilka razy próbowałem się do niej przekonać i niestety. No jakieś poczucie estetyki jeszcze mam. A tu niestety, trzeba powiedzieć to jasno, jest kicz i tandeta w pełnym blasku... Może ktoś lubi bebechy Porche w kaście Trabanta, ja nie. I tu szansą na poprawę wizerunku N82 jest "uasfaltowienie" jej. Jeśli to nie pomoże i przy pierwszym kontakcie z tą wersją stwierdzę, że nadal wygląda gów**anie będę musiał wymyślić innego następcę mojej N72. Tak więc czekam na czarnulę i oby się prezentowała dużo lepiej od nieudanej poprzedniczki czego sobie i wszystkim życzę :)

  • 0

    21.  2008-03-18 19:54:45

    @MvT, nie porównuj telefonu, który ma zapotrzebowanie na prąd mniejsze pewnie o połowę jak nie więcej ;) To tak jak byś porównywał dwa całkowicie różne samochody pod względem zużycia paliwa ;) @MADMAX mówisz, że masz poczucie estetyki a masz N72 z takim, ślicznie badziewnym, srebrnym obramowaniem telefonu, chociaż może gdybym był kobietą to by mi się to podobało ;) A tak na poważnie gusta są różne i o gustach się nie dyskutuje. Srebrna N82 bardzo mi się podoba, czarna z resztą też z tym, że czarne telefony zaczynają się powoli przejadać, za dużo tego wszędzie.

  • 0

    22. ~TWDonald  2008-03-18 20:08:49  host: ip-89-174-121-129.multimo.gtsenergis.pl

    Kiedy będzie dostępna u opów?

  • 0

    23. ~  2008-03-18 20:09:28  host: p08-10.opera-mini.net

    To ja Szalony - jednak wm6 gora w stosunku do symbiana... Ale Opera minia zapirdziela po wlan... Tak jak pisalem poprzednio ja takze mam gust ;) i N82 fakt bebechy ma ekstra ale cialo ma straszne... to tak jakbyscie mieli zone wewnatrz idealna ale z wygladu karakana :D

  • 0

    24. ~MADMAX  2008-03-18 21:53:23  host: eww127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21 Klusek - to fakt, N72 do najpiękniejszych nie należy jednak po pierwsze nabyłem ją okazyjnie, dość przypadkowo czyli tak się trafiło ;) Po drugie ta srebrna ramka jest jedynym tandetnym ozdobnikiem (ale zabrzmiało, ozdoba w założeniu n ie powinna przecież szpecić) a po trzecie N82 jest modelem NOWYM więc nie wiem co robili designerzy Nokii projektując ją - chyba głowy trzymali w kubłach z wodą a ręce na stoliku kreślarskim i powstało to co powstało ;) @ 23 Szalony - też srebrną N82 chciałem porównać do kobiety zdolnej i mądrej lecz niezbyt urodziwej ale pomyslałem w końcu że dam sobie spokój. Narzucają mi się podobne skojarzenia do Twoich ;) Dlatego czekam na "murzynkę" bo plastikowa, tipsowata i tandetna kandydatka nr 1 odrzuca mnie na kilometr ;)

  • 0

    25.  2008-03-19 02:31:25

    16 MvT - widzisz niby błaha sprawa ten kolor, ale wiadomość o nim była najchętniej czytana 18. marca - trzykrotnie chętniej niż o stypendiach Ery.

  • 0

    26. ~Sb  2008-03-19 10:17:44  host: bug19.internetdsl.tpnet.pl

    LuiN - a wiesz może jeśli chodzi o to 5Mpix, które zrobi w miarę naturalne (barwy) zdjęcia za dnia, na zewnątrz: N82, K850 czy G800?

  • 0

    27.  2008-03-19 11:06:00

    26, Sb - prasa zagraniczna chwali G800, nie testowałem jednak tego aparatu, więc ciężko mi powiedzieć jak to w rzeczywistości wygląda. N82 vs K850 - wygrywa N82 bez 2 zdań. K850 ma ciemniejszy obiektyw, stąd większe przekłamania barw.

  • 0

    28. ~Hose  2008-03-19 11:25:03  host: 194.39.141.10

    LuiN- Nokia N82 dla jednych ideał, dla innych marnota. Telefon wzbudza spore emocje w porównaniu ze stypendium Ery (fakt że bardzo słusznym). Mój koleś ma N82 w rebrnym wydaniu, maszyna piekielna jednak opakowanie marne...

  • 0