DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #709771  autor: d0m1n1k
 12 kwie 2014, 17:05
Witam wszystkich!

Poszukuję nowego taniego telefoniku.
Na chwilę obecną używam iPhone 3G 16GB jednak bateria jest praktycznie do wyrzucenia (o ile nie rozmawiam za dużo (do 1h) to trzyma max 12h) a marny zasięg często jest gubiony.

Szukam taniego (najlepiej do 200 zł. max do 350 zł) telefonu, który będzie spełniał następujące parametry:
- Dobra księżka teleadresowa - bardzo pasuje mi ta z iPhone'a. Musi być ustawna (w polach i wyświetlaniu), mieć dobrą wyszukiwarkę i możliwość wprowadzać adresy mailowe i sidziby do kontaktu, osobno nazwisko, imie i nazwę firmy czy stanowisko.
- Mocna bateria - nie uśmiecha mi się, ładować telefonu dwa razy dziennie (a rozmawiam bardzo dużo - rekordy w tym miesiącu to (min) 30 minut i blisko (max) 6h)
- Mocna antena - musi potrafić łapać zasięg nawet w poniemieckim bunkrze ;-)
- Wyświetlacz - wyraźny, czytelny
- Głośnik - dobry i głośny

Z telefonu głównie dzwonię, maili nie odbieram, czasem korzystam z przeglądarek internetowych, odtwarzania filmów (długa droga = dzieco się nie nudzi jak oglądnie lub pogra).

Rozglądałem się za BlackBerry 8520 Curve - bardzo tani, a recenzje ma dobre.
Dotyk, nie dotyk, qwerty czy slider - każdy telefon będzie dobry jeśli spełni główne wymagania i nie będzie nawalać.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam.

 #709778  autor: Eriszkigal
 12 kwie 2014, 17:28
Oczywiście, że BlackBerry, ale nie 8520 tylko 9780 :) Zadbane egzemplarze pojawiają się w cenie ok. 300 zł. Szukaj na BBforum.

Pozdr!

 #709919  autor: Darius64
 13 kwie 2014, 14:30
Linia Curve jest mocno zubożona względem Bolda i nawet ta sławna klawiatura jest trochę gorsza co nie znaczy że zła,szukaj Boldów z serii 97xx.A może Nokia E 71,E 72 bateria super solidność też
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2014, 14:40 przez Darius64, łącznie zmieniany 1 raz.

 #709922  autor: maniek89
 13 kwie 2014, 14:40
nokia e72/e6 też pasuje i jest jak najbardziej do upolowania w tych pieniążkach

 #710048  autor: d0m1n1k
 13 kwie 2014, 22:01
Darius64 pisze:Linia Curve jest mocno zubożona względem Bolda i nawet ta sławna klawiatura jest trochę gorsza co nie znaczy że zła,szukaj Boldów z serii 97xx.A może Nokia E 71,E 72 bateria super solidność też
Co to znaczy zubożona? W czym Curve jest gorsze od Bolda?
maniek89 pisze:nokia e72/e6 też pasuje i jest jak najbardziej do upolowania w tych pieniążkach
A co z książką teleadresową?
To jeden z główych elementów które muszą być "na wypasie" (bateria + książka + zasięg)

Najlepsze wirtualne wypieki!

 #710058  autor: maniek89
 13 kwie 2014, 22:28
Jest rozbudowana. Zalezy jak mocno chcesz by była. Nigdy mi niczego w e72 nie brakowało. Bateria świetna, zasięg stabilny.

 #710069  autor: DerTolleMajor
 13 kwie 2014, 23:07
Ja również polecam BB 9700/9780, powinien Cię zadowolić.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900

 #710250  autor: Darius64
 14 kwie 2014, 16:19
Co to znaczy zubożona?8520 został wypuszczony ze tak powiem dla zachęty dla kupujących,sporo tańszy z nie specjalnym wyświetlaczem i co jest ważne,wycięte różne moduły łączności na przykład 3Gi inne,brak modułu Gps,kiepściutkie fotki mała pamięć wewnętrzna,posiada WiFi.Co zostało, dobra klawiatura ale gorsza od Boldów,dobrej jakości połączenia jak to zwykle w BB bywało.Tak więc lepiej trochę dołożyć i kupić coś z Bolda ale nie 8520

 #710276  autor: user_delete34
 14 kwie 2014, 19:05
maniek89 pisze:Bateria świetna, zasięg stabilny.
Niestety nie podzielę. Bateria - na 2-3 dni średniego użytkowania (w tym do kilku minut rozmów, kilka SMSów, z pół godzinny dziennie WWW, z pół do godziny muzyki). Zarówno bateria jaką dostałem dostałem z telefonem jak i nowa nokiowska. Nie mam w tle żadnych procesów.
Antena - średnia. Dopóki nie zasłaniasz dołu telefonu jest OK, ale nic ponad inne modele. Zasłoń jednak dół i widać efekty uścisku śmierci, ponad 20 dBm różnicy! To oznacza, że np mając 4 kreski wskaźnika sygnału po chwili możesz nawet zostać wylogowany z sieci.
Głośny głośnik? Nie tutaj. Ani ten od rozmów, ani ten od dzwonka.

Funkcjonalnie pod takie zastosowania E72 była rewelacyjna, ale teraz chyba nawet Exchange już nie działa.

 #710284  autor: d0m1n1k
 14 kwie 2014, 19:43
Bajer =D

Szukam od kilku dni i wybrałem następujące modele:
Nokia: E70 (o ile będzie dostępne), E6, E71, E63, E90;
SE: TXT;
BB: 9780 Bold, 9900 Bold, 9380 Curve, 9500 Strong, 9800 Torch;
Kitajski shit: I9300 4" DualSim with Android;

To ostatnie - dość ciekawe choć chińskie dotykowe pudełko - to taka dziwna ale ciekawa alternatywa.
Nokie są ciekawe pod względami (długi czas pracy i czuwania, zasięg, wytrzymała nie dotykowa obudowa) jednak mają też ograniczenia (słabo z netem, mailami i oprogramowaniem).

A co z automatycznym nagrywaniem rozmów?
Tak jak to na teleinformacji, od startu do końca nagrywanie rozmowy.
Jakie telefony mają taką funkcję lub mogą zostać wyposażone w takie oprogramowanie?

Najlepsze wirtualne wypieki!

 #710290  autor: user_delete34
 14 kwie 2014, 20:20
d0m1n1k pisze: A co z automatycznym nagrywaniem rozmów?
Na Symbiana jest Total Recall. Musisz wyłączyć zabezpieczenia systemu, żeby to zainstalować. Żeby wyłączyć zabezpieczenia systemu, musisz zainstalować inną aplikację... ;) Obecnie trochę się to skomplikowało, ale nadal jest możliwe. Samo Total Recall będzie nagrywać automatycznie i bez pikania każdą rozmowę. Zabezpieczenia systemu [przed instalowaniem zewnętrznych aplikacji z niesprawdzonych źródeł] możesz potem z powrotem włączyć.

[ Dodano: 2014-04-14, 20:24 ]
Pozwolę sobie zacytować PW do mnie od innego forumowicza, który E6 "przeżył" i ocenił:
adiq1033 pisze:Zabrakło mi tam na fizycznej klawiaturze dwóch przycisków - do akceptacji i rezygnacji operacji. Jak poruszać się po Menu klawiszami nawigacyjnymi, to i tak musisz dotykać ekranu paluchem, aby cokolwiek włączyć (wybrać opcję z listy, np. "Wyślij"). Teraz poluje na BlackBerry (...)

 #710460  autor: d0m1n1k
 15 kwie 2014, 16:27
Ok. Czyli na Symbiana oprogramowanie jest.
A na Androida lub system BlackBerry? Jest tam coś takiego?

Najlepsze wirtualne wypieki!

 #710467  autor: user_delete27
 15 kwie 2014, 17:10
d0m1n1k, jako posiadacz zarowno e72 jak i BB 9780 polecam BB. Tylko ostrzegam w nju nie ma bisa wiec maili nie posciagasz. Ksiazka adresowa dla mnie jest idealna, rozbudowana az do granic mozliwosci. Zasiegiem bije e72 ( a nawet starego Bolda9000) na glowe, szczegolnie w umts900, bateria - 3 dni mojego uzytkowania ( 900 min rozmow i 2500 sms/mms w miesiacu ), E72 padala po dniu ;). Co do tematu nagrywania rozmow to sie nie wypowiem bo nie korzystam z takich programow.