DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #638101  autor: Eragon
 07 cze 2013, 16:30
Jestem przed zakupem modemu jak i zamówieniem karty.
Przeczytałem komenty pod news'em, jednakże chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii bardziej rozgarniętych ludzi.

Ten modem czy Inny? Oficjalne strony/Allegro.
Głównie Aero2 ale może kiedyś też się przytrafi inny net? Ponoć Orange ma najlepszy mobilny? Zadziała z nim ten modem?

Jednak rzecz najważniejsza to modem do A2. Co robić ;>

 #638129  autor: user_delete34
 07 cze 2013, 17:47
Jeśli w specyfikacji jest WCDMA 900/2100 MHz i nie ma simlocka - taki modem zadziała obecnie w każdej sieci w PL działającej w 3G, czyli aero² i Orange też. O ile dobrze pamiętam, obie częstotliwości są obsługiwane przez wspomniany modem. W PLAY kupisz tanio - powinno wyjść taniej niż z allegro z przesyłką - i na miejscu, bez poczty czy kuriera.

Z aero² na pewno działa modem w wersji E3131s-2, a ta powinna być napisana gdzieś na pudełku lub samym modemie pod pokrywką (a sprzedawca chyba i tak go wyjmuje przed sprzedaniem). Model tani i dobry, jeśli nie nastawiasz się od razu na korzystanie z LTE w Plusie, powinien Ci wystarczyć.

Nie ma odpowiedzi na pytanie, który op ma najlepszy mobilny internet. Musiałbyś podać konkretne wymagania i można znaleźć najlepszą ofertę dla Ciebie. Przede wszystkim patrz na zasięg.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2013, 17:51 przez user_delete34, łącznie zmieniany 1 raz.

 #638131  autor: Edmund
 07 cze 2013, 17:50
Eragon, ja polecam ten o którym wspomniałeś - jest bardzo dobry jak na początek, a szczególnie do Aero2. Obsługuje HSPA+ (download: 21 mbit, upload: 5,76 mbit). Może to być minus jeżeli będziesz chciał korzystać z HSPA+ DC (download 42mbit), chociaż jak ja testowałem HSPA+ DC to max download w Orange wyniósł 19,5mbit i przeważnie koło tego oscyluje.
Kolejnym argumentem przemawiającym za tym modemem jest niska cena - ostatnio startery Play Online z tym modemem staniały do 109zł (w pakiecie masz starter Play Online za 19zł czyli modem teoretycznie kosztuje 90zł).
Co do stwierdzenia, że Orange ma najlepszy mobilny - nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem. Orange stosuje kompresję obrazów, która irytuje jak oglądasz strony www i jedynie da się ją wyłączyć jak masz abonament. Poza tym w miejscach gdzie Orange jeszcze nie zmodernizował sieci to jakość 3G i 2G jest naprawdę kiepska...

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638137  autor: david4nal
 07 cze 2013, 18:15
@up, z kompresją obrazów można sobie bardzo łatwo poradzić jeśli używa się firefoxa, ale są także i inne sposoby na to

Huawei E3131 - modem dobry jak na swoją cenę

Nadaje się do Aero2 oraz do internetu z PLAYa (HSPA+), natomiast nie osiągnie już pełnych możliwości w Orange i T-mobile (HSPA+DC) i oczywiście nie obsługuje technologii LTE (Plus, Cyfrowy Polsat)

Jest to modem 2G/3G (a nie "4G" bo to określenie zostało fałszywie użyte przez Playa przy technologii HSPA+, która to de facto 3G lub 3.5G)

Jeśli jesteś gotów wydać 2-2,5 raza więcej na sprzęt to proponuję huawei E398, który obsługuje wszystkie ww. technologie i działa we wszystkich sieciach.

 #638139  autor: Eragon
 07 cze 2013, 18:20
Dzięki chłopaki.

Znam te 4G Play'a -,-
Głównie chodzi do Aero. Mam stacjonarny, więc modem będzie tylko takim dodatkiem... także wybiorę ten wyżej wspomniany.

Na stronie(play) jest przycisk " Zamawiam ".
Wyślą pocztą?
Za darmo?
Czy lepiej do salonu iść??

Szczerze to wolę za darmo i pocztą :D Aero i tak bedzie za miesiąc.... eh.

 #638202  autor: Pajuch
 08 cze 2013, 04:14
Jak to mówią za darmo umarło tak samo w sklepie internetowym PLAY ;)


Jesli nie chcesz placic za wysyłke musisz kupic za ponad 150zl np dokupić startery dla znajomych ;d

W ten czy inny sposób tak to jest obliczone, ze nawet jak niby dla Ciebie jest za darmo to i tak placisz, w cene Play nie omieszkał sobie kompensowac koszty wysyłki

 #638265  autor: Edmund
 08 cze 2013, 16:19
Lepiej się przespacerować do punktu Playa. Odradzam kupowanie zestawów Playa z modemem w sklepach elektronicznych. Raz widziałem taki modem w MediaMarkt za 139zł, a na opakowaniu była wydrukowana fabrycznie cena 129zł.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638672  autor: Vieslav
 11 cze 2013, 09:57
Nic tańszego i lepszego nie znajdziesz. Sam używam i jestem zadowolony. Podobno teraz cena spadła do 109zł.

 #639311  autor: bolek2004
 13 cze 2013, 11:19
Tak jak pisali poprzednicy, generalnie modem dobry, sam używam z aero2 i nie ma żadnych problemów, zresztą za cenę 109zł opłaca się brać nawet w ciemno:) Najlepiej w salonie , kupujesz od ręki, wiesz co masz.

 #640571  autor: damian398
 19 cze 2013, 08:03
A jak modem spisuje się w t-mobile ? Korzystał ktoś może na nim z BC ?

 #640682  autor: tiger93
 19 cze 2013, 14:22
Będzie działać, UMTS 2100, 900 i zakresy GSM są na całym świecie ustandaryzowane. Wszystko zależy od terenu i obciążenia stacji.

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png

 #652097  autor: maniek89
 03 sie 2013, 09:50
Kupilem e3131 z dystrybycji tmobile bez simlocka na allegro z przesylka za 70 zl nowka. Koles sprzedawal 6szt z przedluzenia umowy - rozeszly sie w godzine. Sprawuje sie swietnie. Jedyne o czym slyszalem to unikac wersji z HILINK niby jakos inaczej dziala. Dlatego te operatorskie sa drozsze a HILINK tansze - nie wei mjak to sie objawia w dzialaniu ale mam wersje operatorska - program do laczenia od tmobile dziala z aero - tzreba tylko zaakcveptowac polaczenia w roamingu.

 #652100  autor: kowcio
 03 sie 2013, 10:15
Tym się różni, że trzeba instalować badziewne aplikacje i ich używać domyślnie. Ja mam Hi-link, wpinam do USB i mam Internet niczym podpiąłbym kabel LAN. Tak samo automatycznie łączy się ponownie gdy połączenie zostanie zerwane, często nawet niezauwazalnie. Już nigdy nie wrócę do innego sposobu łaczenia się z mobilnym I ;)

 #652101  autor: pakierhakierxd
 03 sie 2013, 10:27
Fajny modem masz :)

Pozdrawiam :)

 #652125  autor: poziom
 03 sie 2013, 12:22
To unikanie hilinków bierze się z tego, że grupa ludzi forsuje topnetinfo - sprawdzanie nadajników, wymuszanie częstotliwości, sprawdzanie stacji bazowych itp. itd. rzeczy które dla przeciętnego użytkownika internetu nie są do niczego potrzebne.
Hilinka trzeba przełączać w tryb modemu standardowego stąd ta niechęć.

A tak naprawdę jest tak jak napisał kowcio - hilinka wpinasz i działa, a sterujesz nim przez interfejs w przeglądarce internetowej.

A skąd zalew hilinków?
W uk były w currys od sierpnia 2012 po 10f (z sieci tmobile ale bez brandu na samym modemie czy w sofcie) - ostatnio się skończyły, nie ma ich też na stronie - te wszystkie hilinki e3131 bez brandu itp. itd. to właśnie z uk z currysów :)
Jeszcze pewien łotysz handluje nimi, po 10łat w http://www.okarte.lv/eng/internets/mobilais_internets (60zł)

Tak więc bicie było 100% dzięki dobrej promocji a nie pisanie mitów, że hilink inaczej działa dlatego operatorskie droższe :lol:

 #652133  autor: georgep
 03 sie 2013, 13:23
Witam serdecznie,

Trafiłem na ten wątek z powodu dyskusji tutaj o Huawei E3131.
Jest on bowiem obsługiwany przez Airlive N.Plug: http://www.airlive.com/product/N.Plug

Lista innych obsługiwanych modemów przez N.Plug: http://fs.airlive.com/support/N_plug_Co ... e_List.pdf

Chciałbym dobrać z obsługiwanych modemów taki, aby był zgodny z większością standardów w Europie (w tym tych najnowszych).
Próbowałem szukać specyfikacji technicznych modemów z listy, ale dla mnie jako laika, są to informacje "ciężkostrawne" ;-) .

z góry dziękuję za pomoc,
G.

 #652163  autor: kowcio
 03 sie 2013, 14:53
No mi tamte szmery-bajery nie są potrzebne do szczęścia, nie mam też co wymuszać, bo mam Play Online i tylko nadajniki U2100. Tak więc nawet gdybym chciał się tym pobawić (a też lubię) to mogę sobie pomarzyć.
W rodzinie mam jednego E3131 z Play i ta aplikacja czasami nie chce zestawić połączenia. Obecnie mamy frekwencję 100% Huawei E3131 w rodzinie, są to 3 sztuki, w tym 2 Hi-link ;) Ja już nigdy nie kupię modemu, do obsługi którego potrzebna jest aplikacja. Kiedys się naużerałem z innymi Huawei, aż tak, że już kiedyś mówiłem, nigdy więcej tego szajsu nie kupię.

 #652174  autor: maniek89
 03 sie 2013, 15:25
dobrze wiedziec :) tak czy inaczej moj nie-hilink nie sprawia problemow, aplikacja tez :) modem za grosze a jakosc swietna i bardzo dobrze trzyma zasieg przynajmniej w moim przypadku

 #652179  autor: pakierhakierxd
 03 sie 2013, 15:31
Ja też miałem Huwei z aplikacją i było ok :)

Pozdrawiam :)

 #652684  autor: forum_tg
 05 sie 2013, 19:32
sam na tym modemie korzystam z Play Online i zero problemów. Modemik w pełni fajni i w dobrej cenie.