DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #744597  autor: darase
 29 sie 2014, 13:17
Małe porównanie aparatu.
Łapanie ostrości pod koniec filmu dzięki laserowi jest mega szybkie. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Bl1NqQIb ... ata_player

eCoal i nie ma problemu :-)

 #744612  autor: Pietrek117
 29 sie 2014, 14:13
darase pisze:Małe porównanie aparatu.
Łapanie ostrości pod koniec filmu dzięki laserowi jest mega szybkie. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Bl1NqQIb ... ata_player
Film w ogóle nie pomógł mi dokonać wyboru xd Oba telefony robią bardzo dobre zdjęcia i bardzo ciężko mi stwierdzić, który zrobił lepsze, ale wydaje mi się, że Iphone minimalnie, ale wygrywa :P
Szkoda, że tak mało ujęć z przedniej kamery :/

[ Dodano: 2014-08-29, 20:08 ]
Będzie mi bardzo i to baaardzo trudno podjąć decyzję...
Byłem zobaczyć sobie G3 i IPhone 5S.

G3 robi ogromne wrażenie... Wszystko ma wybitne. Tylko nie wiem jak z tą przednią kamerą. G3 ma lepszą, ale czy aby na pewno tak jest?
Cholernie trudno mi podjąć decyzję...
Oba telefony mam w takiej samej cenie, a IPhone to IPhone, wszyscy wiemy jak jest dobry.

Jak wiecie jak z tymi kamerami jest przy obu tych telefonach to proszę napiszcie.

A także sami napiszcie co Wy byście wybrali. Jestem totalnie skołowany :/ No i też nie wiem czy chciałbym dalej androida i tak duży wyświetlacz jak w G3 :/ chociaż IPhone mógłby mieć z 4,7 cala :p

Co robić ludzie? :p

 #744730  autor: darase
 29 sie 2014, 23:40
Ja wybrałbym G3 ale to jest Twój wybór, jeśli wolisz iPhona to go bierz :)

eCoal i nie ma problemu :-)

 #744735  autor: Pietrek117
 29 sie 2014, 23:52
Ja nie wiem co wolę :p W tym jest niestety największy problem :/ :p

 #744752  autor: tk925
 30 sie 2014, 07:17
Pietrek117 pisze:Ja nie wiem co wolę :p W tym jest niestety największy problem :/ :p
Możesz zrobić tak, bierzesz iPhone 5s i jakbyś z czasem stwierdził że nie pasuje to sprzedajesz z nie dużą stratą bo mało traci na wartości, za co śmiało kupisz inny. Chyba że nie chce Ci się w to bawić.
Miałem np. LG G3 w domu przez miesiąc i miał iPhone pójść na sprzedaż ale jednak zmieniłem zdanie i został 5S. Druga sprawa to musiałbyś szukać z 3gb bo lepiej taką wersję kupić.

 #744760  autor: Pietrek117
 30 sie 2014, 08:38
A dlaczego zmieniłeś zdanie i zostawiłeś 5S? :)

 #744770  autor: tk925
 30 sie 2014, 09:50
Pietrek117 pisze:A dlaczego zmieniłeś zdanie i zostawiłeś 5S? :)
Myślałem że zrobi na mnie większe wrażenie, a że miałem Note 3 to właśnie on jest dla mnie fajniejszy niż G3 gdybym miał tak wybierać. A po drugie lubię stabilny, aktualizowany na bieżąco bezpieczny, płynnie działający system i wykonanie. Nie pomyśl że jestem fanboyem, to mój jedyny sprzęt od Apple, ale każdy woli coś innego. Szkoda że teraz w androidzie żeby mieć czysty aktualizowany system to w głowie tylko wybór pada na nexus 5, zresztą on mi akurat się podoba.

 #745503  autor: Pietrek117
 01 wrz 2014, 19:37
Byłem w Saturnie, żeby wysłuchać opinii jakie mają na temat tych telefonów i ...

Od najlepszego: Galaxy S5 > Note III > G3 > HTC M8 > Sony Z2. Polecają mi tylko Galaxy i Note III jeżeli chodzi o aparaty (tył i przód) i ogólnie, że niby bardzo dobre telefony, a jak mówię, że nie wiem czy chciałbym tak duże wyświetlacze i pytam o iPhone 5S to same hejty na niego i od razu mówią, że mam sobie wybić z głowy kupowanie go :O

Że słaba bateria, że zamknięty system, że słabsze aparaty (chociaż mimo mniejszej ilości pixeli to oba paraty z iPhona są chyba najelpsze na rynku, prawda?) że to, że tamto... Dlaczego tak jest? :O

 #745547  autor: tk925
 01 wrz 2014, 21:25
To normalne że w sklepach takiego typu to zawsze Samsung na topie, z tej firmy jedynie na tą chwilę wybrałbym Note 3. Jeżeli chodzi o IPhone to nie dziwię się jest sporo hejtu, właśnie niektórzy nie używają nawet, coś poczytają, wygłaszają opinię i tak to wygląda. Wiadomo ma swoje wady i nie tylko on, ale nie zgodzę się że aparat ma słabszy. Ciekawie czego ci znawcy w sklepie nie wspomną o płynności, stabilności systemu, długim wspieraniu systemu, aplikacjach dobrze dopracowanych pod system, fakt bateria nie jest za dobra. Może bardziej jara ich funkcja np.machanie ręką nad ekranem czy kiwanie głową w celu przewijania strony czy zobaczeniu czy przyszedł sms. W takich sklepach to tylko oglądam nigdy o opinie nie pytam.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 07:17 przez tk925, łącznie zmieniany 1 raz.

 #745566  autor: KA
 01 wrz 2014, 21:50
Wybrałbym iPhona gdyby nie tak mały wyświetlacz (na razie). Więc mając taką kasę z wymienianych powyżej wybrałbym Note3.
Mając na względzie płynność systemów i własne upodobania/preferencje - wybrałbym Lumię 1520 lub BB Z30.

 #745574  autor: Micho
 01 wrz 2014, 22:06
Pietrek117 pisze:Polecają mi tylko Galaxy i Note III
tk925 pisze:To normalne że opinie w sklepach takiego typu to zawsze Samsung na topie,
Samsung w marketach ma "swoich" pracowników odpowiedzialnych za naprowadzenie klienta na WŁAŚCIWY wybór :)

 #745954  autor: Pietrek117
 03 wrz 2014, 12:38
Rozumiem ;) Jeszcze mam troszkę czasu do 20 września na decyzję, ale raczej jestem zdecydowany i urządzenie Apple.
Poczekam jeszcze na Iphone 6, może będzie jakaś "promocyjna" cena, ale pewnie będzie z 1000zł drożej to wtedy odpada i biorę 5S.

 #746019  autor: Trojanek
 03 wrz 2014, 18:15
Ja bym wziął na twoim miejscu iPhone 5s, kamery ma bardzo dobre, megapiksele zdecydowanie się nie liczą, tylko optyka. Płynność działania, oficjalne wsparcie. Najlepiej jakbyś zaraz po kupnie nałożył jakieś folie na tył i przód, ewentualnie etui na tył + folia przód. Nawet po jakimś czasie takiego iphona sprzedasz za dość duże pieniądze. Inne telefony, z wyjątkami pojedyńczych modeli tracą zaraz mocno na wartości.

 #746124  autor: tk925
 03 wrz 2014, 22:32
Skoro myślałeś o LG G3, który potrafił przyciąć w wersji z 2 GB to dlaczego nie bierzesz pod uwagę bardzo płynnie działające i dobrze wykonane Z2, HTC One M8 czy Lumia 930, tym akurat modelom raczej nie zdarza się lagować ? Nie musisz ograniczać się do iPhone 5S a "szóstka" będzie na pewno droga i zanim cena spadnie trochę trzeba będzie poczekać. Zresztą nie chcę już Ci mieszać bo i tak masz problem z decyzją. :D

 #746386  autor: szejkeR
 05 wrz 2014, 10:33
Miałem niecałe 2 miesiące temu podobny dylemat tyle, że ja zastanawiałem się nad iPhone 5S, Galaxy S4, LG G2 i Xperia Z1 Compact. Wybór padł na iPhone. Po pierwsze dlatego, że znałem już trochę system iOS jako, że narzeczona ma 4S i bardzo mi odpowiadał. Po drugie trochę miałem dość Androida - te wszystkie możliwości personalizacji, modyfikacji są mi zbędne. Bardzo przypadła mi do gustu prostota iOS, jego płynność i szybkość (oczywiście pewnie Android na flagowcach działa równie sprawnie). Po trzecie 5 calowce są dla mnie za duże a Z1 compact ustępuje designem 5S w mojej opinii. No i tak ogólnie jak dla mnie iPhone 5S to ciągle najładniejszy smartfon na rynku. Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony a zdjęcia robi naprawdę bardzo dobre i to nawet przy gorszym oświetleniu.

Trzeba też jednak liczyć się z ograniczeniami - najpopularniejsza wersja u operatorów czyli 16 Gb daje użytkownikowi tak naprawdę 11 Gb więc jeśli robisz dużo fotek, chcesz mieć dużo aplikacji i muzyki to może być to mało. A po pewnym czasie ciągłe kombinowanie co usunąć a co wgrać może wkurzać tym bardziej, że to nie Android gdzie wystarczy podłączyć telefon do komputera i już działa jak pamięć masowa gdzie przegramy wszystko.

 #746573  autor: Pietrek117
 05 wrz 2014, 21:39
Tyle pamięci mi w zupełności wystarczy :) Teraz tyle miałem i zero problemów w barku miejsca :)

[ Dodano: 2014-09-05, 21:39 ]
Tyle pamięci mi w zupełności wystarczy :) Teraz tyle miałem i zero problemów w barku miejsca :)

Dzięki za opinię ;)

 #746626  autor: tk925
 06 wrz 2014, 11:16
Pietrek117 od siebie dodam jeszcze o serwisie Apple, używam od grudnia 5S i teraz zaczął się sam z siebie nagle wyłączać co jakiś czas. Po oddaniu do serwisu po trzech dniach informacja że wymieniają na nowy model. To dla mnie akurat duży plus dla szybkości działania serwisu.

 #746814  autor: Pietrek117
 06 wrz 2014, 22:40
Po Waszych wszystkich opiniach już chyba jestem zdecydowany na iPhone :)