DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #668309  autor: wiktorkramer
 16 paź 2013, 18:59
Witam,

Z doświadczenia wiem, że T-Mobile ma znacznie lepszy zasięg i prędkość internetu i na tym mi najbardziej zależy, ale przeniosłem numer do Play Lubie to!, bo Play ma znacznie niższe ceny.

Warto wrócić do T-Mobile dla tej oferty "Frii"?
1 GB internetu w Play i T-Mobile kosztuje tyle samo (10PLN za 1GB)

W T-Mobile nie widziałem bonusów za doładowanie prócz 10% ekstra za doładowanie.
Play za to daje 1,5 GB za darmo za doladowanie 50 zł.

Jesteście zadowoleni z nowej oferty czy wolicie zostać w Play?
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 19:21 przez wiktorkramer, łącznie zmieniany 1 raz.

 #668317  autor: user_delete34
 16 paź 2013, 19:20
wiktorkramer, i tu i tu są problemy z platformami (USSD, czas aktywacji usług) itp, więc jeśli U CIEBIE sygnał T-Mobile jest lepszy i dzięki temu lepsze są pingi i prędkości - wybrałbym T.

Kup starter T, weź Twój Starter (darmówka) z PLAY, sprawdź łącza i zadecyduj.

Ja jestem zadowolony z internetu w PLAY, w miejscowości obok PLAY Online działa tragiczne. Tak więc jest różnie. Wszędzie.

 #668318  autor: wiktorkramer
 16 paź 2013, 19:25
Markadiusz pisze:wiktorkramer, i tu i tu są problemy z platformami (USSD, czas aktywacji usług) itp, więc jeśli U CIEBIE sygnał T-Mobile jest lepszy i dzięki temu lepsze są pingi i prędkości - wybrałbym T.

Kup starter T, weź Twój Starter (darmówka) z PLAY, sprawdź łącza i zadecyduj.

Ja jestem zadowolony z internetu w PLAY, w miejscowości obok PLAY Online działa tragiczne. Tak więc jest różnie. Wszędzie.
Powstrzymuje mnie jedynie to, że za doładowanie 50 zł w T-Mobile dostaje tylko 10% doładowania ekstra (czyli 5zł). Natomiast w Play dostaje za tyle samo 1,5 GB neta.

 #668328  autor: user_delete34
 16 paź 2013, 19:38
wiktorkramer, jeśli wolisz - wybierz ofertę PLAY. Tylko jak już wspomniałem - sprawdź sobie najpierw obu operatorów, jak będą działać.

 #668331  autor: mn9
 16 paź 2013, 19:43
ja akurat problemów w play'u z ussd jak i z aktywacja pakietów internetowych nigdy nie miałem , ale to jest zależne od miejsca w którym się znajdujemy ja również jestem za tym byś sprawdził który z operatorów u ciebie chodzi najlepiej no chyba ze te 1, 5 gb za doładowanie cię mocno ciągnie , , pamiętaj ze w frii jest pakiet 6gb za 30zl , chyba że taka ilość danych nie jest ci po prostu potrzebna :D

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #668332  autor: cyanoone
 16 paź 2013, 19:46
Dużo lepszą opcją będzie RBM (PLAY). Bo za doładowanie 50 zł jest bonus 2 gb i YT bez limitu
Pozdrawiam :)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #668333  autor: wiktorkramer
 16 paź 2013, 19:47
[quote="mn9"][/quote] No ciągnie, bo w Play 1,5GB dostaje a w T tylko 5 zł. :P
A do T mnie ciągnie tylko to, że ma wspanialy zasięg, a Play okropny.
Naprawde trudny dylemat mam.

 #668336  autor: cyanoone
 16 paź 2013, 19:52
W boku PLAY podają że roaming T będzie dostępny od stycznia.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #668339  autor: bora1410
 16 paź 2013, 19:57
Życzę powodzenia jeśli dla Ciebie BOK Playa jest źródłem informacji. Druga sprawa że roaming TM będzie pewno różnić się od zasięgu macierzystego TM.

 #668340  autor: mn9
 16 paź 2013, 19:58
cyanoone pisze:W boku PLAY podają że roaming T będzie dostępny od stycznia.
Pozdrawiam ;)
Wow jestem ciekaw skąd wspaniały bok Playa posiada takie info ja bym im za bardzo nie wierzył bo oni już dużo rzeczy gadali i jak dotąd roamingu niema a jak będzie to zapewne 2mb / s :D
Ostatnio zmieniony 16 paź 2013, 20:00 przez mn9, łącznie zmieniany 1 raz.

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #668341  autor: user_delete34
 16 paź 2013, 20:00
wiktorkramer, ale sprawdzałeś ten sygnał, jak się przekłada na rzeczywistość? U mnie akurat się pogorszył, ale podam, jak było wcześniej. U mnie z 15 km (UMTS 900) transfer miałem na poziomie nawet 6/1 Mbps (zwykle 3/1), choć w mieście obok trudno było kiedykolwiek dobić do 1 Mbps nawet kilkaset metrów od stacji.

 #668343  autor: cyanoone
 16 paź 2013, 20:04
Nie jestem klientem PLAY´a (byłem) i nikomu tego nie życze :)
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #668346  autor: wiktorkramer
 16 paź 2013, 20:09
[quote="Markadiusz"][/quote]

Właściwie to nigdy, ale niedawno przenosiłem numer z T do Play i czuje ogromne różnice w zasięgu. W play jak jestem w domu to ludzie nie mogą się do mnie dodzwonić i musze podejść do okna, żeby w ogóle np. internet działał (często jest na roamingu krajowym). Mieszkam w Warszawie, więc to troche żałosne. W T-mobile był wspaniały zasięg i szybki internet. Niestety o wiele droższy od Play.

 #668348  autor: user_delete34
 16 paź 2013, 20:12
Obecna oferta internetowa T wychodzi bardzo tanio. A z PLAY - no jak nie ma się u siebie dobrego sygnału własnego (PLAY) to nie ma co. Roaming to tragedia.

 #668370  autor: mn9
 16 paź 2013, 21:01
wiktorkramer pisze:
Markadiusz pisze:
Właściwie to nigdy, ale niedawno przenosiłem numer z T do Play i czuje ogromne różnice w zasięgu. W play jak jestem w domu to ludzie nie mogą się do mnie dodzwonić i musze podejść do okna, żeby w ogóle np. internet działał (często jest na roamingu krajowym). Mieszkam w Warszawie, więc to troche żałosne. W T-mobile był wspaniały zasięg i szybki internet. Niestety o wiele droższy od Play.
Jeżeli rzeczywiście roaming z tm ma być w styczniu w co wątpię to możesz poczekać do tego stycznia jak nie będzie to wtedy się przeniesiesz , przenieść można się w kazdej chwili :D

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png

 #668394  autor: KA
 16 paź 2013, 21:57
Poleganie na samym roamingu którejkolwiek sieci to błąd - kto używa zasięgu Play, ten to wie. Jednak BARDZO dziwi mnie słaby Play macierzysty w Wa-wie - ja nigdy nie zmieniłbym na żadną sieć poza tymi na zasięgu Play+roaming na "w razie czego" (np. Mazury).
Z wielkiej ciekawości zapytam - w jakich rejonach Warszawy mieszkasz i bywasz, że masz takie problemy z Play?
 #668409  autor: manyaky
 16 paź 2013, 22:39
wiktorkramer pisze:Z doświadczenia wiem, że T-Mobile ma znacznie lepszy zasięg i prędkość internetu i na tym mi najbardziej zależy, ale przeniosłem numer do Play Lubie to!, bo Play ma znacznie niższe ceny.
(...)
W T-Mobile nie widziałem bonusów za doładowanie prócz 10% ekstra za doładowanie.
Play za to daje 1,5 GB za darmo za doladowanie 50 zł.
Zasięg jest zalezny od miejsca w którym mieszkasz.

W kwestii oferty zależy, czy przeszkadza Ci dzienne ograniczenie 50MB w T-Mobile. Jeśli nie i skupiasz się głównie na internecie, to Frii jest nieporównywalnie lepsze (1,5GB vs 5GB po doł. za 50zł). Lubię to! to z kolei atrakcyjne promocje doładowań, Program Doładowań czy stawka 5gr na stacjonarne w pakiecie.
cyanoone pisze:W boku PLAY podają że roaming T będzie dostępny od stycznia.
Pozdrawiam ;)
Zapomnij.

 #668414  autor: user_delete34
 16 paź 2013, 22:49
manyaky pisze:W kwestii oferty zależy, czy przeszkadza Ci dzienne ograniczenie 50MB w T-Mobile
Dodajmy: w przypadku darmowej opcji. Bo przecież są jeszcze pakiety.

 #668504  autor: yul69
 17 paź 2013, 12:28
Powiem Wam ciekawostkę...mieszkam 20km od Wa-wy.Mam dwa numery Play do testów w dwóch telefonach.Telefony leżą obok siebie.Na jednym jest zasięg Play,a na drugim Plus.
Jak idę do brata-2km,to w domu mam Play.0,5 km od domu brata wskakuje mi Orange,a u niego w domu mam Plus.
Dobre nie.
Olałem Play i mam teraz Heyah.

 #668525  autor: Horacy
 17 paź 2013, 13:48
Też mi się wydaje że najlepiej będzie sobie sprawdzić startówkami jaki mamy zasięg... Oferta T-M frii ma to do siebie, że za darmo masz jedną z trzech opcji, albo nielimitowane SMS, albo nielimitowane połączenia do T-M i Heyah, albo paczkę 50 MB na dzień, tylko trzeba pamiętać o utrzymaniu ważności konta doładowaniami, bo z tego co kojarzę, kod na RWK przedłużał na rok, ale wyłączał ten pakiet dniowy, i trzeba było za niego jeszcze raz płacić.