Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Apple: co się stanie jak zgubimy słuchawkę AirPods?

[Aktualizacja] Apple: co się stanie jak zgubimy słuchawkę AirPods?

orson_dzi 16 Grudnia 2016 09:23 Aktualizacja: 16 Grudnia 2016 13:16

2 18

Słuchawki Apple AirPods są dostępne na rynku od kilku dni. Cały czas jednak pozostaje pytanie - co gdy zgubimy jedną z nich?

Od momentu zaprezentowania światu nowych, bezprzewodowych słuchawek Apple pojawiały się wątpliwości związane z ich utrzymywaniem się w uchu użytkownika. Co w przypadku, kiedy zgubimy słuchawkę, która wypadnie z ucha lub pokrowca? Albo gdy zgubimy sam pokrowiec? W końcu odpowiada on za ładowanie akumulatorów słuchawek.

Apple zaprezentowało rozwiązanie tego problemu. W przypadku zgubienia jednej ze słuchawek lub samego pokrowca będzie można kupić jedną część zestawu za 69 dolarów. Dla przypomnienia, cały zestaw kosztuje 160 dolarów.

Zawsze zostaje trzecie rozwiązanie, czyli skorzystanie ze specjalnego "paska bezpieczeństwa", który w przypadku wypadnięcia słuchawek z uszu, utrzyma je na szyi.




Zobacz: "Pasek bezpieczeństwa" do słuchawek Apple AirPods

Aktualizacja

W Polsce za słuchawki przyjdzie nam zapłacić 799 zł. Dostawy mają ruszyć za sześć tygodni. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować wymiana jednej z części zestawu.

Źródło tekstu: Apple; wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | apple airpods

w sumie: 38
  • 1

    20.  2016-12-16 13:52:19

    @17 - We wszystkich komunikatach ceny w USA podawane są bez podatku - ten jest różny w zależności od stanu. No a w Polsce to 23%.

  • 2

    21. ~xxx  2016-12-16 14:10:56  host: static-62-233-234-194.devs.futuro.pl

    Powinny kosztować milion, przecież to Apple!

  • 1

    22. ~rrrr  2016-12-16 14:13:44  host: host-89-230-176-59.dynamic.mm.pl

    nie może być .... naprawdę ? a jak znajdziemy dwie lewe to można będzie wymienić gratis na prawą ?

  • 1

    23. ~  2016-12-16 15:01:25  host: aerm138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20, taa, wiem. Pisałem w kontekście "Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować wymiana jednej z części zestawu" - obstawiam, że w okolicach 350 zł.

  • 1

    24.  2016-12-16 15:25:37

    Podejrzewam, że część mieszkańców USA będzie kupować te słuchawki na prezent myśląc, że to zestaw dla dwojga :)

  • 0

    25. ~~  2016-12-16 15:31:33  host: eel171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co się stanie jak zgubimy słuchawkę AirPods? Stracimy miesięczną wypłatę i będziemy jeść powietrze.

  • 1

    26.  2016-12-16 16:24:30

    Jako pracownik apteki polecam krem do mocowania protez, sprawdzi się idealnie i w uszach.

  • 2

    27.  2016-12-16 17:17:57

    To teraz zaczną kraść słuchawki z uszu.

  • -1

    28. ~  2016-12-16 17:24:51  host: user-94-254-161-182.play-internet.pl

    Do 25 zawsze możesz żuć trawę jak krowa na polu

  • 1

    29.  2016-12-16 18:26:31

    @1: co prawda "puenta", ale niezależnie +1 - zgadza się, cały Apple : )

    @12: 8 stów? Skąd wiesz, że mają faktycznie dobry dźwięk? Wiesz, ile czasu trzymają i ile się ładują? Przy okazji faktycznie można je zgubić. Śmiem twierdzić, że da się kupić lepsze słuchawki na BT.

    Spokojnie, to kolejny amazing po przejściówce lightning-minijack : ) Kto by nie tego chciał? ; )

  • 2

    30. ~pabloki  2016-12-16 18:29:32  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    co zrobimy? standardowo -kupimy w emejzingowej cenie jedną słuchaweczke która znów zgubimy i tak w kółko.

  • 2

    31. ~Xj  2016-12-16 20:09:48  host: public-gprs678283.centertel.pl

    Co sie stanie jam zgubimy sluchawke? Bedziemy w plecy 69 usd.

  • 0

    32. ~  2016-12-17 04:22:04  host: host-176-221-123-159.dynamic.mm.pl

    Pasek bezpieczeństwa?! Kiedy Apple wynajdzie Itaśmę lub Iopaskę do przytrzymania słuchawki na głowie? A może Iklej do przyklejenia w uchu?
    To co robią w tym IApple to wtórny Iprymitywizm. Oczywiście jeśli wierzyć Itelepolis...

  • 0

    33. ~gloc  2016-12-17 17:25:29  host: public-gprs410584.centertel.pl

    a podejrzewam ,że g..... sie stanie a z tego powodu ,że nie kupie tego szmelcu a nawet gdyby ten elktrozłom kosztował ze 100 zł

  • 0

    34. ~  2016-12-18 21:49:35  host: chaos.tpnet.pl

    Za 800 to można mieć telefon ze słuchawkami w komplecie.

  • 0

    35.  2016-12-18 22:46:36

    @34: No tak, ale ich do iP7 nie podłączysz (bezpośrednio) bo nie ma gniazda :D

  • 0

    36. ~Master Chief  2016-12-19 09:40:31  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    @32. Właściwie, to patent pokroju iCorega, czy klej jak do protezy do wklejania słuchawek do ucha by się nie zgubiły, mógł by być całkiem trafionym pomysłem na biznes ;)

  • 0

    37. ~Master Chief  2016-12-19 09:41:07  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

    @36. *czyli

  • 0

    38.  2016-12-20 01:28:35

    @36: ale jest przecież super przejściówka. Ciekawe ile kosztuje jak się zgubi... ; )))

  • 0

    39.  2016-12-21 14:04:39

    Sam sobie odpowiadając - 49 zł ; )

    A jeżeli tak dokupywać dodatkowe funkcjonalności - jedyne 170 zł taki splitter, dzięki któremu możemy jednocześnie słuchać muzyki i ładować telefon! : ) 99 zł przejściówka z lightninga na microUSB, gdybyśmy potrzebowali podładować telefon normalną ładowarką... : ) (na microUSB-C jeszcze nie ma, na pewno będzie i pewnie za okrągłe 99 zł ; ) 99 zł kabel USB-lightning ... PÓŁ metra ... : ))) ale ale! w promocji jest także metrowy i kosztuje tyle samo! (no nie wierzę ; ) jest także dwumetrowy, kosztuje 149 zł, okazja ; ) jest czytnik kart SD do lightninga (obsługuje oczywiście tylko zdjęcia/filmy : ).. no i kosztuje 149 zł ; ) jest nawet pseudo-host USB (działa tylko do podłączania aparatów fotograficznych przez USB - niestety nie zwykłych pendrive'ów : ( i tylko dla zdjęć/filmów) i kosztuje, a jakże, 149 zł

    Sumując, 170 zł + 99 zł + 149 zł + 149 zł (bo kabel, choć 0,5 m i przejściówka jack-lightning są w zestawie ; ) = 567 zł : )

    A to wszystko jest na dzień dobry w S7mce Samsunga : )
    Mało tego, kabel wyprowadzający na HDMI kosztuje 249 zł, a BEZprzewodowy Chromecast 2 dający m.in. także mirror ekranu telefonu kosztuje jakieś 50-100 zł mniej : )

    Innymi słowy odrobina funkcjonalności kosztuje jakieś 600+ zł : )

    Niestety, dalej iPhone nie ma rozszerzalnej pamięci : )))

    Dość powiedzieć, że porównując podobną konfigurację, czyli Apple iPhone 7 128 GB i Samsung Galaxy S7 32 GB + microSD Extreme 128 GB SanDiska, wychodzi nam, że:

    iPhone 7 128 GB (dostępne 114) = 3600 zł

    Galaxy S7 32 GB (dostępne 24-26 GB) = 2300 zł
    microSD Extreme 128 GB (dostępne 119) = niecałe 400 zł ; 2300 + 400 zł = 2700 zł za 144 GB (30 do przodu)

    To już jest różnica 1500 zł : ) A różnic jest znacznie więcej, głównie w otwartości systemu plików, komunikacji (BT, WiFi, NFC) i innych kwestii... Także tak to wygląda... ; )

Dodaj swoją opinię