DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #752751  autor: pablooliver
 30 wrz 2014, 10:39
a ma ktoś info gdzie można jeszcze kupic nową lumie 720 nie z Chin i nie z MM za 899,00

 #754061  autor: boogi77
 06 paź 2014, 00:13
Dżem dobry,

Telefon zakupiony (G2 mini) i już trochę nawet poużywany więc mogę już coś napisać :-) Co do najważniejszej rzeczy czyli baterii jeszcze się nie wypowiem jakoś obiektywnie bo ciąglę się bawię i doładowuję. Obiecuję wrócić tu jeszcze z tym info.

Telefon generalnie jest super. Interfejs to taki android na sterydach (albo android po operacji plastycznej z powiększonymi cyckami i fajnym tyłkiem) jest bardzo ładny i bardzo intuicyjnie się w nim robi wszystko (na tablecie mam czystego andka i tam nie jest aż tak fajnie). Interfejs naprawdę jest bardzo wygodny i ładny.

Rozdzielczość ekranu tak jak mówiłem wcześniej jest bardzo ok, ja nie potrafię dostrzec piksela, więc ten brak full HD nie przeszkadza w żadnej mierze. Kolorki są fajne (jak to dziś szwagier stwierdził aż za bardzo przesycone - ale ja tak nie uważam - wg mnie są OK).

Telefon chodzi szybko i jeszcze nie widziałem, żeby się ściął.

Co do aparatu, to rzeczywiście jak się powiększy zdjęcie to nie ma standardowych pikseli a takie plamki. Ale jest bardzo dobry do takich zastosowań typowo praktycznych jak zrobienie na szybko zdjęcia jakiś dokumentów czy nawet monitora - szczegóły bardzo dobrze widać. Co do robienia fotek w nocy - to zgodzę się z opiniami na necie - nie są zbyt dobrej jakości (ale też nie są jakieś masakryczne - są OK).

Co do minusów - jakość rozmów (może chodzi o głośniczek) jest gorsza niż w e52 - aczkolwiek też niezła. Drugi minus to dość śliska obudowa, już mi wyleciał raz na kamyczki (co ciekawe - walnął ekranem o te kamienie - odprysnęły mu 2 kawałki plastiku u góry i u doło ale sam ekran bez śladu - jednak fajne to gorilla glass). Dziś już dokupiłem sobie do niego pokrowiec taki z klapką więc może bez dalszych wypadków trochę pożyje ten telefonik. Trzeci minus - nie samego telefonu a ładowarki do niego dodanej to krótki kabelek.

Aha no i jeszcze z plusów rzecz która mi się przypomniała to baaardzo wygodna klawiatura. Mam 7 calowy tablet jeszcze i cholera - tam się dużo gorzej pisze - czułość na dotyk i zaprojektowanie tej klawiatury w g2 mini jest naprawdę świetne. Martwiłem się, że będzie mi się ciężko przerzucić na pisanie smsów na ekranie dotykowym a okazało się, że jest to tak cholernie wygodne że po tych kilku dniach niechciałbym już wracać do standardowej klawiatury :)

Tyle, jeszcze za jakiś czas coś może dodam a napewno coś napiszę o baterii :-)

Pozdro!
B.