DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #757198  autor: rojas
 20 paź 2014, 12:45
Witam.
Przymierzam się do zakupu telefonu. Chcę przeznaczyć ok 900zł (+/- 100zł).
Telefon może być używany, jednakże chciałbym aby telefon był w jak najlepszym stanie, żeby nosił ewentualnie minimalne ślady użytkowania.

Obecnie zastanawiam się nad Samsungiem Galaxy S4 i HTC One m7. Nie wiem który wybrać. Za HTC przemawia płynność interfejsu i niezawodność, świetny design i jakość wykonania. Za SGS4 przemawia większy ekran przy tych samych wymiarach, lepsza bateria i przede wszystkim jakby większa możliwość personalizacji i ilość systemowych udogodnień (pomniejszona klawiatura do pisania jedną ręką i wiele innych) oraz aparat, chociaż to nie jest dla mnie ważny punkt, myślę, że zdjęcia HTC One mi wystarczą.

Gdyby nie fakt, tylko 10gb dostępnych dla użytkownika - wybrałbym chyba LG G2, ale te 10gb wydaje się malutko. Ktoś może się wypowiedzieć na temat wersji 32GB? Bo widziałem na allegro.

Za to Nexus 5 chyba jest dla mnie zbyt surowy (?). No i też 12gb pamięci to niewiele.

Dodam, że nigdy nie miałem telefonu z androidem, przesiadam się z Nokii E7 z symbianem Belle.

Możecie coś polecić? Któryś z tych telefonów jakoś zaopiniować, może macie inną propozycję?
Byłbym wdzięczny.

 #757398  autor: Optek
 21 paź 2014, 07:01
Z tych większych na pewno Lg G2.
Z mniejszych możesz poszukać Sony Xperia Z1 Compact:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/9126205
Również bardzo dobry telefon i myślę, że na aukcjach znajdziesz w cenie 1000 zł.

 #757408  autor: hdfunpack
 21 paź 2014, 08:39
Sony xperia z1 compact według mnie to dobry wybór, przede wszystkim ze względu na wydajność.

 #757428  autor: vonski
 21 paź 2014, 10:11
rojas pisze:Ktoś może się wypowiedzieć na temat wersji 32GB?
W Polsce ich oficjalnie nigdy nie było, wszystko co jest na rynku pochodzi z prywatnego importu. Nie jest więc objęte gwarancję LG Polska. Zostaje Ci gwarancja sprzedawcy.

 #757477  autor: rojas
 21 paź 2014, 13:06
Z1 odpada ze względu na gabaryty.

Skoro G2 w wersji 32GB obejmuje gwarancja tylko od prywatnych sprzedawców, to spore ryzyko, bo taki sprzedawca może wyparować po miesiącu.

W takim razie SGS4 lub HTC One.



Czy użytkownicy SGS4 mogą się wypowiedzieć co do jego stabliności i niezawodności? Tnie się? muli?

 #757491  autor: vonski
 21 paź 2014, 14:25
Na 4.3 było różnie, na KitKacie chodzi ładnie. Ale nie da się ukryć, że Sony, LG czy HTC mają lepiej dopracowany i płynniejszy interfejs niż samsungowy TouchWiz. Kwestii estetyki nie poruszam, bo to sprawa indywidualna.