DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #759120  autor: gggr
 29 paź 2014, 13:13
Witam,

Poszukuje telefonu dla żony. Priorytety:
- mały (obecnie ma samsunga gio, taka wielkość jej odpowiada, czyli fajnie jak wyokość telefonu byłaby powiedzmy do 115mm)
- wydajny, brak zacięć
- system android lub wp8
- raczej nowy (kupowane będzie przez sklep internetowy, nie u operatora)
- raczej nie chińczyki w stylu ZTE itd.

Żona tylko dzwoni/sms/MMS, czasem zrobi zdjęcie wbudowanym aparatem.

Co znalazłem dotychczas:
LG L3 II E430 - ok 200 zł
- nie wiem czy nie jest za słaby jak na nowe androidy
- słaby wyświetlacz
+ tani

Samsung Galaxy Young GT-S6310 - ok 300 zł
- samsung ma u mnie średnią opinie jeśli chodzi o telefony
+ ma więcej RAM niż pozostałe modele

Sony Xperia E - ok 300 zł
niczym się chyba nie wyróżnia

Nokia Lumia 620 - ok 500 zł
+ WP jest prosty i szybki w stosunku do andka
+ najlepszy wyświetlacz pośród powyższych
- najdroższy
- trochę leciwa konstrukcja już

A może Nokia X? choć opinie ma mocno średnie.

Nie wiem, czy są jeszcze jakieś modele, którymi powinienem się zainteresować? Który z powyższych będzie najlepszym wyborem?

Budżet myślę, że do ok. 600zł.

Z góry dzięki za pomoc.

 #759126  autor: Maniiiek
 29 paź 2014, 13:36
gggr pisze:Co znalazłem dotychczas:
LG L3 II E430 - ok 200 zł
- nie wiem czy nie jest za słaby jak na nowe androidy
- słaby wyświetlacz
+ tani
Bez sensu. Aparat do niczego, no ale do MMS-a raz na ruski rok ujdzie. Problem w tym, że jest za drogi. Za 150zł możesz kupić LG L1 II, który niczym mu nie ustępuje.
gggr pisze:Samsung Galaxy Young GT-S6310 - ok 300 zł
- samsung ma u mnie średnią opinie jeśli chodzi o telefony
+ ma więcej RAM niż pozostałe modele
A i tak za mało jak na Samsunga. Nakładkę ma bardzo ciężką.
gggr pisze:A może Nokia X? choć opinie ma mocno średnie.
Unikaj!

To tak: jeśli jak najtańszy to LG L40 (300zł) - mały, taki sobie ekran ale lepszy od innych w tym segmencie. Ma bardzo dobry procesor więc działa bardzo szybko.
Jeśli o WP chodzi to w tej cenie znajdziesz L520 - lepszy od LG pod każdym względem.

450zł - No to tutaj Motorola Moto E - najlepsze co można kupić w tej kwocie. Lumia 530 - bardziej wybrakowana od L520, ale to chyba najtańszy, porządny Dual SIM. W sumie to nie jest wymaganie, ale wspominam o nim dla zasady.
Do 600zł mogę Ci podać długą listę, ale nie wiem czy ma to sens przy tych wymaganiach.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #759129  autor: Scorpion182
 29 paź 2014, 13:55
Przy tych rozmiarach raczej nie znajdziesz telefonu z androidem który by się nie przycinał. Jak już to coś z lumii.

 #759131  autor: gggr
 29 paź 2014, 13:57
Lumia 520 jest za duża (używam jej sam, jestem zadowolony, żona widziała i mówi, że za duży tel). To samo będzie tak to z Motorola Moto E - choć ciekawa pozycja.

Dzięki za tego LG L40, wydaje się najsensowniejszy z wszystkich opcji, które mam teraz do wyboru.

Jeszcze się zastanawiam co z Lumią 620? jest sens dopłacać circa 200zł względem tego LG L40?

 #759134  autor: Morvius
 29 paź 2014, 14:00
zaproponuję ci Lg L5 II, sprawdzony i w stu procentach będzie zadowolona

Klasyczny obserwator wątku.

 #759163  autor: hdfunpack
 29 paź 2014, 16:13
Jest sens, ale jeśli akceptujesz słabą baterię i nie zaktualizujesz do wp 8.1, bo na starym procesorze będzie ciął.

 #759207  autor: Maniiiek
 29 paź 2014, 19:06
Morvius pisze:zaproponuję ci Lg L5 II, sprawdzony i w stu procentach będzie zadowolona
Miałem i nie polecam. Nie jest tragiczny, ale w porównaniu do w/w (poza L1 II) jest dużo gorszy.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #759415  autor: Morvius
 30 paź 2014, 12:09
akurat Maniiiek z tym L1 II nie miałem do czynienia, no ok w takim razie :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #759664  autor: Doradca LG
 30 paź 2014, 22:28
Witaj,

L40 to chyba najbardziej sensowny wybór. Wśród telefonów o jego wymiarach góruje wydajnością oraz niezawodnością. Żona powinna być z niego zadowolona. Więcej o tym telefonie tutaj: http://www.lg.com/pl/telefony/lg-L40

Pozdrawiam,
Doradca LG

 #759665  autor: Doradca LG
 30 paź 2014, 22:28
Witaj,

L40 to chyba najbardziej sensowny wybór. Wśród telefonów o jego wymiarach góruje wydajnością oraz niezawodnością. Żona powinna być z niego zadowolona. Więcej o tym telefonie tutaj: http://www.lg.com/pl/telefony/lg-L40

Pozdrawiam,
Doradca LG

 #759703  autor: gggr
 31 paź 2014, 07:28
dzięki wszystkim za rady, postawiłem na LG L40 - już zamówiony :)

[ Dodano: 2014-11-03, 07:27 ]
pobawiłem się nim troche przez weekend i powiem szczerze, że za te pieniądze jeśli ktoś szuka czegoś w małych rozmiarach to chyba telefon idealny :) szybki, bez zbędnych bajerów, nie ma sie po prostu do czego przyczepić