DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #684175  autor: ponury
 20 gru 2013, 08:54
Witam wszystkich! Zamierzam kupić swój pierwszy smartphone i oczywiście mam dylemat, którego producenta wybrać oraz, który konkretny model. Obecnie posiadam Samsung F480 z dotykowym wyświetlaczem, telefon z bodajże 2009 roku, więc jego czasy świetności już dawno minęły. Denerwuje mnie w nim to, że zastosowana w nim technologia wyświetlacza dotykowego jest jednak nie najwyższych lotów, to skutkuje np. trudnymi w kontroli przeskokami przy przewijaniu muzyki w odtwarzaczu, ponad to pomimo stosunkowo dobrego aparatu fotograficznego (5mpx) filmy kręci on w formacie 3gp co na dzisiejsze czasy jest jak z czasów kamienia łupanego. Męczy mnie tez brak Wi-fi, bo lubię wieczorem posiedzieć na necie, ale nie koniecznie przy komputerze.

Teraz trochę o tym czego bym oczekiwał od nowego telefonu:
- przede wszystkim zdecydowanej poprawy na wszystkich wyżej wymienionych polach
- zakładam, że pogram nieco w niektóre interesujące mnie gry, więc wydajność procesora i ramu, a także dobrą baterią, która bez wzmożonego wykorzystywania wytrzymywała by chociaż te 2 lub 3 dni, bo przeraża mnie wizja ładowania telefonu codziennie, a tak podobno dzieje się z smartphonami przy większym użytkowaniu
- producent: Samsung, Sony, może LG, może Sony Ericsson, może również być HTC,
- system: Android, nie żaden Windows phone czy broń Boże IPhone
- góra do 800 zł, więc jednak średnia półka
- w miarę dobry, przyzwoity odtwarzacz muzyki i filmów
- GPS byłby wielkim plusem, lecz nie jest konieczny
- oczywiście ważne jest aby był wytrzymały i stabilny, bez żadnych skrzypnięć obudowy czy innych niedoróbek designu
- tylko dotykowy wyświetlacz

Do tej pory miałem zamiar kupić Samsunga Galaxy S3 Mini, lecz usłyszałem opinię, że Samsung Galaxy core jest jednak od niego wydajniejszy. Z kolei od Core wydajniejsze mają być Nokia Xperia M i L. Na temat smartphonów pozostałych producentów nic nie wiem. Proszę o pomoc!

 #684179  autor: Invi.
 20 gru 2013, 09:11
Popatrzyłbym na xperię t, p, s, htc one s, no i s2
Ciężko będzie wytrzymać 3 dni na baterii, chyba, że telefon po prostu leży nieużywany.
Zobacz sobie jeszcze motorolę Razr