DAJ CYNK

IKEA mogłaby mieć genialne produkty. Niestety raczej ich nie kupisz

Karolina Mirosz (mkina)

Wydarzenia

IKEA mogłaby mieć genialne produkty. Niestety raczej ich nie kupisz

Artysta stworzył za pomocą sztucznej inteligencji niesamowite projekty dodatków do domu, łączące uniwersum Nintendo i szwedzki styl Ikei. 

Mario, wąsaty hydraulik z gier Nintendo, jest powszechnie znany nie tylko zapalonym graczom. Teraz powraca w filmie „Super Mario Bros”. Z tej okazji artysta Justin Béchard stworzył niecodzienne dzieło. Wyobraził sobie współpracę Nintendo z Ikeą i przedstawił, jakie mogłyby tego być efekty.

IKEA mogłaby mieć genialne produkty. Niestety raczej ich nie kupisz

Dzięki Midjourney, algorytmowi opartemu na sztucznej inteligencji, wygenerował projekty kilku produktów wyraźnie inspirowanych uniwersum Mario.

Jednym nich jest lampka stołowa w kształcie znanego graczom kształtu grzyba. W kolekcji znalazł się też dziecięcy stołek, który wygląda niczym żółw z gier. Gwiazdki z uniwersum Mario przetworzone zostały zaś na lampki, a wszechobecne w grze rury na stojak dla kwiatków.

Realistyczne projekty sztucznej inteligencji

Rezultat wytworów sztucznej inteligencji wydaje się bardzo realistyczny. Autor nazwał utworzone produkty zgodnie z nazwami stosowanymi przez IKEA. Lampa nazywa się Grzyb, podczas gdy stołek przyjmuje nazwę KOOPA od imienia nadanego postaci żółwia. Doniczka zawdzięcza swą nazwę kultowej rurze, a lampka nocna LED, wieszana na ścianie, nazywa się po prostu Gwiazda.

IKEA mogłaby mieć genialne produkty. Niestety raczej ich nie kupisz

Praca artysty pokazuje, jak dobrym programem jest Midjourney, który przekształca tekst w obrazy za pomocą sztucznej inteligencji. Pomimo, że w opinii wielu AI jest dla artystów zagrożeniem, Béchard wskazuje, jak użyteczna może być w procesie kreacji dzieł sztuki. Jak wskazuje, za pomocą sztucznej inteligencji może przenieść do rzeczywistości każdy pomysł. Nawet pozornie szalony.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Fishman64 / Shutterstock

Źródło tekstu: Journal Du Geek, oprac. własne