Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Awaria usług transmisji danych sieci Orange

[Aktualizacja] Awaria usług transmisji danych sieci Orange

LuiN 23 Stycznia 2012 11:37

0 0

Użytkownicy sieci Orange mają od rana problemy z połączeniem się z Internetem. Nie działają wszystkie usługi korzystające z pakietowej transmisji danych, w tym nawet te oparte o CDMA oraz połączenia internetowe na łączach ADSL.

W efekcie utrudnień, które potwierdza komunikat sieci w biurze obsługi klienta, klienci nie mają dostępu do usług BlackBerry, MMS, korporacyjnych punktów dostępu APN, usług lokalizacyjnych czy po prostu nie otworzą żadnej strony internetowej w telefonie czy na komputerze z modemem HSPA, CDMA lub ADSL.

Dodatkowo nie działa poczta głosowa. W komunikacie na IVR usłyszeć można, że utrudnienia usunięte zostaną w godzinach popołudniowych.




Aktualizacja:

Na facebookowym profilu sieci pojawił się wpis: Awaria sieci została zażegnana. Wszystkie usługi powinny już funkcjonować normalnie. Raz jeszcze przepraszamy za utrudnienia.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 72
  • 0

    55. ~nax  2012-01-23 14:44:17  host: user-188-33-127-218.play-internet.pl

    no bardzo zabawne to bylo, akurat jechalem do pracy autobsem i chcialem jak zawsze skasowac bilet przez komorke... :] do tego mi osobiscie nie wychodzily w ogole SMSy przez czas tej awarii

  • 1

    56.  2012-01-23 14:56:36

    Może i udostępnili swój zasięg dla playa ale nie jest tak że każdy z niego korzysta,ja mam lepszy zasięg playa,plusa u siebie w domu niż t-mobile,orange więc na zasięgu orange rzadko co jestem,w większości mam 3g playa

  • 0

    57. ~  2012-01-23 15:19:13  host: 193.201.36.41

    Na profilu Orange? Nic nie widzę, może już zdjeli?

  • 0

    58. ~orange_polska  2012-01-23 15:57:22  host: 212.160.172.70

    @57. Aktualne informacje znajdziesz w zakładce "Pomoc Orange" na Facebooku.

  • 0

    59. ~  2012-01-23 16:14:56  host: dcy119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A na Euro 2012 co będzie jak oranżada się teraz nie wyrabia.

  • 0

    60.  2012-01-23 16:32:14

    A ja nie zauważyłem problemu, bo Orange jest tak awaryjny, że z tą śmiecią nie chce mieć nic wspólnego.

  • 1

    61.  2012-01-23 18:50:15

    @53 Co nie zmienia faktu, że pasożyt powoduje zajętość sieci i ją obciąża. Nie interesuje mnie, że za to płaci zamiast budować własnej infrastruktury. Dla mnie najważniejsze jest, że przez pasożyta ja mam trudności w używaniu sieci, w której płacę abonament.

  • 0

    63.  2012-01-23 21:07:04

    @62 Płacę w Orange 230zł abonamentu / 2 numery i jeden internetowy/ i żaden plajowiec nie będzie mi zaśmiecał sieci swoją obecnością, tylko dlatego, że plejowi nie chce się budować własnej sieci.

  • 0

    64. ~b  2012-01-23 21:14:57  host: ip-78-30-111-239.free.aero2.net.pl

    Na szczescie nie Orange jedyny- mozna sie przelogowac do Playa i Plusa ;) akurat nie zauwazylem awarii- telefon orange zostal wylaczony, w domu....

  • 0

    65. ~Użytkownik Orange  2012-01-23 21:35:13  host: aoa48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co to za ranking kto ile płaci abonamentu? Ja mam na kartę i wydaję 10 zł miesięcznie i co, jestem gorszy?

  • 0

    66.  2012-01-23 23:54:58

    @65 Gorszy nie jesteś. Dla sieci jednak na pewno 'mniej wartościowy' ;p Ogólnie powinien być roaming krajowy we wszystkich sieciach. Wtedy jak w którejś coś padnie, to na czas awarii można by się poratować roamingiem. A tak to jestem przez awarię w Orange offline, bo używanie EDGE na kompie, to masakra. Do chwili obecnej nie działa w mojej lokalizacji 3G.

  • 0

    67. ~orange_polska  2012-01-24 09:44:23  host: 212.160.172.70

    @66. Jeśli w Twojej lokalizacji nadal nie działa 3G, zgłoś sprawę poprzez Facebooka, zakładka "Pomoc Orange".

  • 0

    68.  2012-01-24 10:23:20

    @67 Nie posiadam fuj-zboka. Zresztą śmieszne by było, żeby zgłaszać awarie przez jakieś serwisy społecznościowe zamiast oficjalną drogą. Czy ten świat już zupełnie został postawiony na głowie??...

  • 0

    69. ~orange_polska  2012-01-24 16:02:24  host: 212.160.172.70

    @68. W takim razie zapraszamy na *100 lub *600.

  • 0

    70.  2012-01-24 16:05:14

    @69 Zgłaszałem w zeszły piątek. I?? Dziś jest wtorek a 53G nie działa... Skandal i tyle.

  • 0

    71.  2012-01-24 16:07:07

    Sorry za literówkę - oczywiście 3G a nie 53G :)

  • 0

    72. ~orange_polska  2012-01-24 16:42:30  host: 212.160.172.70

    @71. Prosimy o wysłanie do nas mailem danych (np. nr telefonu) na adres: Rzecznik.KlientowGTP@telekomunikacja.pl. W tytule wiadomości nick z Telepolis. Sprawdzimy na czym polega problem i postaramy się pomóc.

  • 0

    73. ~biru  2012-01-24 18:11:45  host: 89-69-93-16.dynamic.chello.pl

    Orange stacjonarny internet po kablu nie działa. Już 48 godzin. I odsyłają do TPSA. A stamtąd do Orange. Hunny!

  • 0

    74. ~  2012-01-24 18:48:46  host: 31.41.144.41

    @73. Tylko 48 godzin? Człowieku nie ma co się denerwować. U mnie w rodzinie TPSA na spółkę z T-Mobile "przeprowadzają" migrację z ADSL na ADSL2+ już trzeci tydzień. I jeszcze każą czekać spokojnie do końca tygodnia. A później to co mam robić? Skarga do UKE?

  • 0

    75. ~crzk  2012-02-02 15:06:04  host: 178.73.44.34

    Nie wiem czy to tylko u mnie ale znowu nie mam dostepu do transmisji danych pakietowych (Warszawa)... szlak mnie już trafia z ta beznadziejną siecią... jeżeli okaże się kolejny raz jest jakaś "awaria: z ich strony to wypowiadam umowę... dosyć mam tej amatorki i płacenia za takie "usługi"!! Czy ktoś jeszcze zauważył jakieś problemy w innych miastach??

Dodaj swoją opinię