DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #735782  autor: respol
 29 lip 2014, 09:45
Witam
Jak w tytule co po nokii 5800, w kasie do 750zł i najlepiej nowy
wymogi to telefon z gps-em który nie potrzebuje łączenia z internetem jak w obecnej nokii, dioda led którą można używać jako latarke, wyświetlacz max 4,5" najlepiej mniej, system bez znaczenia myślę że do każdego się przyzwyczaje, bateria musiałaby trzymać ze 2-3 dni przy 50 smsach, 30 min rozmów dziennie i 15 minut neta dziennie, zależy mi też żeby telefon miał w miarę mocną antene bo mieszkam na wsi gdzie zasięg mam słaby...
na chwilę obecną zastanawiam się na lumią 720 -czy to dobra słuchawka?

 #735789  autor: cyanoone
 29 lip 2014, 10:25
Napewno ta lumia będzie płynna. Ze swojej strony polecam Moto G. Na androida też są mapy offline i za darmo np. OSM and (najlepiej to wersje z folderu droida). Mapa OSM jest bardzo dobra przynajmniej po moich testach, wgrałem ojcu na nawigację i niedługo pewnie będę miał lepszą opinię dotyczącą mapy (ojciec dużo jeździ i po 'dziurach' ).
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #735797  autor: hdfunpack
 29 lip 2014, 10:39
Lumia 720 będzie najlepszym wyborem w tej cenie pod Twoje wymagania.

 #735798  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 10:40
O tak... Tylko wiecie, że na jakości muzyki bardzo dużo straci zarówno w przypadku Moto G jak i Lumii?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735800  autor: darase
 29 lip 2014, 10:46
Nawigacja bez dostępu do internetu jest cieniutka ;)

Np. Yanosik pobiera minimalne paczki danych a wszystko wiadomo co się dzieje na trasie.
Korek? aplikacja kieruje inną drogą, nieoznakowana policja już o tym wiem.
Pakiety internetowe nie są drogie :)

Na windowsie jest Yanosik ale brak np. do internetu Opery mini.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #735901  autor: respol
 29 lip 2014, 16:38
Maniiiek muzyka nie odgrywa u mnie żadnej roli, 5800xm w moim posiadaniu znalazła się przez przypadek...a co do nawigacji bez internetu to używam obecnie takiej i nic nie mogę złego o niej powiedzieć;) myślałem nad 820 ale przy niej jest gorsza bateria więc chyba odpada...motorola g hm jakoś mi nie leży w ręku tak jak ta 720-tka

 #735911  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 17:10
A pewnie, bierz 720 jeśli na nawigacji Ci zależy. Ta od Google jest nic nie warta. Np. żebym pojechał do sąsiedniej miejscowości muszę wg niej jechać w stronę przeciwną 6 kilometrów, zawrócić w środku drogi i wracając tą samą drogą mogę dojechać po przejechaniu 13km do miejsca oddalonego o... kilometr :roll:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735924  autor: darase
 29 lip 2014, 17:58
Maniiiek a macie tam ulice czy przez pola jeździsz? ;) :D

eCoal i nie ma problemu :-)

 #735953  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 19:39
darase pisze:Maniiiek a macie tam ulice czy przez pola jeździsz?
Zwykła, asfaltowa, wiejska droga.

[ Dodano: 2014-07-29, 19:40 ]
Ale nawigacja Nokii wskazuje nawet te polne i nie robi takich cyrków.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735981  autor: Arlon
 29 lip 2014, 21:05
Rzadko używam nawigacji google'a, ale zawsze jak to robię to docieram do celu bez żadnych problemów. A o nadkładaniu trasy nie ma nawet mowy O.o...

 #735984  autor: Maniiiek
 29 lip 2014, 21:15
Z tą drogą zawsze był cyrk: wcześniej wg map Google kończyła się przed samym skrzyżowaniem i trzeba było jeździć naokoło. Teraz stała się dwupasmowa... Boję się co zobaczę w mapach google za rok.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735988  autor: Arlon
 29 lip 2014, 21:24
Mnie ostatnio tylko mapy google zawiodły jak szukałem firmy, która przeniosła się na drugi koniec miasta przed rokiem a w mapach, czyli też w nawigacji pokazywała mi się jeszcze stara lokalizacja (trochę się najeździłem zanim znalazłem, ale przynajmniej poznałem stan dróg w okolicy :D). Nic innego przez kilkadziesiąt sporadycznych użyć nie zauważyłem.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 11:38 przez Arlon, łącznie zmieniany 1 raz.

 #736033  autor: respol
 29 lip 2014, 23:16
co do navi noki 5800 to porównywaliśmy do auto-mapy jadąc moto do austrii no i nokia offline lepiej sobie poradziła!-mniej zjeżdżania dziwnych objazdów poprostu mapa noki pięknie nas poprowadziła a hołek się trochę motał czasami.
Co do lumni 720 znalazłem teraz jakieś info że darową dostanę tylko mapę polski a za reszte świata jeszcze muszę dopłacić 15euro....żeby jakaś nokia miała porównywalną baterie to może bym się skusił na coś innego gdzie za mampy nie muszę dopłacać ale znaleźć nie mogę...

 #736078  autor: Maniiiek
 30 lip 2014, 07:28
respol pisze:Co do lumni 720 znalazłem teraz jakieś info że darową dostanę tylko mapę polski a za reszte świata jeszcze muszę dopłacić 15euro...
O to się nie martw, chyba że nawigacja na gwałt potrzebna. Niedługo wyjdzie aktualizacja do WP8.1 i wtedy dostaniesz Here Drive + z darmowymi mapami, chociaż nie wiem czy tylko nie na Europę. Zawsze też możesz wgrać w pełni legalnie i bez utraty gwarancji WP8.1 wersję deweloperską.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #736428  autor: respol
 31 lip 2014, 10:39
szukam nówki tej nokii ale są problemy gdzieś ją dostać- na allegro jak nowa to wysyłka z singapuru/honkongu...
znalazłem jeszcze taki fon: Kruger & Matz DRIVE 2 co o nim powiecie? super bateria, trochę gruby ale w zamian długi czas pracy...tylko co to za marka?

 #736444  autor: Maniiiek
 31 lip 2014, 11:05
Chinol z nalepką Polskiej marki. I to jeszcze brzmiącej jak Żydowska manufaktura z XIX wieku.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #739289  autor: respol
 10 sie 2014, 14:59
telefon jeszcze nie kupiony, a co powiecie na motorole g lte? widzę że bateria fajna więc jedno z głównych kryterii spełnione

 #739299  autor: Maniiiek
 10 sie 2014, 15:52
telefon z gps-em który nie potrzebuje łączenia z internetem jak w obecnej nokii,
to jest problem w tym wypadku. A bateria rzeczywiście świetna. Nawet jak gram kilka godzin to nie mogę jej zajechać przed 22-23

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #739338  autor: respol
 10 sie 2014, 18:46
sory może banalne pytanie- ale nie można na telefon wgrać map i używać ich off line? przecież gps powinien znaleźć pozycje i powinno działać? Nie to że żydze na internet bo mam pakiet ale z ciekawości pytam. Myślisz że bateria przy wyłączonych synchronizacjach i bez korzystania z wifi tylko przy kilku krótkich rozmowach i kilku esach wytrzyma ze 2-3 dni?
No i jak z zasięgiem w tym telu w mniejszych miejscowościach?

 #739343  autor: cyanoone
 10 sie 2014, 19:19
respol, Na Androida jest OSM And. Jeśli pobierzesz z repozytorium f droid to możesz mieć za darmo mapę każdego kraju. Ze sklepu Play masz w darmowej wersji max mapy 10 krajów. Oczywiście mapy offline.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)