DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #599351  autor: dmn
 07 gru 2012, 02:54
Cześć,

Chciałbym wziąć abonament telefoniczny w Playu, gdzie w pakiecie jest 1GB internetu.
Zależy mi na jak najlepszym działaniu tego internetu, czyli zasięgu i prędkości działania.

W punkcie Play powiedziano mi, że Play korzysta teraz z nadajników Plusa również do internetu. Czy to prawda? To znaczy, że Play ma lepszy zasięg niż Plus, gdyż korzysta z jego nadajników a dodatkowo ze swoich?

Nie ma w tym żadnych kruczków? Zmiany nadajników są niewidoczne dla użytkownika?

Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą w tym temacie.

Ps. Jeśli internet w Play nie jest wcale taki dobry, znacie może jakąś ofertę dla firmy podobną do tej?
http://dlafirm.play.pl/pl/oferta/przejd ... -telefonu/
All Inclusive MAX dla Firm Tylko SIM 25 na 12 miesięcy

24,50 zł miesięczny abonament (30,14 zł z VAT)
250 maksymalna liczba minut do wszystkich sieci w abonamencie
1 GB transfer danych

 #599352  autor: user_delete34
 07 gru 2012, 05:07
Odnośnie samej oferty abo nie mam rozeznania, więc nie pomogę.
PLAY faktycznie w swoich ofertach głosowych umożliwia połączenie się (i transmisję danych) zarówno z nadajnikami własnymi jak i tymi od Plusa, Orange, a wkrótce jeszcze T-Mobile bez dopłacania czy dodatkowego konfigurowania telefonu. Zasięgu na stałe sobie nie określisz, bo na odległość nadawania stacji ma wpływ m. in. jej obciążenie i na takiej i takiej ulicy raz możesz mieć dobrą siłę sygnału, raz słabą ale można przyjąć, że PLAY ma lepszy, bo wiele stacji się nie pokrywa i w danym miejscu 3G ma tylko jeden lub inny operator. Sama prędkość zależy jeszcze od kilku czynników, więc najlepiej idź po darmowy Twój Starter do najbliższego punktu PLAY i przetestuj sieciowe możliwości - masz na to darmowy pakiet 25 MB. Sam jednak często łączę się z netem z głosowej karty PLAY i jestem bardzo zadowolony z możliwości (najczęściej łączę się przez ich sieć własną). Jeżeli mowa o przelogowaniach do stacji - może być różnie: zmieni się szybkość połączenia, na chwilę zawiesi lub nawet zerwie transmisja danych lub obejdzie się zupełnie dyskretnie. Internet mobilny nic nie gwarantuje, więc to nie powinno dziwić.
PS: z racji, że to abonament, sprawdź czy ten pakiet danych dotyczy transmisji po sieci każdego operatora (przeczytaj regulamin ze strony PLAY).

 #599373  autor: pakierhakierxd
 07 gru 2012, 10:59
Nowe abonamenty mają już pakiety działające po Play,Plus,Orange bez dodatkowych opłat :)

Pozdrawiam :)

 #599377  autor: Sig
 07 gru 2012, 11:23
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że to jak działa internet MOBILNY zależy od lokalizacji... Takie pytania mają sens tylko, jak pytamy konkretnie, czyli u OP pewnie chodzi o Wrocław. _Ogólnie_ to się nie da rzetelnie określić, tak jak i roaming Playa jest plusem/minusem (zależy jak komu działa i gdzie). Mogę jedynie powiedzieć, że najlepszy zasięg z mojej praktyki oferuje Plus, z tym, że nie jest to zawsze najwyższa technologia. Mi jednak zależy na tym, żeby zasięg był jak podróżuje, ale jak ktoś traktuje internet mobilny jak stacjonarny, to niech pyta konkretnie.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #599381  autor: pakierhakierxd
 07 gru 2012, 11:34
Zgadzam się z tobą,zawsze powtarzam ludziom że w 1 miejscu może mieć jakiś op slaby zasięg,inny może mieć ok,zawsze należy wybierać opa pod tym kątem tak aby tam gdzie najczęściej jesteśmy czyli dom był zasięg :D

[ Dodano: 2012-12-07, 11:35 ]
W play jest ten plus że w razie słabego jego zasięgu w jakimś miejscu mogę przełączyć np. na Orange.,czasem z tego korzystałem na odludziu bo łapało Playa z nie wiadomo skąd.

Pozdrawiam :)

 #599407  autor: max4max
 07 gru 2012, 13:01
W dużych miastach nawet ten sam operator w różnych dzielnicach ma lepszy i gorszy zasięg 3G/2G itd. a co dopiero w skali kraju.
Takie pytania w ogóle sensu nie mają, gdy się nie poda lokalizacji i to dokładnej.

 #599412  autor: Horacy
 07 gru 2012, 13:22
Sprawdź sobie zasięg biorąc od każdego operatora darmowy starter do wypróbowania zasięgu, zobaczysz wtedy jak on wygląda u Ciebie i będziesz wiedział co wybrać. Wiem że Heyah (t-mobile) daje możliwość wzięcia darmowego startera przez www. Więc przynajmniej sprawdzisz zasięg jednego Opa, Play też coś takiego ma ale chyba tylko w salonie i nazywa się zasięgowy, co do Orange i Plus nie wiem.

 #599473  autor: user_delete34
 07 gru 2012, 18:06
Sig pisze:Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że to jak działa internet MOBILNY zależy od lokalizacji...
Kiedy powiedzą to wyraźnie w reklamie... ale kto zdecydowałby się na antyreklamę swojej usługi? ;) Dla wielu niestety np 4/4 kreski na wyświetlaczu to "pełny zasięg" i oczekują sprawnego działania łącza na EDGE'u (choć przy odpowiednich warunkach wszystko się da).
Horacy, jak już będzie miał starter PLAYa i Heyah to zasięg sprawdzi już u wszystkich. Skoro zależy mu na dobrym abo to stawiam, że wybór i tak ograniczy się do PLAYa i co najwyżej po roamingu będzie z sieci korzystał.

 #599569  autor: sa
 08 gru 2012, 02:25
Play we wszystkich nowych abonamentach oraz ofertach głosowych na kartę np.LT i PNK LT(innych też)oferuje net z roamingu.Co do ograniczeń szybkość jest niższa niż na własnych nadajnikach bo ograniczona do 2lub 4mb's(plus obciążenie nadajników) i zależna jest też od modelu telefonu.Są ludzie nie tylko w play co mają wypasione telefony które nie radzą sobie ze płynną zmian zmianą nadajników także tych roamingowych i stąd potem jest to narzekanie na zły zasięg np.playa.Dlatego niestety ale czasami lepiej wziąć telefon z nieco wyższym sar,(silniejsza antena,ale mocniejsze fale radiowe i promieniowanie)ale ma się nieco wyższe gwarancje lepszego zasięgu.Zawsze można rozmawiać przez zestaw słuchawkowy np.słuchawkę bt lub tradycyjnie kabelki a telefon trzymać w grubym pokrowcu..

 #600446  autor: ciekawy
 11 gru 2012, 15:39
dmn, dobry jest Play,możesz brać,głównie bywam w miastach i korzystam najczęściej z nadajników Play, przejezdnie też zdarza się że korzystam z netu albo rozmawiam na jakiejś wsi i net Play działa zawsze na jakimś zasiegu,w tej samej miejscowości raz lepiej działa roaming Orange a w innym miejscu lepiej działa roaming Plusa, a jak Play jest w zasięgu to łapie swoje 3G, jak jesteś zdecydowany to nie ma się co zastanawiać i testować bo po co skoro w Play masz zasięgi narazie oprócz T a to się ma zmienić, gorzej jest jak któraś sieć ma tylko swój zasięg bo się nie przełączy na inny zasięg i zostajesz z brakiem zasięgu,wiem bo przetestowałem, oby sieci jak najszybciej połączyły zasięgi bo ludzie mają czasem taki wybór,że w domu nie mają zasięgu jakiejś sieci,a w miejscu pracy i po drodze mają albo na odwrót,a sieci albo o tym nie wiedzą albo im się z takimi rzeczami nie chce nic robić,jak dojdzie jeszcze zasięg T to zasięg będzie w Play jeszcze lepszy,ciekawe czy wpuszczają Play do NetWorks.
ten NetWorks miałem okazję testować bo byłem w rejonie gdzie przynajmniej teoretycznie powinien działać i działa ale nic szczególego, działa jak 3G Play na początku do 1MB/s lepsze to niż 2G EDGE czy GPRS ale żadne cuda to nie jest ten NetWorks, lepiej od tego NetWorks już działa zasięg Aero2 na karcie Plusa jakby bardziej stabilnie i prędkość też nie jest zawrotna,Play na tle tych sieci wypada całkiem dobrze.

 #603723  autor: dmn
 27 gru 2012, 14:52
Cześć,

Serdecznie dziękuję za pomoc, poszedłem do punktu Play po darmowy starter i okazało się, że Internet działa wszędzie, gdzie często przebywam. Jeśli chodzi o zasięg w trasie, faktycznie - Play sobie nie radzi, ale przełączyłem się na Plus i elegancko pobrało trasę dojazdu dla mapy.

Dzięki raz jeszcze.

 #604632  autor: bzyk91
 30 gru 2012, 20:17
mam ten pakiet i gdzie bym nie był zawsze jest złe (trójmiasto, okoliczne wioski) . wymagam jedynie aby internet działał na poziomie 1mbita ale okazuje się że jeśli chodzi o play to zbyt wygórowane oczekiwania. jeśli nie jesteś wymagająca osoba to polecam choćby ze względu na cenę.

 #604643  autor: user_delete34
 30 gru 2012, 21:28
bzyk91, internet mobilny ma swoje lepsze i gorsze chwile w zależności od m. in. obciążenia stacji oraz siły i jakości sygnału. Tu, teraz, na takim sprzęcie będzie chodzić inaczej niż tam, kiedy indziej i na innym sprzęcie, nie ma żadnych szablonów (że pozwolę sobie to tak określić), żeby wiedzieć gdzie jakie osiągi mogą być, sytuacja zmienia się na bieżąco.
Internet mobilny jest nieprzewidywalny. Trudno to ogarnąć, bzyk91?

 #604683  autor: bzyk91
 30 gru 2012, 23:31
Markadiusz, a ty jesteś w stanie ogarnąć że moje osobiste doświadczenia w tak dużej aglomeracji jak trójmiasto są złe? Markadiusz, rozumiesz co mam na myśli?

 #604689  autor: Edmund
 31 gru 2012, 00:03
Markadiusz pisze:nie ma żadnych szablonów (że pozwolę sobie to tak określić)
"nie ma tu żadnych reguł" chyba lepiej by pasowało. Bez urazy oczywiście Markadiusz :)
Ale zgodzę się, że nie ma reguł na to gdzie jest dobry internet bezprzewodowy.. Czasami Aero2 ze swoimi ograniczeniami lepiej śmiga od innego internetu płatnego..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #604695  autor: ganc2
 31 gru 2012, 00:41
Zaloguj się siłą do innej stacji bazowej, użyj netmonitora lub programu topnetinfo, ktoś wyżej mówi, ze jakość zależy w tym momencie od obciążenia stacji bazowej.

 #604698  autor: ciekawy
 31 gru 2012, 00:51
bzyk91 pisze:mam ten pakiet i gdzie bym nie był zawsze jest złe (trójmiasto, okoliczne wioski) . wymagam jedynie aby internet działał na poziomie 1mbita ale okazuje się że jeśli chodzi o play to zbyt wygórowane oczekiwania. jeśli nie jesteś wymagająca osoba to polecam choćby ze względu na cenę.
to się rozłącz i połącz albo się przełącz na zasięg innej sieci albo z 3G Play na 2G Play tak tak Play ma zasięg 2G a przynajmniej działa na ustawieniach 2G przypuszczam,że idzie to z nadajników E-GSM i 900 UMTS i będzie ok, a jak siedzisz cały czas na złym połączeniu to masz co masz,czasem wystarczy niewiele zmienić i wszystko działa dobrze.

jakbyś miał net od Plus albo T i gdyby ci na automacie wskakiwał zasięg 2G zamiast 3G to byś narzekał,że źle działa zamiast ustawić na sztywno 3G tam gdzie ten zasięg jest bo nie wszędzie sieci spod znaku W3 mają 3G.

gdybym tak narzekał jak ty że nie chce się nic ruszyć w ustawieniach to pewnie żadna sieć nie byłaby dobra.

 #604756  autor: dawca
 31 gru 2012, 11:49
Ja polecam iPlusa sieć super nie obciążona necik śmiga aż miło

 #605376  autor: ciekawy
 03 sty 2013, 00:12
wszystko zależy od lokalizacji, każda sieć dobrze śmiga jak się wie jak korzystać i gdzie, może z wyjątkiem sieci T, która jeszcze buduje ten NetWorks bo jak narazie to w tej sieci przeważa 2G, pozostałe sieci Play, Plus, Orange działają całkiem dobrze.