Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Awaria sieci Polkomtelu w Białymstoku i okolicach

[Aktualizacja] Awaria sieci Polkomtelu w Białymstoku i okolicach

WitekT 8 Października 2012 13:37

0 0

Od rana Polkomtel ma problem z działaniem sieci w Białymsotku i okolicach. Telefony nie logują się do sieci. Dotyczy to także operatorów MVNO działających na infrastrukturze tego operatora.

O problemie piszą nasi czytelnicy na forum w dziale Awarie. Przy okazji zachęcamy do zgłaszania w tym dziale wszystkich nieprawidłowości w działaniu sieci operatorów, co pozwala nam na sprawne weryfikowanie wszystkich doniesień.

Czekamy na komentarz biura prasowego operatora.




[Aktualizacja 14:14]

Dziś w godzinach porannych doszło w Białymstoku do uszkodzenia dzierżawionego od Exatela dużego łącza transmisyjnego sieci Plus. W wyniku awarii odcięta została transmisja do dużej liczby stacji 2G oraz 3G na terenie Białegostoku oraz w północno-wschodniej Polsce. Plus podjął już działania by do usunięcia awarii zapewnić łączność zastępczą, a właściciel uszkodzonego światłowodu, czyli firma Exatel, pracuje obecnie nad przywróceniem zerwanej transmisji. Wstępne ustalenia wskazują, że powodem awarii było uszkodzenie światłowodu przechodzącego przez skrzyżowanie, na którym prowadzone są prace budowlane. Operator sieci Plus przeprasza wszystkich klientów za wszelkie trudności związane ze wspomnianym powyżej incydentem - napisano w oświadczeniu przesłanym TELEPOLIS.PL.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: awaria | polkomtel

w sumie: 69
  • 3

    56. ~xy  2012-10-08 20:26:51  host: ip-78-30-103-91.free.aero2.net.pl

    @52: Litości! WSZYSCY mówią "Polsatu" i "Polkomtela", bo tak jest normalnie, kiedy to pojmiesz?!

  • -1

    57.  2012-10-08 20:29:49

    56: no to niech sobie mówią! Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że w tej kwestii nie pytam się o Twoje zdanie? I czy ja Tobie coś nakazuję? Nie - zrozum to. Możemy sobie porozmawiać na kwestie merytoryczne, ale nie językowe - to portal o telco, a nie języku.

  • 2

    58.  2012-10-08 20:48:58

    " I czemu się tak tego czepiacie" - bo psujecie język. Jeszcze trochę takich potworków językowych, i ludzie zaczną mówić : widelcu, słońcu też w dopelniaczu.

  • 0

    59. ~  2012-10-08 21:19:19  host: z10-05.opera-mini.net

    nie zajmujmy sie drobnostkami, siec Play wlacza zasieg tmobile i to jest news tej jesieni !!!

  • -1

    60.  2012-10-08 21:58:40

    a_lex: tak, nie odpowiadamy tylko za koklusz i gradobicie... Proooooszę Cię...

  • 0

    61. ~To ja  2012-10-08 22:29:52  host: z35-13.opera-mini.net

    To ja ! Myslalem ze to kabel miedziany

  • 0

    62. ~Skup  2012-10-08 22:38:54  host: z35-13.opera-mini.net

    Po ile skupuja swiatlowody?

  • 0

    63. ~  2012-10-08 23:04:08  host: user-94-254-128-62.play-internet.pl

    W swej zaciekłości nawet nie zauważyliście literówki "w Białymsotku"

  • 0

    64. ~oburzony  2012-10-08 23:11:51  host: ip-94-42-21-80.multimo.pl

    Kto to widział, żeby światłowód ot tak przechodził sobie przez skrzyżowanie!

  • 1

    65. ~prowokator  2012-10-08 23:23:16  host: ip-94-42-21-80.multimo.pl

    Trzeba mówić Polkomtela. Bynajmniej ja i moi znajomi tak mówią.

  • 1

    66. ~  2012-10-08 23:38:08  host: 213.108.152.205.wlantech.pl

    @WitekT: Należy zauważyć, że Polkomtel sp. z o.o. to podmiot prawny świadczący usługi telekomunikacyjne w ramach sieci i marki PLUS, a zatem każdorazowa awaria to awaria Plusa - czyli sieci Plus, tj. sieci IN (platformy inteligentnej), a nie awaria podmiotu prawno-finansowego, firmy Polkomtel. A'propos odmiany słowa, najtrafniej można wyobrazić sobie odmianę nazwiska Wilhelma Tella lub też, alternatywnie, porównać można do istnienia dualnych form poprawnych, jak np. "otwarli" vs. "otworzyli" lub "śmieci vs. śmiecie". Anyway, apeluję o zmianę z Polkomtelu/-a na Plusa, chociażby z czysto dziennikarskiej rzetelności :) Jednocześnie gratuluję prowadzenia tego serwisu, korzystam z niego od lat, jak dla mnie no.1 na rynku, gsmonline lub telix daleko w tyle, szczerze i bez ironii. pozdrawiam

  • 0

    67. ~a  2012-10-08 23:39:58  host: public-gprs303214.centertel.pl

    a zapasu to brak? tylko tyle stacji 1 światełkiem...

  • 0

    68. ~  2012-10-09 00:26:12  host: public-gprs150642.centertel.pl

    64. No właśnie. Pytanie, czy aby nie na czerwonym światłu

  • 0

    69. ~Swiatlowodu  2012-10-09 00:27:00  host: z35-13.opera-mini.net

    Swiatlowodu w miedzianu otoczku prondym plynaca polsko przebudzcie sie

  • 0

    70. ~jaul  2012-10-09 06:47:37  host: z49-12.opera-mini.net

    Awaria usunieta

  • 0

    71. ~  2012-10-09 10:24:33  host: 195.205.39.51

    " w Białymsotku i okolicach" ????

  • 1

    72. ~  2012-10-09 10:33:25  host: ip-37-209-138-189.free.aero2.net.pl

    a nie powinno być 'Awaria sieci Polkomtel w Białymstoku'? Macie już jakiegoś hopla na to U czy jak???

  • 1

    73. ~  2012-10-09 12:09:42  host: ip-78-30-120-203.free.aero2.net.pl

    aaa i idąc waszym tokiem pisania powinno być 'Awaria sieci Polkomtelu w Białymstoka'.

  • 1

    74. ~xy  2012-10-09 17:28:58  host: user-164-127-11-79.play-internet.pl

    @57: Widzę knajacki język zagościł tu na stałe. Nie ma czegoś takiego jak telco! I nie zasłaniajcie się kwestiami merytorycznymi, bo z tym też nie za wysoko stoicie... Ale przede wszystkim kaleczycie język.

  • 0

    75. ~stebaf batory hahahxD  2013-01-03 21:33:28  host: 77-254-233-116.adsl.inetia.pl

    eeeee Ziomeczki możecie mi powiedzieć do kiedy ta awaria będzie bo mi się już coś robi wgle nie da się nic zrobić a sms dochodzą po pół godzine albo po godzine wiec proszę podajcie przez ile będziemy się tak mordować ???(

Dodaj swoją opinię