DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #759241  autor: emilianda
 29 paź 2014, 20:49
Witam,
moja ukochana xperia mini pro się ostatnio buntuje więc przyszedł czas na zmiany. Interesują mnie następujące rzeczy:
- dobry aparat (co najmniej 8 mpx ale przede wszystkim żeby te zdjęcia były ładne)
- ekran do 4,5 cala
- długo trzymająca bateria
- mile widziane LTE
- wszystko tylko nie LG

Poza tym nie używam telefonu do słuchania muzyki ani gier i nie jestem jakoś mocno związana z jakimś konkretnym systemem operacyjnym.

Co proponujecie? Jak na razie moją uwagę przykuł Sony Xperia V i Huawei Ascend G6. Wybrać któryś z tych czy może jest coś lepszego za tą cenę (<800 zł) godnego uwagi?

 #759269  autor: znawca
 29 paź 2014, 21:51
Nokie Lumie nie mają zbyt dobrych baterii. Wytrzyma od rana do wieczora, nic więcej. Za to trafiają się modele z dobrymi i przede wszystkim wygodnymi w obsłudze aparatami.

Z Androidem chyba jakaś Xperia, ale na pewno nie ta, o której piszesz :D Może Z1 Compact?

Samsungi robią dobre zdjęcia, ale przygotuj się na lagi :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #759274  autor: vonski
 29 paź 2014, 21:56
Przy odrobinie szczęścia kupisz używaną Xperię Z1 Compact, która spełnia wszystkie wymagania.
A jak nie to może Samsung Galaxy S4 Mini, ale tam z tą baterią to tak średnio bardziej...

 #759368  autor: emilianda
 30 paź 2014, 09:58
Z1 Compact to telefon moich marzeń ale chyba nieco wykracza poza moje możliwości finansowe. A co jest nie tak z Xperią V?

 #759381  autor: vonski
 30 paź 2014, 10:33
To, że Xperia V to muzeum, które nawet w dniu premiery (2 lata temu) niczym się nie wyróżniało. A ekran ma wręcz fatalny. No a jak chcesz dobrej baterii, to w zupełnie nietrafiony strzał.

Nową Z1 Compact kupisz za 1000zł. Wiem, że to nie jest dobra rada, ale w tym przypadku naprawdę radzę poczekać i dozbierać do tego modelu. Będziesz mieć sprzęt na lata, który chodzi jak rakieta. I dostanie Androida 5.0.

 #759398  autor: emilianda
 30 paź 2014, 11:28
Chyba faktycznie tak zrobię. Myślałam że będę musiała długo czekać aż Z1 Compact znajdzie się w zasięgu mojej ręki a nie wiem ile jeszcze mój aktualny telefon wytrzyma ale jak mówisz ze nie jest to znowu tak odległa przyszłość to poczekam. Dzięki za rady :)

 #759402  autor: vonski
 30 paź 2014, 11:33
Ktoś tu niedawno pisał, że lada dzień ma być promocja w jakiejś dużej sieciówce i Z1C mają być po 999zł. Trzeba więc śledzić ceneo i podobne.

 #759657  autor: Doradca LG
 30 paź 2014, 22:18
emilianda pisze:- wszystko tylko nie LG
Można wiedzieć, dlaczego taka opinia na temat LG? Jeżeli chodzi o telefon, to LG zrobiło w ostatnich latach ogromny postęp i w chwili obecne należy ścisłego topu wśród producentów smartfonów.


Pozdrawiam,
Doradca LG

 #759739  autor: emilianda
 31 paź 2014, 11:50
Przyznaję jestem nieco uprzedzona po moich starszych telefonach LG. Wiem że zrobiliście postęp w tej kwestii i miałam do czynienia z nowszymi smartfonami LG. Jednak nie za bardzo podobają mi się wizualnie, są z reguły za duże na moje małe rączki i (przynajmniej te którymi miałam okazję się bawić) mają nienajlepsze aparaty. Ogólnie nie przekonują mnie do siebie. Poza tym żaden nie spełnia moich wymagań.

 #759835  autor: Wiktorius
 31 paź 2014, 22:09
Akurat LG robi bardzo zgrabne telefonu - jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek rozmiaru ekranu do rozmiaru telefonu. Wyjątkiem jest L50, który jest lekko przerośnięty ale to z powodu dodatkowych wzmocnień obudowy.

Problem z LG jest inny. Notoryczny brak czujników oświetlenia - nawet w dość drogich modelach, jak L9 II, L90, F70 a nawet G2 mini.
Do tego dochodzi tragiczna wręcz opinia o serwisie w Mławie.
Jeśli pan Doradca LG ma jakiś wpływ na ofertę lub może przekazać sugestie do centrali, to proszę im to przekazać.
I ja nadal czekam na LG Volt w wersji europejskiej lub dowolny inny model z baterią 3000mAh.

Autorce tematu polecam rzucić okiem na LG F70 - 4.5 cala, ogromna bateria, niezłe podzespoły, dobry ekran. Konkurencja to oczywiście Moto G.
Jak ma być zgrabne, to zdecydowanie S4 mini (9195). W sklepach od 899, ale można kupić taniej w komisach, gdy ktoś inny oddaje je tam prosto od operatora.

 #759910  autor: emilianda
 01 lis 2014, 13:10
Jak już miałabym brać LG to byłby to LG g2 mini ale nie wiem za bardzo jak u niego z aparatem.

 #759918  autor: vonski
 01 lis 2014, 15:26
Wiktorius pisze:Do tego dochodzi tragiczna wręcz opinia o serwisie w Mławie.
Pokaż w Polsce serwis, który nie ma tragicznych opinii...
Mi w Mławie wymieniali ekran Nexusa 4 i zrobili to dobrze, choć burdel ze zleceniem był niemożliwy.

 #759922  autor: Wiktorius
 01 lis 2014, 16:35
emilianda pisze:Jak już miałabym brać LG to byłby to LG g2 mini ale nie wiem za bardzo jak u niego z aparatem.
G2 mini ma bardzo dobry aparat. Tylko to jest 4.7 cala.

[ Dodano: 2014-11-01, 16:39 ]
vonski pisze:
Wiktorius pisze:Do tego dochodzi tragiczna wręcz opinia o serwisie w Mławie.
Pokaż w Polsce serwis, który nie ma tragicznych opinii...
Mi w Mławie wymieniali ekran Nexusa 4 i zrobili to dobrze, choć burdel ze zleceniem był niemożliwy.
Pokaż w Polsce serwis, który ma na swoim koncie tak dużo historii o tym, że niemal nowy telefon odesłany na gwarancję wraca z notatką "telefon zalany" i propozycją płatnej naprawy.
Nawet moja znajoma miała taką historię - i nie był to jakiś drogi high-end, lecz tani telefon z klapką.

Wracając do tematu, mając 800 zł szukałbym jednak S4 mini LTE lub zbierał na Z1 Compact.

 #759942  autor: vonski
 01 lis 2014, 20:13
Przecież Regenersis robi ta samo.
To Polska właśnie.
 #765995  autor: ffpioter
 28 lis 2014, 21:46
Witam,
korzystając z powyższego wątku chciałbym zapytać o wybór telefonu dla mnie:
Czego oczekuje:
- bdb aparat (zależy mi na dobrej jakości zdjęć i filmów)
- ekran raczej do 4,5 cala, nie interesują nie smartfony o rozmiarze 5 i więcej cali, są dla mnie nieporęczne
- w miarę dobra bateria.

Telefon do foto/filmów, dzwonienia, sms, przeglądu stron internetowych.
Kwota jak wątku 800 PLN
Przeglądając allegro/ceneo znalazłem:
- BB Z10
- Lumia 925
- Samsung S4mini
- LG G2 mini
..... tutaj miejsce na inny polecany model.
 #766200  autor: m.sta
 29 lis 2014, 22:05
ffpioter pisze:Witam,
korzystając z powyższego wątku chciałbym zapytać o wybór telefonu dla mnie:
Czego oczekuje:
- bdb aparat (zależy mi na dobrej jakości zdjęć i filmów)
- ekran raczej do 4,5 cala, nie interesują nie smartfony o rozmiarze 5 i więcej cali, są dla mnie nieporęczne
- w miarę dobra bateria.

Telefon do foto/filmów, dzwonienia, sms, przeglądu stron internetowych.
Kwota jak wątku 800 PLN
Przeglądając allegro/ceneo znalazłem:
- BB Z10
- Lumia 925
- Samsung S4mini
- LG G2 mini
..... tutaj miejsce na inny polecany model.
Dozbieraj do z1 compact albo kup używkę
 #766360  autor: ffpioter
 30 lis 2014, 14:10
czyli
- sony z1 compact
fajny mały, dobry aparat ale za drogi jak dla mnie, interesuje mnie tylko nowy sprzet
- nokia lumia 925
dobry aparat, jednak boje się rozmiaru, chyba trzeba zobaczyć na własne oczy
- iphone 4s
dobry aparat, nie wiem czy warto kupować starszy model, porównując do pozostałych

Czyli zostaje 4s, 925.

Rożnice w aparacie są raczej znikowe, opierając się na stronie dxOMark.