DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #595741  autor: Vieslav
 16 lis 2012, 22:46
Heyah strasznie mi podpadła... Zablokowali mi wychodzące mimo aktywnej promocji rok ważności po każdej rozmowie. Ok, błąd systemu, nie tylko ja to miałem. W tym momencie po raz szósty interweniowałem i nic. Konto wydłużone na 24 godziny... :| Szukam alternatywy. Czy znajdzie się sieć oferująca długą ważność konta przy minimalnych nakładach finansowych? Coś jak mam w Heyah. Oczywiście mogę doładować raz na jakiś czas, w końcu i tak to robię; mniej więcej raz na 3-6 miesięcy za 5zł i spokojnie wystarcza. Zależy mi na możliwie jak najtańszej komunikacji wewnątrz sieci (przeszłoby kilka osób), głównie smsy. Nie pogniewam się, jak będzie gratis również jakiś pakiet danych (20MB wystarczy, będzie tylko do sprawdzania maila). Znajdzie się coś wśród wirtualnych (oferty W4 znam dość dobrze i nic mi nie odpowiada), czy użerać się dalej z Heyah?

 #595747  autor: Andrzej311
 16 lis 2012, 23:52
Play masz rok na wychodzące za doładowanie już od 5zł.

 #595761  autor: mth90
 17 lis 2012, 00:26
Vieslav, zdaje się, że jeśli chodzi o możliwie tanią komunikację wewnątrz sieci są dwie opcje: Heyah, z której korzystasz i której system billingowy woła ostatnio o pomstę do nieba, oraz- mało uczciwa wobec operatora- zabawa w żonglowanie taryfami w Play na kartę, gdzie teoretycznie można rozmawiać i SMS-ować za darmo w ramach sieci zmieniając taryfę co dwa tygodnie. Jeśli nie masz oporów przed tego typu metodami, warto zainwestować 5 zł w zestaw startowy.

 #595795  autor: Vieslav
 17 lis 2012, 09:29
mth90 pisze:zabawa w żonglowanie taryfami w Play na kartę, gdzie teoretycznie można rozmawiać i SMS-ować za darmo w ramach sieci zmieniając taryfę co dwa tygodnie.
Myślałem w jaki sposób ale niestety nic nie wymyśliłem, aby się dało tak zrobić bez doładowania. Możesz rozwinąć?

 #595808  autor: mth90
 17 lis 2012, 10:40
Vieslav pisze:
mth90 pisze:zabawa w żonglowanie taryfami w Play na kartę, gdzie teoretycznie można rozmawiać i SMS-ować za darmo w ramach sieci zmieniając taryfę co dwa tygodnie.
Myślałem w jaki sposób ale niestety nic nie wymyśliłem, aby się dało tak zrobić bez doładowania. Możesz rozwinąć?
Miałem na myśli taryfy Play na kartę 0 zł i Play na kartę LT!, taryfa Pnk 0 zł pozwala na darmowe rozmowy i SMS-y w ramach sieci w okresie ważności konta na poł. wychodzące, a ta zostaje wydłużona o 2 tygodnie po zmianie taryfy na Pnk LT! (*163*7#) i powrocie kodem *163*6# do taryfy Play na kartę 0 zł.

 #595842  autor: słoneczny
 17 lis 2012, 13:44
Wymaganie naprawdę wygórowane przy opłatach 5zł na 3 miesiące. :D

Doradzam jak zwykle rozwiązania najprostsze, niekoniecznie najtańsze, czyli Play na Kartę 0zł i doładowywać się raz na 100 dni za 50 zł, czyli koszt miesięczny = 15zł.
Nie jest to chyba wygórowana stawka w zamian za stan darmowy wewnątrz sieci.

Ewentualnie oferta Plusa na Kartę z 5 nielimitowanymi numerami w Plusie za 10zł na miesiąc + nielimitowane smsy w Plusie za 39 groszy na dzień.

Taniej to już nawet nie ma co marzyć, chyba że Virgin, Lyca lub Vectone coś zaproponują.

 #595867  autor: Vieslav
 17 lis 2012, 16:06
Calm7 pisze:To ile Ty smsów wysyłasz??
Zależy od miesiąca. Od 1000 do 3000 na miesiąc.
Wymaganie naprawdę wygórowane przy opłatach 5zł na 3 miesiące.
Jak widać powyżej, chyba za dobrze mi w tej sieci. Całość doładowania idzie na rozmowy zagraniczne, które są tanie w porównaniu do tego, co mam w Orange i Play, ale już nie chciałem robić kolejnego warunku :P .

 #596165  autor: Horacy
 19 lis 2012, 10:07
Jak tyle SMS to może MTV Mobile? SMS masz darmo do wszystkich po doładowaniu, platforma taka sama jak w Heyah, też masz rok ważności konta, ale z tego co pamiętam to w MTV niema płatności za sprawdzenie stanu konta.

 #596177  autor: Sharly
 19 lis 2012, 11:15
Praktycznie wszystkie duże sieci oferują teraz roczną ważność konta.
Przy tzw. promocjach na które trzeba uważać(np/ no-limit) roczna ważność konta jest zabierana.

tak więc, masz kilka wyjść.
zmienić operatora lub ze względu na sentymenty co do sieci(patrz. avatar) możesz walczyć o swoje przez kolejny miesiąc by po miesiącu wybrać dowolną inna sieć

lub ew. zrezygnować z kontaktu tel i opierać wygodę na poczcie polskiej

Bez odrobiny hipokryzji - swiat nie potrafilby istniec

 #596299  autor: Vieslav
 19 lis 2012, 22:43
Oj chyba na prawdę mi za dobrze w Heyah; wysyłam kilka tysięcy smsów miesięcznie i nic za to nie płacę :lol: . Dziś odpowiedź na kolejnego maila: nie widzą podstaw do reklamacji, konto jest ważne na wychodzące blablabla (ważne na kilka dni po rozmowie z call center), usługę rok ważności można włączyć kodem (który nie działa). Widzę, że dla mnie nic lepszego nie wynaleziono, pomęczę się jeszcze trochę, a jak nie to kupię nowy starter :P .

 #596347  autor: pakierhakierxd
 20 lis 2012, 10:14
Nie musisz kupować nowego startera przenieś się do jakiejś sieci na 1 dzień a potem wróć do Heyah :),problem rozwiązany :D,ja przynajmniej nie chciałbym zmieniać nr :) -swój mam już chyba 4 lata wpierw 2 w Orange a teraz 2 w Play już :D,nie bawi mnie zmienianie numeru i potem wszędzie trzeba go zmienić na aktualny.

Pozdrawiam :)

 #616195  autor: Vieslav
 23 lut 2013, 23:24
Znalazłem gdzieś ten temat, przyda się odkopać racji wprowadzenia płatnej ważności konta :P
Gdzie na dzień dzisiejszy opłaca się przeprowadzić? Darujmy sobie już te smsy, z tymi, co trzeba przeszliśmy na komunikatory internetowe.
Priorytet: jak najdłuższa ważność konta po doładowaniu oraz przyzwoity cennik. Zaznaczam, Play odpada z powodu stawki u innych operatorów. Numer wykorzystuje jako "służbowy" i nie mogę pozwolić sobie na to, żeby ktoś płacił nie wiadomo ile za połączenie do mnie, a rozmowy trwają czasami nawet w okolicach godziny. Stawka się nie wyrównuje w starych taryfach, a ludzie ciągle takich używają i muszę się z tym liczyć.
Numer doładowuje raz na kilka miesięcy małymi kwotami (5-10zł), służy przede wszystkim do odbierania połączeń i wysyłania smsów, bez względu na sieć (max 10 tygodniowo) oraz wykonywania kilkunastu połączeń tygodniowo nieprzekraczających pół minuty. Przydałby się również jakiś pakiecik internetowy do sprawdzania maila (tylko i wyłącznie do tego), ale jak się nie znajdzie to nie będę płakał.

 #616196  autor: pakierhakierxd
 23 lut 2013, 23:31
Wziąłbym Plusa chyba,ma stawkę do Play również 29gr,ma pakiety internetowe np. 100 mb chyba za 7zł jak dobrze pamiętam :),jakiś pakiet sms też ma w porównaniu do Orange do wszystkich sieci i na dłuższy termin:D i konto się na pewno jakoś tam przedłuża ale nie pamiętam dokładnie jak :],niech inni podpowiedzą.
Tylko sprawdź zasięg bo różnie to bywa :]

Pozdrawiam :)

 #616203  autor: słoneczny
 23 lut 2013, 23:48
Z takimi warunkami, to wielkiego wyboru nie ma. :D
Albo plus, albo orange.
Ewentualnie można jeszcze poczekać na nową taryfę lub markę orange, która ma pojawić się na dniach.

 #616205  autor: UndiscloseD
 23 lut 2013, 23:49
Tez bylbym za Plusem. Tutaj koszt smsa jest nizszy niz w Orange, a z MTV bym nawet nie porownywal, bo tam koszt minuty to 0,39 zl a nolimit sms jest po doladowaniu za 25 zl. Virgin dziala na zasiegu Play wiec odpada.

 #616206  autor: Niezgodna7
 23 lut 2013, 23:57
No tak, jeśli Orange, to tylko ONE, 29gr, 65gr, i esy 15gr.
Gorzej z netem, 10zł miesięcznie, dla samego email, to drogo.
Ewentualnie FREE, wtedy net za frajer, 29gr, 75gr i esy 20gr.

 #616207  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 00:02
Calm7,
Ja dzisiaj przegladalem strone Orange i zauwazylem, ze oni pogorszyli FnK, bo dawniej za doladowanie 5 zl bylo bodajze 250MB, teraz 100 cos. Za 25 zl bylo 1,25 GB a teraz jest 1GB.

 #616209  autor: Niezgodna7
 24 lut 2013, 00:10
Undisc, a może ktoś namieszał, bo podają łącznie i nie łącznie z 5zł. Zapewne jest bez zmian.
*
A przy korzystaniu tylko z email, to nie ma znaczenia.. Nawet 50 Mb styknie.

 #616210  autor: UndiscloseD
 24 lut 2013, 00:14
Jasne masz racje. Do maila to pewnie i 25 wystarczy. Ale sluchajcie, nikt tu nie podal mBank mobile! 19 gr za minute i co miesiac 50 MB za darmo. Po doladowaniu konto wazne 2 miesiace. Moze ciut krotko, ale wychodzi najtaniej, a do tego darmowy pakiet.

 #616211  autor: Niezgodna7
 24 lut 2013, 00:19
Undisc, ale do nich po ile się drynda..?
Poza tym - ten op jest, a drugiego dnia może go już nie być..
Zostańmy w obrębie W3.
A tera pora lulać
:-D