DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #734103  autor: takietam1
 21 lip 2014, 23:25
Witam,

Wypowiem się tylko na temat działu, w którym się udzielam.

Patrząc przez pryzmat faktu, że Tapatalk wejdzie to proponowałbym podział działu "sieci komórkowe" na następujące:

1. Sieci komórkowe:
→ Oferta prepaid
→ Oferta mix
→ Oferta abonamentowa
→ Technikalia

W każdym z działów bylyby główne tematy dotyczące "którą ofertę wybrać" oraz pod-działy na sieci (Play, Orange, T-Mobile, Plus, MVNO).

Pozdrawiam

 #734107  autor: ?T
 22 lip 2014, 00:43
Wskazane byłoby popełnić poradnik jak wybrać telefon/smarkfon do .... zł (może być w zależności od systemu). Coś jak na purepc zestawy komputerowe. Wiadomo, kto się zna bardzo dobrze ten sobie dobierze sam, ale może by zniknęły co trzy tematy pytania - jaki tel. do 600, a jaki do 550, mam 524 zł jaki wybrać telefon, a do 499? mogę dołożyć 15 zł jeśli warto etc. No chyba, że ktoś ma jakieś mniej typowe potrzeby, to niech pyta osobno, ale jest b.dużo praktycznie identycznych tematów, a jeszcze nieraz się pytający złoszczą, że w kółko są polecane te same telefony:)

 #734131  autor: Golarz Filip
 22 lip 2014, 08:48
Miliony pomysłów człowiek ma jak sugerują zmiany,ale jak wywołany jest do tablicy i proszony o szczegóły to mam nagle taką pustkę w głowie; ale do rzeczy.
Nie wszystkie działy- niestety dla Telepolis- śledzę uważnie z jednej prostej przyczyny: są miejsca w sieci,gdzie można znaleźć bardziej interesujące wiadomości i mam obawy,że nie jestem w tym odosobniony.
Tak jak nie ma konkurencji w zapytaniu o oferty telekomunikacyjne, gdzie właśnie tutaj można dostać odpowiedź na każde trapiące Nas pytanie i to w dość szybkim czasie,tak niektóre działy,wydaje mi się są bardziej dla "poprawności politycznej" niż w jakimś konkretnym celu.
Podobnie jak "demokracja" jest okrzyknięta najlepszym z obecnie istniejących ustrojów,tak licznik ilości postów ( nie odwiedzin ) w każdym z działów powinien Wam zasugerować,które wystawić na czoło a które po prostu odstrzelić.Jestem również zwolennikiem ostrych i konkretnych cięć.Wiadomo,że każda zmiana niesie za sobą głosy krytyki.Komuś będzie brakować działu z marką X, inny będzie Was straszył,że zamknie swoje dwa konta premium jak na nowym forum nie znajdzie się dział "Cycki" w kategorii Hyde Park.Teraz moje konkrety w dyskusji:

- do całkowitego usunięcia ( bo to ma być forum a nie przewijana lista słabych tematów ): kosz ( nigdy nie rozumiałem po co administrator tworzy taki dział;coś co nic nie wnosi do dyskusji ma zniknąć a nie prezentować się jeszcze dodatkowo 2 tygodnie )zdjęcia z telefonów komórkowych ( minęło kilka lat,mamy twarzoksiążki,mamy instagramy itp.,takie rzeczy można umieszczać w dziale testy użytkowników )
- do modyfikacji: dział Inne w kategorii Telekomunikacja wrzucić do działu Sieci komórkowe, dział Sieci stacjonarne i Internet rozszerzyć o tv kablową/cyfrową,zrobić nowy podział w kategorii sprzęt, tzn. podzielić go ze względu na system operacyjny, a dopiero potem podzielić na konkretne marki.Widziałbym też sugestię,że można w każdym z działów sprzętowych pisać również o tabletach i laptopach.

Resztę szczegółów i modyfikacji dokonają zapewne sami userzy już po wejściu zmian.
Nie da się po prostu rozplanować wszystkiego "przed". Ważne dla mnie,bym po kliknięciu na zakładkę "forum" nie miał dwu kilometrowego drzewa i chcąc rzucić okiem na "zastygły" zapewne przez to trochę ShoutBox,nie musiał rolować jak świstak sreberka :)
Wpierw konkretne działy a potem im dalej w las,tym więcej kategorii ale też bez przesady.
Zbyt duże rozproszenie powoduje,że dużo działów stoi i się kurzy.
Można by np. świetny dział ( a mało moim zdaniem promowany,bo wciśnięty gdzieś tam w bałaganie ) Jaki telefon wybrać? postarać się rozruszać na tyle,by co raz większa liczba osób kupująca sprzęt na popularnym chińskim bazarku Ali,zechciała odwiedzać tę stronę a nie konkurencję.
To tak z grubsza ode mnie.

 #734149  autor: orson_dzi
 22 lip 2014, 09:42
takietam1 pisze:"którą ofertę wybrać"
Kiedyś był pomysł o analogiczny dział do Jaki telefon wybrać? odnośnie ofert. Myślę, że jest dobry.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734157  autor: Golarz Filip
 22 lip 2014, 09:59
Boję się,że taki dział zaleje potok spamu,który będzie wyglądał analogicznie jak teraz "Kupię,sprzedam,zamienię".
Będzie milion postów bez odpowiedzi.
Lepiej,gdyby sama strona miała taką ala wyszukiwarkę ofert,podobną do wyszukiwarki telefonów.
Człowiek wybiera wpierw podstawowe rzeczy ( minuty,ilość sms,korzystanie z internetu,abonament,karta ) a potem wyskakuje informacja,że najkorzystniej byłoby wybrać ofertę X czy Y i szczegółów już szukać w konkretnym dziale.
Np. posty Karlosa często charakteryzują się tym,że kumulują w sobie szereg informacji nt.danego operatora- jak to ma miejsce np.w przypadku Play i jego ofert kartowych.Na ten wzór można by wpierw utworzyć działy dla każdego z W4 i pozostałych wirtualnych operatorów,gdzie znalazł by się taki ogólny temat już z aktualnymi odpowiedziami użytkowników.
Bo moim zdaniem poziom trochę siada jak co dwa dni mamy temat "Co ja mam wybrać".
Podsumowując: wskazujemy nowemu lub zastanawiającemu się nad ofertą użytkownikowi wyszukiwarkę ofert ( na bieżąco aktualizowaną ),następnie wyszukiwarka proponuje ofertę sieci X po czym odsyła to działu danego operatora na forum,by już zadać konkretne pytanie.

 #734163  autor: user_delete34
 22 lip 2014, 10:04
Co do wyszukiwarki, to byłbym na nie - zbyt pracochłonne. Jeśli już, lepiej zrobić zwykłe zestawienie w stylu porównania telefonów. W kolejnych wersach wpisać stawki za jednostki, możliwość kupienia takiej czy innej usługi lub pakietu, jakąś pułapkę opisać w uwagach itp. Użyszkodnik może się przecież minimalnie wysilić i przeczytać te kilka kolumn. Wymagania zwykle nie są sztywne i wtedy lepiej, by każdy sam sobie obliczył koszty miesięczne.

 #734205  autor: Przemix
 22 lip 2014, 12:34
Golarz Filip pisze:Człowiek wybiera wpierw podstawowe rzeczy ( minuty,ilość sms,korzystanie z internetu,abonament,karta ) a potem wyskakuje informacja,że najkorzystniej byłoby wybrać ofertę X czy Y
Markadiusz pisze:Co do wyszukiwarki, to byłbym na nie - zbyt pracochłonne
No właśnie po to telepolis poszło za dwie duże bańki :) Ja bym zrobił jeden dział i w miarę napływu postów klarował inne działy, a nie robił sztuczne podziały, szczególnie wydzielanie mixa od prepaida, gdy takie nju zaciera granice między abo a prepaid.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2014, 12:36 przez Przemix, łącznie zmieniany 1 raz.

 #734206  autor: user_delete34
 22 lip 2014, 12:36
Przemix pisze:No właśnie po to telepolis poszło za dwie duże bańki
wsuuumie...

 #734252  autor: WitekT
 22 lip 2014, 15:11
Wyszukiwarka będzie w połowie września jako oddzielna usługa. ;-) Na razie zajmijmy się merytorycznymi rzeczami związanymi z forum.

OK - robimy mało działów, część przerzucamy do archiwum. To też jest jakieś wyjście.

 #734253  autor: hdfunpack
 22 lip 2014, 15:12
Ja proponuje uporządkować dział Zdjęcia z telefonów i poprzenosić fotki ze strefy wrzutu do odpowiednich działów przed ewentualnym zamknięciem tego działu, za którym nie jestem.

 #734254  autor: darase
 22 lip 2014, 15:17
Witek nie zapomnijcie o Operze mini bo odpisywanie na forum działa idealnie ale pod najpopularniejszymi wiadomościami to już jest problem.

eCoal i nie ma problemu :-)

 #734261  autor: bazooka
 22 lip 2014, 15:48
Golarz Filip pisze:Np. posty Karlosa często charakteryzują się tym,że kumulują w sobie szereg informacji nt.danego operatora- jak to ma miejsce np.w przypadku Play i jego ofert kartowych.Na ten wzór można by wpierw utworzyć działy dla każdego z W4 i pozostałych wirtualnych operatorów,gdzie znalazł by się taki ogólny temat już z aktualnymi odpowiedziami użytkowników.
Takie coś nie przejdzie, bo Polacy, tudzież nowi użytkownicy są bardzo wygodni i samolubni - każdy chce mieć kawę na ławę i swój WĄTEK - powtarzać się milion razy... a niektórzy z nas jeśli już wejdą w taki "n-ty" temat wciąż czytać te same posty, tych samych osób z tymi samymi propozycjami...
Do czego zmierzam :?: Tego się nie uniknie - nie ma kontroli jak kiedyś przed niektórymi Klubami (Dyskotekami) w stylu: "selekcja".
Co więc można zrobić :?: Lepsza moderacja. Moderatorzy muszą być bardziej restrykcyjni w kwestii tworzenia nowych tematów, i przestrzegania regulaminu, by nie było czegoś takiego jak ktoś już wyżej pisał: jaki telefon wybrać "...do 500", a zaraz pod nim mamy "...do 520zł".

 #734368  autor: tiger93
 22 lip 2014, 22:50
Rozdzielić awarie w sieciach komórkowych od awarii w sieciach stacjonarnych ;)

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png

 #734539  autor: orson_dzi
 23 lip 2014, 16:12
hdfunpack pisze:Ja proponuje uporządkować dział Zdjęcia z telefonów i poprzenosić fotki ze strefy wrzutu do odpowiednich działów przed ewentualnym zamknięciem tego działu, za którym nie jestem.
Kiedyś mocno starałem się o rozbudowanie tego działu, bo uważałem to za genialny pomysł, ale w perspektywie czasu myślę, że to jednak nie jest takie potrzebne ;) .
sebusy pisze: Lepsza moderacja. Moderatorzy muszą być bardziej restrykcyjni w kwestii tworzenia nowych tematów, i przestrzegania regulaminu, by nie było czegoś takiego jak ktoś już wyżej pisał: jaki telefon wybrać "...do 500", a zaraz pod nim mamy "...do 520zł".
W czasach dinozaurów i np. Premiera Giertycha każdy pojedynczy post w dziale JTW musiał być zaakceptowany przez moderatora. Dzisiaj (chwilowo) niewykonalne (przeze mnie).
Ale spowolnienie dyskusji było straszne. Wystarczyło wypaść na dwa dni od komputera i cały dział wisiał.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #734569  autor: Golarz Filip
 23 lip 2014, 18:03
Jak wspominamy epokę dinozaurów to jedna z rzeczy która mi się wtedy podobała-to dyżury moderacji.Nie piszę o tej stronie ale kilku innych miejscach,które działają do dziś.
Tak się wszyscy dogadywali,że praktycznie nie było pustych przelotów i zawsze jakiś moderator działał w ukryciu.Na spamowanie czy głupie pytania nie było miejsca a i zawsze można było się dowiedzieć o bieżących sprawach.

 #735114  autor: Maniiiek
 25 lip 2014, 23:01
orson_dzi pisze:W czasach dinozaurów i np. Premiera Giertycha każdy pojedynczy post w dziale JTW musiał być zaakceptowany przez moderatora. Dzisiaj (chwilowo) niewykonalne (przeze mnie).
Ale spowolnienie dyskusji było straszne. Wystarczyło wypaść na dwa dni od komputera i cały dział wisiał.
W sumie tęsknie za tym. Teraz to czasem takie głupoty człowiek czyta, że głowa mała. Dobrze, że zawsze jest kilka rozgarniętych osób w okolicy to naprostują.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #735366  autor: babeo
 27 lip 2014, 16:45
W dziale HP wprowadziłbym następujące działy (kolejność dowolna):
- o muzycd ogólnie,
- HiFi i sprzęt audio
- TV i kino domowe
- komputery (osprzęt i oprogramowanie)
- gry komputerowe (PS, xbox, komputery)
- sport (uprawiany, oglądany)
- motoryzacja
- polityka

 #735663  autor: jojoro
 28 lip 2014, 20:15
Najlepiej gdyby forum działało z tapatalkiem :)

 #735741  autor: babeo
 29 lip 2014, 06:19
Tapatalk jest potwierdzony na pierwszej stronie tego tematu.
Czytaj uważnie.

 #735777  autor: orson_dzi
 29 lip 2014, 09:26
babeo pisze:- polityka
Już widzę jak fajnie by się ten dział moderowało ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)