DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #756743  autor: kornat
 18 paź 2014, 16:50
Witajcie, ponownie zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ doradziliście mi przez ostatnie lata już 3 razy i byłem bardzo zadowolony, ale przejdźmy do rzeczy. Smartfona będę kupował za jakiś miesiąc czy dwa ale już powoli się rozglądam za sprzętem. W chwili obecnej korzystam z Samsunga Galaxy SII i bym go nie wymieniał gdyby nie chęć wymiany na coś lepszego. Zależy mi:
- żywotnej baterii (z internetu sporadycznie korzystam)
- dobry aparat/ekran
- dobre wykonanie, głównie chodzi o wyświetlacz, dotyk itp.
- ogólnie aby był lepszy od starożytnej S2 ;)
Budżet do ok. 700zł nowy/używany bez znaczenia.
P.S. Zastanawiam się na SIII (bez LTE) bo mam za dobre pieniądze do wzięcia, ale może macie jakieś lepsze propozycje.

 #756751  autor: hdfunpack
 18 paź 2014, 17:42
Proponuję poczekać na Lumie 730. Wydaje mi się, że spełnia Twoje wymagania.

 #756755  autor: Maniiiek
 18 paź 2014, 18:02
I jest o 300zł droższa...

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #756767  autor: onifer2
 18 paź 2014, 18:33
Faktycznie Lumia 730/735 na nowy Windowsie powinna być ok 1GB RAM, czterordzeniowy procesor, wyświetlacz ponad 300 ppi.
Co prawda obecnie koszt to ok. 1000zł, ale jest jeszcze akcja ze zwrotem 200 zł (teoretycznie do końca listopada) w praktyce do wyczerpania 5000szt zwrotów.
Sam się poważnie zastanawiam nad tą Lumią jako następym telefonem.

Jednak piszesz, że będziesz kupował za 2 miesiące.

Ja bym dołożył 100 zł i za 8 stówek kupił Motorolę Moto G 2gen.
Ładny wyświetlacz 5 cali dobrej rozdzielczości, dobra reakcja na dotyk, ponad przeciętne wykonanie, czysty android, muzycznie głośniki stereo więc bardzo przyzwoicie. W tej cenie to bardzo dobra propozycja z pewnością płynniej działąjąca niż Galaxy S3 w którego to podstawową wersję z 1GB RAM i ciężkim ToiuchWizem nawet się nie pchaj bo będziesz za chwilę żałował.

Jeśli już to S3 LTE (2GB RAM), chodzą ok. 900-1000zł nówki.

 #756772  autor: hdfunpack
 18 paź 2014, 18:44
Właśnie dlatego, że za 2 miesiące to może do tego czasu stanieje. Pewnie pojawią się używane. Sam widziałem tą akcje z 200zł zwrotu na fb.

 #756777  autor: onifer2
 18 paź 2014, 18:50
Jeśli zejdą do ceny ok. 800 zł to będzie pierwsza Lumia warta obecnie uwagi, bo: z lampą doświetlającą zdjęcia, w końcu bardzo dobrą rozdzielczością wyświetlacza OLED, 1GB RAM i czterema rdzeniami co dla Windowsa jest ok, przynajmniej w teorii przyzwoitą baterią.

Brakowało Nokii powyżej 4,5 cala w przyzwoitej cenie.
Sam się zastanawiam wziąć w Orange na początku listopada między Nokią 735 a S3 LTE i chyba się zdecyduję na Nokię.

 #756824  autor: kornat
 18 paź 2014, 21:28
Lumia 730/735 wyglądem mi nie podchodzi przez tą kwadratową ramkę.
Moto GII mogła by być, ale jeszcze wpadła mi w oko LG G2 mini.
P.S. A jak się sprawują Xperie?

 #756877  autor: kokos-
 19 paź 2014, 02:40
kornat pisze:Lumia 730/735 wyglądem mi nie podchodzi przez tą kwadratową ramkę.
Moto GII mogła by być, ale jeszcze wpadła mi w oko LG G2 mini.
P.S. A jak się sprawują Xperie?
Które Xperie?

LG g2 mini powinno Cie zadowolić za 700 powinieneś nówkę wyrwać :)

 #756881  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 06:16
Jedyna Xperia tutaj to M2 a ta ma gorszy aparat od LG oraz znacznie niższej jakości ekran

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757011  autor: kornat
 19 paź 2014, 14:59
kokos- pisze:Które Xperie?
Np.
- Xperia Acro S
- Xperia Z1
- Z Ultra (może za dwa miesiące by dało się wyrwać używkę poniżej 800zł ;) )
Oczywiście używki również wchodzą w grę, czasem kupić lepszy używany niż gorszy nowy.

 #757015  autor: onifer2
 19 paź 2014, 15:11
Z Ultra nie posiada diody doświetlającej więc trudno tu mówić o dobrych zdjęciach w każdych warunkach.

 #757021  autor: kornat
 19 paź 2014, 15:29
onifer2 pisze:Z Ultra nie posiada diody doświetlającej więc trudno tu mówić o dobrych zdjęciach w każdych warunkach.
Faktycznie.

 #757024  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 15:31
Ta dioda częściej szkodzi niż pomaga. W większości telefonów nadaje się jedynie do funkcji latarki.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757036  autor: onifer2
 19 paź 2014, 16:24
E tam, często się przydaje. Ja moim starym Wave3 w całkowicie ciemnym pomieszczeniu w nocy bez lampy to sobie mogę..... a z lampą wychodzą całkiem ok zdjęcia.

 #757097  autor: Maniiiek
 19 paź 2014, 21:20
Większość daje światło skupione a do fotografii potrzebne jest rozproszone.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #757103  autor: kornat
 19 paź 2014, 21:48
Może zależy od telefonu, ale jeszcze żadnym telefonem jaki miałem nie udało się zrobić w miarę widocznego zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu bez oświetlenia i bez doświetlacza.
Z tej diody też często korzystam jak z latarki.

 #757110  autor: onifer2
 19 paź 2014, 21:57
Generalnie ciężko oczekiwać aby jakikolwiek telefon zrobił dobrej jakości zdjęcia w kiepskim oświetleniu. Praw fizyki nie przeskoczysz, niezależnie ile byłoby to megapikseli, grubość telefonu nie pozwala na umieszczenie dobrej optyki. Każda zwykła małpka będzie robić dużo lepsze fotki, aparat w telefonie to dodatkowa funkcja w awaryjnych sytuacjach. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę.
Sztuczne podwyższanie ISO to też nie rozwiązanie- wychodzą zaszumione fotki nieprzydatne do niczego. Stąd ja w pierwszej kolejności patrzę na płynność danego telefonu.

 #757768  autor: kornat
 22 paź 2014, 17:55
Zgadza się, ale nie zawsze się ma cyfrówkę pod ręką jak i nie wszędzie nie można włożyć ;)
Aparat w fonie głównie potrzebuję do robienia zdjęć części jak ich nr seryjnych. W komorze silnika jest problem ze światłem, dlatego jednak taka lampka jest przydatna.