Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja 3] Będą poważne problemy z doładowaniami prepaidów Polkomtela

[Aktualizacja 3] Będą poważne problemy z doładowaniami prepaidów Polkomtela

WitekT 31 Sierpnia 2009 23:02

0 0

Polkomtel nie dogadał się z firmami sprzedającymi elektroniczne formy doładowania prepaidów. Oznacza to, że od jutra traci 85% punktów sprzedaży.

Szerzej o konflikcie pomiędzy Polkomtelem a dystrybutorami pisaliśmy w tej wiadomości.

Jedyne, co udało sie osiągnąć to fakt, że Plus w ostatniej chwili zgodził się na spotkanie z przedstawicielami Związku. Wielogodzinne rozmowy nie doprowadziły do jakiegokolwiek ustępstwa ze strony Operatora. W tej sytuacji większość Dystrybutorów doładowań telefonów komórkowych w Polsce nie ma podstaw prawnych do sprzedaży produktów Plusa od dnia 1. września - napisał Związek Dystrybutorów Prepaid w oświadczeniu przesłanym TELEPOLIS.PL.

Jak napisano w oświadczeniu, Związek ma nadzieje na kontynuowanie rozmów z Polkomtelem. Punkty Związku Dystrybutorów Prepaid stanowią około 85% z tych, które sprzedają doładowania prepaidów Polkomtela. Od 1. września aktywnych pozostanie więc tylko około 15% punktów, które w większości dystrybuują karty-zdrapki. W Polsce doładowania prepaidów Polkomtela można było do tej pory kupić w około 100 tys. punktów sprzedaży.

[Aktualizacja 9:20] Ok 8:30 firma Blue Media wyłączyła możliwość doładowania prepaidów Polkomtela w systemach, które obsługuje. Dotyczy to m.in. zasileń na stronach internetowych, w systemach bankowych oraz w części bankomatów (BGŻ oraz Millenium).




Doładowania są możliwe na stronach należących do Polkomtela, czyli plus.pl, simplus.pl, samiswoi.pl oraz 36i6.pl .

[Aktualizacja 15:00] Otrzymaliśmy listę dystrybutorów, którzy wstrzymali dystrybucję prepaidów Polkomtela. Są to: Ruch, Kolporter, Mennica Polska, BZ WBK, Bill Bird, Żabka, Kar-Tel, Polski Tytoń, Blue Media, Blue Pay, Lew, Multikart, Leckerland.

[Aktualizacja 2. września] Banki zaczęły przepraszać swoich klientów za brak możliwości dokonania doładowania numerów na kartę sieci Plus.

Zawiadamiamy, że od 1 września 2009 r. jesteśmy zmuszeni do zaprzestania świadczenia usługi doładowań (w tym stałych doładowań) kont telefonów pre-paid sieci Plus GSM (Simplus, MixPlus, 36i6 oraz Sami Swoi). Zaistniała sytuacja jest wynikiem braku porozumienia między firmą Polkomtel, a dystrybutorem sprzedaży doładowań Blue Media, który realizuje te usługi dla naszego Banku. Za utrudnienia przepraszamy - taki komunikat dotarł wczoraj do klientów banku ING.

Źródło tekstu: Związek Dystrybutorów Prepaid, wł     

Dodaj do:
w sumie: 441
  • 0

    424. ~  2009-09-03 17:08:58  host: static-78-8-31-89.ssp.dialog.net.pl

    cyt.:"Plus od dzisiaj uruchomił promocję doładowań 15% za pomocą ich stron. Czy myślicie podobnie jak ja, że jest to reakcja na problemy z doładowaniem?" - Czyli zdaniem PLUSa lepiej samemu sobie urwać 15% (ponosząc jeszcze koszty obsługi) niż oddać 9% dystrybutorom. U mnie taki dyr.handlowy pracowałby najwyżej 30s po takiej decyzji.....

  • 0

    425. ~pir  2009-09-03 17:30:21  host: host-62-141-255-222.tomaszow.mm.pl

    WLO zgodnie z twoją logiką firmy nie odprowadzają VATu bo robią sobie koszty... bzdura. Koszty można robić ale zdrowa firma zawsze ma mniejsze koszty niż przychody i od tego co zostaje płaci VAT. W obliczeniach wszyscy zakładają, że sprzedawca doładowań od tej złotówki zysku na 100zł w doładowaniach odprowadzi 18gr VATu i 19% dochodowego. Oczywiście zakładamy też że koszty przerosną zyski i nie odprowadzi ale też nie zarobi więc wniosek, że straci na prowadzonym biznesie. Takie są podstawy tego konfliktu. Jest to prosta i czytelna sytuacja

  • 0

    426. ~wojtas  2009-09-03 17:40:54  host: cqt250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i bardzo dobrze że operatorzy się zbuntowali, sam prowadzę kiosk i mam już dosyć ciągłych obniżek marży, niech simplus i inni sami otwierają kioski o 6-tej rano i sprzedają swoje doładowania już pewnie (niedługo) za 3% marży a koszt papieru do terminala??? POPIERAM TĄ AKCJĘ

  • 0

    427.  2009-09-03 20:32:16

    ***pir ma zdecydowaną rację,vatu nie płacisz jak ci znajomi "załatwią" faktury,"normalna" firma zawsze jest z vatem do zapłaty

  • 0

    428. ~  2009-09-04 10:43:31  host: 94-40-24-83.tktelekom.pl

    witam na terminalch Euronetu Epay możana doładować plusa

  • 0

    429. ~Balon  2009-09-04 12:33:11  host: 195.20.110.68

    Dogadali się!!! News na Pulsie biznesu!!! Polkomtel składa broń.

  • 0

    430.  2009-09-04 13:24:13

    425. - to nie jest moja logika ;-) proszę nie mów, czego nie powiedziałem... A na vacie nie traci nawet grosza - VAT mu płaci kupujący zdrapkę. On ma tylko w proporcji go odprowadzić do skarbówki... Tyle, ze boli odprowadzać coś co jest w kasie ;-) Taka jest moja logika.

  • 0

    431.  2009-09-04 13:24:51

    pivko77 - a co ci znajomi robią z tym vatem?

  • 0

    432. ~ZubrZpuszczyPolskiej  2009-09-04 13:32:05  host: 57.66.197.36

    Doładowywanie w PEKAO24 zostalo wznowione.

  • 0

    433.  2009-09-04 13:32:48

    Składa , swoją fujare raczej panowie z zarzadu chyba zrozumieli swoja bramke (samob. zreszta) ale i tak dalej nic nie zmienia , marka idzie w dół ,ludzie kotłuja sie w punktach obrywa sie "salonowym" bok. (2601) wyłączył linie umywa raczki (niech zyja ludzie duchy) a panom z góry gratulujemy polityki. Co do pakietów tak btw. NIC NIE DA SIE WŁĄCZYĆ. i nic nie poradzi pan "mięso" zwany dalej złodziejem.

  • 0

    434.  2009-09-04 15:09:08

    w mBanku już można doładować prepaidy Plusa!

  • 0

    435.  2009-09-04 15:33:41

    Pisałem to już raz napisze po raz drugi PLUS niema się specjalnie, czego obawiać. Natura nie znosi próżni. Na miejsce ty, co zrezygnują wejdą inni – trzeba pamiętać o jednym nikt ze sprzedawców nie żyje tylko i wyłączne ze sprzedaży doładowań czy biletów autobusowych. Te sprawy są dodatkiem. Uzupełnieniem oferty. Jeśli taki RUCH stwierdzi ze mu się nie opłaci trudno niech rezygnuje straci klientów, co przy okazji doładowania kupili np. papierosy czy gazetę. Zarobi, kto inny, co dojdzie do wniosku, iż co prawda z samych doładowań trudno jest wygenerować duży zysk tak samo jak i bilety autobusowe go nie uczynią to jednak są to rzeczy zakupo twórcze, bo niejedna osoba, która przyszła po doładowanie przy okazji tui jeszcze coś innego. Zresztą zapewne wkrótce PLUS-a poprą inne sieci a wtedy sprzedawcy nie będą mieli innego wyjścia jak powiedzieć: poddajemy się.

  • 0

    437. ~takitam  2009-09-07 08:26:46  host: elt246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    doładowania w bankach już działają :D

  • 0

    438. ~Można doładować  2009-09-07 12:11:18  host: aanz200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Można teraz doładować wszędzie. Nie ma żadnych problemów z doładowaniem. Dziwię się, że nie zaaktulizowali tego newsa, że już ładować idzie.

  • 0

    439. ~Ha ha ha  2009-09-08 00:40:32  host: chello089077246222.chello.pl

    Ładowanie Ludzi w Bambuko :-))))

  • 0

    440.  2009-09-09 09:26:11

    Poradzi sobie plus, przecież jeszcze są zdrapki

  • 0

    441. ~hie  2009-09-09 21:54:22  host: inet20907nm-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    do WITEKT Zmieńće nazwę strony na playpolis.pl i nie wprowadzajcie ludzi w błąd

  • 0

    442. ~  2009-09-09 22:27:40  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    i tak już wszystko dogadane

  • 0

    443. ~wally  2009-09-10 14:29:04  host: pocztaos.pgi.gov.pl

    Przydałaby się aktualizacja i news- jak Plus się ugiął ;)

  • 0

    444. ~Zawiedziona  2009-11-15 23:29:04  host: apn-95-40-162-144.dynamic.gprs.plus.pl

    Dziś jest 15-11-2009 i niestety PKO BP SA odmówiło naładowania telefonu przez internet z konta (jestem w Sim+ już z 10 lat co najmniej), a szkoda bo jak tak dalej pójdzie to trzeba się będzie rozejrzeć za innym operatorem, który ma mniej problemów. Tak naprawdę co przeciętnego użytkownika interesuje kto i z kim się dogaduje i jak, najbardziej zależy mu na szybkiej i sprawnej obsłudze oraz dobrej ofercie!!!! Zawiedziona

Dodaj swoją opinię