DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #682676  autor: Julianna
 14 gru 2013, 10:14
Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie lokalizacji w telefonie, nie znam się na tym w ogóle, ale bardzo proszę Was o pomoc. :)

Znajdowałam się w centrum Wrocławia na placu Bema i wysłałam wiadomość z komórki na chacie Facebooka. W owej wysłanej wiadomości pojawiła się informacja:
Wysłano z: Żerniki Wrocławskie.
Czy ktoś byłby na tyle uprzejmy, aby mi wyjaśnić, jak to możliwe, że lokalizacja pokazała podwrocławską wieś, podczas gdy od 8 godzin byłam w centrum Wrocławia?
/Sieć Orange, telefon Huawei/

Z góry bardzo dziękuję za informację, chcialam po prostu zrozumieć to kuriozum :)

 #682683  autor: Flash999
 14 gru 2013, 10:40
Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie działa ustalanie lokalizacji Facebooka, jednak myślę że po prostu ustala położenie poprzez IP Internetu (czyli IP sieci Orange), który jest dynamicznie przypisywany osobom (zmienia się, dziś masz jedno IP, jutro takie same ma ktoś z Warszawy). Lokalizacja przez IP nie jest dokładna w sieciach komórkowych i w Internecie, który ma zmienne IP.
Nie sądzę, żeby telefon wysyłał lokalizację przez Cell Info, chociażby przez to że na 3G go nie ma :).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #682686  autor: marcin1980
 14 gru 2013, 10:46
Coś w tym jest bo mieszkam w okolicach Białegostoku i ostatnio speedtesterem testowałem prędkość internetu to pokazało mi że łącze się z hostem z miejscowości oddalonej o około 30km :D, myślę że na pytanie znaja jedynie technicy i do BOK jak napisać to może ktoś by udzielił mądrzejszej odpowiedzi

Uśmiechnij się szkoda życia na głupoty

 #682722  autor: Flash999
 14 gru 2013, 12:56
Podam jeszcze przykład jak jest u mnie. Zawsze domyślnie wybierany jest Zgierz, automatyczny wybór powoduje test do Płocka, mimo tego że są bliżej serwery (wybierane tylko gdy włączony jest GPS).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #682966  autor: Edmund
 15 gru 2013, 11:55
Julianna, a miałaś w tym czasie włączony dostęp do lokalizacji na podstawie GPS albo WiFi/sieci komórkowych?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #682983  autor: Julianna
 15 gru 2013, 12:43
Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Edmund, raczej nie, przynajmniej świadomie nie włączałam, ale mogłam przypadkowo nacisnąć któryś z tych przycisków, bo są obok siebie.
Na pewno jednak wieczór wcześniej jechałam na tenisa do Wysokiej obok Wrocławia, to jest w linii prostej ok. 4.5 km od Żernik. Ponieważ była mgła i wyłączono światła, włączyłam nawigację w komórce i miałam włączony GPS. Byćmoże telefon odebrał wtedy właśnie sygnał z Żernik Wrocławskich. Nie wiem, czy mogło mieć to jakiś wpływ na tą dziwną lokalizację po południu dnia następnego (ostatnia zapamiętana lokalizacja przy włączonym GPS?)?

 #683145  autor: Kaczy
 15 gru 2013, 21:02
Będąc w budynku sygnał GPS jest dość słaby. Czasami telefon nie zaktualizuje pozycji i przez to wyświetla ostatnią dobrze ustawioną lokalizację.
Jeśli masz telefon z Androidem proponuję zainstalować aplikację do GPSu. Pokaże dużo szczegółów.

...::: Made for loneliness :::...

 #683191  autor: orson_dzi
 15 gru 2013, 23:41
marcin1980 pisze:do BOK jak napisać to może ktoś by udzielił mądrzejszej odpowiedzi
Dobry żart ;) .
Tutaj chodzi o telefon i lokalizację FB, operator nic nie pomoże.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)