Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Apple chce być globalnym operatorem? Jednak nie

[Aktualizacja] Apple chce być globalnym operatorem? Jednak nie

WitekT 4 Sierpnia 2015 09:56 Aktualizacja: 5 Sierpnia 2015 10:51

7 4

Apple rozmawia z operatorami w USA i Europie na temat uruchomienia własnego MVNO. Klient ma płacić Apple, a SIM ma przełączać się pomiędzy różnymi sieciami, które w danym momencie oferują najlepszą jakość usług.



Na razie testy trwają w USA. Apple na ten temat rozmawia z operatorami od lat, a kolejne kilka może potrwać pełne wdrożenie usługi. Na razie firma z Cupertino wdrożyła własną kartę SIM w iPadzie Air2 i Mini 3, która współpracuje z kilkoma operatorami (klient sam może wybrać, z którego chce korzystać i któremu zapłacić za usługi).




Zobacz: Apple i Samsung pracują z GSMA nad wirtualną kartą SIM.

Aktualizacja:
Apple zdementował doniesienia na temat rozmów o MVNO. Nie prowadziliśmy rozmów, ani nie mamy żadnych planów dotyczących usług MVNO - przekazało biuro prasowe firmy.

Źródło tekstu: Business Insider     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 47
  • 0

    29. ~me  2015-08-04 23:32:20  host: 115-65.echostar.pl

    Takie zachłanne firmy to choroba tych czasów. Monopol i hegemonia są szkodliwe, a ta firma do tego dąży. Tylko zróżnicowanie zapewnia rozwój. Apple to firma wysysająca pieniądze z rynku. Gromadzenie takich kwot w ograniczonym gronie beneficjentów zuboża resztę świata. Snobizm, egoizm, zapatrzenie, tandeta - to mi się kojarzy właśnie z tą marką.

  • -4

    30.  2015-08-04 23:38:34

    @29 Pierwsze 3 epitety są do dyskusji, ale z czwartym chyba przesadziłeś. Czy Nokia nie zachowywała się dokładnie tak jak to opisałeś? Wtedy nikomu to nie przeszkadzało i jeszcze za tym tęsknicie.

  • 0

    32. ~  2015-08-05 00:16:29  host: n19-08-06.opera-mini.net

    30). nie przeszkadzało, tęsknimy, ale Ty, fanatyk co kupił podróbkę e72 - na której podstawie opiniujesz całą Nokię jako chłam - tego nie zrozumiesz.

  • 1

    33.  2015-08-05 00:46:03

    O ile się nie mylę, to oni już lata temu prężyli poślady na to MVNO i nic... A tu latka lecą, a konkurencja MVNO rośnie. Kiedyś nie weszli, to teraz wejdą?

  • 2

    34. ~user_delete27  2015-08-05 11:09:18  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    "Tak potężna (największa na świecie pod względem kapitalizacji) firma, dodatkowo działająca w branży technologicznej, posiadająca najpopularniejszego smartfona na świecie powinna już być również operatorem. To jak najbardziej logiczny krok. Bardzo dobrze, że to się dzieje, w końcu waszymi słowami - im więcej konkurencji tym lepiej."

    I jak @applefan? Teraz napiszesz że to świetnie że apple to zdementował, bo w sumie nie byłoby to dobrym posunięciem od strony biznesowej?

  • -1

    35. ~sueshack  2015-08-05 11:23:49  host: 91.199.127.162

    Baby w maglu, specjaliści od Wisły i przemysłu.

  • 1

    36. ~  2015-08-05 11:24:39  host: user-94-254-209-167.play-internet.pl

    uffff :)

  • -1

    37. ~Olek  2015-08-05 11:26:57  host: mps.maqsimum.pl

    @27
    A skąd czerpiesz twoją wiedzę na temat procesów z udziałem Apple?
    Od razu radzę ci żebyś zmienił to źródło bo ktoś cię robi w balona.

  • -1

    39.  2015-08-05 11:40:09

    No i się nagadaliście... Było o czym? Plotki w sezonie ogórkowym ;-)

  • -1

    40.  2015-08-05 11:43:38

    applefan_ - wiesz... dziwi mnie, że nie pracujesz gdzieś na wysokim szczeblu w tej ulubionej przez Ciebie firmie... Wiesz lepiej co powinni, a oni mówią, że nie chcą tego co Ty uważasz za konieczne... Pewnie niebawem poczytamy o klapie finansowej tej firemki?

  • 0

    41. ~octopus  2015-08-05 11:47:57  host: n07-05-08.opera-mini.net

    Oczywiście, że japkoshi** osiągnie cel. To jest TYLKO kwestią czasu. Ale nie to jest problemem, problemem będzie realizacja projektu pełnego virtuala sim/usim. Ordynarne wykradzenie danych będzie tylko kwestią czasu. Na początku exploit/rootkit będzie dla wybrańców.. ale sieć .. to sieć. Już jest problem z wykradaniem danych przy kartach zbliżeniowych .. a problem nierozwiązany..narasta.

  • 0

    42. ~pabloki  2015-08-05 11:59:35  host: 188.146.73.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    pisałem że jest jeszce duzo czasu i sie pewnie wycofają. z drugiej strony która korporacja ujawnia swoje plany ? nie raz było tak że korpo mówi jedno a robi drugie, choć sam pomysł wyboru najwyższej jakości operatora w danym momencie jest dość dziwny .

  • -1

    43. ~  2015-08-05 12:03:34  host: n19-08-06.opera-mini.net

    42). u nas tylko pleja by łapało
    :-D

  • 0

    44. ~octopus  2015-08-05 12:04:06  host: n07-05-08.opera-mini.net

    ->42 plany rozwoju- to określony w dolarach kurs aukcji/stabilizacja przy mniejszej "sprzedawalności" słuchawki, tabletu, gadżetów..

  • 1

    45. ~Marian  2015-08-05 12:17:53  host: n26-01-07.opera-mini.net

    Na niebezpieczniku jest artykuł o wirusie który atakuje sprzęt apple.

  • 1

    46. ~F643  2015-08-05 12:19:53  host: 212.160.172.84

    Czekamy co napisze applefan__ bo on zawsze szczeka tak jak wiatr zawieje.

  • 1

    47. ~pabloki  2015-08-05 12:36:57  host: 188.146.73.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    46 applefap juz sie wypowiedział w #4 ze to naturalna kolej rzeczy. teraz pewnie mu głupio.

  • 0

    48. ~F643  2015-08-05 15:54:01  host: 212.160.172.84

    @47 odpowiedzi applefana na zdementowane przez Apple informacje brak, więc jego milczenie jest wymowne :-)

  • 0

    49. ~DDFF  2015-08-05 22:51:10  host: 178-36-97-1.adsl.inetia.pl

    Przyszłość to pewnie rynek transmisji danych i tyle a do tego marka nie jest zbyt potrzebna - tylko siec i oferta.

  • 0

    50. ~JustMe  2015-08-06 12:17:26  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Apple traci bardzo mocno w Chinach , to jest początek końca...
    http://tlp.is/74u

Dodaj swoją opinię