DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #97321  autor: genia
 22 sie 2006, 07:46
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najnowsza wersja softu na 6280 ?
Czy można ją samemu w domu wgrywać ?
Proszę o opinię użytkowników tego telefonu ...

Edit: Zapoznaj się z zasadami tytułowania postów//Przemek
Ostatnio zmieniony 22 sie 2006, 10:24 przez genia, łącznie zmieniany 1 raz.
 #97412  autor: piotrz
 22 sie 2006, 14:48
genia pisze:Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najnowsza wersja softu na 6280 ?
Czy można ją samemu w domu wgrywać ?
Proszę o opinię użytkowników tego telefonu ...

Edit: Zapoznaj się z zasadami tytułowania postów//Przemek
co do pierwszego to nie wiem. Co do drugiego to nie można samemu wgrać softu do niego. trzeba iść do komisu/salonu nokii

 #98569  autor: sindikat
 25 sie 2006, 15:36
Najnowsza wersja softu do tego telefonu ma wartość v3.81 i jest z 9 maja 2006 roku. Co do drugiego pytania to kolega @piotrz się myli. Posiadając kabel CA-53 bez większych przeszkód można wgrać soft samemu.

 #98590  autor: genia
 25 sie 2006, 16:03
Dzięki właśnie taki mam soft ,ale czy mógłbyś mi napisać jak to zrobić przez kabel ?

 #98650  autor: pumba
 25 sie 2006, 19:38
mantoch pisze:Najnowsza wersja softu do tego telefonu ma wartość v3.81 i jest z 9 maja 2006 roku. Co do drugiego pytania to kolega @piotrz się myli. Posiadając kabel CA-53 bez większych przeszkód można wgrać soft samemu.
No właśnie mógłbyś to wyjaśnić?

 #98966  autor: togom
 26 sie 2006, 20:14
Ja mam jeszcze stary soft.Gdybym wiedział jak samemu mogę wgrać najnowszą wersję , to było by extra,Mam nadzieję,ze mantoch podzieli się tą wiadomością i da przepis :-)

togom

 #99026  autor: sindikat
 26 sie 2006, 22:40
Nie widzę czy można wstawić załącznik, ale wybaczcie nowy jestem :wink:
Kod: Zaznacz cały
INSTRUKCJA WGRYWANIA SOFTU ZA POMOCĄ KABLA DKU-2 lub CA-53 DO NOKII (N70, N71, N72, N80, N90, N91, N93, 6270, 6280 6630, 6680 i pozostałych BB5)

OPERACJA TA POWINNA TRWAĆ ok. 10 minut!!

NAJLEPIEJ FLASHOWĆ TELEFON GDY BATERIA JEST NAŁADOWANA W 100% !! ja FLASHOWAŁEM na 100% a po zabiegu nie spadła mi nawet jedna kreska

1. Odinstalowujemy (wywalamy) wszystko z katalogu "C:\Program Files\Nokia"
2. Instalujemy "55667793_Diego_3_06.msi"
3. Instalujemy firmware naszego telefonu!!
4. Instalujemy Phoenix 2004
   4,1. Gdy zobaczymy błąd dotyczący DONGLE, otwieramy crack.exe klikamy na retry w phoenixie a potem szybko na instal w crack.exe każemy CRACKOWI nadpisać pliki!!
   4,2. Teraz uruchamiamy ponownie komputer
   4,3. Po ponownym uruchomieniu wyskoczy błąd że nie udało się zarejestrować 2 plików lecz to nie przeszkadza!!

5. Instalujemy "Nokia_Conn_Cable_Driver_159_ita" czyli Nokia Conectivity Cable Driver
6. Podłączamy kabel i telefon do kabla
7. Gdy telefon zostanie zainstalowany odłączamy go
8. Otwieramy Phoenixa 2004 i instalujemy Phoenixa 2006 gdy instalacja się skończy NIE RESTARTUJEMY komputera!!
9. Zamykamy Phoenixa i otwieramy go znowu
10. Podłączamy telefon wtedy powinno ukazać nam się okienko takie samo jak po rejestracji i zacznie się rejestracja softu i wgrywanie sterów
11. Musimy teraz ustawić typ połączenia więc wybieramy "File>manage connections>new>select the USB tab>next>next>manual setup>USB>apply>close"
12. Teraz nawiązujemy połączenie z telefonem "File>scan product"
13. Jak wszystko jest dobrze na samym dole Phoenixa będziemy widzieć wersje SOFTU i model aparatu
14. Możemy sobie zrobić BACKUP czyli skopiować wszystkie ustawienia i rzeczy osobiste!! "Product>user settings>all settings>backup"
15. Teraz zaczynamy FLASHOWAĆ telefon!! wybieramy więc "Flashing>SW update>code>euro1 (tu wybieramy pakiet językowy czyli POLAND "0524092") klikamy Start!! wyświetli się komunikat!! POTWIERDZAMY GO.
16. NIE DOTYKAMY KABLA ŻEBY NIC NIE SPAPRAĆ!!!!!!!!!!
17. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie program będzie chciał nawiązać połączenie z telefonem aby sfinalizować wgrywanie, u mnie wyskoczyło okienko aby włączyć telefon gdy chciałem to zrobić telefon nie reagował trzeba więc odłączyć go od kabla, wyjąć baterie wsadzić ją z powrotem podłączyć telefon kablem a teraz go włączyć, wpisać pin i wybrać miasto pobytu a także ustawić godzine i nacisnąć OK w programie!!
18. Jeśli zrobiliśmy BACKUP możemy teraz go przywrócić do telefonu!! w tym celu wybieramy "Product>user settings>all settings>restore"
Twórcą tego opisu jest kolega @krz2k

 #99531  autor: genia
 28 sie 2006, 13:05
Wiecie ,żeby nie tworzyć nowego tematu to się tu zapytam :
Czy jest w 6280 miejsce na smycz ?

 #99777  autor: pumba
 29 sie 2006, 00:02
genia pisze:Wiecie ,żeby nie tworzyć nowego tematu to się tu zapytam :
Czy jest w 6280 miejsce na smycz ?
Jest w lewym dolnym roku. A zakładasz ją w taki sposób że odwarcasz telefona na "brzuch" ściągasz tylna obudowę w prawym dolnym roku masz otworek przez który przekładasz smycz zaczepiasz ją o haczyk i zamykasz spowrotem obudowę i gotowe! ;)

 #101869  autor: martinezoki
 03 wrz 2006, 15:13
Osobiscie odradzam wgranie samemu softu!!!Nie wiem czy wiecie ale jak cos pojdzie nie tak to telefon idzie do kosza a tak pozatym stracicie gwarancje jak to sami zrobicie!!Dla mnie glupota jest wgrywanie nowego softu do i tak nowego telefonu.Poco wam nowy soft??Przeciez to bzdura.Niby co jest nowego w tym nowym sofcie???Nie polecam.Ja mam 3.60 i wszystko dziala jak powinno.

PsNie wiem jak to w polsce wyglada ale tutaj u mnie nowy soft wgrywaja za darmo w serwisie.Osobiscie slyszalem od kilku ludzi ze mieli potem problemy z tym v3.81.Ale jak chcecie to flaszujcie.

 #101927  autor: RickY
 03 wrz 2006, 17:19
Powiem tak
Ostatnio dałem do serwisu swoją nokie żeby updatowali soft (musiałem czekać ok. 20 min ale było warto) mojim zdaniem szybciej chodzi od wersji 3.65 pozatym nic mi się nie psuje od updateu I oczywiście to jest za darmo (jak ma się karte gwarancyjną)

Jeśli Ci pomogłem kliknij na ,Pomógł'- koło przycisku 'Profil'
Nie patrzę na ilość postów, tylko na ich jakość!!
Forum pomogło mi, ja pomagam forum.
Wejście Pumby do tematu=całkowity nokaut

 #101940  autor: genia
 03 wrz 2006, 17:43
Ja mam wersje v 3.81 i wszystko jest ogólnie OK .Telefon dwa raz się zaciął na amen i pomogło tylko wyjęcie baterii. Dla was chłopaki pomógł.

 #102463  autor: martinezoki
 04 wrz 2006, 23:10
genia pisze:Ja mam wersje v 3.81 i wszystko jest ogólnie OK .Telefon dwa raz się zaciął na amen i pomogło tylko wyjęcie baterii. Dla was chłopaki pomógł.


:-D :-D :-D No to chyba nie jest OK skoro po wgraniu nowego zacial sie :-D .A pewnie przed wgraniem nie zacinal sie??Jak wyzej napisalem ze slyszalem tylko od kilku ze mieli problemy.U kazdego sa inne sfekty.

 #102546  autor: genia
 05 wrz 2006, 14:34
A właśnie nie jest tak jak mówisz !!! Telefon miał fabrycznie wgrany ten soft ,więc twoja teoria nie potwierdza sie.
 #124334  autor: hohlick
 16 lis 2006, 09:24
witam. Jest teraz nowy firmware do Nokii 6280 ver. 5.92
Pozdrawiam :)
 #128454  autor: brutalek
 29 lis 2006, 08:52
witam. skad mozna sciagnac ten soft do wgrania nowego firmware noi sam firmware 5.92 mam nokie 6280 v 3.36 i sotatnio mi sie w niej cos stalo ze jak wlanczam to pojawia sie bialy ekran nastepnie czarny i tak przez okolo 5 sekund i sie wylancza, czytalem ze po update tel dziala juz normalnie tylko nie wiem skad sciagnac ten soft :( prosze o pomoc

pozdrawiam
 #128783  autor: boryskonin
 30 lis 2006, 01:06
brutalek pisze:witam. skad mozna sciagnac ten soft do wgrania nowego firmware noi sam firmware 5.92 mam nokie 6280 v 3.36 i sotatnio mi sie w niej cos stalo ze jak wlanczam to pojawia sie bialy ekran nastepnie czarny i tak przez okolo 5 sekund i sie wylancza, czytalem ze po update tel dziala juz normalnie tylko nie wiem skad sciagnac ten soft :( prosze o pomoc

pozdrawiam
mialem to samo. Teraz serwis wgralmi v. 5.92 i tel dziala tyle ze przy probie wstawienia jakiejkolwiek grafiki do MMSa wywala sie tak samo (ekran robi sie naprzemian bialy i czarny i telefon wraca do powiedzmy "pulpitu". Lipa jakas......... Niewiem co jest ale wkurza mnie chyba 3 wizyty w derwisie i zmiana na cos innego.....

 #128888  autor: Krisu6230i
 30 lis 2006, 14:33
nie wydaje mi sie zeby sie dalo do tego telefonu saodzielnie wgrac soft. a przynajmniej nie teraz jescze.
lista modeli z ta funkcja znadjuje sie tutaj

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #129291  autor: sindikat
 01 gru 2006, 22:26
Link do softu v5.92 jest tutaj . Wgrywa się go oryginalnym kablem CA-53 bez żadnych przeszkód. No chyba, że złącze w telefonie jest zepsute :wink: Na poprzedniej stronie jest opis wgrywania.

 #129306  autor: Krisu6230i
 01 gru 2006, 23:14
mantoch, a to ciekawe... :)
jesli to dziala to straszne bzdury wypisuje tam wyzej.
ale rozumiem ze to nie jest ze tak sie wyraze "legany" sposob od nokii ?

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/
  • Strona 1 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18