DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #676829  autor: tete
 22 lis 2013, 13:53
Witam,

Jak w temacie, czy warto kupować bądź co bądź już trochę "leciwy" telefon?

Nadmienię, że telefon będzie brany z Orange. Generalnie chcę wybrać aparat za przysłowiowe
1 złotych i w grę wchodzi tylko wysokość abonamentu SPM albo będzie to 69,90 (tu będzie naliczony jeszcze rabat 30%) i wówczas jakiś smartfon za 1 zł z niższej półki albo 129,90 (tu również będzie wspomniany rabat) i wówczas iPhone 4S za 1 zł.

Aparat dla kobiety z małymi wymaganiami, prosta obsługa menu i ładny wyświetlacz z ostrymi kolorami do 4 cali. Wyłącznie do dzwonienia, ale tu ważna jest niezawodność. No i z pewnością te 2 lata to powinien posłużyć.

Zastanawiam się, czy warto pchać się w wyższy abonament wyłącznie dla iPhona....to w końcu stary model.

Co do systemu do tylko Android i iOS.

Może ktoś coś zasugeruje.

tete

 #676833  autor: Invi.
 22 lis 2013, 14:08
Masz temat w "Apple" właśnie o kupnie iP4. Wg mnie warto, ale na wolnym rynku. Jednak jest to telefon, nie zabawka i funkcje telefonu spełnia bezbłędnie. Bierzesz też pod uwagę 69zł, więc mam rozumieć, że to wartość wystarczająca na rozmowy/sms a ew. 129 nie będzie tylko dla iP? Zrobisz co zechcesz, ja bym odpuścił.
W 69 weżmiesz sIII mini czy m-kę i tez będzie ok

 #676837  autor: tete
 22 lis 2013, 14:15
Jeżeli wybiorę 129,90 to tylko biorę pod uwagę iPhona ale właśnie zastanawiałam się nad SIII mini w abonamencie 69,90 (ilość minut wystarczy, to będzie przedłużenie także i tak będzie bonus minutowy) a po zniżkach i wraz z Orange Open abo wychodzi 39 zł. Po prostu nie wiem, czy warto aż tyle przepłacać tylko po to, aby na stole leżał iphone...

tete

 #677312  autor: maciek1027
 24 lis 2013, 16:00
aktualnie posiadam ip4, do podstawowych funkcji sprawdza się jak należy. Chociaż już na ios 7 spotify nie chodzi super płynnie - trzeba chwilę poczekać aż wszystko się wczyta. A potem już działa normalnie.

Do czego pije - na ios jest dosyć dobra optymalizacja programów.

W gry gram rzadko, ale Rayman działa płynnie.

Jedynie czego brakuje mi na ios to SwiftKey Keyboard - przydatne jak się pisze dużo SMSów.

Cały czas mowa i iPhone 4, a na iPhone 4s wszystko będzie chodzić płynniej.

A co do samego wyglądu... i tak pewnie wrzucisz go w jakieś etui, bo jak szkło pęknie to nie będzie ładny;p

:)