DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #752404  autor: boogi77
 28 wrz 2014, 22:03
Cześć,

Szukam dla siebie nowego telefonu z w miarę wytrzymałą baterią.

Moje wymagania nie są zbyt wygórowane, ponieważ wcześniej nie korzystałem ze smartfona a ze zwykłej słuchaweczki. Chcę z niego dzwonić, smsować, czasem sprawdzić rozkład autobusów w necie i czasem skorzystać z gpsa. Fajnie by też było, żeby miał lampę błyskową przy aparacie (żeby korzystać z niego jak z latarki ;-)). Chciałbym też, żeby telefon był w miarę poręczny - mam już 7 calowy tablet, teraz szukam telefonu który zmieści się w kieszeni :-)

Moim głównym kryterium jest tu jednak dobra wytrzymałość baterii (ale wiadomo - nie spodziewam się cudów)

Chciałbym, żeby to był raczej markowy telefon jakiejś znanej firmy.

Zakupu planuję dokonać w sklepie typu saturn, co by potem nie mieć problemów z ewentualną gwarancją.

Na telefon planuję przeznaczyć około 1000 zł - może być trochę mniej lub więcej.

Do tej pory zainteresowały mnie 2 modele LG G2 mini oraz Xperia Z1 Compact, ale nie zamykam się na te dwa modele.

Do tej pory korzystałem z nokii e52 i byłem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam,
Bogdan

 #752405  autor: Maniiiek
 28 wrz 2014, 22:12
boogi77 pisze:Do tej pory korzystałem z nokii e52 i byłem bardzo zadowolony.
Jeśli chodzi o czas pracy to na to nie licz.
boogi77 pisze:Moje wymagania nie są zbyt wygórowane, ponieważ wcześniej nie korzystałem ze smartfona a ze zwykłej słuchaweczki.
Błąd! Nokia E52 to jak najbardziej jest smartfon.
Szczerze? Wystarczy na Twoje wymagania zwykły LG L70. No i ma taką istotną przewagę, że jego słaby (ale wystarczający!) procesor ma niewielki apetyt na energię natomiast bateria jest całkiem spora.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752410  autor: boogi77
 28 wrz 2014, 22:28
Ciekawa propozycja :-) Widzę, że jest dość podobny do tego LG G2 mini. Czy myślisz, że jego słabszy procek oraz mniej upakowany ekran zrównoważą słabszą baterię w porównaniu do G2 mini i będzie się trzymał lepiej od niego?

 #752412  autor: vonski
 28 wrz 2014, 22:30
boogi77 pisze: Xperia Z1 Compact
Bardzo dobry wybór. Choć za 1000zł w sklepie to jej nie kupisz..
W trybie Stamina z oszczędnym używaniem potrafi pociągnąć nawet 4 dni.

 #752413  autor: hdfunpack
 28 wrz 2014, 22:31
Zobacz sobie w bazie telepolis Nokie Lumie 625 - wszystkie Twoje wymagania spełnia, jest uniwersalnym smartfonem. Z tą poręcznością to jak uważasz - ma 4.7" ekran.

 #752416  autor: boogi77
 28 wrz 2014, 22:43
@vonski, najwyżej będę jadł pierożki z baru mlecznego do końca miesiąca :<

@hdfunpack, dzięki, już ktoś kiedyś polecał mi ten telefon, napewno się mu przyjrzę bliżej w jakimś markecie. BTW mam duże łapy więc 4,7" jest jak najbardziej poręczne dla mnie :-)

 #752418  autor: Maniiiek
 28 wrz 2014, 22:46
boogi77 pisze:Ciekawa propozycja Widzę, że jest dość podobny do tego LG G2 mini. Czy myślisz, że jego słabszy procek oraz mniej upakowany ekran zrównoważą słabszą baterię w porównaniu do G2 mini i będzie się trzymał lepiej od niego?
Tak, ale to na razie tylko propozycja wstępna. Po prostu uważam, że telefon za 1000zł jest Ci zbędny. A może Motorola Moto G? Zapewni znacznie dłuższą żywotność no i system się nie zaśmieca tak jak w innych z Androidem więc szybko nie zacznie zwalniać w działaniu.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752428  autor: vonski
 28 wrz 2014, 23:05
boogi77 pisze:@vonski, najwyżej będę jadł pierożki z baru mlecznego do końca miesiąca :<
Dobre pierogi to ja mogę jeść i cały miesiąc :)
Dobra, koniec OT :)

 #752430  autor: boogi77
 28 wrz 2014, 23:16
@Maniiiek, o, fajnie, ładny telefonik i dobre opinie ma. Ale widzę, że tam są jego różne generacje, jakaś wersja z LTE i bez - trochę się tu gubię. Która wersja tego telefonu jest najlepsza?

 #752435  autor: Maniiiek
 28 wrz 2014, 23:23
boogi77 pisze:Która wersja tego telefonu jest najlepsza?
Kwestia potrzeb. Chcesz mieć dużo gier i aplikacji - Moto G 16GB
Dużo filmów i muzyki - Moto G LTE (posiada jako jedyna slot kart SD)
Jak chcesz mieć duży ekran to Moto G (2014)
A jeśli nie potrzebujesz dużo pamięci w telefonie to Moto G 8GB

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #752437  autor: boogi77
 28 wrz 2014, 23:30
Dzięki, teraz wszystko jasne :-)

 #752442  autor: onifer2
 28 wrz 2014, 23:38
Dodajmy że tegoroczna wersja Moto G (5") też posiada oprócz wbudowanej pamięci 8GB slot na karty pamięci.
Sam się nad nią poważnie zastanawiam.

Spójrz jeszcze może na Xperię T3- co prawda to już 5,3 cala ale wg mnie jeszcze graniczna wartość telefonu który można nosić w kieszeni spodni.
Natomiast ma bardzo chwaloną baterię 2500mAh, dzięki dobrej optymalizacji trzyma bardzo dobrze.

 #752448  autor: boogi77
 29 wrz 2014, 00:06
@onifer2, teraz jeszcze więcej wszystkiego jasne :-) Co do Xperii T3 to z tego co widzę to jest większa nawet od już dużego LG G2 (nie mini) a już on wydawał mi się nieporęczny (tzn był używalny, ale jednak czułem, że nie będzie mi wygodnie z tak dużym telefonem). Gdyby nie ten rozmiar, to byłby to niezły kandydat.

 #752449  autor: darek638
 29 wrz 2014, 00:13
boogi77 pisze:ale jednak czułem, że nie będzie mi wygodnie z tak dużym telefonem
A miałeś go chociaż w ręku?

Nigdy więcej Play.

 #752451  autor: boogi77
 29 wrz 2014, 00:37
@darek638, tak, kilka godzin temu macałem go w euro. Tak jak mówię, nie był on nieużywalny (ba, nawet bardzo fajnie się nim bawiło) ale jednak po wzięciu potem LG G2 mini wiem już, że raczej szukam czegoś w tym rozmiarze (głównie dlatego, że do "wielkopowierzchniowych" zabaw mam już 7" tablet i teraz szukam raczej telefonu niż phableta)

[ Dodano: 2014-09-29, 00:45 ]
Kurcze Panowie, teraz to żeście mi trochę ćwieka zabili, myślałem już że najfajniejszy i w miarę w rozsądniej cenie jest ten LG G2 mini, jednak jak sobie oglądam tą Motorolę Moto G to już nie wiem który lepszy :roll:

 #752453  autor: onifer2
 29 wrz 2014, 00:54
Ja bym G2 Mini odpuścił ze względu na rozdzielczość wyświetlacza. Może tragedii nie ma ale jak dla mnie jest ona zbyt słaba.

Nie wiem która Motorola Moto G wchodzi w grę, ale czy starsze wersje 4,5 cala czy nowsza 5 cali, to i tak obie te propozycje są chyba bardziej godne uwagi niż G2 Mini.

W przypadku nowej wersji Motki 5 calowej zatanawiałbym się tylko nad baterią- 2000mAh z hakiem to nie jest dużo i obawiam się, że tu będzie lipa.
Za to bateria tej samej pojemności w modelu 4,5 cala- trzyma całkiem dobrze.

 #752460  autor: boogi77
 29 wrz 2014, 02:07
Dzięki! Dziś widziałem to LG G2 mini w akcji i nie widać pikseli w ogóle (człowiek czym starszy tym ślepszy) - więc ekran jest dla mnie na drugim planie (bo skoro nie widać różnicy... ;-)).

Za G2 przemawia u mnie obsługa NFC i lepszy czas na baterii (według benchmarków przy ciągłej zabawie z włączonym ekranem LG G2 mini miał ok 8:30h a Motka 7h)

Za Motką przemawia Gorilla Glass 3 (G2 ma Gorilla Glass 2 - to jest duża różnica?) i chyba trochę lepszy aparat.

pozostałe różnice są dla mnie mniej ważne. Co byście brali w oparciu o te różnice?

No i przepraszam za mękolenie :roll:

B.

 #752468  autor: vonski
 29 wrz 2014, 08:12
boogi77 pisze:Za Motką przemawia Gorilla Glass 3 (G2 ma Gorilla Glass 2 - to jest duża różnica?)
Żadna. Marketingowy bełkot.

 #752470  autor: onifer2
 29 wrz 2014, 08:34
boogi77- wiadomo odczucia to subiektywna sprawa niemniej jest znaczna różnica między 234ppi w LG G2 Mini a 326 ppi w Motoroli. I to niestety widać w codziennym użytkowaniu.

 #752474  autor: Maniiiek
 29 wrz 2014, 08:49
7
Za Motką przemawia Gorilla Glass 3 (G2 ma Gorilla Glass 2 - to jest duża różnica?) i chyba trochę lepszy aparat
gorszy. G2 mini ma dużo lepszy aparat od Moto G. Oczywiście z pominięciem Moto G z ekranem 5". Na jej temat się nie wypowiem w tej kwestii. Wejdź sobie w dział sprzęt i Motorola. Tam masz moje wrażenia po miesiącu użytkowania i wymienione wszystkie smaczki, które posiada ten model oraz kilka wad.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.