Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Awaria Internetu w Orange

[Aktualizacja] Awaria Internetu w Orange

orson_dzi 29 Czerwca 2017 07:42 Aktualizacja: 29 Czerwca 2017 08:43

6 1
awaria orange

Klienci Internetu stacjonarnego Orange mogą mieć problemy z dostępem do sieci.

Jak dowiedzieliśmy się z Biura Obsługi pomarańczowej sieci, awarii uległy serwery DNS. Orange zna już przyczynę awarii i jej usunięcie ma potrwać do godziny 12.

Aktualizacja
Wygląda na to, że problem został już usunięty zgodnie z zapowiedziami i usługi działają prawidłowo. Dzwoniąc do Biura Obsługi nie usłyszymy już komunikatu o awarii.
Jak dowiedzieliśmy się już po jej usunięciu, problem dotyczył tylko okolic Łodzi i Lublina.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: awaria | internet | orange

w sumie: 49
  • 0

    34. ~Miguel  2017-06-29 09:28:02  host: 89-69-171-112.dynamic.chello.pl

    @29 Od kilku dni w Gdańsku w Orange i Nju zrywa połączenia oraz w trakcie rozmowy często przez kilka sekund jedna ze stron rozmowy nie słyszy drugiej. Dramat. Większość moich znajomych myślała, że im psuje się telefon :-)
    Orange na infolinii (po długim sprawdzaniu) przyznaje, że mają awarię, ale poza tym nie bardzo się tym "chwalą". Może Wam coś powiedzą więcej.

  • 1

    35. ~Wojtek Jabczyński  2017-06-29 09:30:21  host: 212.160.172.84

    Awaria nie była globalna dotyczyła Lublina i Łodzi. Szybko została usunięta. Przepraszam klientów za utrudnienia. Pozdrawiam

  • 0

    36. ~Marek  2017-06-29 09:30:22  host: n11-05-06.opera-mini.net

    Miguel, to samo było na Śląsku dwa tygodnie temu. Cisza w trakcie rozmowy.

  • 0

    37. ~  2017-06-29 09:30:46  host: 159-205-153-25.adsl.inetia.pl

    @Miguel To samo w TMobile mialo miejsce jakies 2 tygodnie temu. Tez Trojmiasto.

  • 0

    38. ~dfz  2017-06-29 09:39:42  host: public-gprs352783.centertel.pl

    ja na łączach Orange komórka mam usatwione DNSy Atmana 217.17.34.10 i net chodzi szybciej, tylko w androidach tego nei da rady zrobić bo gooogle spy i ich dnsy sa dl awaszego szpiegowania nie do zmiany..

  • 0

    39. ~boncio  2017-06-29 10:00:40  host: egress505.cws.sco.cisco.com

    Ta awaria to chyba od 7:40 była, bo wcześniej nie miałem problemu z netem. Po tej godzinie nie używałem WiFi.

  • -2

    40. ~  2017-06-29 10:02:10  host: n19-03-07.opera-mini.net

    całe to Orżnąć to jedna Awaria, dlatego z nich nie korzystam :), wolę życie bez Awarii :), Orżnąć jest dla ludzi sado maso :)

  • 0

    41. ~~~  2017-06-29 10:22:56  host: eis39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dnsy to często ostatnio padają.

  • 0

    42. ~  2017-06-29 10:31:58  host: edh122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @40 ja niestety muszę korzystać, bo nie mam innego wyboru, nie licząc radiówek, które w okolicy są jeszcze gorsze :(

  • -1

    43. ~AnalMan  2017-06-29 11:02:27  host: a24-06-10.opera-mini.net

    oręcz ma na drugie imię awaria

  • 1

    44. ~R  2017-06-29 11:07:05  host: 212.160.172.84

    Awaria nie była globalna. Dotyczyła tylko Lublina i Łodzi.

    Mieliśmy dużo kontaktów na infolinię, dlatego został umieszczony komunikat na IVR.
    Awaria pojawiła się o godzinie 7:12. Rozwiązaliśmy ją o 8:17.

  • 0

    45. ~pawello987  2017-06-29 11:18:04  host: user-94-254-243-136.play-internet.pl

    Ja tam na Orange nie narzekam, za 79 zł teraz mam łącze koło 70 mega tv i telefon stacjonarny. Co do przedłużenia automatycznego umowy, jest taki zapis i to żadna tajemnica nie wiem czym się niektórzy oburzają. Umowa wydłuża się o kolejne 6 miesięcy.

  • 1

    46.  2017-06-29 11:26:10

    45. Nie wiem czy taka praktyka jest zgodna z prawem. Już wcześniej Orange dostało karę za tego rodzaju zapisy w umowach.

  • 0

    47.  2017-06-29 12:44:04

    No rzeczywiście był problem...
    Nie wiem czy to DNS-y czy co, ale komputer sygnalizował brak połączenia z Internetem.
    Nawet dzwoniłem na 801, jednak po automatycznym sprawdzeniu linii i 18 minutach słuchania muzyczki, ok. 7:30 połączenie wróciło ;-)

  • 0

    48.  2017-06-29 12:47:51

    44 - ja gdzieś ok. 6 z minutami próbowałem z komórki się zalogować - już nie było dostępu. O 7:03 dzwoniłem na 801 a dokładnie 18 minut później komputer odgwizdał, ze jest połączenie ;-)

  • -1

    49. ~adval  2017-06-29 12:52:25  host: 83.175.156.253.bialan.pl

    dodajcie wielkimi literami artykuł WSZYSTKO W ORANGE DZIAŁA! MOŻNA KORZYSTAĆ bo ostatnio to już nie robi wrażenia kolejna awaria

  • -3

    50. ~mac-  2017-06-29 12:59:58  host: 185.137.17.57

    Złodzieje! Akurat wziałem chwilówkę 200zł żeby kupić PROMO 1410 gigabajty i mnie oszukali banda decydentów!

  • 0

    51. ~AMD  2017-06-29 13:52:53  host: 194.36.euro-lan.pl

    A w nju nowe pakiety od dzisiaj :D

  • 0

    52.  2017-06-29 15:11:55

    50). w jaki sposób Ciebie oszukano? Zabrano Ci te 2oozł z konta Orange ..? Zabrano 1400GB..??

  • 0

    53. ~Amina  2017-06-30 10:09:52  host: user-94-254-165-187.play-internet.pl

    Brak internetu od 0:30 w nocy, okolice Bialej Podlaskiej!

Dodaj swoją opinię