DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
Wszystko, co związane z systemami z rodziny Windows
 #674861  autor: Xy
 15 lis 2013, 15:38
Są programy w Sklepie Windows przeznaczone dla smartfonów Nokia Lumia 920 i wyższych. Wyszukując je w Sklepie użytkownicy Lumii 820, 720 i niżej widzą informację, że dane oprogramowanie nie jest przeznaczone dla ich modelu telefonu (a jedynie dla L920, L1020 i wyższych). Okazuje się, że jest na to sposób ;-) Podam poniżej punkty jak można te aplikacje zainstalować na telefonach Nokia Lumia 820 i niższych.

1. Włączamy Wi-Fi
2. Edytujemy sieć z którą jesteśmy połączeni i wpisujemy Proxy: 103.13.29.118 i serwer: 8888. Zapisujemy ptaszkiem na dole.
3. Ustawienia > Data + Czas > Wybieramy dowolną strefę czasową dla Stanów Zjednoczonych (ja np. wybieram wschodnio amerykański)
4. Ustawienia > Język + Region. Tutaj ustawiamy na Stany Zjednoczone i restartujemy telefon przyciskiem, który nam się pojawił lub robimy to ręcznie, przyciskiem na obudowie.
5. Po restarcie wchodzimy do Sklepu i pobieramy program.
6. Mając telefon Nokia Lumia 820 lub niższy powinna się pojawić opcja "Zainstaluj". Naciskamy tę opcję.
7. Nie wychodząc ze sklepu naciskamy znaczek "Windows" na obudowie i przechodzimy do sieci Wi-Fi gdzie odznaczamy proxy, zapisujemy to i wracamy do Sklepu.
8. Aplikacja powinna się pobierać. Jeśli wystąpił błąd należy pacnąć "próbuj ponownie" czy coś podobnego. Program powinien zostać pobrany i zainstalowany.
9. Ustawiamy strefę czasową oraz region dla Polski i ponownie uruchamiamy urządzenie.


Jeśli już posiadamy na Lumii 720 czy 820 aplikację np. Nokia Refocus czy Nokia Camera możemy ją zaktualizować korzystając ze wskazówek powyżej.
Liczę, że nic nie skopałem pisząc to. Na jednym ze zrzutów ekranu w wątku w dziale "Windows Phone" widać, że na mojej Lumii są dwa wspomniane wyżej programy. Czyli da się :-)
Miłego instalowania :-D

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #675099  autor: nemo2009
 16 lis 2013, 15:43
Dzięki.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"