Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości [Aktualizacja 2] Biedronka nowym MVNO

[Aktualizacja 2] Biedronka nowym MVNO

sirmark 14 Stycznia 2009 18:30

0 0

biedronkaSieć sklepów Biedronka przygotowuje się do startu jako wirtualny operator pod nazwa - tuBiedronka. Pierwsze informacje publikujemy już dziś.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że promocyjna minuta połączenia będzie wynosić 0,33 zł do wszystkich sieci (oprócz Play). Start operatora nastąpi 19. stycznia. W ofercie dostępne będą 3 zestawy z telefonami, w tym Nokia 1208 w cenie 99 zł.

Sieć startuje przy współpracy Polskiej telefonii Cyfrowej. Numeracja zaczyna się od prefiksu 727.

Ciekawie skomponowany starter, zawierać będzie kartę SIM, która na starcie umożliwi wykonanie 2 minut rozmów lub wysłania 7 SMS-ów. Jest też możliwość wysłania 20 bezpłatnych wizytówek.

Biuro Obsługi dostępne będzie pod numerem *1234 lub +48 727 38 38 38
Doładowanie będzie możliwe kodem: *111*kod_doładowania#
Strona internetowa oczywiście dostępna będzie pod adresem: www.tubiedronka.pl




Jako ciekawostkę można wymienić fakt, że sprawdzając na stronie Ery do kogo nalezy jeden ze starterów, pojawia się informacja o przynależności do operatora Hilton_B o kodzie sieci 260-02.

Aktualizacja 2:
Usługa tuBiedronka będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka. Starter kosztować będzie 7,99 zł, a doładowanie konta będzie można kupić w kasach sklepów. Miesięczny koszt utrzymania numeru będzie wynosił 6,60 zł, czyli koszt 20-minutowego doładowania. Dostępne będą także doładowania 10-min. za 3,30 zł oraz 50-min. za 16,50 zł.

Spółka Jeronimo Martins Dystrybucja, będąca właścicielem sieci sklepów, nie planuje budowy własnej infrastruktury operatorskiej, pełną obsługę zapewnia PTC. Możliwe będzie także przenoszenie numerów do tuBiedronki.

Na koniec roku w Polsce było 1359 sklepów Biedronka.

Jak oceniasz ofertę nowego MVNO - tuBiedronka?

Bardzo dobrze
16.78%
Dobrze
17.92%
Nic ciekawego
30.26%
Słabo
10.55%
Bardzo słabo
24.50%

Wszystkich głosujących: 3070



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 447
  • 0

    428.  2009-01-21 22:01:53

    427: Dużo osób jechało na TT, bo oczekiwania co do zmian w ofercie przez użytkowników tego prepaida były ogromne, a dla nich nie wiele się zmieniło. Nowi użytkownicy na pewno skorzystają bo otrzymają już na starcie rozsądne stawki.

  • 0

    429.  2009-01-21 22:19:11

    Wiele osób ostatnio jechało po TT również ze względu na promocję grudniową, której warunki, delikatnie mówiąc, urągały zdrowemu rozsadkowi. biotyt: rozumiem, że dzwonisz do całej sieci czyli 13 milionów użytkowników? To mam jedno pytanie. Gdybyś musiał dużo dzwonić do kilku osób w Orange jaką ofertę byś wybrał? Bo chyba nie TT? :)

  • 0

    430.  2009-01-21 22:23:41

    #427: jeśli chodzi o simplusa to można skorzystać z czasowych pakietów na minuty lub esemesy. Nic specjalnego bo przepadają po 30 dniach, czasem nie można włączyć nowego przed upływem 30 dni więc oferta bardzo sztywna. Ale jak się zmieścisz w ramach to coś tam podzwonisz. Jeśli musisz do plusa, to nie masz wyjścia. Chyba że pokombinujesz z jakimś 36,6. Można, ale mi się nie chce bo musiałbyś karmić następną kartę na 17zł/mc albo co miesiąc kupować nowy starter. Ręce opadają :)

  • 0

    431.  2009-01-21 22:25:38

    Aha, w simplusie jest jeszcze pakiet świąteczny na 90 dni działający po 12 i swojaki (20gr/min, 1gr/sms) do aktywowania za 5zł/90 dni. Coś tam można wybrać.

  • 0

    432.  2009-01-21 22:27:51

    Podsumowując, dzwonisz bardzo dużo w jakiejś sieci - musisz się mordować z ichnim starterem. Dzwonisz sporadycznie po różnych sieciach bierzesz play, MK, biedronka. Tak to widzę. Jak się ktoś nie zgodzi to niech przedstawi swoją teorię. Aha w swoich wywodach w dużej mierze pominąłem abo bo abo mnie nie bawi, heyah :)

  • 0

    433. ~  2009-01-21 23:01:40  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    424: ok, zgoda. Jeśli jednak nie byłeś "grudniowym szczęśliwcem" to teraz masz pewność, że skorzystasz z promocji. Wprawdzie warunki są mniej korzystne przez większą min. kwotę pierwszego doładowania, ale i tak się opłaca - cena minuty nie wyniesie 27 gr poza sieć tylko 32gr (przy zasileniu 150zł).

  • 0

    434. ~  2009-01-21 23:06:14  host: ip-89.171.9.58.static.crowley.pl

    424: Jak to zainwestować większą kasę? Przecież 150 zł na pół roku to nie majątek chyba? Wychodzi 25zł/miesiąc.

  • 0

    435. ~nick  2009-01-21 23:37:48  host: eie41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    432. r - Ja sie nie zgadzam więc przedstawiam oczywisytą teorię. Do sporadycznego dzwonienia po różnych sieciach tylko MK. Skoro ma byc sporadyczne dzwonienie to już nie ważne jaka stawka za minute (choć wiadomo że im mniej tym lepiej) tylko istotne jest utrzymanie konta co u MK wypada najlepiej. Dlatego z zażenowaniem przyjąłem info że MK zamiast wydłużyć czas wychodzących obniżył ceny.

  • 0

    436. ~  2009-01-21 23:56:02  host: f96-013.opera-mini.net

    10na93dni..daj spokuj.mk1zejdzie do poziomu29gr min moze za rok ale do p4 39zostawia.zobaczymy.mirekb

  • 0

    437. ~robert1810  2009-01-22 07:43:46  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Moja teoria jest taka, że jeśli dzwonimy sporadycznie i do różnych sieci, to MK jest najlepszy potem Heyah, Carefour Mova, tuBiedronka, mBank. Z w/w tylko mBank nie ma sumowania ważności konta a dodatkowo trzeba ładować większymi kwotami, żeby utrzymać ważność konta na połączenia wychodzące a przy sporadycznym dzwonieniu ma to istotne znaczenie.

  • 0

    438. ~  2009-01-22 08:37:25  host: f96-016.opera-mini.net

    DO 437: MK takze nie ma sumowania dlugosci środków na koncie. jak ktos sie pilnuje i pod koniec okresu ważności konta, czyli w 90-93 dniu doladowuje konto to faktycznie moze go to kosztowac 40zl na rok ale tylko wtedy. zas biedronka jaka jest taka jest ale doladujesz 4 razy po 16,50zl i masz rok spokoju od razu. każda siec ma swoje plusy i minusy

  • 0

    439. ~daw  2009-01-22 09:31:27  host: centrum2.piekary.net

    435: A powiedz mi dlaczego mieliby wydłużać czas połączeń wychodzących skoro są pod tym względem bezkonkurencyjni na rynku? Z ich punktu widzenia nie byłoby to zbyt rozsądne. Natomiast obniżając stawkę zachęcają tych sporadycznie dzwoniących do częstszego dzwonienia. Wychodzą więc na tym do przodu.

  • 0

    440. ~robert1810  2009-01-22 10:47:13  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @438: faktycznie MK też nie ma sumowania, umknęło mi :) ale przy ich warunkach to nie jest to aż tak istotne. Pieniądze w MK nie przepadają do końca okresu ważności na połączenia przychodzące więc kasa nie przepada przez 180 dni.

  • 0

    441.  2009-01-22 17:50:35

    #433,434: Ale po o miałbym inwestować od razu moje 175zł? Żeby uzyskać stawkę 32gr do wszystkich? Nie żartujcie. To ja wolę zainwestować 27zł w biedronkę i mieć to samo. Za 175zł mogę dzwonić dwa lata z biedronki, tyle ile potrzebuję. A w TT zaraz mi się pół roku skończy i zostanę z górą niepotrzebnej kasy na koncie. I Era będzie mnie straszyła, że mi numer odłączy. Niech się pocałują w nos :)

  • 0

    442.  2009-01-22 17:54:04

    #435: zależy jak bardzo sporadycznie dzwonisz. Jeśli trochę więcej to może się okazać, że np. biedronka wyjdzie korzystniej od MK. Więc wszystko zależy od sposobu dzwonienia. Kilkusekundowe połączenia - lepszy Mk, dłuższe np. niż 76s - lepsza biedronka.

  • 0

    443. ~kwistas  2009-01-22 19:51:13  host: w3cache.wignet.pl

    Jeśli macie problem nie kupujcie startera tuBiedronka i będzie spokój, a nie się tutaj żalicie że macie lepiej w plajt czy MK.

  • 0

    444. ~bolek  2009-01-22 20:01:12  host: chello089076093157.chello.pl

    Czy w tych nokiach 1208 sprzedawanych w Biedronce jest simlock czy nie bo jedni mówią tak , drudzy inaczej??????

  • 0

    445. ~  2009-01-22 20:33:39  host: f142-055.opera-mini.net

    prawda jest taka ze biedronka miala cos nowego fajnego dac. i dala. ale spiepszyla tez pare rzeczy. 1 naliczanie co 15 sekund, 2 od czerwca maja miec drożej. czyli co ludzie beda korzystać z tubiedronka do 30 czerwca a potem startery maja wylądować w klopie bo zamiast od 1 lipca obniżyć cenę zrobia podwyżkę do 45 gr/min? czyli co tubiedronka dziala tylko do 30 czerwca potem era zmieni sie w t-mobile i t-mobile powie biedronce 'papa'. to zaczyna wyglądać jako kilku miesieczna promocja biedronki by sie tak zle nie kojarzyła. a w kazdym czasie moga zakończyć działalność nie będąc stratnymi. na kazdej minucie zyskają co najmniej 6gr brutto. nawet by nie musieli za starter zaplacic sami (inne firmy to finansują nie obciążając kosztami do fakto klienta) biedronka każe sobie za starter placic 7,99zl w czym klient ma tylko 2 minuty na rozmowy. czyli klient placi takze za koszt wyprodukowania startera tubiedronka. kolejna rzecz. maja infolinię. pracownikom muszą zaplacic. a wiec znow 1 zl za min rozmowy. biedronka moze nawet np za miesiac zrezygnowac z projektu tubiedronka i nie bedzie stratna (w przeciwieństwie np do play czy chocby mk - play kończąc by teraz interes bylby na dzisiaj niezle finansowo w plecy bo puki co dokładają do interesu)

  • 0

    446.  2009-01-22 22:57:38

    Ale sie lud rozpisał,no no

  • 0

    448. ~  2009-02-02 08:29:43  host: abzi188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    OK. Teraz porównajcie sobie cenniki tuBiedra i HEYAH: http://www.tubiedronka.pl/cms/att/regulamin/tuBiedronka_04_Cenni k_Uslug_Telekomunikacyjnych.pdf http://www.heyah.pl/544bb1ca52dafbb22b24eb4aa3cc1fd5

Dodaj swoją opinię