DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #741443  autor: luiz826
 18 sie 2014, 14:53
Witam. Poszukuje smartfona dual sim. Budżet: 800zł, chyba, że znajdzie się coś naprawde fajnego, to 1000. Wyświetlacz co najmniej 4 cale, lecz wolałbym większy. Odpadają Nokie z Windowsem.

 #741447  autor: Maniiiek
 18 sie 2014, 14:58
Jakieś inne wymagania?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #741454  autor: luiz826
 18 sie 2014, 15:05
Co powiecie o Kruger&Matz? Na przykład model Soul?

 #741461  autor: luiz826
 18 sie 2014, 15:39
Jedna karta z internetem, druga z rozmowami.

 #741469  autor: luiz826
 18 sie 2014, 16:00
Tak, aero :)
Co sądzicie o KrugerMatz Soul, lub Drive? Pan w RTV powiedział, że kiepskie są te telefony, ale jak czytam na internecie to tak źle nie jest.

 #741498  autor: paker
 18 sie 2014, 17:54
Jedyny rozsądny w tym budżecie jaki przychodzi mi do głowy to Alcatel IDOL OT-6030D. Obsługuje dwie karty SIM, posiada 16GB pamięci wewnętrznej, android nie jest pierwszej młodości - ale ujdzie :) Jest lekki. Jedyna rzecz która może denerwować to duża ilość zbędnych aplikacji.
Gdybyś pytał to jest ten model: http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp ... techniczne

 #741506  autor: Stavsky
 18 sie 2014, 18:28
Prosta sprawa, albo porządnego markowego "chińczyka" jak np. Asus Zenfone 5, Lenovo P780, Huawei Honor 3c, Coolpad F1 sprowadzonego bezpośrednio z Chin; albo zwykłego "chinczyka" z polskim lub francuskim logiem na obudowie jak Kruger&Matz, Overmax czy Goclever.

Nikt na tym forum z czystym sumieniem nie poleci tych drugich, bo po pierwsze trzeba mieć szczęście by trafić na nie wadliwy egzemplarz, a po drugie są to telefony które często mają problemy jak za czasów pierwszej dekady XXI wieku (słabe aparaty, braki w oprogramowaniu czy nieresponsywne ekrany dotykowe).

 #741517  autor: luiz826
 18 sie 2014, 19:03
Na tych smartfonach co podałeś będzie działać Aero2? Sprowadzać bezpośrednio z Chin kupując na allegro, czy też poprzez inną stronę?

 #741556  autor: Stavsky
 18 sie 2014, 21:48
Tak wszystkie cztery obsługują Aero2, a jak chcesz więcej info na ten temat to tu: telchina.pl

Kupno przez Aliexpress.com czy sklepy jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż przez allegro (chyba że mowa o telefonach które są już w kraju), poza tym jak się kupi z pewnego źródła to również ma się prawdziwą gwarancję na telefon. Do tego nikomu nie płaci się za pośrednictwo, które w niczym nie pomaga.

 #741600  autor: Optek
 19 sie 2014, 06:33
Proponuję ten Alcatel:
http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/6179426
Nie jest może tak popularny ale jak na tę cenę ma bardzo dobre podzespoły.
Na ten weekend była promocja w euro i można było kupić go w cenie 600 zł. Tak więc postanowiłem kupić - szczególnie,że w tej cenie i sensownych parametrach są jakieś mniej znane marki.
Dobry aparat ( 8mpix) - zdjęcia super.
Bateria wytrzymała. Bawiłem się praktycznie całe dwa dni i dała radę.
Jest bardzo lekki i cienki ( ciekawi mnie jak będzie z wytrzymałością).

 #741654  autor: luiz826
 19 sie 2014, 11:58
Jak to wkońcu jest z tym dual sim active? Któryz tych telefonów co podaliście ma active? Zależy mi na tym, abym mógł chodzić na necie poprzez aero, ale w między czasie, żeby mógł ktoś do mnie zadzwonić na playa.

 #741709  autor: luiz826
 19 sie 2014, 14:41
W play fresh jest 1GB za 25 zł ;o A wiesz dokładnie który smartfon jest z dualsim active?

 #741776  autor: bazooka
 19 sie 2014, 20:02
luiz826 pisze:Jak to wkońcu jest z tym dual sim active? Któryz tych telefonów co podaliście ma active? Zależy mi na tym, abym mógł chodzić na necie poprzez aero, ale w między czasie, żeby mógł ktoś do mnie zadzwonić na playa.
Garstka, o ile nie jeden czy dwa są dualsimy na rynku światowym! posiadające dualSIM active, jednak powyższy problem, który zakładasz nie występuje w żadnym dualSIM standby.
Niezależnie gdzie masz włączony internet, na jednej czy drugiej karcie, zawsze można się do Ciebie dodzwonić, na jedną i drugą kartę... :)
Co innego w przypadku gdy GADASZ na jednej karcie, to na drugą nikt się nie dodzwoni.

Sugeruję podstawową kartę w ulubionej sieci ze stałym numerem i drugą SIMke w drugiej sieci uzupełniającą pierwszą a skoro twierdzisz, że Aero2 by Ci stykał to ofertę z lejkiem i dająca coś tańszego niż masz na głównej karcie :)

 #743616  autor: luiz826
 25 sie 2014, 23:45
Znalazłem w komputroniku Alcatela OT6030D za 420zł! Troche mnie zdziwiła ta niska cena i myśle czy kupić. Niby ludzie go polecają, ale android 4.1, dwurdzeniowy procesor 1GHz i bateria 1820 mAh mnie nie przekonują. Co sądzicie ?

 #743637  autor: bazooka
 26 sie 2014, 06:41
luiz826, to starszy produkt, musi być tańszy, bo nikt by go nie kupił. Wiele zależy jakie masz wymagania, ale dziwie się, że patrzysz na takie produkty stare skoro zakładałeś budżet nawet do 1000zł...
Zobacz: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6702/6866/0/0/
Mój po lewej, ja jestem ze swojego zadowolony nieziemsko, mam 1,5roku - Idol był następcą mojego. Fakty są niezaprzeczalne: KitKata do niego nie dostaniesz, kart microSD nie obsłuzysz i transmisji LTE nie uzyskasz, baterii na nową nie wymienisz i na pewno minimalne ale gorsze zdjęcia wychodzą od mojego - no cóż "cienkość" telefonu też przekłada się na inne gorszej jakości podzespoły i temperaturą odprowadzaną na zewnątrz urządzenia. 1GB RAMu daje spokojnie radę w telefonie, nawet jak nawalisz aplikacji - Alcatel ma niezłą optymalizację, no ekran 4,7 vs bateria 1820mAh to nie wygląda dobrze w kontekście długości pracy na jednym ładowaniu, ale dzień spokojnie wytrzyma, przez pół roku może nawet 2. Moja bateria po 1,5roku ma takie momenty, że spada % dość szybko, np ze 100-90% a potem 40-30%, generalnie taki fon to jakieś 2 lata służby :)
Jeśli nie masz sprecyzowanych wymagań, kup go, najlepiej z ubezpieczeniem (koleżanka wymyśliła, że jak taki z ubezpieczeniem się jej znudzi lub nie będzie zadowolona po 3 miechach, rzuci nim o podłogę, dostanie nowy, sprzeda za podobną cenę co kupiła i kupi inny :-D)
Co do wyrobów Alcatela (chińskie TCL) - przekonałem się do nich - obecnie żona ma Idol 2 Mini S (ale to już nie dual) od miesiąca i mimo że też ma niewymienialną baterię - choć to prawie standard teraz - to wróżę mu 2 lata życia i wiernej służby tak jak mojemu 997D.

 #743689  autor: luiz826
 26 sie 2014, 11:11
Jak go mam kupić z ubezpieczeniem? Poprostu przy zakupie mam dopłacić ileś tam zł? Ile to wynosi mniej wiecej?
I jak nie ma danego telefonu w sklepach typu saturn, komputronik to chciałbym go kupić poprzez allegro. Na co zwracać uwagę przy zakupie telefonu przez allegro? Chciałbym go kupić bezpośrednio z Polski.

Overmax Vertis Aim/Yard vs Prestigio 5508/5503/5044. Który najlepszy według was?

 #743757  autor: bazooka
 26 sie 2014, 16:21
W Komputroniku zaproponują Ci ubezpieczenie od razu, chyba że nie dają na sprzęt poniżej 500zł.

Szkoda, że nie odpowiedziałeś mi na pytanie, dlaczego zszedłeś z budżetem na telefon i idziesz w kierunku badziewi jakie wymieniasz?

 #743767  autor: luiz826
 26 sie 2014, 16:44
Prestigio 5508 kosztuje 850zł, Overmax Vertis Yard 835zł.
Jakie więc inne telefony polecasz? Z tym tysiącem może przesadziłem, chciałbym telefon do 900zł.

 #743822  autor: Niezgodna7
 26 sie 2014, 19:47
A ten pentagram monster, pierwszej generacji? Cena chyba z max. 500zł, może warto zaryzykować?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #743827  autor: luiz826
 26 sie 2014, 19:57
Czemu zaryzykowac? Co w pentagramie jest takiego żebym ryzykował? ;d
A co o tym overmaxie sądzisz? Bo ja bym chyba go wziął.