Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 75,7% Polaków ma w domu internet

75,7% Polaków ma w domu internet

sirmark 27 Czerwca 2013 12:56

5 0

Z raportu Diagnoza Społeczna 2013 wynika, że 75,7% Polaków w wieku powyżej 16 lat ma w domu dostępe do internetu, ale 14,9% z nich nie korzysta z niego.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu najczęściej wyjaśniały, że nie jest im to potrzebne (57%), nie mają odpowiedniego sprzętu (30,4%), nie mają stosownych umiejętności korzystania z sieci (26,5%), albo wskazywały na zbyt duże koszty usługi (20,5%).

Z badania wynika, że dostęp do komputerów i internetu jest coraz większy, natomiast Polacy rezygnują stopniowo z posiadania telefonu stacjonarnego - ma go 47,3% badanych (dwa lata temu miało go 54,15)




Widać także rewolucję mobilną, ponieważ laptopy (49,4%, wzrost przez dwa lata o 10,6 pkt proc.) stały się popularniejsze od komputerów stacjonarnych (46,9%, spadek o 3,3 pkt proc.). Rośnie także popularność tabletów (9,3%, wzrost o 7,3 pkt proc.) oraz czytników książek elektronicznych (3,8%, wzrost o 1,8 pkt proc.). Ponadto 87,4% Polaków ma obecnie telefon komórkowy, a trochę ponad 25% posiada smartfona.

W 7. edycji badania Diagnoza Społeczna wzięło udział ponad 12 tys. gospodarstw domowych i ponad 26,3 tys. indywidualnych respondentów. Szczegółowe wyniki mają zostać opublikowane jesienią.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: internet

w sumie: 20
  • 0

    1. ~ziutasek  2013-06-27 13:17:36  host: dog130.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja w domu mam tylko OFnK i i8350 jako hotspot wifi, szkoda życia na siedzenie w sieci albo oglądanie telewizji ....

  • 3

    2. ~  2013-06-27 13:46:53  host: 78.30.82.184

    @1, nie wiem po co ci to, ja mieszkam w buszu w szałasie i łowie ryby i rzeźbie drewno, a internet Aero2 pożyczyłem od rowerzysty żeby napisać ten komentarz.

  • 2

    3. ~Zbyszek  2013-06-27 13:51:02  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    @2 i @1 to jeszcze nic, ja wysłałem gołębia pocztowego, żeby dostarczył ten komentarz, bo żyje w takiej głuszy, że nawet rowerzystów nie ma :p

  • 1

    4. ~wlo  2013-06-27 13:57:29  host: 115.25.216.6

    Ja też nie mam internetu - nie mam już na to pieniędzy, bo bardzo dużo płacę za NoLimit w Plusie - 80zł, ale za prestiż i jakość się płaci. Dlatego też hackuję się do sieci WiFi sąsiada i tą drogą umieszczam swoje wartościowe komętarze na Telepolis.pl

  • 0

    5. ~pabloki  2013-06-27 14:06:29  host: apn-95-40-250-253.dynamic.gprs.plus.pl

    Usługi dostępu drogie w porównaniu do siły nabywczej pieniądza. Słaba infrastruktura. To jest polska.

  • 0

    6. ~gimbaza  2013-06-27 14:31:05  host: gw.casus.com.pl

    Szkoła się skończyła, dzieci się nudzą ...

  • 0

    7. ~luk  2013-06-27 14:40:41  host: jvn114.internetdsl.tpnet.pl

    Ja tam mam w domu tylko dostęp do Internetu, na cały mnie nie stać... Zresztą gdzie bym go zmieścił ;)

  • 0

    8.  2013-06-27 15:14:27

    ja ten komentarz wyryłem w kamieniu 300 lat temu i dopiero teraz ktoś go odnalazł :P

  • 0

    9.  2013-06-27 15:14:40

    Nudzicie się jak widać, ale dobrze że chociaż pozytywnie :D

  • 0

    10. ~R ;)  2013-06-27 15:26:54  host: 194.246.124.200

    @4 . zamiast płacić za NoLimit w Plusie powinieneś za szkołe zacząć płacić. Może wtedy nauczył byś się pisać swoje wartościowe komENtarze .

  • 0

    11. ~willi 43  2013-06-27 16:02:46  host: dynamic-78-8-196-23.ssp.dialog.net.pl

    Najdroższy internet,najdroższe telefony,a dochody 10 krotnie niższe raj na ziemi ten nasz kraj.

  • 0

    12. ~  2013-06-27 16:08:22  host: s13-04.opera-mini.net

    10, baranku, to nie jest wlo :-D

  • 0

    13. ~Wydojony  2013-06-27 16:17:02  host: 178-37-196-101.adsl.inetia.pl

    Ludzie mają telefony stacjonarne z musu tak jak i ja.Jeżeli ma się internet na linii telefonicznej to likwidacja telefonu zawyża opłatę za internet a to dlatego że abonament za telefon jest tańszy od utrzymania linii.No ale to jest Polska.

  • 0

    14. ~  2013-06-27 16:23:28  host: 93.154.161.178

    @11 telefony nie są najdroższe, a połączenia jedne z najtańszych w Europie. Tego już jednak nie dodałeś.

  • 0

    15. ~  2013-06-27 16:45:51  host: ip-37-209-145-154.free.aero2.net.pl

    Badanie oczywiście z dupy wzięte. Wynika z tego że pozostałe 24,3% POlactfa musi mieszkać pod ziemią bo tam nie dociera sygnał z satelity...

  • 0

    16. ~natstka  2013-06-27 17:13:39  host: cl-8720423241.speedway.lublin.pl

    AOwszem coraz wiecej ludzi ma internet , ale zeby az tyle , a nawet jesli tak to nie jest zasluga tuska.

  • 1

    17.  2013-06-27 17:22:33

    Witam. Ja musiałem przejechać 140 km do kafejki internetowej aby się udzielić. Gdzie za godzinę korzystania z tego pięknego dodatku trzeba zapłacić 26 zł za godzinę. Dzięki temu komentarzowi straciłem paczkę fajek. Bo mój sgs 3 nie ma dostępu do telefonii z internetem. Pozdrawiam was wszystkich których stać na internet w domu :P

  • 0

    18. ~  2013-06-27 17:24:52  host: z52-06.opera-mini.net

    17, gdzie mieszkasz, ze nie masz neta mobilnego?

  • 0

    19.  2013-06-27 17:46:22