DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #743184  autor: wiwcios95
 24 sie 2014, 18:49
Witam.

Zastanawiam się jakiego smartfona wybrać, do max 550 zł, Nowy.

Moje wymagania:
- dobry aparat (minimum 5 mpix)
- nietrzeszczący, głośny głośnik
- ekran oscylujący koło 4 ' (max 4.5, ale wole mniejsze)

Jednym zdaniem ma się nadawać do robienia zdjęć, słuchania muzyki, czasami oglądania filmów, no i serfowaniu po internecie, przydałoby się też działające youtube.

Dzięki z góry.

 #743201  autor: Maniiiek
 24 sie 2014, 19:16
wiwcios95 pisze:- dobry aparat (minimum 5 mpix)
Liczba Mpix a jakość zdjęć to dwie różne sprawy. Weźmy taką Moto G - ma aparat 5Mpix a robi paskudne zdjęcia.
Za 550zł czasem można trafić na LG L9II i od niego bym zaczął poszukiwania. Jeszcze Xperia L jako tako się nada. Oczywiście, wiesz, że za 550zł nie dostaniesz niczego z naprawdę dobrym aparatem?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #743214  autor: wiwcios95
 24 sie 2014, 19:48
A może coś z mniej popularnych firm by się znalazło jeszcze? Typu Kruger czy jakoś tak?

Ogólnie jakie telefony możesz polecić w tej cenie? Co powiesz o LG L 7 II?

 #743226  autor: Maniiiek
 24 sie 2014, 20:29
wiwcios95 pisze:A może coś z mniej popularnych firm by się znalazło jeszcze? Typu Kruger czy jakoś tak?
Wiesz, w Chinach produkuje się 3 typy urządzeń: na zlecenie firm z zagranicy (Nokia, LG, Samsung) - wysoka jakość. Na zlecenie firm chińskich (Lenovo, Oppo, Xiaomi) - również wysoka jakosć. Oraz bez zlecenia. Są potem skupowane przez firmy jak Kruger&Matz, MyPhone itp a potem dodawany jest znaczek - niska jakość. Więc takiego sprzętu nikomu nie polecę.
wiwcios95 pisze:Co powiesz o LG L 7 II?
Za 550zł? Jest źle. Cortex A5 - źle. Adreno 203 - źle.
Za tyle można mieć już LG L70, LG L65 - znacznie lepsze bo z rdzeniami Cortex A7 oraz grafiką Adreno 302

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #743234  autor: wiwcios95
 24 sie 2014, 21:11
A coś z ekranem 4.0?

Podoba mi się Sony Xperia M, ale sie boje bo słyszałem dużo złych opinii ;/.

 #743236  autor: Maniiiek
 24 sie 2014, 21:14
Nie no, przesadzasz teraz. Pomiędzy 4.3" a 4.0" wcale aż takiej różnicy nie ma.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #743286  autor: Optek
 25 sie 2014, 07:17
Ten Alcatel:
http://najtaniej.co/produkt/telefony/al ... 6030d.html
Aktualnie jest w dość przystepnej cenie a aparat bardzo dobry. 8 mpix a zdjęcia bardzo fajne.
Sam przetestowałem sobie ostatnio. Jedyna wada to to,że jest w sumie dostępny w niewielu sklepach. Możesz sobie poszukać w większych w Twoim mieście.
Cena dobra jak na te parametry.

 #743409  autor: hdfunpack
 25 sie 2014, 14:34
Jeżeli nie przeszkadza Ci średnia jakość dźwięku na słuchawkach, to weź Lumie 520 za około 400 zł.

 #743444  autor: wiwcios95
 25 sie 2014, 15:32
A może coś od jakiegoś operatora typu orange za 1 zł / z abonamentem / na kartę?

Co powiecie o Xperii L?

 #743450  autor: Maniiiek
 25 sie 2014, 15:48
wiwcios95 pisze:A może coś od jakiegoś operatora typu orange za 1 zł / z abonamentem / na kartę?
Miałem Cię zrugać za takie propozycje, ale potem zauważyłem, że to Twój temat :lol:
wiwcios95 pisze:Co powiecie o Xperii L?
Jakbyś czytał propozycje dokładniej to byś dużo na tym zyskał :P

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #744659  autor: kondzio43
 29 sie 2014, 17:27
LG L65!!!!!!!!!!!!!!!! I NIC INNEGO. Ewentualnie L70 - taki sam rozmiar a większy ekran, bo 4.5 cala, chyba że wolisz mniejsze. Ja dzisiaj jade po swoją 65 :D