Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Awaria Orange w Świętokrzyskiem

[Aktualizacja] Awaria Orange w Świętokrzyskiem

Q! 30 Czerwca 2011 08:59

0 0

Wczoraj od godzin wczesnopopołudniowych mieszkańcy okolic Kielc informowali o problemach z łącznością w sieci Orange.

Przyczyną awarii było uszkodzenie światłowodu podczas prac budowlanych prowadzonych w miejscowości Szewna. Efektem tego były kłopoty z połączeniami z numerami wewnątrzsieciowymi, które dotknęły około 20 tys. użytkowników sieci Orange.




Pierwsze sygnały o awarii zaczęły docierać po godzinie 14:00 i zostały potwierdzone przez kilka niezależnych źródeł - informuje Gazeta.pl. Pracownicy operatora natychmiast wyruszyli na miejsce zdarzenia w celu usunięcia awarii. Prace miały się zakończyć do godziny 20:00.

Aktualizacja:
Jak dowiedział się TELEPOLIS.PL, światłowód został uszkodzony przy wycince drzew. Awaria została usunięta o godzinie 20:35.

Źródło tekstu: Gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    21. ~  2011-06-30 11:41:56  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @20; status notka nie działa od dnia wprowadzenia usługi :D Ostatnio znikły także komunikaty lektora, gdy numer jest nieosiągalny. Kody skrócone działają w kratkę a Play24 12/24.

  • 0

    22. ~  2011-06-30 11:46:13  host: z27-07.opera-mini.net

    @21 przepraszam ale mam głupie pytanie. Po co by wprowadzali kod który nie działa?

  • 0

    23. ~  2011-06-30 11:50:31  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @22, takie pytania kieruj do BOK Play. Jestem przekonany, że otrzymasz szybko bardzo rzeczową odpowiedź ;)

  • 0

    24. ~  2011-06-30 12:37:42  host: z39-03.opera-mini.net

    haha wschod play chyba ku glupi jestes mieszkam w okolicy lublina i wszystko ok

  • 0

    25.  2011-06-30 12:40:17

    @16 Ale jak moga wydac komunikat skoro zapewne nie uzyskali zadnej odpowiedzi od sasiadow z ukrainy? Moga wydac ze domniewywaja ale to malo profesjonalne a pozatym podobno mozna jechac na sieci orange w tamtych rejonach wiec w czym problem? Jakos to rozwiazali:)

  • 0

    26. ~  2011-06-30 13:02:53  host: 77-255-146-40.adsl.inetia.pl

    21@ Lektor nie działa jak dzwonisz z Plusa do Play lub z Play na nadajnikach Plusa. Taki jest Plus niestety. Osobiście sprawdzone. Wystarczy, że nr Play przeloguję na Plusa i zadzwonię do innego numeru w Play który jest wyłączony i lektora brak.

  • 0

    27. ~  2011-06-30 13:08:24  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @25; komunikat zawsze można wydać o możliwych utrudnieniach. Jeżeli na pytanie niektórym w ten sposób odpowiadają, to można wydać także komunikat. Problem jest w tym, że nie czujesz sytuacji, bo zapewne nie mieszkasz tam. Owszem, po miesiącu! pojawiła się w niektórych lokalizacjach możliwość roamingu krajowego realizowanego przez Orange ale wiesz jak działa? Podejrzewam, że nie wiesz dlatego dla ciebie nie ma problemu.

  • -1

    28. ~....  2011-06-30 13:09:28  host: ivb92.internetdsl.tpnet.pl

    @26 i to niby wina plusa? Playowcy powinni sie cieszyc ze chociaz moga zadzwonic raz na jakis czas...ze swoim zasięgiem to byscie za daleko nie zajechali.

  • 0

    29. ~  2011-06-30 13:10:51  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @21, nie do końca tak jest. Próbowałem różnych kombinacji i w żadnej nie działa, choć też nie zawsze. Tu jest właśnie problem, bo nie ma reguły wg. BOK wszystko jest ok.

  • 0

    30. ~  2011-06-30 13:16:50  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @aserty, gdybyś płacił abonament 80pln i z telefonu mógł korzystać po ośmiu próbach wykonania połączenia i był przez pół dnia niedostępny dla innych to zapewniam cie, że twoja wyrozumiałość byłaby zdecydowanie mniejsza.

  • 0

    31.  2011-06-30 13:24:55

    30, po pierwsze jest to wiadomość dotycząca Orange, a widzę, że temat schodzi na Play. Od tego jest dział "FORUM / Awarie". Play owszem nie wydało żądnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, a powinno. Tylko pytanie co by to dało, skoro i tak nie można było nic zrobić, bo wina leży po stronie strony ukraińskiej. Zamiast wydawać komunikaty zaczęto działać i w miarę możliwości, umożliwiono roaming w Orange. A więc jak możesz oskarżać, tak jednoznacznie Play skoro nie wiesz czy to rzeczywiście wyłącznie ich wina, ale Ciebie to parzcież nie interesuje "bo nie działa". Ciesz się, że postarano się - również - dla Ciebie o roaming, abyś mógł w jakikolwiek sposób skorzystać z sieci.

  • 0

    33. ~  2011-06-30 13:35:51  host: achv84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mieszkam w Świętokrzyskiem i powiem, że korzystam z Play i jak ktoś do mnie dzwoni z Krakowa to ledwo go słychać, tak przerywa :/ Chyba przeniosę numer do innego opa.

  • 0

    34. ~  2011-06-30 13:36:18  host: 77-255-239-245.adsl.inetia.pl

    @31; po miesiącu! umożliwiono a jak działa to nadal nie masz pojęcia. Jako użytkownika mało mnie interesuje dlaczego nie świadczą usługi, tak samo jak ich nie interesuje skąd biorę na opłaty abonamentowe. To nie są oskarżenia ale przedstawienie faktów, których do tej pory nikt oficjalnie z Play nie przedstawił. Telepolis także milczy i nie zrobił nic, żeby uzytkowników wesprzeć w przeciwieństwie do gsmbiz. @31; mam się cieszyć, że się postarano?? - ty czytasz co piszesz? Płacę systematycznie i mam sie cieszyć ze się postarano, co nadal nie przynosi zamierzonego efektu.

  • 0

    35. ~ostrow  2011-06-30 13:51:36  host: dpb83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tego co czytalem na forum ostrowa, to od wczoraj juz trwaja prace nad ta usterka.

  • 0

    36. ~ostrow  2011-06-30 13:52:47  host: dpb83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A... nawet zostala usunieta.

  • 0

    37. ~  2011-06-30 19:22:00  host: z47-11.opera-mini.net

    Co mają sieci ukraińskie do Play. Poza tym Przemyśl nie leży na samej granicy a nie sądzę żeby sieci ukraińskie siały sygnał aż tak daleko żeby utrudniały Playowi możliwość korzystania z pasma. Problem pewnie jest inny. Ponoć wkrótce także transmisja danych ma być dostępna w roamingu Orange w wybranych lokalizacjach.

  • 0

    38. ~mirekb  2011-06-30 21:28:04  host: v03-16.opera-mini.net

    kumpel z Ostrowca dzwonil wczoraj co sie dzieje z siecia ;-)to juz wiem w ktorym miejscu kopac zeby sterroryzowac ptk centertel i pozbawic ich zysków a klienci???niech maja po 2 karty sim.czy to dobry pomysł;-)??

  • 0

    39. ~siema  2011-07-01 00:02:20  host: bpp127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem jak gdzies indziej ale w calym Ostrowcu od ok 19.00 orange nie dziala, wczoraj rano bylo podobnie

  • 0

    40. ~Leszek  2011-07-01 03:28:49  host: public-gprs142390.centertel.pl

    Nie wiem co się stało? Ale w nocy z 30 czerwca na 1 lipca mój telefon nie mógł zalogować się do sieci Orange w Łącznej koło Kielc. Problemy z rejestracją i niemożliwość korzystania z internetu. Dopiero około godziny 3.00 coś ruszyło.Czy to ta sama przyczyna

  • 0

    41.  2011-07-01 09:29:48

    Dziwi mnie trochę taka awaria (no może nawet bardzo, bo świadczy o braku sensownych zabezpieczeń), ale nie jest zawiniona w całości przez Orange, więc można im wybaczyć :)

Dodaj swoją opinię