DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #758333  autor: Deep_Ocean
 25 paź 2014, 17:42
Drodzy forumowicze. Proszę o pomoc w wyborze porządnego telefonu, który będzie moim narzędziem w codziennej pracy. Zależy mi na płynnym przeglądaniu stron www, dobrym aparacie i zasięgu oraz porządnej baterii o ile to możliwe. Dobrze byłoby, gdyby potrafił czytać pliki word, pdf.
Mój obecny sprzęt to Sony Xperia T, od jakiegoś czasu przy pisaniu maili klawiatura czy to swiftkey czy swype po prostu tak zamula, że muszę czekać dobre kilka sekund aż aplikacja raczy ruszyć dalej. A nieraz muszę szybko i sprawnie odpisać na maila a telefon wystawia moją cierpliwość na próbę. Chcę takich rzeczy uniknąć.
Co możecie zaproponować? Samsung Note odpada, ma za duże gabaryty.

 #758337  autor: hdfunpack
 25 paź 2014, 18:17
Do biznesu najlepsze są blackberry, zobacz sobie model Z10.

 #758348  autor: Darius64
 25 paź 2014, 19:05
To ja zaproponuję BB Z30,bateria dość dobra,podaj zakres cenowy

 #758350  autor: tytan1
 25 paź 2014, 19:38
do biznesu to polecam samsunga note II lub III albo jak nie szkoda więcej kasy na najnowszy :arrow: Note IV , mozna zastąpic laptopa , tableta jednym 8)

 #758353  autor: hdfunpack
 25 paź 2014, 20:19
Darius64, zakres cenowy 2500zł (jest napisane małymi literami w spisie tematów).

tytan1, autor nie chce Note'ów.

 #758390  autor: vonski
 25 paź 2014, 22:25
Xperia Z3 Compact. Bezkonkurencyjna wśród sprzętu z tymi gabarytami. Po Xperii T to będzie jak przesiadka z Trabanta na Lamborghini.

 #758419  autor: Darius64
 26 paź 2014, 08:06
Nadal twierdze że smartfony od BB to dobry wybór,oczywiście są lepsze i gorsze modele.W Z 30 jakość rozmów, połączeń jest na bardzo wysokim poziomie,telefon nie traci tak łatwo zasięgu,wygląd no to de gustis ale jest ładny a system sprawny i szybki.

 #758427  autor: Janek99
 26 paź 2014, 09:03
BB są typowymi telefobnami do biznesu. Ja bym hjednak na Twoim miejscu zastanowiuł się rónwnież na G3. Nowy telefon z bardzo mocnymi parametrami. Miał byś nie tylko do biznesu ale i zdjęć np.

 #758431  autor: bazooka
 26 paź 2014, 09:15
Deep_Ocean, zdecydowanie zostałbym na Twoim miejscu przy (S)wojej marce, skoro możesz przeznaczyć na telefon tyle pieniędzy. Sony Xperia Z3 jeśli nie w wersji COMPACT to pomyślałbym na Twoim miejscu o wersji DUAL. Na forum możesz poczytać o korzyściach z używania telefonu z dual-sim. Jeśli nie o oszczędność to o prywatność może biegać oraz komfort psychiczny - dostęp do dwóch sieci daje 100% pokrycie zasięgiem w kraju...korzyści jest jednak zdecydowanie więcej a Z3 DUAL to moje marzenie, którego pewnie nie zrealizuje, bo mnie na niego stać nie będzie.

 #758449  autor: Darius64
 26 paź 2014, 11:09
Ok to powiedzmy do BB Z30 dorzućmy Xperie Z3.Fon wygląda elegancko i między tymi dwoma bym wybierał.Jeśli chodzi o Note od Samsunga to pomimo wielu zalet w tym rysika jednak nie kupiłbym go z powodu samsungowej nakładki z pierdółami oraz materiałów,które jednak wcale takie złe nie są no ale właśnie coś jednak jest nie tak.

 #758450  autor: vonski
 26 paź 2014, 11:10
A ja bym się chciał zapytać wszystkich piszących, że BB są dla biznesu, co w nich jest takiego biznesowego?? Bo patrząc na stare terminale z BBOS 7 i BIS/BESem na pokładzie, to jak najbardziej mogłem się zgodzić. Ale BBOS10 to taki sam system jak każdy inny i żadnych biznesowych ficzerów moim zdaniem nie posiada.

 #758458  autor: mourning
 26 paź 2014, 11:58
Obecnie moze nie do konca faktycznie posiada cos bardzo biznesowego ale lada chwila-wraz z premiera Classica i BB 10.3.1- bedzie Blend.Dla korporacji ( nie sadze zeby jakies male firmy byly zainteresowane chociaz cena ma byc kuszaca)bedzie BES12, Balance, Cloud, eBBM. W obecnych urzadzeniach BB sa chocby anteny Paratek ktore naprawde poprawiaja zasieg urzadzenia. W Q10 chocby takie rozwiazanie jak Type and Go, w BB10 HUB. Pewnie jeszcze by sie cos znalazlo.
Wracajac do tematu szkoda ze gabaryty maja znaczenie bo wtedy BB Passport bylby idealny do tego do czego autor chce uzywac telefonu

 #758459  autor: kamil1221
 26 paź 2014, 12:00
Może w takim razie poszukasz Lumi 830 ? Pakiet office z pełną integracją z office 2013, onedrive 30GB. Aparat robiące dobre zdjęcia. Świetne wykonanie. Wygodna wirtualna klawiatura.

 #758463  autor: DerTolleMajor
 26 paź 2014, 12:23
Może rzeczywiście zwróć uwagę na BB Passport, telefon typowo do biznesu. Jednakże gabaryty mogą skutecznie odstraszyć, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia. W innym wypadku - Z3C.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900

 #758528  autor: vonski
 26 paź 2014, 17:21
mourning pisze:BES12, Balance, Cloud, eBBM
Z ciekawości pogrzebałem sobie za tymi wszystkimi skrótami. O ile cześć pomysłów jest dobra (choć większość znana jest ze starych wersji systemu) to wszystko ma sens tylko w przypadku kiedy firma decyduje się na tą usługę, ma do tego ludzi, administratorów, całą politykę prywatności itd. Nie chcę zgadywać, ale podejrzewam, że w Polsce popularność tego rozwiązania będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Już po obniżkach cen transmisji danych gro firm olało dodatkowo płatnego BESa, trudno się więc spodziewać, że nagle rzucą się na sporo droższe abonamenty, wymianę telefonów i ponowne związanie się z firmą, której przyszłość jest co najmniej niepewna.

Jak ktoś będzie szukał rozwiązania biznesowego dla całej korporacji, to można polecać, o ile oczywiście wszystkie obiecanki wejdą w życie. Ale jak ktoś chce telefonu biznesowego dla siebie, to BB jest tak samo dobrym/złym wyborem jak każdy inny system.

Mi z racji wykonywanego zawodu często przydaje się rysik, więc dla mnie osobiście najlepszym wyborem jest seria Note.

 #758570  autor: YogS
 26 paź 2014, 20:21
Małe masz pojęcie z tego co widać, chyba wszystkie korporacje potrzebują usług typu BES do zarządzania telefonami w firmie, reszta usług jak najbardziej się także przyda. U mnie niestety przechodzimy z BB na WP jedynie dlatego że dawne RIM lekko olało starych userów BES i trzeba by stawiać od nowa infrastrukturę, dopiero BES12 jest kompatybilny w dół ze starym systemem ale jeszcze nie wyszedł a firma już musiała zmieniać telefony w polskim oddziale (informatycy nie są happy ale co zrobić).

Już po obniżkach cen transmisji danych gro firm olało dodatkowo płatnego BESa
Tu nie chodzi o transmisję danych jak w BIS.. chyba jednak nie czytałeś dokładnie co to BES :)

 #758577  autor: Deep_Ocean
 26 paź 2014, 20:47
Przejrzałem Wasze propozycje. Z blackberry nie miałem za dużo do czynienia i musiałbym od nowa uczyć się całej platformy. Desing passportu mówiąc delikatnie nie za ciekawy w mojej opinii taki hmm kalkulator z dużym wyświetlaczem ;) Chyba najbardziej przemawia do mnie Xperia Z3 Compact. Tylko po teraźniejszych doświadczeniach z T trochę mam pietra czy za jakiś czas Z3C też nie zacznie zwalniać.
Myślałem jeszcze nad Iphonem 5s. Z jednej strony bardzo podoba mi się jego wygląd a z drugiej 4 cale może być trochę za mało.

 #758592  autor: bazooka
 26 paź 2014, 21:30
Deep_Ocean, stary, a robiłeś TY chociaż raz MASTER RESET tej Xperii T, że się tak bezpośrednio zapytam - piszesz w końcu o zwalnianiu na 1GB RAM, więc albo masz go zawalonego apkami albo śmieciami w postaci CACHE'u - czyściłeś coś go (softwarowo) :?: Jaką Wasz wersję Robota w nim po aktualizacjach :?:

 #758599  autor: vonski
 26 paź 2014, 21:50
YogS pisze:Małe masz pojęcie z tego co widać.
Uwielbiam takie uwagi. Tak, mam bardzo małe.
YogS pisze:chyba wszystkie korporacje potrzebują usług typu BES do zarządzania telefonami w firmie, reszta usług jak najbardziej się także przyda
No chyba jednak nie. Jak ktoś ma sieć piekarni i handluje ciastem na bułki do Lidla, to raczej w du**ie ma bezpieczeństwo, chmury danych i BESa, zależy mu na telefonie za złotówkę i tanich rozmowach ze swoimi przedstawicielami. Zresztą spędzam trochę czasu z ludźmi z szeroko rozumianego biznesu i nie pamiętam kiedy widziałem kogoś z jeżynką. Więc coś nie do końca chyba z tym potrzebowaniem...
YogS pisze:Tu nie chodzi o transmisję danych jak w BIS.. chyba jednak nie czytałeś dokładnie co to BES
Moja literówka.