DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #604881  autor: cysio528
 31 gru 2012, 20:52
Witam
Ktos juz dostal jakies info o tym telefonach do testowania? Do mnie dzwonili z potwierdzeniem adresu, podobno do konca roku mialo zostac to zalatwione do konca, tzn mieli oglosic kto zostal wylosowany. Ktos zostal i ma o tym info jakies?
Jezeli zly dzial to przepraszam

Tu byla lista okolo 50 telefonow, niestety nie miesci sie w podpisie:<

Jest: Defy, n95 8gb, e71

 #605029  autor: alkonauta
 01 sty 2013, 20:01
Do mnie tez dzwonili w sprawie potwierdzenia adresu. Nie wiem tylko czemu skoro adres im podawalismy wformularzu zgloszeniowym. Czyzby to jakas dziwna forma weryfikacji prawdziwosci danych? Ja swoje dane kaze im usunac jak tylko pojde oddac swoja lumie (o ile mnie zakwalifikuja).

 #605037  autor: kamil4862
 01 sty 2013, 20:24
Do mnie nikt nie dzwonił w sprawie weryfikacji danych.

Obrazek

 #605158  autor: Pablo-1986
 02 sty 2013, 10:43
Do mnie dzwonili 27 grudnia z potrzebą aktualizacji danych.

Dobry humor podstawą dnia.

 #605165  autor: ms93
 02 sty 2013, 11:10
Tamten formularz ma jakoś dziwnie porozmieszczane pola adresu (Kod/Ulica/Miasto), więc może jest z nim coś nie tak. Do mnie też dzwonili o adres, teraz cisza.

 #605243  autor: orson_dzi
 02 sty 2013, 17:25
Pytanie tylko jaką macie pewność, że potwierdziliście dane dla Plusa w sprawie testów?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #605329  autor: ms93
 02 sty 2013, 21:34
orson_dzi pisze:Pytanie tylko jaką macie pewność, że potwierdziliście dane dla Plusa w sprawie testów?
Dzwoniąca osoba znała moje imię i nazwisko, mówiła, że jest z Plusa i tylko chciała potwierdzić adres do celów tej promocji. Raczej mało prawdopodobne, by to miało być oszustwo, biorąc pod uwagę, że nie dzwonili do przypadkowych osób, tylko tych zarejestrowanych na stronie Plusa.

 #605374  autor: orson_dzi
 03 sty 2013, 00:09
Niekoniecznie. Jakoś parę dni temu spotkałem się z telefonem niby z Orange, że facet wygrał Ajfona. Oczywiście też znali imię i nazwisko, nawet promocja prawie pasowała, tylko nagroda w nim była trochę skromniejsza, niż ten rzekomy iP 4.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #609943  autor: alkonauta
 25 sty 2013, 19:31
Temat umar? Ktos wogole dostal smartfona do testow czy tylko wyciagneli od nas maile, numery telefonow, numery pesel, zgode na sprawdzenie w BIK itp? Toz to miesiac minal od ogloszenia tej akcji! Nawet na stronie plusa brak jest formularza rejestracyjnego i regulaminow.

 #609975  autor: mungo
 25 sty 2013, 22:16
Ja otrzymałem Nokię do testowania we środę wieczorem. W grudniu kontaktowali się ze mną z pytaniem pod jakim adresem będę testował telefon. We środę w ciągu dnia zadzwonili z salonu że telefon mogę odebrać. W tym samym momencie gdy ja odbierałem telefon, odbierała go, w tym samym salonie, jeszcze jedna osoba. Aczkolwiek dla obsługi temat był bardzo nowy, trochę walczyli z systemami :) , ale wszystko przebiegło pomyślnie, ale zrozumiałem że chyba byliśmy pierwszymi

Na razie bawię się samym telefonem, bo karta sim niestety nadal nie jest aktywna. Miała być aktywowana do 48h, więc czas minął dzisiaj. Nawet nie wiem gdzie uderzać z tym problemem. Dlatego jeśli jest na forum jakiś inny tester to proszę o informację czy i ewentualnie jak szybko aktywowali mu kartę.

 #610009  autor: alkonauta
 26 sty 2013, 09:21
Gdzies na forum ktos podal informacje ze testy ruszaja w przyszlym tygodniu. Do mnie tez dzwonili potwierdzac adres (z mieszkania widze nadajnik lte wiec jesli chodzi o zasieg to mnie teoretycznie powinni zakwalifikowac).
W takim razie czekam czy racza sie odezwac.
Kojarzysz jak wygladaja zapisy umowy uzyczenia? Co w sytuacji gdy ktos mi ukradnie to cacko (bo telefon jest na topie to az strach z nim chodzic po ulicy). Jak testowalem huawei w play to przede wszsytkim zwracalem uwage na zapis co gdy ukradna i wtedy bylo ze wystarczy zglosic na policje i nie jest sie obciazany kara za nieoddanie telefonu.

 #610012  autor: mungo
 26 sty 2013, 09:39
alkonauta pisze: Kojarzysz jak wygladaja zapisy umowy uzyczenia? Co w sytuacji gdy ktos mi ukradnie to cacko (bo telefon jest na topie to az strach z nim chodzic po ulicy). Jak testowalem huawei w play to przede wszsytkim zwracalem uwage na zapis co gdy ukradna i wtedy bylo ze wystarczy zglosic na policje i nie jest sie obciazany kara za nieoddanie telefonu.
Trzeba dobrze pilnować telefonu. Zgodnie z regulaminem masz dołożyć wszelkich starań by zestaw zwrócić w terminie w stanie niepogorszonym. Gdy sie tak nie stanie zastrzegają że mogą zablokować telefon zdalnie jak również naliczyć karę 2900zł.

 #610037  autor: alkonauta
 26 sty 2013, 11:08
Jestem umowiony na odbior zabawki na wtorek!
mungo pisze:Trzeba dobrze pilnować telefonu.
Zastanawialem sie czy by nie przeciagnac tego odbioru po to by wziac telefon ze soba na wyjazd na ferie. Ale skoro piszesz ze trzeba pilnowac to bede pewnie go testowal wylacznie w domu. Raz juz mi wyrwali telefon na ulicy wiec staram sie uwazac.

/edit
oto zawrotna predkosc lte
Obrazek

 #610096  autor: nowy57
 26 sty 2013, 15:46
do mnie takze pod konicec roku dzwonili by potwierdzic adres pod ktorym bede testowal usluge i..............ciszaaaaa
 #610356  autor: motedus
 27 sty 2013, 15:06
Witam

Zakładam ten temat ponieważ dwa dni temu dostałem telefon do testowania Nokia Lumia 820 z sieci Plus. Więcej info na temat samej akcji >>Tutaj<< .

Nigdzie w internecie nie znalazłem jakiegoś wątku na ten temat więc za namową WitekT zakładam temat tutaj. Wielka prośba do tych którzy dostali się do testów (i nie tylko) aby wyrażali w tym temacie swoje wrażenia, opinie i zadawali także pytania związane z telefonem, działaniem sieci LTE jak i operatora Plus (ale tylko pod względem testów ).

A teraz przedstawię moje wrażenia związane z testami.
Telefon odebrałem w czwartek (tj. 24.01.2013r) w Warszawie w salonie Plusa w budynku hotelu Marriot. Standardowa procedura czyli podpisanie umowy (bardzo podobna do oficjalnego regulaminu), zapłata 20zł i to wszystko w sumie. Po pytaniu jak będą wyglądać testy, czy jest jakiś specjalny serwis przygotowany do tego, czy dostaniemy jakies specjalne zadania pani odpowiedziała mi na to że nie, po testach ktos sie z nami skontaktuje z prośbą o wyrażenie opinii na temat testów i to wszystko. Dowiedziałem się jeszcze że z danego salonu dostało 60 osób telefon do testów. Teoretycznie na aktywacje karty sim trzeba czekać do 48 godzin ale moja została aktywowana juz po 4 godzinach.
Kolejnego dnia w Białymstoku w okolicach ulicy Poleskiej chciałem przetestować internet 4G/LTE jednak choć miał pełen zasięg nie chciały się ładować strony ani działać marketplace . Po zgłoszeniu informacji na infolinii pan technik poradził mi abym włączył tryb samolotowy (sic!!!), i dacie wiarę co się wtedy stało?? Nie pomogło... . Technik oddzwonił po jakimś czasie aby sprawdzić czy pomogło , i po uzyskaniu informacji że nie powiedział że zgłosi to do działu konserwacji .
Wieczorem jednak już internet LTE działał.
Teraz pokaże wyniki szybkości LTE w aplikacji speedtest.net (do pobrania w sklepie)
Obrazek

Dla porównania test szybkości 3G
Obrazek

Jak widać szału nie ma zwłaszcza że na 3G mamy dużo lepszy upload. Testy wykonane w bloku w okolicach ulicy Poleskiej (pełen zasięg LTE)

Inna sprawa jest taka że gdy zarejestrowałem numer na stronie plus.pl a chciałem wejść na plus online musiałem podać eHasło , na infolinii po podaniu swojego imienia i nazwiska a nawet peselu pan stwierdził że numer nie należy do mnie a wszystkie karty sim z tej akcji są zarejestrowane na jedną osobę. Także nie ma też kogoś odpowiedzialnego na infolini plusa za akcję testowania telefonu i jesteśmy pozostawieni tak na prawdę sami sobie.

Jeżeli macie pytanie na wszystkie chętnie odpowiem. W następnym tygodniu podzielę się testami szybkości LTE w Warszawie jak i w Łomży.

P.S. Prosił bym moderatora o podpięcie tematu przynajmniej na czas testów
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, 15:51 przez motedus, łącznie zmieniany 1 raz.

 #610362  autor: Kamil_K
 27 sty 2013, 15:42
Opole, ul. Ozimska, kiepski zasięg LTE:

Obrazek

 #610364  autor: Kaczy
 27 sty 2013, 15:45
motedus pisze:Nigdzie w internecie nie znalazłem jakiegoś wątku na ten temat więc za namową WitekT zakładam temat tutaj.
Szukał, szukał, a pod nosem masz temat: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=64371

...::: Made for loneliness :::...

 #610369  autor: WitekT
 27 sty 2013, 15:54
Oba wątki scaliłem. :-)

 #610397  autor: wojtekb
 27 sty 2013, 17:54
W łodzi Lte działa bardzo poprawnie według mnie raz miałęm tylko problem że nie złapało zasięgu, a tak to wszystko jeżeli chodzi o samo lte chodzi poprawnie(chociaż telefon trochę słąby) :P a można dzwonić z tego telefonu normalnie ?

 #610404  autor: motedus
 27 sty 2013, 18:21
wojtekb pisze: a można dzwonić z tego telefonu normalnie ?
Można dzwonić normalnie, na czas połączenia przechodzi w 2G. W trakcie testów można dzwonić, smsować i mmsować bez ograniczeń