DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #633681  autor: Blank
 17 maja 2013, 22:28
Hej,

Obecnie rozmowy o różnych ofertach no limit są porozrzucane na forum pomiędzy to forum (Sieci komórkowe), subforum "Oferta Prepaid i Mix" i subforum "Oferta abonamentowa". Taka fragmentacja informacji nie służy użytkownikom, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o ofertach i je szybko porównać.
Dlatego postanowiłem zrobić posumowanie najważniejszych informacji o ofertach i ich porównanie.

=======================
+++++++SPIS TREŚCI++++++++
=======================
1. Oferta nju mobile
a) z rachunkiem
b) na kartę
2. Oferta RedBull mobile no limits
3. Oferta heyah non stop
4. Oferta Play na kartę "Formuła Mini max"
5. Podsumowanie ofert
a) graficzne
b) porównanie ofert

Obrazek
=======================
1. Oferta nju mobile
=======================
nju mobile to nowa marka stworzona przez PTK Centertel, operatora sieci Orange.
W związku z tym, nju mobile działa na tych samych nadajnikach co Orange.
nju mobile działa w telefonach z simlockiem Orange, oraz telefonach bez simlocka
Oferty nie można zakupić w salonach Orange.
Przeniesienie z ofert Orange możliwe po wysłaniu płatnego SMSa (nju na kartę)
-------------------
a. z rachunkiem
-------------------
Jak zamówić ofertę z rachunkiem
Zamówienie na ofertę z rachunkiem należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej.
Jakie są ceny telefonów w ofercie
Dostępna jest wyłącznie oferta bez telefonu.
Na jak długo podpisywana jest umowa
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Użytkownik może zrezygnować z oferty za miesięcznym wypowiedzeniem.
Ile zapłacę w nju z rachunkiem?
Oferta charakteryzuje się niskimi stawkami za usługi podstawowe: 0,19 zł za minutę połączenia, MMSa i 1MB transmisji danych, oraz 0,09 zł za SMSa.
Ile wynosi opłata aktywacyjna?
Użytkownik nie ponosi opłaty aktywacyjnej, jeśli zdecyduje się na e-fakturę. Jeśli jednak, będzie chciał otrzymywać faktury papierowe, będzie zobowiązany do zapłaty 200 złotych.
Jaka jest wysokość Abonamentu?
W ofercie nie ma opłaty Abonamentowej - użytkownik płaci jedynie za to, co wykorzysta.
Jednakże, jeśli rachunek za usługi telekomunikacyjne, włącznie z Pakietami będzie niższy niż 9,00 złotych, różnica pomiędzy wykorzystaną kwotą, a kwotą 9,00 zł zostanie dobita do rachunku ("dociążenie").
Wysyłam dużo SMSów? Czy dostępne są jakieś pakiety SMS?
Jeśli użytkownik wyda w ciągu miesiąca 9,00 zł na SMSy i MMSy, wysyłanie kolejnych SMSów i MMSów odbywać się będzie bezpłatnie, aż do końca Okresu Rozliczeniowego.
Usługa nie wymaga aktywacji.
Ile zapłacę za rozmowy z osobami z dowolnej sieci?
Jeśli użytkownik wyda w ciągu miesiąca 29,00 zł na rozmowy głosowe, kolejne rozmowy głosowe odbywać się będą bezpłatnie.
Ile kosztuje korzystanie z internetu?
Transmisja danych, bez pakietów internetowych kosztuje 19gr/1MB. Dane są taryfikowane co 100 kB (dane wysłane i odebrane są liczone razem). Po wykorzystaniu 100 MB, użytkownik zapłaci 19 zł i dalsze opłaty nie będą doliczone. Użytkownik otrzyma dodatkowo 900 MB transferu, więc w sumie otrzyma 1GB za 19 zł, po wykorzystaniu których, prędkość transmisji danych zostanie ograniczona do 16 kbps.
Czy w ofercie dostępne są jakieś pakiety internetowe?
W dowolnym momencie, Użytkownik może aktywować jeden z dwóch pakietów internetowych: 350 MB za 5 zł lub 700 MB za 7 zł. Pakiety te są wykorzystywane w pierwszej kolejności (nie trzeba czekać do naliczenia 19 zł). Można aktywować maksymalnie 5 pakietów w dowolnej konfiguracji w ciągu jednego miesiąca. Po wykorzystaniu pakietów, korzystanie z internetu odbywać się będzie zgodnie z Cennikiem (19gr/MB, lub bezpłatnie po osiągnięciu 19 zł).
Chciałbym wypowiedzieć umowę. Kiedy mogę to zrobić?
W dowolnym momencie, bez jakiejkolwiek opłaty, Użytkownik może wypowiedzieć umowę w trybie wypowiedzenia, wynoszącym 1 miesiąc. Jeśli dla przykładu, użytkownik wypowie umowę 4 Stycznia, a Okres Rozliczeniowy zaczyna się 12-tego dnia, umowa zostanie wypowiedziana z dniem 11 Lutego. (do końca kolejnego okresu rozliczeniowego).
Czy mogę przejść do nju mobile z Orange? Czy będę mógł wrócić do Orange?
Można migrować z ofert Orange (w wypadku ofert typu Zetafon/Mix/Abonament, dopiero po wywiązaniu się z obecnej umowy), oraz nju mobile na kartę. Można powrócić do Orange.
Po powrocie do Orange, staż użytkownika liczy się od początku.
Czy środki zgromadzone na moim koncie w Orange, zostaną przeniesione do nju mobile?
W momencie migracji z Orange, wszystkie środki bezpowrotnie przepadają. Użytkownik traci wszystkie promocje.
Ile zapłacę za połączenie do nju mobile z innych sieci?
Połączenia z ofert Orange są traktowane jako wewnątrzsieciowe
Za połączenia z pozostałych sieci zapłacisz jak za połączenie do sieci Orange

-------------------
b. na kartę
-------------------
Gdzie mogę zamówić starter?
Starter można zamówić na stronie internetowej nju mobile, albo w wybranych kioskach Ruch, sklepach Żabka, FreshMarket, wybranych stacjach benzynowych i innych miejscach. Dostępne są startery za 5 i 20 zł.
Aby skorzystać z usługi do wszystkich należy dokonać przynajmniej jednego doładowania konta, niezależnie od ceny startera. Dlatego lepiej wydać 5 zł na starter i doładować konto za np. 25 zł.
Nigdzie nie mogę znaleźć doładowań nju mobile. Jak mam doładować konto?
nju mobile nie ma wydzielonych doładowań. Doładować konto można za pomocą dowolnego doładowania Orange, karty zdrapki Orange, oraz przez stronę internetową njumobile.pl
Gdzie mogę kupić doładowanie do nju mobile?
Doładowanie do nju mobile zakupisz w dowolnym miejscu sprzedającym doładowania do sieci Orange.
Czy mogę doładować konto nju mobile z telefonu w sieci Orange
Niestety, nie ma takiej możliwości
Jakimi nominałami mogę doładowywać konto w nju mobile?
Dostępne są takie same nominały, jak dla doładowań sieci Orange.
Jaka jest ważność konta w nju mobile?
Doładowania przedłużają ważność konta, zgodnie z poniższą tabelą:
Obrazek
Jakie są stawki w nju na kartę?
0,19 zł za połączenia głosowe do wszystkich sieci, połączenia wideo i MMSy do sieci komórkowych, 0,19 zł za 1 MB transmisji danych i 0,09 zł za SMSy do sieci komórkowych
Ile kosztuje usługa "do wszystkich"?
Aktywacja usługi kosztuje 2,00 zł. Usługa będzie ważna przez 7 kolejnych dni.
W okresie ważności Usługi, jeśli w ciągu pojedynczego dnia wydasz 2 złote łącznie na rozmowy głosowe do wszystkich sieci, transmisję danych oraz SMSy i MMSy do sieci komórkowych, otrzymasz 100 MB transmisji danych do końca danego dnia, a wszystkie połączenia głosowe do wszystkich sieci i SMSy do sieci komórkowych będą do końca danego dnia bezpłatne
Aby aktywować usługę, należy niezależnie od wybranego startera, najpierw doładować konto kwotą nie mniejszą niż 5 zł!
Co się stanie, jeśli wykorzystam dzienny pakiet 100 MB?
Za dalszą transmisję danych, zapłacisz zgodnie z cennikiem (19gr/1MB)
Co się stanie, jeśli w danym dniu nie wydam 2 zł na rozmowy, SMSy, MMSy i internet?
Absolutnie nic. Zapłacisz tylko za to, co wydałeś. Nic nie zostanie ci dodatkowo naliczone.
Czy w ofercie są dostępne jakieś pakiety internetowe?
Tak, w ofercie dostępny jest pakiet 350 MB za 7 zł. Pakiet jest ważny 30 dni. Można go uruchomić wielokrotnie
Czy jeśli mam pakiet 350 MB, będą pobierane opłaty za transmisję danych?
Nie, środki z pakietu pobierane są w pierwszej kolejności
Skąd będą pobierane środki, jeśli mam jednocześnie pakiet 350 MB i 100 MB?
W pierwszej kolejności wykorzystywany jest pakiet 350 MB
Co się stanie, jeśli wykorzystam środki z pakietu 350MB?
W dalszej kolejności wykorzystywane będą środki z pakietu 100 MB, jeśli został ci już przyznany, lub zapłacisz zgodnie z Cennikiem (19gr/MB).
Czy to znaczy, że w pakiecie 350 MB nie ma lejka?
W ofercie na kartę nie ma lejka, zarówno w pakiecie 350 MB, jak i pakiecie 100 MB. W zamian za to, możesz aktywować dowolną ilość pakietów 350 MB w ciągu miesiąca.
Czy mogę przejść do nju mobile z Orange? Czy będę mógł wrócić do Orange?
Można migrować z ofert Orange (w wypadku ofert typu Zetafon/Mix/Abonament, dopiero po wywiązaniu się z obecnej umowy). Można także powrócić do Orange.
Po powrocie do Orange, staż użytkownika liczy się od początku.
Czy środki zgromadzone na moim koncie w Orange, zostaną przeniesione do nju mobile?
W momencie migracji z Orange, wszystkie środki bezpowrotnie przepadają. Użytkownik traci wszystkie promocje.
Ile zapłacę za połączenie do nju mobile z innych sieci?
Połączenia z ofert Orange są traktowane jako wewnątrzsieciowe
Za połączenia z pozostałych sieci zapłacisz jak za połączenie do sieci Orange

Obrazek
=======================
2. Oferta RedBull MOBILE no limits
=======================
RedBull mobile to marka stworzona przez P4, operatora sieci Play.
W związku z tym, RedBull mobile działa na tych samych nadajnikach co Play (w chwili pisania tego posta, były to nadajniki sieci Play,oraz w ramach roamingu krajowego nadajniki sieci Plus i Orange).
RedBull mobile działa w telefonach z simlockiem Play, oraz telefonach bez simlocka
Oferty nie można zakupić w salonach Play.

Jak zamówić ofertę?
Zamówienia oferty mozna dokonać za pomocą strony internetowej
Jakie są ceny telefonów w ofercie
Dostępna jest wyłącznie oferta bez telefonu.
Na jak długo podpisywana jest umowa
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Użytkownik może zrezygnować z oferty za miesięcznym wypowiedzeniem.
Ile zapłacę w RedBull MOBILE no limits?
Do wyboru są dwa abonamenty w wysokości 29,50 zł i 39,50 zł. W ramach abonamentu wliczone są połączenia głosowe, połączenia wideo oraz transmisja danych (z pakietem 50 MB i lejkiem do 32 kbps). W wypadku wyższego abonamentu, wliczone są także SMSy do wszystkich sieci. Za usługi nie wliczone do abonamentu, zapłacisz dodatkowo.
Ile wynosi opłata aktywacyjna?
Opłata aktywacyjna wynosi 49 złotych.
Czy możliwe jest wyłączenie pakietu SMS w ofercie za 39,50 zł?
Pakiet jest elementem stałym oferty i nie można z niego zrezygnować.
Czy możliwe jest włączenie pakietu SMS w ofecie za 29,50 zł?
Pakiet nielimitowanych SMSów jest dostępny wyłącznie w ofercie za 39,50 zł. W ofercie za 29,50 zł, SMSy są płatne zgodnie z Cennikiem (18gr), albo w ramach pakietu 222 SMS za 4 zł.
Ile kosztuje korzystanie z internetu?
Korzystanie z internetu jest zawarte w cenie abonamentu - Użytkownik nie poniesie dodatkowych kosztów z tego tytułu. Jednakże, po przekroczeniu 50 MB, prędkość transmisji danych zostanie ograniczona do 32 kbps.
Czy w ofercie dostępne są jakieś pakiety internetowe?/ Czy mogę przywrócić normalną prędkość transmisji danych po wykorzystaniu 50 MB?
Tak, w ofercie dostępny jest pakiet 50 MB, wliczony w cenę abonamentu, oraz dodatkowe, opcjonalne pakiety internetowe: 333 MB za 11 zł, 666 MB za 16 zł i 2 GB za 20 zł. Dodatkowe pakiety internetowe przywracają prędkość transmisji danych do maksymalnej dostępnej (ale nie więcej niż 7,2 Mbps/1 Mbps).
Po wykorzystaniu pakietów, prędkość jest ponownie ograniczana, a Użytkownik nie ponosi żadnych kosztów.
Chciałbym wypowiedzieć umowę. Kiedy mogę to zrobić?
W dowolnym momencie, bez jakiejkolwiek opłaty, Użytkownik może wypowiedzieć umowę w trybie wypowiedzenia, wynoszącym 1 miesiąc. Jeśli dla przykładu, użytkownik wypowie umowę 4 Stycznia, a Okres Rozliczeniowy zaczyna się 12-tego dnia, umowa zostanie wypowiedziana z dniem 11 Lutego. (do końca kolejnego okresu rozliczeniowego).
Czy mogę przejść do RedBull mobile no limits z Play?
Nie można migrować z ofert sieci Play do oferty RedBull mobile no limits
Czy mogę przejść z oferty RedBull mobile na kartę do oferty no limits?
Nie można migrować z ofert sieci RedBull mobile do oferty RedBull mobile no limits
Czy mogę zmienić ofertę abonamentową w RedBull mobile na ofertę no limits?
Niestety, nie ma takiej możliwości
Ile zapłacę za połączenie z RedBull mobile no limits z innej sieci komórkowej?
Połączenia do RedBull No Limits z ofert sieci Play oraz RedBull mobile są traktowane jak wewnątrzsieciowe
Za połączenia z pozostałych sieci komórkowych zapłacisz zgodnie z Cennikiem swojego operatora, jak za połączenie do sieci P4/Play.

Obrazek
=======================
3. Oferta heyah non stop
=======================
Heyah to marka stworzona przez Polską Telefonię Cyfrową, operatora sieci Era, a obecnie T-Mobile.
Heyah działa na tych samych nadajnikach co T-Mobile.
Heyah non stop działa na telefonach z simlockiem T-Mobile, oraz telefonach bez simlocka.
Oferty nie można zakupić w salonach T-Mobile.

Jak zamówić ofertę non stop?
Zamówienie na ofertę z rachunkiem należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej.
Jakie są ceny telefonów w ofercie
Lista telefonów, oraz ich ceny dostępne są na stronie internetowej Heyah.
Na jak długo podpisywana jest umowa
Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Użytkownik może zrezygnować z oferty za miesięcznym wypowiedzeniem.
Ile zapłacę w Heyah non stop?
Abonament wynosi 29,00 złotych. W ramach abonamentu wliczone są połączenia głosowe do wszystkich sieci. SMSy kosztują 0,09 zł, MMSy i połączenia wideo kosztują 0,19 zł, a transmisja danych to koszt 0,02 zł za 100 kB. W ramach transmisji danych, dane odebrane i wysłane liczone są oddzielnie.
W wypadku oferty z telefonem, kwota dodatkowo zwiększa się o 30, 40, lub 60 złotych, która jest ratą za telefon.
Czy w ofercie z telefonem podpisuję umowę terminową?
W umowie z telefonem podpisujesz dwie niezależne umowy. Jedną na usługę non stop na czas nieokreślony, z której możesz się w dowolnym momencie zrezygnować za miesięcznym wypowiedzeniem i drugą, będącą Umową sprzedaży na raty, zawieraną na 6, 12, lub 24 miesięcy.
Czy jeśli zrezygnuje z Heyah non stop, muszę od razu spłacić wszystkie raty za telefon?
Nie, Harmonogram spłaty rat jest niezależny od umowy Heyah non stop.
Ile wynosi opłata aktywacyjna?
Opłata aktywacyjna wynosi 1,00 złotych
Wysyłam dużo SMSów. Czy dostępne są jakieś pakiety SMS?
W ofercie Heyah non stop, możesz w dowolnym momencie włączyć pakiet nielimitowanych SMSów do wszystkich sieci za 9 złotych.
Ile kosztuje korzystanie z internetu?
Jeśli nie zdecydowałeś się na mechanizm "bezpiecznego internetu", za transmisję danych zapłacisz 2gr za każde rozpoczęte 100 kB danych. Dane pobrane i wysłane liczone są oddzielnie.
Co to jest mechanizm bezpiecznego internetu?
Bezpieczny Internet w Heyah non stop to pakiet 500 MB za 9,00 złotych, po przekroczeniu którego, automatycznie aktywowany jest kolejny taki sam. Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych po przekroczeniu 5 GB (5000 MB), za które użytkownik zapłaci 90,00 złotych.
Czy w ofercie dostępne są jakieś pakiety internetowe?
W ofercie Heyah non stop dostępny jest jedynie pakiet 500 MB za 9 zł z mechanizmem Bezpiecznego internetu. Po wykorzystaniu pakietu, automatycznie aktywowany jest kolejny taki sam.
Czy w ofercie dostępny jest lejek?
Pakiety internetowe nie posiadają lejka, ale Operator może ograniczyć prędkość po aktywacji 10 pakietów 500 MB (90,00 zł)
Chciałbym wypowiedzieć umowę. Kiedy mogę to zrobić?
W dowolnym momencie, bez jakiejkolwiek opłaty, Użytkownik może wypowiedzieć umowę w trybie wypowiedzenia, wynoszącym 1 miesiąc. Jeśli dla przykładu, użytkownik wypowie umowę 4 Stycznia, a Okres Rozliczeniowy zaczyna się 12-tego dnia, umowa zostanie wypowiedziana z dniem 11 Lutego. (do końca kolejnego okresu rozliczeniowego).
W wypadku oferty z telefonem, także możesz zrezygnować z Heyah non stop. W takiej sytuacji, harmonogram spłaty rat nie ulega zmianie.
Czy mogę przejść do Heyah non stop z T-Mobile
Niestety, migracja z ofert T-Mobile nie jest możliwa
Czy mogę przejść do Heyah non stop z Heyah na kartę lub Heyah mix?
Niestety, migracja z ofert Heyah nie jest możliwa
Ile zapłacę za połączenie do Heyah non stop z innej sieci?
Połączenia z innych ofert Heyah są traktowane jako wewnątrzsieciowe.
Za połączenie z T-Mobile zapłacisz zgodnie z Cennikiem swojej oferty jak za połączenie do Heyah lub innej dużej sieci komórkowej (Plus, Orange)
Za połączenie z pozostałych sieci zapłacisz zgodnie z Cennikiem swojej oferty jak za połączenie do sieci T-Mobile

=======================
4. Oferta Play na kartę Formuła "mini max"
=======================

Play na kartę "Formuła mini max" to najnowsza oferta stworzona przez P4 stanowiąca uzupełnienie oferty Play na kartę.
Formuła "mini max" działa w telefonach bez simlocka oraz telefonach z simlockiem sieci Play.
Oferta działa na nadajnikach sieci Play oraz partnerów roamingowych (w chwili pisania tego posta były to nadajniki Orange i Plusa).
Starter można zamówić wyłącznie przez internet, albo przejść z innych ofert Play na kartę krótkim kodem

Gdzie mogę zamówić starter?
Obecnie starter można zamówić wyłącznie przez internet. Starter jest bezpłatny, a na koncie znajduje się 3 zł - 2 zł w postaci Pakietu Złotówek oraz 1 zł do wykorzystania na wszystkie usługi telekomunikacyjne
Jak mogę doładować konto?
Konto można doładować dowolnymi doładowaniami Play, np. poprzez zdrapki, doładowania elektroniczne z terminala / internetu / bankomatu, lub z innego telefonu w ofercie abonamentowej Play.
Jaka jest ważność konta w ofercie?
Obrazek
Ile zapłacą osoby dzwoniące do mnie?
Zgodnie ze stawką do sieci Play. Połączenia z sieci Play i Redbull mobile to połączenia wewnątrzsieciowe.
Czy mogę przejść z Play do nowej oferty?
Można migrować jedynie z innych ofert na kartę. Zmiana powrotna jest możliwa jedynie do ofert Play na kartę, Play na kartę Lubię to! lub Play na kartę Rok Ważności konta.
Czy środki zgromadzone na moim koncie w Play, zostaną przeniesione do Formuły "mini max"?
W momencie migracji z Play na kartę, tylko środki zgromadzone na koncie głównym zostaną przekazane do nowej oferty.

=======================
5. Podsumowanie ofert
=======================

-------------------
a. graficzne
-------------------
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-------------------
b. porównanie ofert
-------------------

Q: Czy powyższe oferty czymś się różnią? Jeśli tak, to czym?

W nju mobile z rachunkiem, jako jedynej ofercie z rachunkiem nie płacisz Abonamentu - płacisz tylko za to, co wykorzystałeś, a rachunek nie może być po prostu mniejszy niż 9,00 zł. Za każde połączenie, SMSy, MMSy, czy transmisję danych płacisz zgodnie z Cennikiem, aż do osiągnięcia określonej kwoty, po czym dalsze korzystanie jest bezpłatne. Dla przykładu, jeśli wygadasz 50 minut, to za połączenia wydasz 9,50 zł, a jeśli wygadasz 500 minut to zapłacisz 29 złotych, bo taka jest górna granica kosztów za połączenia głosowe. Jeśli wyślesz 50 SMSów, zapłacisz 4,50 zł, a jeśli wyślesz ich 500, to zapłacisz 9,00 złotych, bo taka jest górna granica kosztów za SMSy. I tak dalej.
W konkurencyjnych ofertach, zawsze zapłacisz nie mniej niż 29,00 zł (lub 29,50 zł w wypadku redBull no limits), więc jeśli nie wykorzystasz zbyt dużo w danym miesiącu, zapłacisz zdecydowanie więcej niż w nju mobile.
W Play na kartę, działa ten sam mechanizm co w nju mobile z rachunkiem, czyli płacisz za to co wykorzystasz, ale nie więcej niż 9 zł za SMSy i MMSy, oraz nie więcej niż 29 zł za rozmowy. Naliczanie opłat za internet zatrzymuje się na 5 zł (25 MB) i dalej odbywa się z ograniczoną prędkością.

Dodatkowo każda oferta ma niewielkie różnice w stosunku do konkurencji. W nju mobile masz wliczone MMSy do górnej granicy kosztów za SMSy i MMSy (9,00 zł). W RedBull no limits masz wliczony pakiet 50 MB i bezpłatny lejek, więc za internet nie zapłacisz ani grosza, chyba, że zakupisz pakiety internetowe. Do tego masz wliczone połączenia wideo i darmowy dostęp do Youtube. W Heyah non stop natomiast masz możliwość zakupu telefonu na raty (+30 zł na 24 miesiące, +40 zł na 12 miesięcy lub +60 zł na 6 miesięcy).
Ciekawą alternatywą jest Play na kartę, w której nielimitowane są zarówno rozmowy głosowe, wideo, SMSy i MMSy. Ponadto, połączenia, SMSy i MMSy wewnątrz Play są bezpłatne nawet jeśli nie wykorzystasz limitu.

Która oferta jest najlepsza?
Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, gdyż zależy to od tego jak korzystasz/będziesz korzystać z telefonu. Dla przykładu, jeśli lubisz wysyłać MMSy, to w grę wchodzą tylko nju mobile z rachunkiem oraz Play na kartę. Jeśli lubisz połączenia wideo, to RedBull no limits i Play na kartę biją konkurencję. Jeśli są miesiące, gdy nie wysyłasz SMSów, ale także takie, gdy wysyłasz ich bardzo dużo, to oferta RedBulla odpada na starcie. W określonych sytuacjach, poszczególne oferty mogą być lepsze lub gorsze od pozostałych.
Poniżej zobaczysz zestawienie - prawdopodobnie najważniejszych - wybranych elementów poszczególnych ofert. Plusem zaznaczono te, które wyróżniają się pozytywnie w danej kategorii, a minusem te, które też się wyróżniają, ale negatywnie.

1. Opłata Aktywacyjna
Obrazek 0 zł (nju mobile z rachunkiem przy wyborze e-faktury, Play na kartę "Formuła Mini Max")
Obrazek od 0 zł (nju mobile na kartę)
Obrazek 1 zł (Heyah non stop)
Obrazek 49 zł (RedBull No Limits)
Obrazek 200 zł (nju mobile z rachunkiem przy wyborze oferty z rachunkiem papierowym)

2. Miesięczna opłata za fakturę papierową
Obrazek 0 zł (RedBull No Limits)
Obrazek 20 zł (Heyah non stop)

3. Minimalna opłata za korzystanie z usług
Obrazek 4,17 zł (nju mobile na kartę, przy doładowaniu 25 zł na 6 miesięcy)
Obrazek 9 zł (nju mobile z rachunkiem)
Obrazek 29 zł (Heyah non stop)
Obrazek 29,50 zł (RedBull no limits)

4. Minimalna opłata za no limit
Obrazek 9 zł (nju mobile, SMSy)

5. Pakiety Internetowe
Obrazek 7 zł / 700 MB (nju mobile z rachunkiem)
Obrazek 20 zł / 2 GB (RedBull no limits)
Obrazek 20 zł / 1,5 GB (Play na kartę "Mini Max")
Obrazek 9 zł / 500 MB (Heyah non stop, Play na kartę "Mini Max")
Obrazek 5 zł / 100 MB (Play na kartę "Mini Max")

6. Nielimitowane usługi
Obrazek rozmowy głosowe, połączenia wideo, SMSy, MMSy, Internet (Play na kartę "Formuła Mini max")
Obrazek rozmowy głosowe, SMSy, MMSy, Internet (nju mobile z rachunkiem)
Obrazek rozmowy głosowe, połączenia wideo, SMSy, Internet (RedBull no limits)
Obrazek rozmowy głosowe, SMSy (Heyah non stop)

7. Największe kruczki
Obrazek brak ograniczeń kosztów dla usługi internetowej - Heyah non stop
Obrazek 200 zł za wybór faktury papierowej w ciągu 24 miesięcy od aktywacji lub w czasie zamówienia - nju mobile z rachunkiem
Obrazek 9 zł za każde rozpoczęte 500 MB - Heyah non stop
Obrazek brak możliwości aktywacji pakietu no limit SMS po zdecydowaniu się na ofertę bez pakietu - RedBull no limits
Obrazek 5 zł za połączenie z konsultantem - nju mobile
Obrazek brak dostępności połączenia oczekującego oraz przekierowań w ofercie na kartę, oraz płatne przekierowania w ofercie z rachunkiem - nju mobile

8. Największe plusy
Obrazek mechanizm "zapłać za to co wykorzystałeś, ale nie więcej niż", szczególnie w kwestii SMSów - nju mobile z rachunkiem, Play na kartę Formuła "Mini Max"
Obrazek MMSy wliczone do pakietu SMSów za 9 zł - nju mobile z rachunkiem, Play na kartę "Mini Max"
Obrazek Bezpłatny YT, czyli transmisja danych z YT nie zmniejsza ilości danych w pakiecie - RedBull no limits
Obrazek Połączenia wideo wliczone w no limit na rozmowy (RedBull no limits, Play na kartę Formuła "Mini Max")

==================================================

Mam nadzieję, że komuś się ten temat przyda.
Masz uwagi? Propozycje? Pytanie?
Napisz w tym temacie ;)

[Aktualizacja 11-06-2013r - wprowadzenie oferty Play na kartę formuła "mini max"]
Ostatnio zmieniony 11 cze 2013, 20:05 przez Blank, łącznie zmieniany 5 razy.

 #633705  autor: manyaky
 18 maja 2013, 01:35
Dobra robota. Nie sprawdzałem merytorycznie, w chwili wolnej przeczytam, ale pewnie nie ma błędów.

Przydałaby się tabelka porównawcza i jasne zaznaczenie (już na samym początku tekstu), że nju jest unikatowe i, w przeciwieństwie do każdej innej oferty, można zapłacić mniej. Wiem, że jest to później opisane, ale warto wyróżnić jako główną różnicę.

 #633708  autor: ciekawy
 18 maja 2013, 05:01
przyjmijmy,że ktoś skorzysta z oferty no limit abonament kiedy ta oferta jest w sprzedaży,potem kiedy trwa umowa sieć wycofuje ofertę i co to znaczy dla klienta ? że sieć mu wypowie umowę ? że dalej korzysta z oferty na takich zasadach na jakich tą ofertę kupił ?

pytam o to dlatego,że zdaje się Heyah no limit obowiązuje jakoś do końca lipca,a nju jeśli nic nie pochrzaniłem wg O jest marką na dwa lata,a co potem jeśli marka skończy działać a klienci będą chcieli korzystać dalej z ofert no limit ?

 #633712  autor: mikkel
 18 maja 2013, 07:44
Za rok może spaść meteoryt i zakończyć wszystko... A my możemy sobie tak gdybać i czekać albo korzystać z tego co nam dają i nie zastanawiać się co będzie kiedyś.

 #633748  autor: Blank
 18 maja 2013, 11:06
ciekawy pisze:co to znaczy dla klienta ? że sieć mu wypowie umowę ? że dalej korzysta z oferty na takich zasadach na jakich tą ofertę kupił ?
Wycofanie oferty nic nie znaczy dla klienta. Użytkownik korzysta z oferty tak długo, jak oferta nie zostanie wypowiedziana przez jedną ze stron.
Wycofanie marki jest jednoznaczne z zaprzestaniem świadczenia usługi. Taka sytuacja mogłaby dotyczyć nju mobile, choć aktualnie nic tego nie zapowiada. Według woli operatora, po wycofaniu marki, świadczenie usług może być świadczone przez inny podmiot, np. Orange.
Przy czym jak będzie za 2 lata, tego nie wiemy. Tak jak napisał mikkel, za dwa lata to już dawno możemy nie żyć :)
ciekawy pisze:pytam o to dlatego,że zdaje się Heyah no limit obowiązuje jakoś do końca lipca,
W wypadku Heyah non stop, do końca lipca masz jedynie możliwość podpisania umowy (chyba, że promocja zostanie przedłużona). Dalej będziesz korzystać na warunkach zgodnych z podpisaną umową/umowami.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #633790  autor: ciekawy
 18 maja 2013, 15:51
divhashmorex, tak myślałem ale nie byłem pewien, to co napisał mikkel równie dobrze mogłoby tego nie być bo te no limity za koło 30 zł są nawet atrakcyjnymi ofertami i w tym pytaniu też chodziło mi trochę o to czy rynek idzie w stronę no limit czy to jest narazie tylko odbieranie klientów innym sieciom no i czy chodzi tylko o przejęcie klientów niezadowolonych z innych sieci,ofert i potem o zlikwidowanie no limitów i "przerzucenie" klientów do innych ofert, no ale to nie jest juz pytanie tylko bardziej analiza
 #634018  autor: kawa73
 19 maja 2013, 18:51
divhashmorex pisze:Hej,

Obecnie rozmowy o różnych ofertach no limit są porozrzucane na forum pomiędzy to forum (Sieci komórkowe), subforum "Oferta Prepaid i Mix" i subforum "Oferta abonamentowa". Taka fragmentacja informacji nie służy użytkownikom, którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o ofertach i je szybko porównać.
Dlatego postanowiłem zrobić posumowanie najważniejszych informacji o ofertach i ich porównanie.
Zapomniałeś dodać iż w NJU tak faktycznie NO LIMIT nie funkcjonuje dla użytkownika .
Ostatnio zmieniony 19 maja 2013, 21:25 przez kawa73, łącznie zmieniany 1 raz.

ODRADZAM NJU MOBILE, TO ZŁODZIEJE KRADNĄ ŚRODKI Z KARTY

 #634019  autor: mikkel
 19 maja 2013, 18:53
kawa73, widzę że jesteś miszczem w cytowaniu ;-)

[ Komentarz dodany przez: Kaczy: 2013-05-19, 21:26 ]
Skróciłem cytat.

 #634047  autor: Blank
 19 maja 2013, 21:29
kawa73, po pierwsze - naucz się cytować, bo niepotrzebnie dodajesz pracy moderatorom, czy jak w tym wypadku administratorowi.
Po drugie, nie bądź żałosny. Nabiłeś 277 godzin (sygnatura) i jeszcze się dziwisz, że ci numer zablokowali? Przestań spamować, bo jesteś żałosny.
Wszyscy operatorzy blokują i możesz wierzyć lub nie - w blokowaniu przoduje Play. W blokowaniu nabijaczy przoduje oczywiście Orange, bo z jakiegoś powodu po prostu ma takich idiotów najwięcej (a z Play nie można nabijać ;p)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #634055  autor: konn365
 19 maja 2013, 22:22
mam ofertę 'no limit' w Orange - nielimitowane rozmowy, smsy (do wszystkich sieci oczywiście) + 2,5 gb Internetu za 129,90 zł miesięcznie

kończy mi się umowa

warto zostać w Orange i przedłużyć to samo z telefonem czy przejść do np. Red Bull Mobile i telefon dokupić (obecnie i tak nie potrzebuje nowego)?

szczerze mówiąc zależy mi na jak najtańszej ofercie 'no limit'

 #634075  autor: kawa73
 20 maja 2013, 09:07
divhashmorex pisze:kawa73, po pierwsze - naucz się cytować, bo niepotrzebnie dodajesz pracy moderatorom, czy jak w tym wypadku administratorowi.
Po drugie, nie bądź żałosny. Nabiłeś 277 godzin (sygnatura) i jeszcze się dziwisz, że ci numer zablokowali? Przestań spamować, bo jesteś żałosny.
Wszyscy operatorzy blokują i możesz wierzyć lub nie - w blokowaniu przoduje Play. W blokowaniu nabijaczy przoduje oczywiście Orange, bo z jakiegoś powodu po prostu ma takich idiotów najwięcej (a z Play nie można nabijać ;p)
Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .

ODRADZAM NJU MOBILE, TO ZŁODZIEJE KRADNĄ ŚRODKI Z KARTY

 #634078  autor: Sig
 20 maja 2013, 09:32
kawa73 pisze:
divhashmorex pisze:kawa73, po pierwsze - naucz się cytować, bo niepotrzebnie dodajesz pracy moderatorom, czy jak w tym wypadku administratorowi.
Po drugie, nie bądź żałosny. Nabiłeś 277 godzin (sygnatura) i jeszcze się dziwisz, że ci numer zablokowali? Przestań spamować, bo jesteś żałosny.
Wszyscy operatorzy blokują i możesz wierzyć lub nie - w blokowaniu przoduje Play. W blokowaniu nabijaczy przoduje oczywiście Orange, bo z jakiegoś powodu po prostu ma takich idiotów najwięcej (a z Play nie można nabijać ;p)
Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Następny płaczek co to łamał regulamin i się dziwi, że mu konto zablokowali... Nju JEST ofertą no limit. Jeżeli uważasz, że blokada miała miejsce niesłusznie - reklamuj. Dlaczego prz każdej promocji dającej dużo NORMLANYM użytkownikom zbiega się zgraja cwaniaków, którzy nie dość, że jej nadużywają, to jeszcze się nie wstydzą publicznie narzekać... POLSKA.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #634082  autor: Ruben
 20 maja 2013, 09:36
kawa73 pisze:Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Dla normalnych jest ofertą no limit.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2013, 09:36 przez Ruben, łącznie zmieniany 1 raz.

 #634089  autor: Sig
 20 maja 2013, 10:22
kawa73 pisze:
Sig pisze:
kawa73 pisze: Nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
Następny płaczek co to łamał regulamin i się dziwi, że mu konto zablokowali... Nju JEST ofertą no limit. Jeżeli uważasz, że blokada miała miejsce niesłusznie - reklamuj. Dlaczego prz każdej promocji dającej dużo NORMLANYM użytkownikom zbiega się zgraja cwaniaków, którzy nie dość, że jej nadużywają, to jeszcze się nie wstydzą publicznie narzekać... POLSKA.
Nadal nie zmienia to faktu iż NO LIMIT nie istnieje w NJU oraz tego że ta sieć kradnie środki na karcie .
To wbij sobie do tej pustej głowy, że wedle twojej (idiotycznej) definicji ŻADEN operator NIE OFERUJE no limit. Każda promocja, czy to związana z minutami, czy też z SMSami ma zawarte klauzule chroniące operatora przed naciągaczami. KAŻDA i WSZĘDZIE. To nie jest żadną przeszkodą dla normlanych użytkowników. Operatorzy stosują je wedle uznania, w różnych momentach. Teraz mieli wcześniej próbę z no limit po ofertach, które były odpowiedzią na Fromułę Play, więc są doskonale przygotowani na nabijaczy.

Stała ci się krzywda - REKLAMUJ, ale uwolnij nas od swojego narzekania.

Zadziwia mnie jedno. Patrząc na profil - już młody nie jesteś, a zachowujesz się jak... Nic nie dodam, bo jeszcze dostanę nagrodę od moderatora.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #634157  autor: slawekt
 20 maja 2013, 16:14
divhashmorex pisze:Starter można zamówić na stronie internetowej nju mobile (koszt to 5,01 zł)
Obecnie naliczają już na fakturze 4,99 zł, a nie 5,01 przy zakupie startera przez internet w ofercie prepaid.
Proponuję poprawić ;-)

 #634208  autor: wypasiony
 20 maja 2013, 19:35
ci co blokują no limit guwnie orange powinni dostać bana od uke na sprzedaż takich ofert skoro ich niestac na dawanie tego co oferują . bo narazić trwa farsa a wasze jęki na zabijać są śmieszne bo oni udowadniają że ten no limit to sciema i dodatkowo nie wiem po co tu zaglądać bo wam no limit jest niepotrzebny skąd wiem bo was Jeszcze orange nie odciął. czyli nie korzysyacie .

 #634211  autor: Blank
 20 maja 2013, 19:53
slawekt, dzięki za informację. Na wszelki wypadek, usunę informację o kosztach, bo to też może się zmienić :)

Modyfikacja informacji w pierwszym poście:
    nju mobile na kartę
      Usunięto informację o koszcie startera na stronie internetowej (dotychczas 5,01 zł)Dodano informację o dostępności starterów za 5 i 20 złDodano informację o możliwości aktywowania usługi do wszystkich, dopiero po wykonaniu pierwszego doładowania

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #634214  autor: user_delete27
 20 maja 2013, 20:04
wypasiony, korzystac intensywnie a naduzywac to istotna roznica. Kilku moich znajomych ma abonamenty w nju, dzwonia duzo i jakos nie maja problemow z blokowaniem. Po twoim stylu i ortografii wypowiedzi wnioskuje ze jestes jeszcze under 15 wiec wiele rzeczy mozna ci wybaczyc ;)

 #634224  autor: wypasiony
 20 maja 2013, 20:32
a to dopre to czemu orange w reklamach nie informuje że do wszystkich w orange a jął zq sieć to nadużycie i nienormalność

 #635034  autor: tycior
 24 maja 2013, 15:50
Jestem w NJU Mobile od 2tygodni . Nie narzekam na współpracę z nimi. Pierwszy rachunek dostałem na 23 PLN :) W Orange w którym byłem sporo lat doładowywałem za 50 PLN i mało z tego miałem ,ale starczało także.

Sieć główna - NJU MOBILE (Abonament)
Sieć poprzednia - IDEA/ORANGE (12lat - karta,mix zetafon)
Internet Mobilny - Plus LTE (abonament)