Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja] Amazon rzuca rękawicę Apple'owi i prezentuje swój pierwszy tablet

[Aktualizacja] Amazon rzuca rękawicę Apple'owi i prezentuje swój pierwszy tablet

Q! 28 Września 2011 16:59

0 0

Amazon zaprezentował swój pierwszy tablet, model Kindle Fire. Ma być on bezpośrednim rywalem iPada, chociaż daleko mu do parametrów i możliwości konkurenta. Zdecydowanie przebija go jednak ceną, i nie tylko.

amazon kindle fireKindle Fire posiada ekran dotykowy o przekątnej 7 cali oraz system Google Android w nieznanej jeszcze wersji. Łączność ze światem będzie możliwa jedynie za pomocą technologii WiFi - nie znajdziemy tu modułu 3G. Zabraknie również aparatu fotograficznego. Jego cena ma wynieść zaledwie 199 dolarów - to znacznie mniej niż konkurent, którego ceny zaczynają się od 499 dolarów. Czym zatem Amazon chce przyciągnąć klientów?

Przede wszystkim swoimi usługami dodanymi, a więc księgarnią, która w swoich zasobach posiada około 1 mln pozycji. Poza tym magazyny i czasopisma - najważniejsze z nich również można znaleźć w zasobach księgarni Amazonu. Trzecim asem z rękawa ma być usługa streamingu materiałów wideo, Amazon Prime, która kosztować ma 79 dolarów rocznie (w pakiecie klient otrzyma 30-dniowy, darmowy okres próbny).

Czy to wystarczy, aby stawić czoła iPadowi, który tylko w II kwartale sprzedał się w ilości ponad 9 mln sztuk? Wbrew pozorom odpowiedź może być… twierdząca. Wystarczy chociażby spojrzeć na wyniki sprzedaży czytnika Kindle 3, liczone w milionach sztuk, o którym swego czasu Steve Jobs powiedział, że nie ma szans na rynku. Czy pierwszy tablet Kindle powtórzy wynik swojego młodszego brata, czytnika? Czas pokaże.




Początek sprzedaży tabletu Kindle Fire rozpocznie się 15. listopada - tego dnia pierwsze egzemplarze urządzenia powędrują drogą pocztową do klientów.

[Aktualizacja, godz. 17:31]
Kindle Fire wyposażony będzie w ekran o rozdzielczości 600 x 1024 pikseli, wykonany w technologii LCD IPS i pokryty szkłem Gorilla Glass. W jego wnętrzu znajdzie się procesor Cortex A9 o nieznanej jeszcze prędkości. Pamięć wewnętrzna będzie mieć pojemność 8 GB.

Wszystko to zostanie zamknięte w obudowie o wymiarach 190 x 120 x 11,4 mm i masie 413 gramów.

Źródło tekstu: bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~  2011-09-28 17:48:13  host: z25-12.opera-mini.net

    brak 3g:/

  • 0

    8.  2011-09-28 17:51:23

    @7 - wystarczy uruchomić MiFi i masz już 3 czy 4G, nie tylko w tablecie. :-)

  • 0

    9.  2011-09-28 17:55:57

    Q!, ja szukam przede wszystkim tabletu, a nie eReadera. :)

  • 0

    10.  2011-09-28 18:09:13

    @evad - ale bez 3G? :-P No to $199 wygląda bardzo ciekawie - ciekawe jak będzie się sprawdzać w praktyce?

  • 0

    11. ~Ktuś  2011-09-28 18:10:31  host: 212.160.172.70

    W większych miastach co i rusz jakieś Wifi złapiesz, więc spoko. A usługi Amazon to też rzecz nie do pogardzenia.

  • 0

    12.  2011-09-28 18:19:30

    Q!, tablet bez 3G mi styknie, bo mam MiFi, choć byłoby miło mieć czygie wbudowane i o jeden grat mniej nosić, rzecz jasna. :) Ale przede wszystkim patrzę na budżet. Archos G9 wygląda bardzo zacnie, ale pobawiłem się Asus Transformerem wczoraj w sklepie, *** patent, tylko niestety drogi. Szukam czegoś w granicach £200 i Archos pasuje idealnie.

  • 0

    13.  2011-09-28 18:20:29

    Ad 12. Miałem na myśli "zajefajny patent" i 200 GBP :)

  • 0

    14. ~Jeremy  2011-09-28 18:24:01  host: 194.42.110.4

    No dobra, tylko co wszyscy tak się upierają, że to ma konkurować z iPadem? Targetem i przeciwnikiem dla tego tabletu nie jest iPad, tylko Nook Color - wiadomo o tym od dawna, cena i parametry też o tym świadczą.

  • 0

    15. ~Ktuś  2011-09-28 19:35:23  host: 212.160.172.70

    Ale Amazon w przeciwieństwie do Nook ma też za sobą poważaną markę, tak jak Ipad. No i sporo usług dodanych.

  • 0

    16. ~Ktuś  2011-09-28 19:36:18  host: 212.160.172.70

    @15 Nie Amazon, Kindle, Amazon to właśnie owa poważana marka :)

  • 0

    17.  2011-09-28 20:21:41

    ''Łączność ze światem będzie możliwa jedynie za pomocą technologii WiFi - nie znajdziemy tu ani modułu 3G, ani aparatu fotograficznego.'' Nie wiedziałem, że aparat fotograficzny umożliwia łączność że światem... ;-)

  • 0

    18.  2011-09-28 20:27:24

    bardzo interesujace, siostrzeniec ma ten czytnik kindle 3 bardzo fajne wykonanie czytelny ekran - choc poza czytaniem ksiażek nic innego na nim nie robiłem

  • 0

    19.  2011-09-28 20:40:25

    @Symbianowiec - oj tam, oj tam. Dzięki. ;-)

  • 0

    20.  2011-09-28 20:42:27

    @tumunia - bo czytnik, jak sama nazwa mówi, służy do czytania (książek), i to raczej tylko beletrystyki. Co prawda wersja 3G ma przeglądarkę, ale jej obsługa to zajęcie tylko dla wytrwałych/cierpliwych.

  • 0

    21. ~fism  2011-09-28 23:26:03  host: host-81-190-229-120.wroclaw.mm.pl

    Q - dla cierpliwych? to jest zajęcie dla desperatów! :-)

  • 0

    22.  2011-09-28 23:37:39

    @fism - no bez przesady. Jeśli chce się poczytać proste strony na czymś większym niż 4 cale telefonu, to jak najbardziej, np. podczas podróży. Co ważne - nic się za to nie płaci. No i Internet cz-b wygląda bardzo ciekawie. ;-)

  • 0

    23.  2011-09-29 06:00:10

    Jak oni sobie wyobrażają tablet bez aparatu fotograficznego...?

  • 0

    24.  2011-09-29 06:11:48

    Mogli chociaż dać aparat 2 Mpix ;-D

  • 0

    25. ~  2011-09-29 21:35:00  host: user-109-243-50-23.play-internet.pl

    @23,24 tak z ciekawości to do czego się używa w tabletach aparat?

  • 0

    26.  2011-10-04 11:36:57

    @ 25 - to już zależy jaki. Bo ortodontyczny można używać do korygowania zgryzu.

Dodaj swoją opinię