DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #711420  autor: vegas409
 19 kwie 2014, 12:25
Witam wszystkich forumowiczów

Proszę pomóżcie laikowi. Chciałbym kupić nowy telefon. Zależy mi na dużym wyświetlaczu od 5 cali w górę. Preferowane 6 cali. Niewiele takich na rynku. Moja górna granica cenowa to 1300 zł. Oglądałem Nokie 1320, i trochę tańszego Galaxy Grand Neo 5 cali i LG G2 Pro Litte 5,5 cala. Nie wiem na co się zdecydować. Obecnie mam Xperie 3,7 cala na androidzie. Który z tych trzech wybralibyście i najważniejsze co polecicie oprócz moich propozycji. Na wszelkie uwagi jestem otwarty i bardo będę za nie wdzięczny.

 #711459  autor: Jumperone
 19 kwie 2014, 14:44
LG G2, Note II lub HTC One Max jakbyś troszkę dołożył lub dobrze poszukał

 #711489  autor: pakierhakierxd
 19 kwie 2014, 18:06
Jak grać zamierza bardziej to lepiej brać coś z Androidem,na Windowsa jest mało gier a jak nawet są to w większości płatne ...

Pozdrawiam :)

 #711496  autor: vegas409
 19 kwie 2014, 18:22
Panowie dziękuję za pierwsze odpowiedzi. Grac na będę na pewno. Jestem chłopcem z korporacji, duży wyświetlacz potrzebny do analiz wykresów itd.

 #711497  autor: vonski
 19 kwie 2014, 18:28
Szukaj Note2. Jak chcesz do pracy to rysik będzie nieoceniony...

 #711509  autor: pakierhakierxd
 19 kwie 2014, 18:54
Pytanie czy wielkośc nie będzie przeszkadzać,ja miałem Note 2 i niestety podczas noszenia w kieszeni mnie strasznie uwierał ...,takie duże sprzęty to nie dla mnie ;),miałem sporo miejsca w kieszeniach :P,teraz z S3 jest lepiej,z S4/G2 by było też ok :D

Pozdrawiam :)

 #711513  autor: vonski
 19 kwie 2014, 19:13
Jak się nosi w pracy spodnie inne niż dżinsy (np. z garnituru), to już telefonu się w spodnie nie wkłada :)

 #711515  autor: pakierhakierxd
 19 kwie 2014, 19:20
Noszę dzinsy :D,a w co niby xD,nie każdy chce z torbą na ramię czy coś chodzić zawsze :D ,ja tak próbowałem z Note 2 ale po jakimś czasie miałem dość :D

Pozdrawiam :)

 #711522  autor: Niezgodna7
 19 kwie 2014, 19:31
Skoro wykresy, biznes plany.. ..to ja bym szukał tableta 7' z wbudowanym modemem na kartę SIM.
Gorzej z gadaniem przez takiego wielkoluda, hehe
:- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #711556  autor: vonski
 19 kwie 2014, 21:49
pakierhakierxd pisze:Noszę dzinsy :D,a w co niby xD,nie każdy chce z torbą na ramię czy coś chodzić zawsze :D ,ja tak próbowałem z Note 2 ale po jakimś czasie miałem dość :D
Kwestia przyzwyczajenia. Ja noszę N3 ;) Nie jest najwygodniej i trzeba pamiętać, żeby go wyjąć na przykład siadając za kierownicą (bo potem już się nie da :P), ale można to jakoś ogarnąć.

 #711606  autor: vegas409
 20 kwie 2014, 10:22
Ok a jak nie znajdę w cenie NoteII to patrząc na te tańsze to lepiej Nokie 1320 czy Galaxy Grand Neo?

 #711616  autor: KA
 20 kwie 2014, 12:31
Spokojnie znajdziesz Note II za ok. 1250 na Allegro od pewniaka z gwar prod. Bije tamte oba na głowę, nawet o nich nie myśl, choćby z powodu jakości ekranu.

 #711679  autor: saleen
 20 kwie 2014, 18:53
Ktoś zaporponował wyżej 7 calowy tablet. Jeśli zdecydować by się na noszenie telefonu poza kieszenią, to Xperia Z Ultra (6,4 calowy phablet) może być ciekawą opcją.
No i pod względem designu/materiałów niszczy Nokie i Samsungi.

 #711710  autor: Mr. Allen
 20 kwie 2014, 21:44
Podłączę się do tematu, bo mam podobny dylemat. Mam obecnie iPada 3 gen. (9,7 cali) i w związku z tym, że myślałem o zmianie telefonu z Nokii 520 na coś porzadnego, wpadł mi do glowy pomysł o phablecie, czyli zmiana telefonu + zostanie namiastka tabletu. Co sądzicie o moim pomyśle? Czy porzucenie iPada i przesiadka na Note 3 dobrze mi zrobi? Finansowo wyjdę prawie na zero :-)

[ Dodano: 2014-04-21, 18:41 ]
Up

 #711909  autor: vonski
 21 kwie 2014, 22:08
Żeby Ci doradzić, to byś musiał powiedzieć do czego używasz sprzętu. Noszenie osobno telefonu i tabletu to dla mnie nieporozumienie, a jeśli chcesz sprzętu z dużym ekranem zastępującego obydwa, to Note3 jest świetnym wyborem. Nigdy nie byłem fanem ponad 5 calowych urządzeń, ale w N3 się zakochałem i prędko się go nie pozbędę.

 #711914  autor: Mr. Allen
 21 kwie 2014, 22:19
Ipada kupowałem z zamysłu zastąpienia laptopa, którego jednak tak czy inaczej nie da się zastąpić, bo każdą wiekszą operację (a nawet wysłanie czegoś przez formularz na stronie www trzeba zrobić na kompie), więc po prostu i tak tego zdechlaka musze włączyć. Tablet używam konsumpcyjnie, tak jak i laptop - facebook, youtube, internet, banki, poczta i inne mniej lub bardziej zajmujące czynności. Ostatnio z napływem wolnego czasu naszła mnie myśl o sprzedaniu tego cuda i wymienianie na duży telefon, który przejął by część tych zadań tabletowych plus posłużyl jako nowy telefon, bo stary czas wymienić. Operacje tą planuję dokonać po zakończeniu roku akademickiego, bo we wakacje kompetnie będzie on nie potrzebny - tak mi sie przynajmniej wydaję.

Mam nadzieję, że nakreśliłem problem, czy teraz faktycznie można by coś zarazić? Czy może w ogole pozbyć sie tego gadżetu i źyć bez nich?

 #711946  autor: vonski
 22 kwie 2014, 09:22
Ja od kiedy przesiadłem się na telefon z ekranem 5 cali (najpierw S4 potem Note3) to praktycznie przestałem używać tabletu. Telefon mam zawsze pod ręką, a dodatkowo wygoda używania rysika z Note jest nieoceniona. Obecnie mam mały powrót do używania tabletu, ale tylko w jednym celu - grania w NBA 2k14 :) Jak wiadomo gry strasznie pustoszą baterię, więc wolę rozładować mało potrzebny tablet niż swoje główne narzędzie pracy.

 #711952  autor: Mr. Allen
 22 kwie 2014, 09:44
No o taką właśnie odpowiedź mi chodziło. Telefon mogę mieć zawsze przy sobie, pomimo tego, że jego użytkowanie będzie podstawowe (tak jak większości ludzi), a tablet czeka na mnie w domu i używam go tylko tam. Wymiana laptopa jest pewnie nieunikniona, ale to w swoim czasie. Plusem jest to, że iPady tanieją wolniej niż telefony Samsunga, więc można myślę poczekać i załatwić sprawę za 2/3 miesiące, kiedy Note będzie jeszcze ciut tańszy. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.

 #711954  autor: pakierhakierxd
 22 kwie 2014, 09:56
A może się zainteresuje Note 3 Neo (1300 nowy na Allegro).

Pozdrawiam :)

 #711968  autor: slawekt
 22 kwie 2014, 10:54
Mr. Allen pisze:Operacje tą planuję dokonać po zakończeniu roku akademickiego, bo we wakacje kompetnie będzie on nie potrzebny - tak mi sie przynajmniej wydaję.
Przy okazji zmiany sprzętu, nie zapomnij też o inwestycji w słownik... Czytając powyższe zdanie, śmiem twierdzić, że jest dla Ciebie niezbędny. Przepraszam, ale po prostu oczy mi wypadły :-(