DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #748445  autor: kika15
 12 wrz 2014, 21:01
Witam wszystkich.

Poszukuję telefonu w budżecie nieograniczonym, powoli przedstawię swoje wymagania:

Wymagam dobrego aparatu, szybkiego działania, przejrzystego ekranu (ostrego) i dobrej baterii,
nie mam preferencji, chociaż chciałbym wypróbować iPhone,
telefon kupuję jako nowy, nie wierzę używanym,
budżet mam nieograniczony, dlatego cena jest nieważna,
obecnie posiadam SIII - jestem zadowolony, aczkolwiek wkurzają mnie częste zwiechy, drobne, ale są

Jeśli chodzi o rozmiar iPhone wolałbym 4.7", ale podobno jest wykastrowany ze szkła szafirowego i stabilizacji obrazu???

Proszę o pomoc i pozdrawiam ! :smt006
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 12:17 przez kika15, łącznie zmieniany 1 raz.

 #748449  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 21:23
Postawiłbym na iPhone'a lub Z3 ale Compact. Ekran nadal super ostry, ale mniejszej rozdzielczości, a więc lepiej dla baterii.

Jeżeli tolerujesz "jakoś" Androida i aplikacji na niego - wybierz Z3C. Mam Z1C i polecam, a Z3C jest szybsze, z większym, lepszym ekranem, dłuższym czasem działania przy tych samych wymiarach i głośniejszym dzwonkiem.
Jeśli obejdziesz się bez dodatków (wodoszczelność i super bateria) które serwuje ta Xperia - bierz iPhone'a. Nie ma wodotrysków, ale to pewniak oraz będzie miał dłuższe wsparcie + dostęp do AppStore.

 #748454  autor: kika15
 12 wrz 2014, 21:37
Cześć, dzięki za odpowiedź :). Fajna jest Z3C, ale zdecydowanie wolałbym większą wersję, jestem zwolennikiem "większych" telefonów :). To znaczy nie uwielbiam 5.7" , 6" - wolę jak mam telefon od 4.7"-5.2". Po prostu preferuję rozmiar w okolicach 5".

Co do iPhone 6 to chyba nadal ten sam aparat? Wydaje mi się, że ten w Z3 jest jakoś lepszy, tzn ma zooma (podobno dobrego) i bardzo dobrze w słabym świetle robi.

 #748458  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 21:49
kika15 pisze:ma zooma (podobno dobrego)
Ma dużą matrycę i można zrobić przybliżenie cyfrowe zapisując zdjęcie w mniejszej rozdzielczości. Chyba tak, ja zawsze robię zdjęcia 8 MP i ten zoom jest możliwy. Ani to ani jakość zdjęć nie są tutaj spektakularne, standardowo - dobre na reklamie. Nie wybierałbym tego ponad jabłko tylko ze względu na aparat, bo wątpię, czy różnica jest znacząca. Jeśli Z3C to baterią i ekranem w stosunku do rozmiarów całości.

Akurat iP6 ma 4.7", a Z3C - 4.6". W takim razie może weź 6 Plus z 5.5"? Dodatkowo ma 2GB RAMu, gdybyś naprawdę dużo otwierał. Różnica to OPTYCZNA stabilizacja (w 6+). Cyfrową ma i iP6 (podobno najlepsza wśród cyfrowych) i Z3C.

 #748459  autor: kika15
 12 wrz 2014, 21:52
Tak sobie czytam o tym Note 4 i raczej go nie wybiorę - jednak to Samsung, a teraz nie jestem zadowolony z SIII i po pół roku użytkowania chcę zmienić :). Boje się naprawdę tego aparatu w 6+, ta ilość pixeli jest taka, jakaś...

 #748461  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 21:57
kika15 pisze:jednak to Samsung, a teraz nie jestem zadowolony z SIII
Złe podejście. Trzeba patrzeć po konkretnym modelu, a nie ogóle, szczególnie w androidowcach.
kika15 pisze:Boje się naprawdę tego aparatu w 6+
?
Dziwi mnie to, że bierzesz megapiksele jako wyznacznik - 8 MP w pełni wystarczy. 41 w Nokii 1020 ma ogromną przewagę nad nimi dlatego, że fizycznie matryca jest duża, a nie samymi pikselami, to tak nie działa. Co byłoby Ci po rozmazanym zdjęciu w 41 MP?

 #748468  autor: kika15
 12 wrz 2014, 22:04
Wiem, że złe - jestem już po prostu znudzony nakładka Samsunga, chciałbym czegoś nowego - nowy system lub nową nakładkę.

W Z3 w porównaniu do Note 4 boli brak S805 :P...

 #748477  autor: xxjanosik
 12 wrz 2014, 22:38
Xperia Z3 :)

 #748491  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 22:49
A czyli jednak na cyferki lecisz. Wybieraj, co wolisz, ja w takim razie postawię na iP6 jako propozycji. Z tych mniejszych cyferek masz szansę być bardziej zadowolony, bo oprogramowanie je zrekompensuje z nawiązką.

 #748492  autor: kika15
 12 wrz 2014, 22:51
Strasznie mi się ten telefon podoba. Od razu mówię, że nie jest to temat "utwierdźcie mnie w przekonaniu, że powinienem to wybrać". Wraz z premierą byłem podekscytowany, ale jeszcze muszę bardzo pomyśleć. Z kolei w iPhonie nie podoba mi się cena różnych pojemności. Mój budżet jest jak na razie nieograniczony, ale Xperię Z3 po czasie dorwę za 2 tysiące, do której akcesoria są taniutkie i bez problemu mogę sobie pamieć dołożyć, a głupia przejściówka w iPhonie kosztuje powyżej 50zł.. to boli :/ najbardziej rozchodzi mi się jednak o pojemność, obawiam się, że przy wielu filmach FHD nie wystarczy 16gb - a powyżej 4k nie chce na telefon wydawać :P

 #748499  autor: user_delete34
 12 wrz 2014, 23:03
kika15 pisze:a głupia przejściówka w iPhonie
Do czego? Z ciekawości pytam. Jeśli jest za drogi, to w taki razie dlaczego brać go pod uwagę? Masz brać coś, czego za bardzo nie chcesz?
kika15 pisze:do której akcesoria są taniutkie
Za magnetyczny dock ładowarki "taniutką" stówę wydałem. Pierdół żadnych nie mam, jedynie folie i pokrowiec. Gdybyś chciał "smart" zegarki, wszystkie są mega drogie, podobnie opaski.

Mam wrażenie, że lecisz bardzo stereotypowo i akurat w tym przypadku ganisz jabłko za coś, co jest akurat mniejszą wadą u niego niż u preferowanego urządzenia. :) Zapewne w oczach czytających "na boku" jestem od razu wielkim obrońcą i fanbojem, ale jeśli już coś jest tutaj drogie, to zwiększenie pojemności. Nikt nie każe upierać się przy dedykowanym etui ze sklepu Apple, żeby faktycznie dodawać do już wysokiej ceny.
Tak, 16 GB to mało.

 #748562  autor: tk925
 13 wrz 2014, 09:12
To trochę taki wybór na wyrost, poczekaj na pierwsze testy, opinie ludzi którzy będą mieli te urządzenia i coś będzie można o nich powiedzieć. Nawet nie masz możliwości pobawienia się każdym z nich w sklepach. Każdy jest bardzo dobry ale mam pytanie czy iPhone 6 Plus ma 2 GB ramu i szkło szafirowe ? Minus to wielkie rozmiary ponieważ jest nawet większy od note 4
158.1 x 77.8 x 7.1 mm do 153.5 x 78.6 x 8.5 mm. Kolejny dla mnie minus to to że mniejsza wersja 4,7 nie została zaopatrzona w stabilizację obrazu. Z3 to również świetny model ale czy tak częste wydawanie flagowców jest ok? Jeżeli boisz się Note 4 to już nie to co było za czasów SGS3, przecież już Note 3 to był dobry wybór. Druga sprawa trochę mieszasz w tych postach, ponieważ preferujesz 4,7-5,2 rozmiar to po co note 4 czy IPhone 6 P.

 #748568  autor: kika15
 13 wrz 2014, 10:17
Cześć, dzięki za kolejne odpowiedzi!

Markadiusz, może i stereotypowo, najwidoczniej po prostu nie miałem kontaktu z Apple i tak jest, ale chcę to zmienić. Po prostu wydaje mi się, że 16GB to za mało, a pojemność 64GB już troszkę kosztuję - nic więcej :) .

tk925, tak, trochę zamieszałem, chodzi mi o to, że rozmiar w granicach 4,7-5,2 jest taki optymalny, bo obsłużysz go jedną ręką i nie będzie problemów z wsadzeniem telefonu do kieszeni. Natomiast rozpatrywałem Note 4 i iPhone 6 ze względu na to, że mimo wszystko mają lepszą specyfikację niż mniejsze telefony, tzn. iPhone 6+ ma ekran FHD, optyczną stabilizację obrazu i szafirowe szkło, czego nie ma iPhone 6 zwykły. Z kolei Note 4 ma ekran QHD, S805 i coś tam jeszcze, więc jest trochę lepszy niż Z3.

Co do N4, po prostu tak jakoś, no nie wiem - nie ciągnie mnie do niego. A może to przez to, po prostu, że powoli Android w wykonaniu Samsunga mi się przejada? Sony ma nieco inną nakładkę i wszystko by było nowsze, a iPhone to już zupełnie inna bajka, naprawdę chciałbym spróbować, ale wolałbym tą wersję 4.7" która jest "nieco" wykastrowana.

Budżet mam duży, bo długo zwlekałem z wymianą telefonu i chcę kupić coś co posłuży mi 1.5/2 lata. A jeśli chodzi o Z3 to kupię ją niedługo po premierze za 2000zł+/-, dołożę sobie pamięci w niewielkiej cenie i będzie ok, a z kolei iPhone 6 w wersji 64GB to wydatek już z rzędu 3200zł i to troszkę boli :P. Ale ok, nie patrzę na cenę - po prostu chce coś co zadowoli mnie w 100% i nie będę musiał narzekać na wolną nakładkę czy na słaby aparat.

 #748587  autor: vonski
 13 wrz 2014, 11:46
Póki ktokolwiek zacznie polecać lub odradzać iPhone'a 6, Note4 i Z3 to trzeba poczekać na ich pojawienie się w sklepach i rzetelne testy w internecie. Na papierze każda nowość wygląda super ale często po premierze wychodzą różne kwiatki jak spaprana antena w iPhone4 czy padające płyty główne w SIII. Nie jest rozsądnym ładowanie się w nowości bez sprawdzenia, zwłaszcza że takie Sony wypuszcza nowe flagowce co pół roku. To ile trwają ich testy???

Na tegorocznym IFA bawiłem się nowym Notem i Z3. Obydwa sprawiają świetne wrażenie, ale też nie są to sprzęty bez wad. Note 4 ma w końcu aluminiową ramę, ale z niewiadomych przyczyn jakiś cymbał nałożył na nią anodyzowany kolor, co będzie skutkować niemal pewnym rysowaniem się itp. Z kolei Xperia ma ciągle wielkie ramki dookoła ekranu, przez co jest prawie tak samo wielka jak N4, który ma o pół cala większy ekran.

Ja radzę: wstrzymaj się z decyzją przynajmniej do pierwszych recenzji. Dziś na GSMArena pojawił się test Z3 Compact, więc "duża" Z3 będzie pewnie lada dzień.

 #748666  autor: kika15
 13 wrz 2014, 17:18
Dzięki za kolejną odpowiedź.

Spodobała mi się ta Z3, poczekam na recenzję każdego z nich. iPhone 6 nadal zostaje moim faworytem, choć szkoda, że jest taki "wykastrowany" z niektórych funkcji. :?

 #748670  autor: user_delete34
 13 wrz 2014, 17:36
kika15 pisze:ekran QHD
Do tego się nie pchaj. Jak czemuś ma służyć to raczej na minus: baterii i szybkości działania.
kika15 pisze:Po prostu wydaje mi się, że 16GB to za mało, a pojemność 64GB już troszkę kosztuję - nic więcej .
Zgadzam się. Mogli startować już od tych 32 GB, wyskoczyliby trochę przed resztę.
kika15 pisze:Sony ma nieco inną nakładkę i wszystko by było nowsze
A ja bym dopłacił nawet do czystej wersji. Nie to, że nie lubię nakładki - nie przeszkadza mi, ale czysty Android zawsze lepszy: ciut szybszy, szybsze (pewniejsze też) aktualizacje, więcej wolnego miejsca.
Póki co rzeczywiście - zaczekaj na recenzje.

 #748693  autor: kika15
 13 wrz 2014, 20:57
Do czystej wersji, co masz na myśli??

Ciągnie mnie do iPhone 6, ale ceny pojemności są śmieszne.

 #748695  autor: user_delete34
 13 wrz 2014, 21:01
Bez ŻADNEJ nakładki, czysty system Android z domyślnym środowiskiem graficznym i bez aplikacji czy jakichkolwiek dodatków od producenta. Wyszły chyba 2-3 modele serii Google Play Edition, gdzie jednym z nich był HTC One. Nie ma on nakładki HTC Sense ani podobnych rzeczy standardowych dla zwykłego One. Masz na nim taki system, jak na Nexusach i Motorolach Moto - czysty, oryginalny. W przypadku tych 2 ostatnich serii z poprzedniego zdania - gwarantuje to dodatkowo szybkie aktualizacje.

[ Dodano: 2014-09-13, 21:02 ]
kika15 pisze:Ciągnie mnie do iPhone 6, ale ceny pojemności są śmieszne.
My wyboru nie dokonamy. Ustal sobie priorytety.

 #748703  autor: kika15
 13 wrz 2014, 21:40
Markadiusz, dzięki za wytłumaczenie, gdzie mogę w takim razie dostać coś takiego?

 #748704  autor: user_delete34
 13 wrz 2014, 21:41
2-3 modele. Nie tak, że dostaniesz np. Z3 czy Note 4 GPE tak w sklepie. Jak by tak było, to miałbym swój model z takiej edycji, tylko nie istnieje. Jeśli takie wypuszczą, to pewnie z Google Play UK najbliżej.