Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 6. października premiera Windows Mobile 6.5

6. października premiera Windows Mobile 6.5

Q! 1 Września 2009 17:45

0 0

Microsoft potwierdził, że pierwsze telefony pracujące pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5 pojawią się na rynku 6. października. Będzie to jednocześnie oficjalna data premiery najnowszego systemu mobilnego firmy z Redmond.

Windows Mobile 6.5 wprowadzi sporo zmian do rodziny mobilnych systemów Microsoftu. Najważniejszą z nich jest nowa usługa sklepu mobilnego Marketplace, która umożliwi użytkownikom dostęp do różnorodnego oprogramowania wprost z poziomu telefonu komórkowego.

My Phone to kolejna nowość w Windows Mobile 6.5. Dzięki niej użytkownik otrzyma możliwość tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji swoich danych pomiędzy telefonem, komputerem i siecią.




Zmian doczekamy się również w interfejsie użytkownika, który na przestrzeni ostatnich lat poddawany był tylko drobnym poprawkom. Tym razem całkowicie nowy ma być nie tylko ekran główny, ale również samo menu, zorganizowane na kształt plastra miodu, a tym samym bardziej przyjazne użytkownikowi.

Wbudowana przeglądarka Pocket Internet Explorer pracować będzie nie tylko w oparciu o nowy silnik renderujący, ale również otrzyma pełne wsparcie dla technologii Adobe Flash.

Więcej o Windows Mobile 6.5 pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellphonedigest, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~danieluk  2009-09-01 18:42:07  host: p09-10.opera-mini.net

    Po debiucie n900 WM może jeszcze bardziej stracic na atrakcyjnosci mimo wprowadzanych aktualnie zmian in plus.

  • 0

    5. ~  2009-09-01 18:50:11  host: v03-14.opera-mini.net

    Oczywiscie ze WM to trup. Zarowno android jak i iphone przerastaja go szybkoscia i ergonomia. Na dodatek i WM i symbian przespaly epoke dotykowych bez rysikowych ekranow

  • 0

    6.  2009-09-01 18:50:42

    Oj, cackają się z tym jak z SP do pecetów. Ja już myślałem, że 7 ma wychodzić zaraz, a oni jakieś padło ciągle picują.

  • 0

    7. ~Kruk  2009-09-01 19:38:17  host: v03-11.opera-mini.net

    WM6.1 opalal htc.viva itp.w 2.18sek(138sekund!),n73symbian-47sek.ten wm6.5 po ilu minutach ruszy?no i ta przegladarka explorer,to wolniej juz nie ma(moze open wave w samsungach,np.d900)

  • 0

    8.  2009-09-01 19:53:52

    @7 ty porownujesz HTC VIVA do N73?? VIVA to telefon "budżetowy", który ma w sobie stary jak świat procesor TI's OMAP™ 850 201 MHz. MDA III, który jest o 4 starszy ma 2 razy mocniejszy procek i tyle samo RAMu (128MB). Mówisz, że się uruchamia przez ponad 2min?? A uruchamiałeś przy wyłączonym startem TouchFLO?? Pewnie by się uruchamiał z 2 razy szybciej. Mój stary BA(MDA III) uruchamia sie z ROMem 6.1 z ok 78s, a z WM 2003 SE w mniej iż min.

  • 0

    9.  2009-09-01 19:58:09

    @7 A co do IEM to fakt wolna przeglądarką, dlatego używa się Opery bądź Skyfire. P.S. Każdy program będzie Ci się zacinał jeśli masz włączone multum aplikacji.

  • 0

    10.  2009-09-01 20:16:23

    Ja tam żadnej poprawy w stosunku do 6.1 nie widzę. Bardziej kolorowo i IMO mniej wygodnie (np. właśnie ten cały plaster miodu). Za to co do Pocket IE, to na urządzeniu z procesorem Snapdragon (Toshiba TG01) stał się całkiem niezłą przeglądarką ;). A komentarzy o trupach nawet nie komentuje- każdy ma w końcu jakieś kompleksy :)

  • 0

    11. ~mati  2009-09-01 20:18:19  host: 188.33.37.166

    uzywam wm6.5 w omni, i jest ok, ale trzeba przymykac oko, na wiele rzeczy, no bo wkoncu to beta, i w dodatku przeportowywana na omnie, ale przeraża mnie to ze pozostał im mniej więcej miesiąc na poprawki, i że na oficjalnej, ukończonej wersji tez trzeba bedzie przymykac oko

  • 0

    12. ~Exciter  2009-09-01 20:39:08  host: 80.244.153.28.debica153.tnp.pl

    Nie zgadzam się z wieloma opiniami o tym, że WM to przeżytek. Sam mam E66 z S60, ale bronię też WM. Stara szkoła rządzi, a nie iPhone czy Android. ;-) Chociażby ze względu na mnogość aplikacji.

  • 0

    13. ~kokoszka  2009-09-01 21:47:41  host: bgx33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałem wcześniej TyTN II teraz mam HERO na TyTN II miałem 6.5 fakt że były to wczesne bety ale wolno to działało jak nie wiem co. Powiem że po kilkunastu dniach używania Hero nawet nie odczuwam braku klawiatury sprzętowej do której wcześniej strasznie się pzrywiązałem.

  • 0

    14. ~deerekpl  2009-09-01 22:07:16  host: dko149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 13 nie no sory wez na stary komputer zainstaluj viste i bedzie bedzie tez wolno chodzil To ze xda robi dobra robote i kazdy moze zasmakowac 6.5 nie oznacza ze 6.5 jest dla kazdego, MS opublikowal wymagania wiec skoro telefon ich nie splnia to nie rozumiem marudzenia ze cos wolno chodzi

  • 0

    15. ~User  2009-09-01 22:33:59  host: g3-69.md4.pl

    Jakoś nowy WM 6.5 nie przypadł mi do gustu, a w szczególności ten owy plaster miodu. Jakoś przyzwyczaiłem się do starego menu. A jeżeli chodzi o tego nowego Pocket IE, to nawet fajnie się na tym pracuje, tutaj to zrobili duży krok. Teraz to może konkurować z innymi przeglądarkami.

  • 0

    16. ~mnc  2009-09-01 23:05:39  host: 86-63-127-33.sta.asta-net.com.pl

    uzywam 6.5 na htc touch dual. glowne menu "plaster miodu" odpalalem moze ze 3 razy - wszystko, z czego korzystam na codzien mam na today (htc manilla) mimo sprzetowej klawiatury na ogol korzystam z ekranowej (ezInput) do rysika siegam tylko, gdy musze zmienic cos w gleboko zaszytych opcjach. szybkosc - w porownaniu do 6.0 czy 6.1 jest znaczna poprawa, mimo ze 6.1 juz tez dzialal zadowalajaco. ogolnie jest stabilnie, wygodnie i bardzo kompatybilnie wstecz. i niech ktos mi pokaze multitask na iphone...

  • 0

    17. ~mnc  2009-09-01 23:14:26  host: 86-63-127-33.sta.asta-net.com.pl

    plus do tego mnogosc aplikacji, rewelacyjny support (od ms knowledge base - wiekszosc kwestii jest analogiczna do 6.0 czy 6.1, az po xda-dev) oraz mozliwosc WYBORU i brak ograniczen. nie podoba mi sie jedna przegladarka to uzywam innej. nie podoba mi sie jedna aplikacja, to uzywam innej. nikt mi nie mowi, ze to jest dobre i moge uzywac, a to jest zle i jest zablokowane i musze stracic gwarancje (jailbreak), zeby doinstalowac cos, co sie komus nie spodobalo. nikt nie blokuje mi aplikacji voip "bo to zlo bo operator ma przez to straty". gdyby iphone pozwalal na prace na wielu aplikacjach jednoczesnie i nie ograniczal mi dostepu do oprogramowania, uznalbym go za ciekawa propozycje, ale w obecnej formie jest nie do przyjecia. dotykowy symbian obecnie wyglada jak wczesna alpha i zanim zacznie byc uzyteczny, minie jeszcze sporo czasu. zaczyna mnie coraz bardziej jednak ciekawic android - tutaj widze mozliwosci rozwoju w ciagu najblizszych kilku lat.

  • 0

    18. ~  2009-09-02 04:52:33  host: v01-04.opera-mini.net

    Iphone jest wielozadaniowy. Tylko po po co odsylac aplikacje w tlo zeby zamulac system. Nie ma zadnej potrzeby by na telefonie dzialaly aplikacje w tle. Apple znow musial odkryc ameryke i pokazac ze mozna byc na GG online nie majac uruchomionego GG w pamieci. Ale to przerasta programistow MS i mamy co mamy kolejna krowe ktora jako tako dziala na snapdragonie

  • 0

    19.  2009-09-02 10:07:15

    "Nie ma zadnej potrzeby by na telefonie dzialaly aplikacje w tle." Żartujesz prawda? To jak jadę z uruchomiona nawigacją i ktoś zadzwoni, to mam wyłączać navi? :) A jak z kimś rozmawiam, i muszę poszukać dla niego czegoś w zadaniach, notatkach itd, to mam się rozłączać i oddzwaniać? u mnie w tle stale pracuje filtr połączeń, licznik danych, soft do zmiany klawiatury w zależności od położenia rysika, nakładka Today'a z pluginami itd... Ale nikt nie przeczy, że można żyć i bez tego.

  • 0

    20.  2009-09-02 11:11:32

    @19 akurat tak się składa że wszystko co wymieniłeś dotyczące działania w tle działa w iphonie i nie potrzeba do tego multitaskingu :P

  • 0

    21.  2009-09-02 15:05:01

    Ta. Zwłaszcza punkt o rysiku. Kończ waść wstydu oszczędź.

  • 0

    22.  2009-09-02 17:22:36

    no poza rysikiem , bo tego przyrządu dla masochistów całe szczęście iphone nie potrzebuje

  • 0

    23. ~123  2009-09-02 18:49:05  host: csknet-84-234-45-171.csk.pl

    Przecież WM 7 miał mieć planowo premierę równolegle z W7 na PC...

Dodaj swoją opinię