DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #652572  autor: Xy
 05 sie 2013, 12:40
W czerwcu skończyła mi się umowa na Internet mobilny w T-Mobile i dostałem ofertę przedłużeniową. Nie wiem czy jest atrakcyjna czy nie. Zastanawiam się czy w ogóle przedłużać, a jeśli tak to na jakich warunkach?

Umowa na trzy lata:
-abonament 50 złotych
- pakiet 4 GB / miesiąc do wykorzystania
- tablet Samsung Galaxy Tab 7 za 1 zł
- w ramach tego abonament na telefon niższy o 10 zł, a telefon tańszy o 100 zł

Umowa na cztery lata:
- abonament 40 złotych
- reszta jak wyżej.


Zastanawiam się czy w ogóle warto przedłużać u nich. Bulić miesiąc w miesiąc 50 zeta przez trzy lata (albo 40 zeta przez 4) i do tego tablet wart w Euro 600 złotych (czyli po roku płacenia abonamentu za Internet spłacam cały tablet). Czy T-Mobile oferuje coś na krótszy czas? W sumie Internet do laptopa przydałby mi się ale nie na takich warunkach. 4 GB to trochę mało. Latając na smartfonie (Wi-Fi) po YouTube w łóżku przed zaśnięciem miesięcznie generuję według licznika 6 - 8 GB danych. Do tego oczywiście zużyte dane na laptopie ;-)
Bo powiem tak: Internet będzie mi potrzebny. W telefonie dostanę 1 GB ale to zdecydowanie za mało. Czasami taki transfer wystarcza na jeden dzień...
Czyli: Co aktualnie ma T. w ofercie i co mogę uzyskać? Widzę, że są umowy na 2 lata i też z Tab 7 za złocisza...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #652614  autor: user_delete34
 05 sie 2013, 15:02
Ała.
Moim zdaniem kompletnie nie ma sensu tego ciągnąć. Tym bardziej, że w ofercie tylko SIM za 39,90 zł masz 5 GB, a za 59,90 - 20 GB. Gdyby do tego dali iPada czy coś podobnie drogiego za 1 zł - tak, byłby sens. No i jeszcze umowa na tyle lat...

Na Twoim miejscu (zależnie od portfela na teraz) wstrzymałbym się moment i potem/wziąłbym abonament 59,90 tylko SIM z umową na rok, kupił modem w PLAYu za stówkę lub jakiś router, np ZTE MF60 na allegro i w ten sposób to rozwiązał. Na pewno nie przedłużałbym umowy na takich warunkach.

 #652707  autor: Xy
 05 sie 2013, 21:25
Generalnie temat do zamknięcia bo rozwiązałem umowę na Blueconnect. Pozostały mi dwa modemy USB i w razie czego mogę dokupić jakiś Internet mobilny na kartę (tam jest coś jak simlock?) Oferta na Internet w T. jest daremna. Mam 1 GB w telefonie to nawet jako acces point w laptopie się nada. No i zawsze rachunek mniejszy o 4 dychy ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #652712  autor: kowcio
 05 sie 2013, 21:43
Lol, na 4 lata umowa. Ja pieeeeeeeerrr, no nie mogę! :D gratuluję dobrej decyzji, temat zamykam zgodnie z wolą Pana Prowadzącego ;) Dobrze Cię ktoś uchronił przed taką umową. Czy Ty wiesz co będzie w sierpniu 2017 roku? Ja Cię gwizdam. No masakra ;)