DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #712743  autor: Romero
 24 kwie 2014, 20:23
Witam po dłuższej przerwie:)
Obecnie jestem w posiadaniu Galaxy S i9000 z wgranym "żelkiem". Z telefonu jestem zadowolony, jednak z biegiem czasu mój "klasyk" zaczął tracić na zasięgu, mikrofon od czasu do czasu zawodzi, a nie chcę robić z niego składaka i wymieniać części.

Wobec tego zdecydowałem się na zakup telefonu.
Wymagania:
- muzyka - poziom SGS, a jeśli nie ma takiej możliwości to przynajmniej mały możliwy spadek jakości.
- aparat - zdjęcie tekstu wystarcza, okazyjnie zdjęcie, SGS wystarczał (gdyby miał lampę byłoby świetnie)
- zasięg - coś z przyzwoitym zasięgiem, nie musi odbierać sms'ów 10m pod wodą; w SGS były w ostatnim czasie problemy, ale było to raczej spowodowane kilkoma upadkami telefonu
- ekran - chyba nie robią już dużo gorszych rozdzielczości niż SGS, jakość a'la LG L5 odpada
- bateria - byłoby miło gdyby była mocniejsza niż w Samsungu, aczkolwiek liczę się z codziennym ładowaniem baterii

Generalnie ideałem byłby odświeżony SGS, w lepszej obudowie z lampą błyskową. Telefon dobry do wszystkiego, ale funkcje dzwonienia/smsowania również wymagane :).

Wstępny research:
- HTC One S (boli brak slotu kart pamięci)
- Sony Xperia L
- LG L7 II
- SGS3 (czy jest wart dopłaty tych 100-150zł, również nie jestem przekonany co do jego rozmiarów)

Jestem otwarty na inne, uargumentowane propozycje.

PS. Jeśli ktoś ma do polecenia słuchawki lepsze od k315 do 100/150zł douszne (niedokanałowe) będę wdzięczny.

Było: dużo.
A teraz: SGS4, Motorola Moto G

 #712746  autor: KA
 24 kwie 2014, 20:28
Dorzuć 100-150 do L9 II. Jeśli S3, to tylko wersja LTE, ale to już 900-950.
Bez dokładania L7 II za ok. 500zł.

 #712747  autor: dwaeuro
 24 kwie 2014, 20:32
S3, ale w wersji LTE byłby najlepszy, tylko przekracza budżet o minimum dwie stówki. Ja bym proponował w tym budżecie Motorolę Moto G, która gra prawie tak jak kultowy SGS i poza ograniczoną pamięcią i średnim, ale wystarczającym na co dzień aparatem, nie ma większych wad. I w tej cenie daje największe możliwości.

[ Dodano: 2014-04-24, 20:34 ]
A słuchawki w tej cenie polecam Koss Porta Pro, o ile ich konstrukcja Ci nie będzie przeszkadzać.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #713236  autor: orson_dzi
 26 kwie 2014, 13:03
dwaeuro pisze: Moto G, która gra prawie tak jak kultowy SGS
Bardzo prawie. W standardzie jest bieda, ale bardzo dużo daje equalizer i wtedy jest już ładnie.

Ale ogólnie Motorola będzie dobrą opcją. Za 600zł raczej tylko 8 GB. Chyba, że poczekasz aż dostanę moją z powrotem, bo będę chciał ją tanio od ręki puścić.

A douszne słuchawki za 150zł nie mają sensu, bo nie zagrają lepiej jak te za 40 zł. Kwestia ograniczone konstrukcji.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #713259  autor: ssosnowiecc
 26 kwie 2014, 13:56
Co do słuchawek to się nie znam i nie będę nic radził.
A o telefony jeśli chodzi to :
-Motorola G
-LG L7 II
-LG L9 II ( najlepszy wybór i warto dozbierać do niego )

 #713326  autor: Romero
 26 kwie 2014, 16:28
Przy ofercie przedłużenia z Play'em zdecydowałem się zamówić Motkę, sprawdzę na własne oczy (i uszy) czy mi odpowiada. W razie czego zawsze można sprzedać. Dzięki za pomoc:)

W razie gdyby Motorola mi nie podpasowała... Przyznam, że wstępnie najbliżej było mi do Xperii L - oglądałem ją dziś w salonie i przyznam, że wizualnie po prostu mi odpowiada. Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się nt. jak ten model wpasowuje się do moich wymagań? Miło wspominam Xperię P czy Arc.

Było: dużo.
A teraz: SGS4, Motorola Moto G

 #713695  autor: orson_dzi
 27 kwie 2014, 14:49
A miałeś włączoną tą Xperię? Jak zamienisz ekran z Motoroli na L-ke, to szybko zatęsknisz nawet i za swoim Samsungiem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #714233  autor: Romero
 29 kwie 2014, 18:43
Nie włączałem, oglądałem tylko telefon na szybko wizualnie. Godzinę temu przyjechała do mnie Motka, pierwsze wrażenia pozytywne. Jedyne co mnie niepokoi to te 8gb pamięci i niewymienna bateria, ale może coś mnie do tego modelu przekona.

Było: dużo.
A teraz: SGS4, Motorola Moto G

 #714258  autor: gramacz
 29 kwie 2014, 21:09
dokładajac stówe mozesz kupić bardzo fajny iocean X7S, a jak chcesz coś jak samsung to za 600 idzie kupić STAR Note 3 , 5,7 cala HD, 8x1,7GHz, RAM 2GB, antutu 27000