Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja 2] Nokia Drive 2.0 z nawigacją offline już dostępna

[Aktualizacja 2] Nokia Drive 2.0 z nawigacją offline już dostępna

Q! 20 Marca 2012 17:38

1 0

nokia drive 20Nokia udostępniła nową wersję nawigacji Nokia Drive dla smartfonów z linii Lumia, oznaczoną jako 2.0. Najważniejszą nowością jest możliwość korzystania z nawigacji bez konieczności łączności z siecią.

Wśród innych nowości znalazła się m.in. funkcja fotoradarów. Zmianie uległ również wygląd okna prezentującego informację podczas nawigacji.

Aplikację pobrać można ze sklepu Marketplace. Przeznaczona jest ona i dostępna tylko dla smartfonów Nokii z linii Lumia.




[Aktualizacja]
Nokia udostępniła również nową wersję aplikacji Mapy (1.3.0.0). Wśród nowości znajdziemy m.in. większą bazę punktów POI oraz możliwość dzielenia się trasami oraz punktami w sieciach społęcznościowych.

[Aktualizacja 2]
Aktualizacji doczekała się również aplikacja Transport, która wyszła z fazy beta.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Plum1973  2012-03-20 18:02:49  host: wap.plusgsm.pl

    Znakomicie Lumia umie unikać zbójców na Pomorzu... To wysoce niezbędna funkcja w krajowej rzeczewistosci...

  • 0

    2. ~r  2012-03-20 19:01:25  host: public-gprs32342.centertel.pl

    #1: mam nadzieję, że pomoże ci też uniknąć kostnicy lub pierdla :-P

  • 0

    3. ~  2012-03-20 22:01:25  host: z52-05.opera-mini.net

    nokii juź dziękujemy

  • -1

    4. ~  2012-03-20 22:12:27  host: p13-03.opera-mini.net

    @3 tobie matołku też już dziękujemy

  • 0

    5. ~  2012-03-21 06:22:53  host: z53-13.opera-mini.net

    @4 sam jesteś matołkiem

  • 0

    6.  2012-03-21 07:11:19

    Zaczyna się z tej Lumii robić całkiem przyjemny telefon :) Być może po aktualizacji do Apollo to faktycznie będzie godny rywal iPhonów, Androidów.

  • 0

    7.  2012-03-21 09:09:55

    Nokii zdecydowanie dziękujemy, nie wiem czy ktoś zauważył jak w Nokiach z Windowsem aplikacja Map pokazuje autostradę ze Strykowa pod łodzią do Warszawy i od Krakowa do Rzeszowa... Dramat...

  • 0

    8. ~xpat  2012-03-21 10:51:42  host: ari97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co ty opowiadasz. W nawigonie i garminie też jest pokazywana autostrada której nie ma. Ale zobacz czy wytycza po nich trasę a potem zabieraj głos.

  • 0

    9.  2012-03-21 11:27:45

    Zapraszam do Łodzi, wyznacz sobie trasę do Warszawy przez Stryków na Nokii Lumia 800. Pokazuje trasę normalnie po nieistniejącej autostradzie. Sprawdzane na modelu z Orange. Nie wiem, czy aktualizacja coś zmieniła, zaraz po wprowadzeniu tego modelu do opa miałem tą wątpliwą przyjemność zapoznać się z tym telefonem.

  • 0

    10. ~Sidnej  2012-03-21 14:32:11  host: 93.166.121.107

    Ja natomiast od początku NIE byłem negatywnie nastawiony (tak jak "BKX") do Nokii Lumia 800 i pewnie przez to mam ogromną przyjemność zapoznawania się z tym modelem. Co do Nokia Drive to jestem zadowolony z jej użytkowania i nie miałem jak dotąd żadnych problemów z wyznaczaniem trasy, czy też z nawigowaniem. Powiem więcej - nawigacja ta działa szybko się uruchamia, momentalnie łapie połączenie z satelitami oraz bardzo sprawnie i właściwie prowadzi do celu.

  • 0

    11. ~7 Mozart  2012-03-21 14:49:21  host: 79.170.50.41

    @10. - To pewnie przez to, że BKX nie wygrał smartfonu Nokia Lumia 800 w "testuj z Orange", więc teraz zły i rozżalony psuje mu opinię na forum publicznym - żal dzieciaka ;)

  • 0

    14. ~wujek2  2012-03-24 23:22:01  host: 89-69-85-177.dynamic.chello.pl

    Dlaczego ta aplikacja pobiera trasfer? MIAŁA BYĆ DARMOWA! Na stronie nokii pisze ze "Aby użyć aplikacji Nokia Nawigacja w trybie offline, naciśnij przycisk menu w prawym dolnym rogu, a następnie wybierz Ustawienia i ustaw opcję Połączenie na Offline" tymczasem nic takiego tam nie ma...

  • 1

    15. ~suchy7  2012-05-24 22:35:13  host: AAnnecy-152-1-18-184.w83-197.abo.wanadoo.fr

    Nokia nawigacja w lumia 800 ściągnął mapy, ale żeby nawigować (dodać cel podróży, wyznaczyć trasę) konieczne połączenie z siecią - co mi po darmowych mapach offline skoro do nawigacji konieczne połączenie? W roamingu, gdzie najczęściej korzystam z map, jest to zupełnie bez sensu - nawigacja nokii nie pozwala wybrać punktów pośrednich przed celem (w sensie konkretnych miast) więc wybieram po kolei wybrane cele podróży (co w roamigu tutaj robi koszty) i jadę wybraną trasą. Może ktoś zna rozwiązanie offline?

  • 0

    16. ~  2012-12-08 23:36:55  host: public-gprs64835.centertel.pl

    ja za nawigację na lumi 800 zapłaciłem 300zł za kilka wejść po parę minut

  • 0

    17.  2012-12-08 23:57:27

    16: Tak to jest jak się kupuje smartphone bez pakietu internetowego.

Dodaj swoją opinię