DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #744604  autor: kondzio43
 29 sie 2014, 13:36
Witam ponownie. Ja mam trochę nietypową prośbę, bo tym razem nie proszę o pomoc w wyborze komórki czy smartfona tylko telefonu stacjonarnego.

Obecnie posiadam 2 telefony - w 1 z nich po podniesieniu słuchawki coś dziwnie buuuuuczyyyy, że aż kompletnie nic nie słychać, w 2 zaś niby wszystko normalnie, ale nie da się z niego dzwonić, a jedynie odbierać jak ktoś dzwoni.

Wymagań nie mam dużych:
- wyświetlany numer osoby która dzwoni
- nie jakiś mega głośny, ale taki, którego bardzo dobrze słychać - głośnik (nie wiem jak sie to nazywa w stacjonarnych, chodzi mi o ten dźwięk jak ktoś dzwoni)
- raczej przewodowy z kablem
- opcjonalne: tryb głośnomówiący

Najbardziej zależy mi na tym wyświetlanym numerze, dzisiaj cały dzień ktoś wydzwania, po prostu robi sobie jaja i nie wiadomo kto to jest.

Cena, hmm - najtańsza z możliwych, ma to być najtańszy z tych telefonów które spełniaja te wymagania.


Stacjonarny mamy w orange, dokładniej coś takiego jak LIVEBOX, do tego podłączony jest internet, dekoder (tez z orange) no i też stacjonarny. Nie wiem jak to jest z bezprzewodowym, dlatego tak jak pisałem wyżej szukam przewodowego, dzięki.

 #744608  autor: Sig
 29 sie 2014, 13:53
Prezentacja numeru osoby do nas dzwoniącej to usługa wykupywana u operatora, choć oczywiście telefon musi mieć techniczną możliwość także. Tak tylko przypominam, bo może nie zdajesz sobie sprawy, że sam telefon tego nie załatwi. Ponadto jeżeli ktoś ma wyłączoną prezentację numeru to i tak go nie zobaczysz, w zensie zobaczysz jako numer zastrzeżony, lub podobnie.
A usługa nazywa się CLIP.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #744627  autor: Dziedzic Pruski
 29 sie 2014, 15:34
Dowolny VoIP np. Siemens

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular

 #744636  autor: kondzio43
 29 sie 2014, 15:54
Dziedzic Pruski pisze:Dowolny VoIP np. Siemens
A dokładniej? Mógłbyś coś ciekawego polecić?

I co to jest w ogóle "voip"?: D Nie znam się na tym. Czy jak podłączę do tego voip, zamiast zwykłego to utrudni to korzystanie z internetu, typu rozłączanie go?

 #744759  autor: pakierhakierxd
 30 sie 2014, 07:57
Voip to telefon przez internet ,pewnie masz telefon podłączony do Livebox.

Pozdrawiam :)

 #745447  autor: Dziedzic Pruski
 01 wrz 2014, 17:14
Albo zwykły smartfon GSM z internetem 3G. Np. stary Virgin. Uruchamiasz program VoIP i masz telefon stacjonarny przez 3G. Testowałem na Nokii E i iPhone.

Używam: virginmobile.pl, klucz.net, nju.pl, happycall.pl, aero2.pl, RBM, alditalk.de, vipnet.hr, du.ae
Dawniej: Centertel, Era, Plus, Heyah, T-Mobile, Play
iPhone 6+128GB, iPhone 4, Nokia 6310 i 6230, HTC TD, iPad Air cellular