Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Apple przeprasza i obniża ceny akumulatorów

[Aktualizacja] Apple przeprasza i obniża ceny akumulatorów

msnet 29 Grudnia 2017 08:47 Aktualizacja: 2 Stycznia 2018 15:11

4 8

apple logo

Apple opublikował list z przeprosinami za obniżanie wydajności iPhone'ów ze starymi akumulatorami i proponuje nowe baterie w niższej cenie.

Jak niedawno pisaliśmy, firma Apple przyznała, że aktualizacja 10.2.1 systemu iOS przyniosła mechanizm zarządzania maksymalną wydajnością podzespołów iPhone'ów, aby zapobiec ich wyłączaniu, gdyby dostały za mało energii ze zużytego akumulatora. Efektem tego były pozwy sądowe przeciwko firmie Tima Cooka w różnych częściach świata. Wczoraj Apple opublikował list z przeprosinami.

Otrzymaliśmy informacje zwrotne od naszych klientów na temat sposobu, w jaki radzimy sobie z wydajnością iPhone'ów ze starszymi bateriami oraz o tym, jak poinformowaliśmy o procesie. Wiemy, że niektórzy z was czują, że Apple Was zawiodło - przepraszamy. Miało miejsce nieporozumienie dotyczące tego problemu, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić i poinformować o pewnych zmianach, które wprowadzamy - czytamy w oficjalnym komunikacie Apple'a.

Przede wszystkim nigdy nie robiliśmy i nigdy nie zrobilibyśmy niczego, by celowo skracać żywotność dowolnego produktu Apple'a lub obniżać komfort użytkownika przez aktualizacje. Naszym celem zawsze było tworzenie produktów, które kochają nasi klienci i produkcja iPhone'ów tak długo, jak to będzie możliwe.




Aby poprawić swój wizerunek, Apple zapowiada:
  • obniżenie ceny akumulatora dla iPhone'ów po zakończeniu okresu gwarancyjnego z 79 dolarów do 29 dolarów (około 102 zł); dotyczy to iPhone'a 6 i nowszych, obniżona cena będzie oferowana przez cały przyszły rok,
  • wprowadzenie na początku 2018 roku aktualizacji systemu iOS, dzięki której użytkownik będzie informowany o stanie zużycia akumulatora oraz czy ma on negatywny wpływ na działanie smartfonu.

Zobacz: pełna treść oświadczenia Apple'a (w języku angielskim)

[Aktualizacja: 2.01.2018 godz. 15:11]

Jak poinformowała pracująca w jednym z serwisów Apple'a Paulina Żelichowska, wymiana akumulatora w iPhone'ie 6 i nowszych kosztuje teraz w Polsce 149 zł.


Zobacz: [Aktualizacja] iPhone'y zwalniają za sprawą... starzejącej się baterii
Zobacz: Izrael: proces przeciwko Apple'owi w sprawie zwalniania urządzeń

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:

Tagi: akumulator | apple | iphone

w sumie: 67
  • 0

    50. ~tak fajnie  2018-01-03 08:09:51  host: user-94-254-240-37.play-internet.pl

    A co z moja baterią w myPhonie smartfinie która pęcznieje a sam smartfon bez niej nie otacuje na zasilaczu?

  • 0

    51.  2018-01-03 09:19:55

    Ciekawe jak rozwinie się kolejna wtopa z bateriami Samsunga ;) ?

  • -1

    52.  2018-01-03 10:20:31

    a czy musi paść żeby wymieniać? Bateria będzie miała połtora roku, jakieś 400 cykli ładowania, już widzę że wytrzymuje 1 dzień przy intensywnym używaniu a nie 1,5-2. Cenie sobie wygodę - dlatego mam iPhone'a - i dlatego wolałbym żeby bateria jednak mi trzymała standardowo 1,5-2 dni. Zawsze wymieniam baterie po półtora roku, każdy normalny człowiek powinien to robić.

  • 1

    53. ~agd  2018-01-03 11:08:09  host: 83-238-154-79.static.ip.netia.com.pl

    Witam. Pozwoliłem sobie napisać kilka słów, chociaż zazwyczaj nie udzielam się na tym portalu, bo nie przywiązuję większego znaczenia do telefonów, które maja po prostu spełniać swoje funkcje, a nie być obiektem kultu czy świadczyć o prestiżu. Okresowo "wpadam" na strony tego portalu, aby zorientować się w bieżących taryfach czy cenach telefonów. Przypadkiem przeczytałem artykuł o bateriach w ajfonach i komentarze pod nimi, a zwłaszcza śmieszny tekst niejakiego młodego pelikana, który obśmiewał teorie spiskowe typu postarzanie sprzętu, pogarszanie jego parametrów wraz z czasem jego użytkowania itp. Nie znam się na smarfonach, ale nie wierzę, że takie praktyki nie mają miejsca w tej branży. Tajemnicą poliszynela jest, że takie działania stosują producenci samochodów. Osobiście przez parę ładnych lat pracowałem w firmie produkującej AGD i wiem dokładnie jak programuje się niektóre elementy, aby po określonej liczbie np. włączeń newralgiczne części odmówiły posłuszeństwa. Zresztą część konkurencji robiła dokładnie to samo, a inne produkowały sprzęt z tak słabych komponentów, że i tak nie miały szans na osiągnięcie jednostek pracy przy jakich np. nasz sprzęt wymagał naprawy / w ostatnim okresie nieopłacalnej z uwagi na modułową budowę/.

  • 0

    54. ~  2018-01-03 11:41:39  host: staticline-31-182-146-8.toya.net.pl

    @ 43. msnet: Czy Telepolis wyjaśni u źródła tę wątpliwość, czy podana cena obejmuje także koszt samej baterii?

  • -1

    55.  2018-01-03 11:56:04

    @53 widać że pracowałeś na produkcji boś za głupi nawet żeby zrozumieć o co chodzi w całym zamieszaniu.

  • 0

    56.  2018-01-03 12:01:56

    ****55. mlody_pelikan: Dobrze że mamy ciebie na telepolis bo skąd byśmy wiedzieli kto jest "głupi" a kto nie, a tak to ty nam od razu napiszesz i wszystko od razu jest jasne :P Dobrze mieć takiego eksperta od "głupoty", rozumiem że jakiś fakultet z tego robiłeś ? ..jeśli tak, to dobry kierunek wybrałeś... właściwy człowiek na właściwym miejscu.. choć raz się udało.. :P

  • -1

    57.  2018-01-03 12:09:46

    @56 Jak to powiedział Lem: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

  • 1

    58.  2018-01-03 12:30:42

    @56 po co wyzywasz ludzi ? Tylko dlatego ze sie z toba niezgadzaja ? Fakt jest taki ze Apple postapil bardzo nie fair i gdyby nie przypadkowe odkrycie tego faktu to nigdy by nie przeprosil.

  • -1

    59.  2018-01-03 12:38:22

    Przecież stwierdziłem tylko fakt, afera jest o spowalnianiu sprzetu a typ pisze o postarzaniu co jest całkiem inna praktyką. Przecież pisząc że robił na taśmie sam się zdemaskował, nie mam nic do głupich ludzi, mam takich znajomych ale jak piep..ą głupoty to jestem zdania że trzeba ich o tym uświadamiać. Fair nie fair, można dwojako to odbierać bo jedni by chcieli mieć dłużej działającą baterię, inni cały czas moc sprzetu na 100%. Apple błędem było niepoinformowanie użytkownika o takiej praktyce i brak jakiegokolwiek wyboru co do tego czy chce korzystać z tej opcji czy innej.

  • 1

    60.  2018-01-03 12:40:53

    58. lord_kr: wskaż mi w którym miejscu kogoś wyzywam ?! a potem przeczytaj komentarz - 55. mlody_pelikan - bo widzę że jego wpisu chcesz być obrońcą ? i masz problem z oceną kto wyzywa, a kto nie - jak widzę... Nigdzie nikogo nie wyzwałem, dobry człowieku :)

  • 0

    61. ~Marek.  2018-01-03 12:46:42  host: ip-91-224-185-17.multi-telekom.pl

    Ja mam już 2.5 roku lumię 640 LTE a kolega w tym samym czasie wydał na 3 fony około 10 tyś zł, w moim bateria trzyma trzy dni nadal korzystam z endomondo z przeglądarki edge i jeszcze paru bajerów i komunikatorów. I napiszę tak jak Mi siądzie akumulator w tym fonie to kupię oryginalny za nie więcej niż 100 z przesyłką do domu i wymienię w 3 sekundy i dalej się będę cieszył telefonem z windows 10 Pozdrawiam wszystkich

  • 0

    62. ~  2018-01-03 13:57:32  host: a07-10-08.opera-mini.net

    dopóki nie pojawił się tu młody pelikan nie wiedziałem że istnieje poziom aż tak wielkiej głupoty.

  • 0

    63. ~  2018-01-03 14:11:58  host: a07-10-08.opera-mini.net

    gdyby Lem przeczytał twoje komentarze pelikan to w ogóle by zrezygnował z używania internetu

  • 0

    64. ~Tomasz  2018-01-03 14:14:25  host: jvj178.internetdsl.tpnet.pl

    Ludzie jak sie chcecie kłocic to idzcie na ten inny porta gsmoutline bo tam sa dzieciaki . Tu chcem rzetelnych i powaznych komentarzy

  • 1

    65. ~XXX  2018-01-03 14:22:17  host: 081030132115.unregistered.media-com.com.pl

    jak się ma stawka 149 PLN do zapowiadanej kwoty $29 ???
    Nawet uwzględniając podatek VAT dostajemy => $29 x 3,55 x 1,23 = 126,63 PLN
    Czy APPLE znów zaczyna okradać swoich klientów w Polsce w myśl zasady, że to gorszy rynek a więc można ich doić?
    To skutecznie zniechęca mnie do kupowania kolejnych produktów APLLE, zatrzymałem się na iPhone 6s i widzę że wystarczy. Mega rozczarowany złodziejstwem APPLE! Wstyd!!!!

  • 0

    66. ~agd  2018-01-03 14:56:42  host: 83-238-154-79.static.ip.netia.com.pl

    młody pelikanie teraz już nie mam wątpliwości, że mam do czynienia z przemądrzałym pryszczatym nastolatkiem. Zapewne dużo bieglej posługującym się smartfonami niż ja, ale mimo to chyba nieszczególnie bystrym. Gdzie napisałem, że pracowałem na taśmie? Dotychczas nic takiego nie napisałem. W firmie produkującej sprzęt agd też są komórki zajmujące się rozwojem i projektowaniem sprzętu oraz wprowadzaniem do produkcji. Musiałem spędzić dwa miesiące na produkcji /niekoniecznie na taśmie, bo w pewnej niemieckiej firmie ciągle produkującej drogi, ale bardzo dobry sprzęt taśmy praktycznie nie ma/ w czasie stażu w Niemczech i Włoszech, aby zapoznać się dokładnie jak wygląda to od strony produkcyjnej. Na co dzień tym się nie zajmowałem, bardziej zajmowałem się czyms co w uproszczeniu można nazwać testowaniem, więc wiem o czym piszę. młody pelikanie to ty niczego nie zrozumiałeś. Nie chodzi, o to, że to jest nieco inny proces, tylko o nie do końca fair postepowanie wobec klientów. To są nieuczciwe praktyki /jako maleńki trybiczek w jakiś sposób sam w tym zacząłem brać udział/, a czy jest to postarzanie, chociaż to też określenie nie do końca pasujące do praktyk w branży agd czy spowalnianie jak w powyższym temacie to chodzi o robienie w jajeczko w mniejszym czy większym stopniu swojego klienta. Jako fan jabłuszka lub najęty przez nich troll /chyba jednak aż tak by nie oszczędzali zatrudniając gimbazę/ możesz zaprzeczać, ale poważne wątpliwości pozostają.

  • 0

    67.  2018-01-03 15:19:11

    @60 przyjmij moje przeprosiny, dalbym glowe uciac ze post 56 byl autorstwa mlodego_pelikana i to do niego byly skierowane moje slowa.

  • 0

    68.  2018-01-03 15:53:19

    67. lord_kr: ..no problem... :) swoją drogą, nieczęsto się zdarza tutaj, żeby ktoś za coś kogoś przeprosił... napisać, że jestem zaskoczony to mało powiedziane... Pozdrawiam :)

  • 0

    69.  2018-01-03 15:57:18

    59. mlody_pelikan: nie skomentuje tego wpisu... ale ten twój tekst cytuję: " Przecież pisząc że robił na taśmie sam się zdemaskował, nie mam nic do głupich ludzi, mam takich znajomych ale jak piep..ą głupoty to jestem zdania że trzeba ich o tym uświadamiać"... oj... wyrocznio, wyrocznio.. spójrz na własne odbicie w lustrze... pewnie zobaczysz "Cezara" ? :D

Dodaj swoją opinię