Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Brytyjski T-Mobile ograniczy transmisję danych

[Aktualizacja] Brytyjski T-Mobile ograniczy transmisję danych

Ringu 12 Stycznia 2011 18:36

0 0

Brytyjski T-Mobile od 1. lutego ograniczy abonentom transfer danych. Do tej pory klienci abonamentowi mogli w ciągu miesiąca przesłać do 1 GB danych przy użyciu swojego telefonu komókowego (użytkownicy smartfonów z Andoidem byli limitowani do 3 GB). Z początkiem przyszłego miesiąca osobom, którzy przekroczą 500 MB w miesiącu zostaną ograniczone usługi dostępu do Internetu.

Klienci korzystający z Internetu w telefonie przesyłają w ciągu miesiąca średnio 200 MB danych, dlatego zmiana w usłudze dotknie jedynie niewielką grupę abonentów. Ci, którzy potrzebują więcej danych powinni zainteresować się dedykowanymi taryfami internetowymi - napisał T-Mobile w oświadczeniu.

Pamiętaj, że internet w twoim telefonie najlepiej nadaje się do przeglądania twoich ulubionych stron, takich jak Facebook, Twitter, Gmail, BBC News i innych, a także do korzystania z poczty elektronicznej oraz wyszukiwania informacji. Jeżeli chcesz ściągać pliki, czy oglądać strumieniowo klipy wideo - zrób to w domu - czytamy w informacji na stronie internetowej operatora.

Zmiana w regulaminie dotyczyć będzie zarówno nowych klientów, jak i obecnych. Zwiększenie limitu transmisji do 1 GB kosztować będzie dodatkowe 5 funtów miesięcznie.




Operator nie wypowiedział się oficjalnie, czy ta zmiana umożliwi klientom wypowiedzenie umowy bez kosztów odszkodowawczych.

T-Mobile dalej reklamuje darmowy pakiet 3 GB danych przy zakupie smartfonu z Androidem w abonamencie.

Aktualizacja [19:36]
Zmiana o której mowa powyżej dotyczyć będzie tylko nowych użytkowników. Abonenci, którzy podpiszą umowę przed 1. lutego będą korzystać z usługi na starych zasadach.

Źródło tekstu: ZDNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 2

    18.  2011-01-12 19:33:25

    @16 problem jest w tym, ze ponoc "komputerowy" BC tez jest z kompresja i trzeba sie mocno nameczyc z BOKiem by te kompresje wylaczyc.

  • 2

    19.  2011-01-12 19:35:13

    W Orange za 20 Mb zaplace rownowartosc abonamentu:) A tu jakies opowiesci o sredniej 200Mb. Europo kiedy Cie dogonimy?:)

  • 0

    20.  2011-01-12 19:42:46

    niestety musialbym doplacic piatka :)

  • 2

    21.  2011-01-12 19:47:47

    @18 po co się chandryczyć z BOKiem. Uruchomić dodatek do firefoxa o nazwie Modify Headers, odpowiednio skonfigurować i bye bye kompresjo :) Jak by co, to służę linkiem do konfiguracji.

  • 0

    22. ~  2011-01-12 19:54:21  host: z08-06.opera-mini.net

    Kolejny news dobitnie pokazujacy, ze wszelkie abonamenty sa dobre tylko dla idiotow a dokładnie opisując dla dojnych krówek. Na poczatek dają troche siana dla skuszenia po wejsciu krówki do obory drzwi sa zamykane, krówki łancuchem przywiazywane i nastepuje 2-letnie nieustanne dojenie. Gdyby w pre-paidzie cos takiego zrobili to momentalnie mówi sie dowidzenia i zmienia operatora. rcicho

  • 1

    24.  2011-01-12 20:03:21

    @22 ale o co Tobie chodzi? dotychczasowi abonenci nie odczuja tych zmian. z reszta nawet jakby odczuli zmiane FUP to mogliby rozwiazac umowy, bo jest to zmiana regulaminu. widzisz problem tam, gdzie go nie ma. z reszta ten pakiet 500MB/1GB jest tam dodawany w ramach abonamentu za darmo... po za tym ja tam bym chcial takie dojenie jak tam maja... SGS za darmo przy abonamencie ok. 36 funtow (dzien pracy), w abonamencie 1200 minut, 500 smsow, darmowy pakiet (nielimitowane rozmowy w sieci/stacjonarne, darmowe smsy, 60 minut po europie, 120 minut do usa) i 3GB internetu gratis...

  • 0

    26. ~west  2011-01-12 20:48:46  host: ip-62-69-236-74.globalconnect.pl

    Mam pytanie do cierpliwych i chcących odpowiedzieć:)Na czym polega w erze kompresowanie tych danych?strony wolniej wchodzą czy jak?w chwili obecnej korzystam z pakietów w Playu ale chce to zmienić. Bo przyznam się szczerze, że teraz miesięcznie wykorzystuje ok. 500-600mb przy pomocy mojej nokii E72. Zastanawiam się nad Panterą 99 w Orange bo zależy mi na dużym pakiecie danych, który tam jest.Orange lub Plus też kompresują dane?Z gory dziękuję za odpowiedź.Bo jeśli przy niekompresowaniu danych strony chodzą szybciej to zostanę przy Playu i wezmę Longplay Internet na abo. Z góry dzięki.Pozdrawiam All.

  • 1

    27.  2011-01-12 20:57:02

    Przy kompresowaniu strony chodzą szybciej, bo skompresowana grafika mniej "waży". Na smartfonie kompresja jest dobrodziejstwem, bo oszczędza transfer. Ale na dużym ekranie kompa skompresowana grafika wygląda tragicznie. Co prawda można ją poprawić, za każdym razem po najechaniu na obrazek klikając shift+A. Orange kompresuje, ale w abonamencie można to wyłączyć przez BOK a potem zmienić konfigurację APN z internet na vpn. Można też tak: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=23714

  • 1

    28.  2011-01-12 21:08:50

    @26 bierz pod uwage, ze w erze kompresowane sa tylko strony i grafiki (poziom kompresji mniej wiecej podobny do tej jak w operze mini). jak duzo przegladasz YT czy sciagasz dane to nic Tobie kompresja nie da. po za tym obecne wszystkie abonamenty dla "nowych" w erze nie maja minut do play co wg. mnie calkowicie dyskwalifikuje te siec przy zmianie operatora... 2 lata bez minut do play to z pewnoscia wiele zl doplaty...

  • 2

    29. ~galtom  2011-01-12 21:15:00  host: 87-205-40-208.adsl.inetia.pl

    @22: jest dokladnie tak jak Thonka pisze - daleko jeszcze naszym ofertom do poziomu brytyjskich cen. Te same telefony sa u nas (przy takich samych abonamentach znaznie drozsze, mamy mniej minut wilczony, zero danych, itd...itd...). Poza tym musisz tez wziac pod uwage, ze w UK w przeciwienstwie do Polski rozmowy/minuty w ramach abonamentu sa tansze niz w opcji pre-paid. Jesli ktos w miare aktywnie korzysta z telefonu to abonament jest lepszym wyjsciem (telefon za darmo, minuty tansze i do wszystkich).

  • 0

    30. ~west  2011-01-12 21:40:29  host: ip-62-69-236-74.globalconnect.pl

    @RudyLis@Thonka - dzięki Panowie za odpowiedź.Pozdrawiam.

  • 0

    32.  2011-01-12 21:58:01

    Polecam: three.co.uk, vodafone.co.uk, o2.co.uk, itd...

  • 0

    33. ~  2011-01-12 22:06:06  host: z02-12.opera-mini.net

    #31 Niektorzy widze sa tak leniwi, ze az zal sie ich robi... Strony operatorow nie gryza. Moze jeszcze za Ciebie wklepac adres do przegladarki? :D

  • -1

    35. ~  2011-01-12 22:31:50  host: z22-16.opera-mini.net

    @34 już teraz pod warunkiem że wyrażenie "wszyscy" będzie z gwiazdką.

  • 0

    36. ~blog.4sim.pl  2011-01-12 23:56:19  host: 095160111038.warszawa.vectranet.pl

    @JOJO: u nas nie prędko...

  • 0

    37. ~KAZIMIERZ  2011-01-12 23:59:41  host: 188.146.127.153.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    #18 Thonka, jakie meczarnie z bok? Wystarczy wejsc na strone http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/internet/bluecon nect/compressor i wyłączyć samodzielnie.

  • 0

    39. ~  2011-01-13 00:04:18  host: 77-254-85-119.adsl.inetia.pl

    W różnych krajach jest różnie, dość powiedzieć np. o limitach na zwyczajny internet kablowy w takiej Kanadzie... W Polsce mamy prawo narzekać na sporo rzeczy, ale czasem, nawet w porównaniu do bardziej dojrzałych rynków, nie wypadamy tragicznie.

  • 0

    40.  2011-01-13 00:14:44

    @37 nie korzystam z normalnego BC, znam to tylko z doswiadczenia znajomych i recznie ciezko im bylo to wylaczyc ;)

  • 0

    41. ~thef  2011-01-13 01:38:24  host: 89-76-57-228.dynamic.chello.pl

    macie info jak to tam jest po przekroczeniu limitu ? do czego ograniczaja ?

  • 0

    42.  2011-01-13 09:48:48

    no i to przykład jak klienci korzystają z aliansu Orange z TMobile w UK ;-)

Dodaj swoją opinię