DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #748379  autor: wysmok
 12 wrz 2014, 15:11
Cześć.

Chyba szukam telefonu idealnego, czyli nie istniejącego, bo szukam już od dłuższego czasu i rezultatów brak... Dlatego zwracam się do Was o pomoc.

Moje wymagania brzegowe są takie:

1. Możliwie najmniejszy rozmiar ekranu. Do dziś moim ideałem jest SE Xperia Ray, ale zdaję sobie sprawę, że niestety na dobre minęły czasy, żeby znalazł się na rynku telefon mały z bardzo dobrą specyfikacją (jak Ray, oczywiście w dniu swojej premiery). Także dziś "mały" to powiedzmy do 4,5 cala.

2. Android. Możliwe jak najnowszy (lub z możliwością aktualizacji do najnowszego).

3. Dual SIM. Nie musi być "real dual SIM", gdzie dwie karty _zawsze_ są aktywne, bo też już wiem, że to też rzadkość na rynku.

4. Dobre zdjęcia i filmy z aparatu głównego, więc rozdzielczość od 8 Mpx w górę. Choć moja prywatna Xperia Ray z 5 Mpx aparatem robi lepszej jakości zdjęcia i filmy, niż służbowa Xperia L z aparatem 8 Mpx.

5. Pamięć - RAM optymalnie od 1 GB, pamięć wbudowana, dostępna dla użytkownika od 4 GB. Oczywiście jakiś rozsądny +/- też wchodzi w grę.

Co nie jest dla mnie ważne:

1. Ekran nie musi mieć super-hiper rozdzielczości, cud kolorów, ogromnych kątów widzenia.

2. Jakość odtwarzanej muzyki.

3. Procek nie musi być wypas, bo nie używam telefonu do gier. Wystarczy, jak będzie taki, żeby telefon płynnie działał, nie przycinał się... powiedzmy za bardzo.

4. Cena - nie gra aż tak dużej roli, ale okolice 1500 są górną granicą, bo ponad 2000 za telefon to dla mnie przesada.

5. Może, ale nie musi być logo jednego z czołowych producentów na obudowie. :) Ale oczywiście też bez przesady w drugą stronę ;) żebym miał gwarancję, jakiś serwis nie na drugim końcu świata i menu przynajmniej w jęz. angielskim.

6. LTE - jak by było, byłoby dobrze, ale nie musi być.

Z obecnych, znanych telefonów, kupiłbym chętnie Sony Z1 Compact lub SG3 mini, bo jakość "wyposażenia" do wielkości ekranu (4.3") jest ok (choć i tak daleko im do Xperii Ray... :P ). Gdyby tylko były wersji z dual SIM... Wszystkie inne telefony, na które do tej pory trafiłem spełniają wszystkie wymagania, z wyjątkiem wielkości ekranu - wszystko jest od 4.5" w górę.

Ale może coś pominąłem, może nie trafiłem w masie danych o telefonach. I z tym właśnie do Was przychodzę. :)

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,
wysmok

 #748384  autor: Invi.
 12 wrz 2014, 15:31
To co na szybko przychodzi mi do głowy
desire 500, moto g, l90,
No i fawort g2 mini. 4,7", ale wąskie ramki. Wszystkie w wersji dual sim oczywiście. Nie wiem tylko jak z dostępnością. Grunt, że kasy sporo zostanie;P
Niczego ciekawszego w ofercie "znanych" marek nie znajdziesz. Zostają chińczyki, popatrz na lenovo

 #748446  autor: wysmok
 12 wrz 2014, 21:16
Dzięki. Faktycznie G2 Mini pomimo 4.7" ekranu wymiary ma tylko o milimetr większe, niż inne telefony z ekranem nawet 4.3". I to byłby i mój faworyt, ale nie jest do dostania w Polsce... :( Ewentualnie L90 jeszcze się przyjrzę, bo chyba niemal identyczną ma specyfikację, jak G2 Mini.

Lenovo niestety też widzę, że w polskiej dystrybucji nie ma...

Ktoś może jeszcze coś podpowie?

 #748471  autor: Maniiiek
 12 wrz 2014, 22:15
wysmok pisze:Ktoś może jeszcze coś podpowie?
Raczej nie. Pozostały tylko potworki pokroju Moto E Dual, LG L70 Dual, L40 Dual czy LG L7II Dual. Z tych lepszych to Invi. wyczerpał temat. Oczywiście te przeze mnie wymienione nie są złe, ale to takie minimum aby Android przyzwoicie działał, a warto sobie zapewnić jakiś zapas mocy na przyszłość.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #749321  autor: wysmok
 16 wrz 2014, 13:52
Zdecydowałem się kupić LG G2 Mini DUAL-SIM na amerykańskim Amazonie:
http://www.amazon.com/LG-D618-Unlocked- ... 00KY4S86K/
bo w Polsce, a nawet w Europie nie jest do kupienia.
Jest bez simlocka, więc teoretycznie powinien chodzić u nas bez problemów. Natomiast obiło mi się o uszy, że pomimo obsługiwania częstotliwości, które są u nas, telefony z takich krajów jak USA, Chiny, czy Japonia mogą mieć jeszcze jakieś "pod-standardy" komunikacji, które spowodują, że telefon u nas jednak nie będzie działał. Czy ktoś może się wypowiedzieć, czy dla tego konkretnego modelu może istnieć takie zagrożenie?

EDIT:
Na eBay-u znalazłem jeszcze taniej:
www.ebay.pl/itm/New-LG-G2-Mini-3G-DUAL- ... 1164264112
natomiast sytuacja z krajem pochodzenia nadal ta sama - USA, więc moje pytanie nadal jest aktualne.