Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja 2] Lumia 800: nowa aktualizacja i nowe błędy, czyli niekończąca się historia

[Aktualizacja 2] Lumia 800: nowa aktualizacja i nowe błędy, czyli niekończąca się historia

Q! 8 Marca 2012 09:41

0 0

Nokia oficjalnie udostępniła informacje o zmianach w kolejnej aktualizacji systemu przeznaczonej dla modelu Lumia 800, kompilacji 12070. Jakie błędy zostały w niej poprawione?

Oficjalna lista poprawek przedstawia się następująco:
wydłużony czas czuwania i rozmów na pojedynczym ładowaniu,
ikona baterii zamiast znaku zapytania na pasku stanu,
znacznie ulepszona jakość tonów niskich,
podświetlenie klawiszy w każdym trybie,
ogólna zwiększona wydajność systemu.

nokia lumia 800 aktualizacjaRedakcyjny egzemplarz Lumii 800 został już zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania. Najważniejszą informację, czyli zwiększony czas pracy na jednym ładowaniu baterii, potwierdzamy - po 8 godzinach pracy telefonu, wykonaniu około 3 minut połączeń, przesłaniu kilku wiadomości i ponad 1 godzinie przeglądania sieci po Wi-Fi energii w baterii ubyło 22%. W porównaniu z wcześniejszą wersją oprogramowania (11500) jest to spory postęp.

Jednak Nokia by nie była sobą, gdyby nowa aktualizacja dla Lumii 800 nie poprawiała wszystkich błędów, a przy tym nie wprowadzała nowych. Co zatem pozostało do dopracowania?

Przede wszystkim można odczuć, że ekran nieznacznie, ale jednak gorzej reaguje na dotyk - jego responsywność wciąż jest bardzo dobra, jednak prawie robi zauważalną różnicę. Po drugie po dodatkowych trybach w menu aparatu (m.in. tryb portretowy oraz samowyzwalacz) - ani śladu.




O ile te drobne wpadki można wybaczyć, to trudno zrozumieć problem z dźwiękami. Pojawia się on w momencie ustawienia głośności na poziomie od 1 do 7 (w skali 0-30) i podłączeniu/odłączeniu telefonu do ładowania - w tym przypadku dźwięk informujący o tym odtwarzany jest z pełną głośnością…

Wygląda więc na to, że to jeszcze nie koniec ulepszeń Lumii 800. Pytanie tylko kiedy pojawi się następna aktualizacja? I najważniejsze - czy wraz z nią nie pojawią się nowe błędy?

[Aktualizacja, godz. 10:44]
Kolejny błąd w nowej wersji oprogramowania pojawia się w momencie słuchania muzyki na poziomie głośności 1-7 i nadejścia połączenia. W tym momencie głośność muzyki wzrasta na około 0,5 sekundy na maksymalny poziom, po czym dopiero słychać dźwięk dzwonka. W przypadku korzystania z zestawu słuchawkowego, takie doznania nie należą do zbyt przyjemnych.

[Aktualizacja 2, godz. 11:31]
W oprogramowaniu znaleźliśmy kolejny błąd. Tym razem dotyczy on dźwięku połączenia. Przy ustawionej głośności dźwięków na poziom od 1 do 13, dźwięk nadchodzącego połączenia podbijany jest na najwyższą wartość. Jego długoś zależy od ustawionego poziomu głośności - im jest on niższy, tym długość podbicia jest dłuższa. Wartość ta waha się od około 1 do 0,1 sekundy.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2012-03-08 10:47:23

    @tribal07 - wersja softu jest ze źródła, przeznaczona na rynek europejski. Wgrywana była nie przez Zune'a, ale "CAB sendera".

  • 0

    7. ~Mike  2012-03-08 11:34:09  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @3 3,7 cala to mało???? Jakie masz ręce, jak Dennis Rodman? Dla mnie Galaxy Note to jest zamach na ergonomię, deska do prasowania do której trzeba gadać ustawiając na chodniku opartą o murek.

  • 0

    8. ~Mike  2012-03-08 11:36:01  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @2 A smartfon PureView 808 z matrycą 41 Mpix i zdjęcia jak lustrzanki to nie jest rewelacja????

  • 0

    9. ~nokia forever haha  2012-03-08 11:54:12  host: 82.160.94.188

    lubie stare nokie i low endy nokii.. i to by bylo na tyle ;) porazka

  • 0

    10. ~Andrzej  2012-03-08 12:07:20  host: ip-94-42-3-51.multimo.pl

    Uwielbiam te tendencyjne artykuliki dla pospólstwa.

  • 0

    11. ~alto  2012-03-08 12:16:17  host: 188.147.71.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    dziwne, nokia jako producent promowany na głównego przedstawiciela WP7 i takie wpadki? i to we flagowym modelu? jestem zawiedziony..

  • 0

    12. ~trx  2012-03-08 12:30:21  host: z57-08.opera-mini.net

    póki co ustawiać głośność na 14...

  • 0

    13.  2012-03-08 12:47:49

    Bawiłem się tą całą Lumią w T-mobile. Straszna kaszana, nie wiem skąd tyle hałasu.

  • 0

    14. ~Rafiki  2012-03-08 12:59:02  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    mrozik może dlatego, że jest stabilna, wydajna i tania? W WP7 w ogóle brakuje osobnego ustawienia głośności dla dzwonka, aplikacji i systemu, czyli tego, co było w WM od początku.

  • 0

    15.  2012-03-08 13:21:42

    8: Do lustrzanki to mu wiele brakuje...

  • 0

    16. ~zbyszek  2012-03-08 14:07:51  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    dlaczego nie jestem zdziwiony błędami w oprogramowaniu od M$:)

  • 0

    17. ~Mike  2012-03-08 14:11:09  host: 87-205-135-143.adsl.inetia.pl

    @15 Widziałeś jaki bokeh da się wyciągnąć na tej Nokii 808, który smartfon ma przysłonę f/2.4 i matrycę 1/1.2''??? Żadne koreańskie czy tajwańskie zabawki nie mają startu do tego. A co do lustrzanki, to nie wiem, czy jakaś Alfa czy nawet Nikon z kitowym obiektywem w cenie do 2,5 tys. zł za kit jest w stanie podskoczyć tej Nokii.

  • 0

    18. ~joc  2012-03-08 23:42:13  host: 89-79-230-107.dynamic.chello.pl

    kiedy mozemy sie spodziewac tej aktualizacji dostepnej dla zwyklych smiertelnikow w Polsce? :)

  • 0

    19. ~love  2012-03-09 18:36:53  host: 178.182.53.47.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    w polsce za 3 miesiace pewnie :)

  • 0

    20. ~  2012-03-09 19:40:32  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Zanim wszedłem w ten artykuł wiedziałem, że autorem artykułu jest nikt inny tylko (Q) dużrny redakcyjny antyfan Nokii. On nie opuści żadnej okazji napisania czegoś złego o Nokii. Spodziewam się jeszcze 50 bezsensownych aktualizacji tego artykułu :-)

  • 0

    21. ~SN0WMAN  2012-03-10 17:23:00  host: 130.165.246.94.ip4.artcom.pl

    10 minut i telefon aktualny - prostsze niż się wydaje: http://nokiainnovation.com/2012/03/guide-how-to-get-the-latest-l umia-800-update-now/

  • 0

    22. ~nowy  2012-03-15 10:56:07  host: 81.219.50.101

    a ja mam lumie 800, bardzo ją polubiłem i jestem pod dużym wrażeniem jej sprawności oraz funkcjonalności. Nie ma sprzętu bez wad, głupi toster potrafi zafisiować nie mówiąc o komputerach. Jednym słowem doczepić się zawsze jest do czego tylko po co. Lumia 800 jest fajna, mi się podoba i już :)

  • 0

    23. ~Jerry  2012-03-22 16:12:17  host: 212.180.202.34

    Też ją mam i jestem zachwycony. Miła przesiadka z 3GS. Najwięcej pomyj wylewają ci, których nie stać na żaden inny telefon niż darmowy smartfon od heyah.

  • 0

    24. ~Aro  2012-03-31 11:12:57  host: dynamic-78-8-7-179.ssp.dialog.net.pl

    Tez jestem posiadaczem lumii i telefon jest genialny kazdy kto mial ja w rekach pewnie o tym wie... wiec nie mam nawet sil sie klocic z redaktorem i wymieniac jego zalet :D

  • 0

    25. ~ddj  2012-05-28 11:31:23  host: 088156152233.stargardszczecinski.vectranet.pl

    Lumia 800 - ładna ale jednak się rysuje:-( a może ktoś wie jak ustawić na dzwonek muzę ?

Dodaj swoją opinię