DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #573405  autor: M4ciek
 07 sie 2012, 18:37
Witam,

obecnie jestem w T-mobile i otrzymałem ofertę przedłużenia umowy (teoretycznie umowa kończy się w grudniu... ale wiem, że numer można przenieść wcześniej), która szczerze mówiąc nie jest zbyt atrakcyjna.

Nie dzwonię dużo - kilkadziesiąt minut miesięcznie, SMSy - również niezbyt często. Kluczową sprawą jest dostęp do Internetu w telefonie - dużo znajomych przerzuciło się właśnie na Androida + Gmaila i to właśnie e-maile są przeważającą formą kontaktu.

Szukałem samemu i szczerze mówiąc pogubiłem się w tych ofertach.

Chciałbym wymienić telefon na nowszy model - mam Motorolę Defy. Chciałbym coś świeżego z Androidem ICS (najlepiej oficjalnym).

W skrócie:

- darmowe minuty: może być mało, dostosuję się
- darmowe sms'y: jak wyżej
- pakiet danych: jak najwięcej
- kwota abonamentu: ~50 pln
- cena telefonu: 500-600 zł

Zupełnie nie wiem, czy mogę oczekiwać dodatkowych bonusów w przypadku przeniesienia numeru, czy traktowany jestem jak każdy inny klient?

Nie mam jakichś większych preferencji co do sieci, do której mógłbym się przenieść... jak na razie T-mobile nie znalazło dla mnie nic ciekawego.


edit: Ewentualnie skłaniam się do zostania w T-mobile i wzięcia sobie Sony Xperii U jeśli wynegocjowałbym niższą cenę telefonu.

 #573410  autor: T-mati1
 07 sie 2012, 18:55
wez sobie w play umowe bez tel all inclusive max 29
29 zł miesięczny abonament
1 GB pakiet danych
210 minuty do wszystkich sieci LUB
455 SMSy/MMSy do wszystkich sieci

za 600zl kupisz sobie na allegro neo v albo lww z oficjalnym ics

THUNDER UP!!!

 #573411  autor: Maniek99
 07 sie 2012, 18:58
Przy tych wymaganiach rozważyłbym prepaid (Play taryfa Lubię to).

 #573413  autor: NokiaUser
 07 sie 2012, 19:06
Także proponowałbym Play i taryfę All Inclusive (250 MB co miesiąc) lub All Inclusive MAX (1 GB co miesiąc) w najniższej kwocie abonamentu (29 zł AI MAX, 39 zł AI), ponieważ wtedy dostaniesz mało minut i SMS-ów, za to dużo Internetu, tzn. 250 MB lub 1 GB, w zależności co wybierzesz. All Inclusive MAX jest dostępny zarówno z telefonem jak i bez niego, natomiast zwykłe All Inclusive - wyłącznie z telefonem. Możesz też przejść na kartę, do taryfy Play na kartę - Lubię to! w której za doładowania dostaniesz bonus na Internet, a cenę minuty i SMS-a możesz zbić pakietami 10 za 5, 15 za 10, 30 minut do wszystkich sieci za 6 zł, 100 minut do Play i na stacjonarne.

 #573419  autor: M4ciek
 07 sie 2012, 19:28
Porównałem właśnie oferty innych operatorów i Play prezentuje się najlepiej. Nie muszę dokupować dodatkowych usług by np. nie płacić za kilobajty po przekroczeniu transferu, a i pakiety danych całkiem spore.

Co do telefonu to rzeczywiście w cenie do 1000 zł można kupić sensowne modele i niegłupim pomysłem jest kupno go osobno.

Jak długo przed końcem umowy mogę zacząć myśleć o przenosinach do Play (chyba wybiorę abonament)? Nie chcę płacić kar umownych itd. i nie chcę też przespać momentu zmiany operatora.

 #573421  autor: Maniek99
 07 sie 2012, 19:35
W "lubię to" też nie musisz dokupować pakietów netowych, bo tam pakiet danych jest ważny tyle co ważność konta 1GB/50zł/100dni (jak zużyjesz to transfer spada do 32kb/s, jak za mało to z tych 50zł kupujesz 1GB/10zł/30dni, lub inne pakiety).

Papiery możesz podpisać kiedy chcesz.
Zaznaczasz tylko żeby numer został przeniesiony po zakończeniu lojalki.

 #573425  autor: NokiaUser
 07 sie 2012, 19:50
Jeśli zmienisz zdanie i wybierzesz kartę, to oprócz Playa i jego taryfy Play na kartę - Lubię to! możesz wybrać jeszcze Orange Free na kartę. Jest to taryfa Orange, która jest nastawiona na Internet. Za doładowanie konta w tej taryfie otrzymujesz duży bonus na Internet, ważny rok, za 100 zł jest aż 6 GB, więc mógłbyś za tyle doładować i na Internet przeznaczać bonus, a na rozmowy i SMS-y to 100 zł. Cennik tej taryfy prezentuje się następująco: 29 gr/min (do Play drożej), 20 gr/SMS, 20 gr/MMS, 25 gr/50kB. Konto jak i bonus na Internet w tej taryfie jest ważne rok.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2012, 19:59 przez NokiaUser, łącznie zmieniany 1 raz.

 #573426  autor: UndiscloseD
 07 sie 2012, 19:54
M4ciek pisze:Play prezentuje się najlepiej
Zawsze było tak, że Play dawał więcej minut niż konkurencja, tylko teraz niektórzy piszą, że telefony mają najdroższe. Ale ja bym radził tak jak koledzy wyżej- wziąć umowę bez telefonu, a telefon kupić taniej na wolnym rynku. Przynajmniej masz pewność, że nie będzie problemu z aktualizacją oprogramowania. Wychodzi nowy soft- instalujesz sobie na telefonie od razu, a mając telefon od operatora musisz czekać, aż łaskawie wgrają swoje brandowane menu. Tak jest, np. w moim przypadku. Bliźniaczy model ma już dawno aktualizację, a ja muszę czekać, aż T wypuści aktualizację. Tak między nami, miała być pod koniec marca :mrgreen: Oprócz tego, często są poinstalowane aplikacje, które niby mają nam ułatwić życie, a w rzeczywistości jeszcze bardziej je utrudniają, bo np. są w ogóle nie przydatne, zajmują pamięć telefonu, a niestety nie ma możliwości odinstalowania ich.
Jeżeli chodzi o przedłużenie umowy w T, to dostaniesz to co jest na stronie. Ewentualnie można jeszcze coś próbować i dzwonić do SUK. Oni mogą, np. obniżyć Ci abonament i mooże dadzą jakiś bonus. Gdybyś był zainteresowany musiałbym poczytać w tym wątku:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=45977
M4ciek pisze:Nie muszę dokupować dodatkowych usług by np. nie płacić za kilobajty po przekroczeniu transferu, a i pakiety danych całkiem spore.
W T też jest lejek, ale ju z mniejszą prędkością. Jest taka opcja dla przedłużających umowę, że dostajesz 1Gb, ale za dopłatą 10 zł.
M4ciek pisze:Jak długo przed końcem umowy mogę zacząć myśleć o przenosinach do Play
30 dni przed końcem umowy ( jest to po prostu miesięczny okres wypowiedzenia umowy) idziesz do salonu Play i składasz papiery o przeniesienie numeru. Oni wszystko za Ciebie załatwią. Możesz również iść już dziś, ale musisz zaznaczyć, że przeniesienie ma nastąpić z datą zakończenie umowy w T, inaczej musiałbyś zapłacić kare umowną, która do niskich nie należy.

[ Dodano: 2012-08-07, 19:56 ]
NokiaUser pisze:Cennik tej taryfy prezentuje się następująco: 29 gr/min 20 gr/SMS 20 gr/MMS 25 gr/50kB. Konto jak i bonus na Internet w tej taryfie jest ważne rok.
Dodam tylko, że w tej taryfie nie ma żadnych pakietów obniżających koszty, np. pakiet sms'ów, darmowych minut ;)

 #573514  autor: NokiaUser
 08 sie 2012, 08:06
Dodam tylko, że w tej taryfie nie ma żadnych pakietów obniżających koszty, np. pakiet sms'ów, darmowych minut
No nie ma, nie ma, ponieważ jest to taryfa nastawiona na Internet. Ale jeśli M4ciek by ją wybrał, to tak jak pisałem, mógłby na Internet przeznaczać bonus otrzymany za doładowanie, a na rozmowy i SMS-y kwotę którą doładował konto, np. 100 zł.
Zawsze było tak, że Play dawał więcej minut niż konkurencja, tylko teraz niektórzy piszą, że telefony mają najdroższe.
Dlatego, tak jak napisałeś, najlepiej jest właśnie kupować telefon na wolnym rynku.

 #574647  autor: Vieslav
 13 sie 2012, 11:36
Skoro umowa kończy ci się w grudniu to nie ma sensu jeszcze rozglądać się za innymi ofertami. W tym momencie będziesz miał najmniej korzystną ofertę. Bliżej końca umowy może się coś zmienić. Oferta jest ustalana indywidualnie i nie możesz na chwilę obecną ocenić co będzie korzystniejsze. Poza tym do grudnia bardzo dużo się zmieni więc nawet nie ma sensu teraz podpisywać drugiej umowy, chyba że wygeneruje to znaczne oszczędności. A gdybyś z tym numerem przeszedł na blueconnecta? Nie ma w tym minut, ale jest to oferta dedykowana do internetu mobilnego.

 #574916  autor: Orange Ekspert
 14 sie 2012, 14:33
Ze swojej strony chciałbym zaproponować ofertę abonamentową Pantera II 49.90zł

W skład tego planu wchodzą następujące usługi:
-120 min/120 SMS
-Pakiet do transmisji danych - 0,5 GB miesięcznie
-Usługa Wybrany numer (1200 min Orange lub stacjonarny)
-4 miesiące dodatkowy pakiet 30 minut do wszystkich

Za przeniesienie numeru z innej sieci otrzymasz bonus:

0zł za abonament przez pierwsze 3 miesiące
20% więcej minut do wszystkich sieci przez cały okres umowy.

Dodatkowe możesz otrzymać usługi takie jak (zależy od indywidualnych ustaleń w danym planie taryfowym):

-Orange Hotspot
-Pakiet TV
-Orange World
-Pogaduchy w Orange na okrągło
-Internet bez limitu danych

Jeżeli chodzi o telefon, w podanym przez Ciebie przedziale cenowym możesz zakupić jeden z wymienionych modeli:
-Samsung Galaxy Ace 2 569zł
-HTC One V 439zł
-Nokia Lumia 610 NFC - 149zł
-Motorola Motoluxe 459zł

Jeżeli będziesz zainteresowany ofertą w dowolnym momencie pod tym adresem: http://oran.ge/yrUk40 możesz pozostawić swój numer telefonu. Wówczas konsultant się z Tobą skontaktuje w przeciągu 24h i przedstawi opisaną ofertę.

Pozdrawiam.

 #594133  autor: M4ciek
 09 lis 2012, 08:57
Pozwolę sobie podbić temat, bo prawdopodobnie zgłoszenie zmiany operatora będę chciał zgłosić w przyszłym tyg.

Zmieniły się nieco priorytety... podsumowując:

- nie biorę telefonu
- używam dużo połączenia z internetem
- mało dzwonię i SMSuję


Wstępnie przeliczyłem sobie, że pasowała by mi oferta Play rok ważności konta - kupowałbym pakiet 200MB i doładowywał konto wtedy, kiedy skończą się środki. Nie chciałbym być związany regularnymi opłatami - nie wykorzystuję minut a one przepadają.

Może są jeszcze inne ciekawe oferty, w których nie muszę płacić co miesiąc i używać taryfy tyle ile potrzebuję?
Ostatnio zmieniony 09 lis 2012, 09:03 przez M4ciek, łącznie zmieniany 1 raz.

 #594134  autor: Vieslav
 09 lis 2012, 09:01
To nie lepiej Orange Free na kartę, gdzie za doładowanie otrzymujesz bonus GB, który można sobie przedłużyć do roku? Albo Play Lubię to, gdzie również za doładowanie jest bonus GB.

 #594135  autor: M4ciek
 09 lis 2012, 09:06
Vieslav pisze:To nie lepiej Orange Free na kartę, gdzie za doładowanie otrzymujesz bonus GB, który można sobie przedłużyć do roku? Albo Play Lubię to, gdzie również za doładowanie jest bonus GB.
GB nie są priorytetem... bo korzystam głównie z poczty, która aż tak nie zjada transferu. Strony głównie mobilne - dość często te same (fora) - stąd cache przeglądarki też pomaga oszczędzać.

W koncie ważnym rok podoba mi się fakt, że doładowuję kiedy potrzebuję środków na rozmowy / pakiet internetu, a nie by przedłużyć jego ważność.

 #594147  autor: Vieslav
 09 lis 2012, 10:40
M4ciek pisze: W koncie ważnym rok podoba mi się fakt, że doładowuję kiedy potrzebuję środków na rozmowy / pakiet internetu, a nie by przedłużyć jego ważność.
W Orange Free na kartę po wysłaniu smsa przedłuża się zarówno konto główne jak i bonusowe GB. Więc doładowujesz dopiero, jak ci brakuje.